Jump to content

Blaz00r

 • פרסום הודעות

  437
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

15 נייטרלי

1 עוקב

אודות Blaz00r

 • דירוג
  נהג צעיר (> 150 הודעות)
 • תאריך לידה 26/05/1991

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. אנשים יפסיקו להתכנס ויתחילו לנקוט במשנה זהירות כי זו הולכת להיות המציאות החדשה בתקופה הקרובה עד שיימצא חיסון (או עד שכל העולם יתחסן טבעית, מה שיקח לכל הפחות אותו זמן). גם עכשיו הסטטיסטיקה היא שרובם המוחלט של החולים הם מעל גיל 60 (עם מעל 44K מתים זה מדגם מספיק גדול), אז לפי התיאוריה שלך כבר עכשיו אפשר לחזור לשגרה? לדעתי מי שחי בבועה הוא דווקא אתה, מזכיר קצת את בעלי החנויות הפיזיות שמתלוננים שבשנים האחרונות הלכה להם הפרנסה ומסרבים להפנים את המציאות החדשה של עלייה ברכישות אונליין וירידה ברכישה בחנויות Brick & Mortar. התגובות שלך גם מאוד נחרצות לכיוון הורדת הסגר וציפייה לחזרה לפעילות מלאה של המשק (או של תחום האירועים), אז נשאלת שאלה מתבקשת - האם אתה מדבר מפוזיציה?
 2. מצחיק לחשוב על זה, אבל אי אפשר שלא לקנא במחלימים הנוכחיים/עתידיים. יכולים לחזור לשגרה רגילה בלי שום חשש, אשכרה כאילו חיים בעולם נפרד אחרי שהחלימו.
 3. אבל מה זה קשור בכלל ל-5G? כל טכנולוגיית "ריגול" יכולה לעבוד יופי גם עם 4G. 😫
 4. אנשים לא אפויים. בטוחים (!!!) שמדובר ב"טכנולוגיה צבאית" (מה) שתשמש לריגול אחרי אנשים. בטוחים שזה מה שהתחיל את הקורונה. בטוחים שזה יאפשר מעקב אחרי אזרחים גם בלי נשיאה של הטלפון (מה מה מה) ושהולכים להשתיל בנו צ'יפים בלי שנדע (???) ועוד אלף אלפי הזיות. מה נסגר?
 5. זה בהחלט נתון מעניין, אני חושב שראיתי נתון של כ-50% מהחולים המונשמים שורדים (בהקשר של קורונה בלבד), לא זוכר איפה ומתי, אז קח בערבון מוגבל. מעניין למה לא מפרסמים את זה.
 6. בהתחלה הם הלכו על תכנית של בידוד האוכלוסיות בסיכון, בדיוק מה שאתה הצעת. אחרי יומיים עשו פרסה חריפה והכריזו על סגר כללי שנמשך עד עכשיו, די דומה לזה שאצלנו (החל מה-23 למרץ). וזה העניין, אף אחד לא באמת יודע איך הנגיף מתנהג או מי הנפגעים העיקריים, מתבססים עד כה בעיקר על נתונים יבשים (אחוז המתים וכו'), ועל מחקרים שמטפטפים לאט. זה לדעתי גם למה מנסים להרוויח עוד זמן עם סגרים למיניהם, יתכן שעוד שבוע-שבועיים-חודש פתאום יהיו מידע וידע מהותיים שיסייעו בקבלת ההחלטות לכאן או לכאן. זה גם למה בכל ראיון מקבלי ההחלטות מדגישים שזה "אירוע מתגלגל".
 7. רובם המוחלט של מנהיגי העולם חולקים עליך, כולל בריטניה שהלכה בכיוון הזה וזנחה אותו אחרי יומיים (ובאופן אירוני, בוריס ג'ונסון ושר הבריאות הבריטי התגלו שלשום כחולים).
 8. מה כל כך מסובך? אתה מבין שמי שבאוכלוסיית סיכון אלו לא רק מבוגרים אלא גם בעלי מחלות רקע ורק זה מוסיף לך עוד כמה מאות אלפים? וגם אם כן מדובר רק במבוגרים, מה אמורים לעשות אנשים בני 60+ שהילדים שלהם גרים איתם? ואיך אפשר בכלל לבודד הרמטית את כל האוכלוסיה הזאת? אתה מבין שצריך ליצור להם אקוסיסטם נפרד והרמטי שכולל אנשי רפואה שמיועדים רק להם, נותני שירותים וכל המשתמע מכך? איך אתה מציע לעשות את זה? שוב אתה לוקח את עצמך כדוגמה פרטית ומשליך על הכלל.
 9. חצופים המבוגרים האלה!! ואני שואל שוב - איך זה אמור לעבוד הבידוד הסלקטיבי הזה?
 10. דרום קוריאה - כבר דובר רבות, לא רלוונטי לציבור הישראלי דנמרק - ממה שאני מצליח להבין הסגר אצלם די זהה לשלנו (כל מוסדות החינוך סגורים, איסור התקהלות מעל 10 איש, רק מקומות עבודה חיוניים פתוחים במגזר הציבורי, חנויות סגורות), ההבדל היחיד (בערך) הוא שלגבי המגזר הפרטי יש "המלצה" לעבוד מהבית ולא הוראה מפורשת. מצד שני גם כאן זה פחות או יותר ככה, לדוגמה הרבה פונקציות בהייטק (ולא רק) ממשיכות לעבוד מהבית או אפילו כרגיל מהמשרד, אני רואה את זה אצל חברים. הם גם בפיגור של שבוע מאיתנו והמצב שלהם הרבה יותר גרוע מבחינת המתים וחולים במצב קשה (הם גם שינו את הקריטריונים לבדיקה ככה שהנתונים שלהם הם בחסר). מה אני מפספס?
 11. … באתי לגור עם ההורים שלי לתקופת הסגר, כבר כמעט חודש שלא יצאנו מהבית ויותר מחודש שההורים שלי לא פגשו את אחי ואחותי אז מה אני אגיד לך, תהנה בריצות שלך ובכל שאר הפעילויות שנוגדות את ההנחיות (אבל שמבחינת השוטרים כביכול סבבה). כנראה לא הייתי מספיק ברור בהעברת הנקודה. ועוד משהו - איך אנחנו אמורים לעשות את זה?
 12. אוי האירוניה. אם זה לא ברור - כרגע (משרד הבריאות) מתחננים לאנשים לא לצאת מהבית, והמון אנשים "שמים ז**" לדבריך. מאז שהסגר נכנס לתוקף אני לא עושה את זה, ואני אפילו לא חי במושב/קיבוץ אלא בעיר של 60 אלף איש. יש לי טבע/שדות רחבים וריקים מאדם 2 דקות הליכה מהבית שאני הולך בהם עם הכלב שלי כ-3/4 שעה כל יום, בימים האחרונים אני עושה איתו סיבוב קצר סביב הבלוק בדיוק במגבלות ה-100 מטר. מה אתה מציע, שממחר אחזור לשגרה שלי? זה החוק, אלו ההנחיות וצריך לכבד אותן, לא משנה כמה מטומטמות (סובייקטיבית) הן נראות לכל אחד. נכון, וזה כולל גם לא לצאת מהבית מלבד צרכים חיוניים שהוגדרו בחוק (רמז: ריצה לא אחד מהם, ואם כן, אז עד 100 מ' מהבית). לא, כל אחד יעשה *במינימום* את מה שהחוק דורש, ומעבר לזה יעשה מה שהוא יכול בשביל לתרום למצב (מה שזה לא יהיה). אתה טועה אתה שוב טועה *אמנם אני מדבר אליך אבל אין פה שום דבר אישי
 13. אכן (-:הכוונה שלי היתה חסר ערך לנו כאנשים פשוטים. מבחינה מדעית/מחקרית, אולי יש לזה יותר ערך (?). לגבי המקרה עם המפעל קינוחים - בתיאוריה הסיפור נחמד כסיפור אנקדוטלי על עסק שנפגע קשות מהקורונה, אשמח לקבל גם את ה-aftermath - האם המפעל באמת ספג את מלוא ה2.5 מליון? מכר למקום אחר? הצליח לצמצם הפסדים?
 14. לא הוצא מהקשרו, שמעתי את זה בלייב. הוא התכוון שעסק שאין לו רזרבות לצלוח פרק זמן קצר של משבר (מכל סוג שהוא, בכל זאת אנחנו גרים במדינת ישראל, תרחיש של מלחמה לדוגמה הוא תרחיש לגמרי סביר במציאות בה אנחנו חיים) וזה גורם לו לקרוס - כנראה שלמכתחילה אין לו זכות קיום בשל ניהול כושל.
 15. טוב, הרבה ערך במחקר הזה אין, זה לא שזו המחלה הויראלית הראשונה שהאנושות מתמודדת איתה ולא צריך להיות גאון בשביל להבין שהסיכוי להידבק באוויר הפתוח הוא גדול הרבה יותר מבמקום סגור. למה רק shadow boxing? שיעשו כמוני, אני כל יום משחק עם אבא שלי פינג פונג הבנתי טוב מאוד. לקחת את התמונה שהעלה אלי ואת כל התיאוריה של מה שכתבת ביססת על ההנחה שמדובר בעצמאים (ציטוט: "דבר שני לא מדובר פה על בנאדם שפיטרו מהעבודה"). אז אולי מה שאתה אומר הוא נכון, אבל התשובה שלך לא קשורה (או קשורה חלקית) לטענה שאלי העלה. (אגב, מה שאתה אומר הוא במילים אחרות "מה שהיה הוא שיהיה, ימשיך להיות טוב כי עכשיו טוב". בכל עסק יש סיכונים ומתפקידו של בעל העסק להעריך אותם ולהתכונן בהתאם, וכמו עוד דברים, זה מה שמבדיל בין עסקים מצויינים לאחרים. מה שאתה מתאר משול לאדם שמשקיע בבורסה ולא לוקח את הסיכון שיום אחד הוא יכול להפסיד נתח גדול מהכסף שלו. איך אמר שלמה מעוז באחת הפעמים שהתראיין בנושא: "עסק שאין לו יכולת לשרוד חודש-חודשיים כנראה שאין לו זכות קיום").
×
×
 • Create New...