Jump to content

dorsht

 • פרסום הודעות

  12,308
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

6 נייטרלי

5 עוקבים

אודות dorsht

Personal Information

 • מיקום
  חור בדרום

צפיות אחרונות בפרופיל

5,044 צפו בפרופיל
 1. כמדומני יוליאן מצליח להכניס עגלת תינוק בספייס סטאר שלו (הוא יתקן אותי אם אני טועה), בהנחה שאין לכם דרישות מיוחדות היא יכולה להתאים. לנסיעות עירוניות בעיקר, היא בסדר. למי שייסע הרבה מחוץ לעיר הייתי מחפש משהו קצת יותר חזק ומרווח יותר.
 2. לפחות לפי מחשב הדרך ביאריס ההבירידית, רק בנסיעה עירונית ראיתי מספרים יפים, מחוץ לעיר לא ממש.
 3. כעיקרון אני מניח שזה לא נחשב משהו חיוני, בין אם מדובר בשטיפה עם צינור (לא חוקי כמה שזכור לי) או בלי צינור.
 4. dorsht

  Honda CRZ 2010

  תשכח מ"לא לראות מוסך" גם אם תקנה רכב חדש, רכב צריך עדיין להיכנס פעם בתקופה לטיפול. בתקציב כזה יהיו לך בלת"מים פה ושם.
 5. dorsht

  Honda CRZ 2010

  תשובות מודגשות. לגביי קבוצות ווטסאפ - אם אתה באר שבעי או מהאיזור יש לנו קבוצת ווטסאפ. אולי לאנשים מאיזורים אחרים בארץ יש גם קבוצה. כמה שאלות ברשותך: 1. למה דווקא מעניין אותך הדגם הזה? 2. מה הדרישות שלך מהרכב? מה התקציב? כמה אתה תיסע בערך בשנה? האם ידני בא בחשבון? אולי אפשר למצוא לך משהו יותר טוב.
 6. אבל הם באמת יותר איטיים (לפחות היאריס ההיברידית בהשוואה לאיביזה ולארונה שבדקתי בזמנו), נתוני היצרן מגבים את זה וגם נסיעות מבחן. זו לא תחושה, זה הרבה מעבר. ההאצה לוותה בהרבה רעש (בסדר, גיר רציף ומנוע אטמוספרי) אבל זה לא בא לידי ביטוי בקצב ההתקדמות. נסעתי עם הפיאט באותו כביש כמה ימים לאחר מכן ואפילו היא סחבה יותר טוב, שזה די עצוב. יש לי ציפיות קצת יותר גבוהות מרכב שעולה 110-115 אלף ש"ח ודורש פשרות בכל כך הרבה דברים ביחס למתחרות.
 7. ברצינות? אני לא יודע איזה מנוע יש לך במאזדה, אבל היאריס ההיברידית לא מאיצה מי יודע מה כשהרכב עמוס בשלושה מבוגרים. מחוץ לעיר הרגשתי שלפיאט 500 שהייתה לי, היה יותר קל להאיץ.
 8. dorsht

  מתלבט אם לעשות ביטוח לרכב?

  נסה לראות אם יש לך קרובי משפחה שיש להם הטבות לביטוח דרך מקום העבודה (או אולי לך יש אפילו), יכול להוזיל משמעותית.
 9. שכנראה שמה שתמצא יהיה במצב לא מי יודע מה והסטיגמות שאתה שומע יהיו רלוונטיות.
 10. אם יש לך זמן לחכות עם הבחירה, נסה לבצע נסיעת מבחן על הרכבים האלו. יכול להיות שזה מאוד יעזור לך לבחור.
 11. היה לנו חלון פנורמי בגג במגאן 3 סטיישן, לא היה שונה מרכב רגיל מבחינת החום בפנים, לפחות בתחושה.
 12. מה הדרישות מהרכב (חוץ מדברים סטנדרטיים כמו אמינות)? כמה ק"מ אתם תסעו בשנה בערך ובאיזה דרכים?
 13. שני רכבים שונים מקטגוריות שונות. סביר להניח שהמאזדה תהיה זולה יותר בעלויות הטיפולים. לגביי הביטוח - עניין של מזל. אני שמעתי מחירים הזויים לסיאטים. יש לי ארונה 1.0TSI שמבוטחת דרך מקום העבודה שלי בקצת יותר מ-3000₪ (מקיף וחובה) בתנאים טובים וכולל חדש תמורת ישן (הרכב עלה לכביש לפני חודשיים וחצי). במקומות אחרים קיבלתי הצעות באיזור ה-4000₪. אני בן 27 עם 10 שנות וותק וללא תביעות ב-3 השנים האחרונות. כן, אני יודע שזה לא אותו רכב, אבל ככה שתקבל סדרי גודל אולי. ה-1.2TSI בשנתונים האלו וה-1.4TSI נחשבים למנועים אמינים. לגביי ה-DSG, זה כנראה תלוי בבעלים לפנייך. איך הם נהגו ברכב ובאיזה תנאים. אם הרכב בילה בעיקר בעיר ובפקקים, השחיקה גדולה יותר מן הסתם. מבחינת צריכת דלק, בסבירות גבוהה ללאון יש יתרון. הערה שוליים: לו הייתי מחפש סיאט כזו משומשת, הייתי מחפש אחת מאדם ששמר עליה ולא מאנשים שחושבים שיש להם רכב ספורט ועושים שטויות. השערה שלי: אם הרכב במצב סטוק או קרוב למצב סטוק, יש סבירות יותר גבוהה שהוא לא שימש אחד כזה שחשב שיש לו רכב ספורט. (לפחות זה הרושם שאני מקבל) אני בטוח שיש גם יוצאים מן הכלל במקרה הזה.
 14. כמה שאני יודע, האוקטביה החדשה לא תהיה זמינה עם 1.0TSI בעקבות תקנות זיהום אוויר.
 15. היאריס ההיברידית משתרכת מאחור בקטגוריה, כנראה אחת המכוניות המיושנות בקטגוריה. אני לא מאמין שלפני כמה חודשים שקלתי לקנות אותה, אחרי נסיעת מבחן ירד לי ממנה לגמרי. זה יפה שהיא שומרת על הערך ושיש לה צריכת דלק טובה, אבל הרכב מיושן, מרגישים את זה. האבזור לא להיט, תא הנוסעים פשוט מאוד ביחס למחיר, גם הבטיחות לא וואו ביחס למתחרות. כרכב עירוני הוא בסדר, מחוץ לעיר הסחיבה הייתה גרועה וצריכת הדלק זינקה משמעותית (1:12 זה מביך). הרכב התקשה לטפס עליה בכביש בינעירוני. ביצעתי את אותה נסיעה באותו יום בסיאט איביזה FR, ההבדל היה עצום, בלתי יתואר. אני לא מתבייש להגיד שהייתי מעדיף להישאר עם הפיאט 500 שהייתה לי ולא לעבור ליאריס היברידית (אם לא היו מתחרות אחרות בקטגוריית הסופר מיני). אפילו דבר מאוד טריוויאלי שיש ברכבים שעולים הרבה פחות מהיאריס, כמו איתות בנגיעה - אין. אפילו בפיאט שהייתה לי היה את זה. בקרת שיוט - אין. על אדפטיבית כמובן אין מה לדבר. אפשר להוסיף, אבל זה בהתקנה מקומית. למה? אני לא מכיר רכב חדש בקטגוריה שאין לו בקרת שיוט רגילה במקור. זיהוי שטחים מתים - אין. אבל בסדר, זה אין לעוד מתחרות. הבלימה האוטונומית עובדת במלואה עד 30 קמ"ש ומפחיתה מהירות בין 30 ל-80 קמ"ש לפי מה שנאמר לי. חיישני רוורס מקוריים - אין. נוחות נסיעה - לא משהו בכלל. לא רואה שום הצדקה לשלם על הרכב הזה 110-115 אלף ש"ח. שוק טוב יש גם למתחרות אחרות בקטגוריה, למשל: איביזות במצב טוב ומעלה נחטפות במהירות. מישהי שעובדת איתי חיפשה איביזה ב-50-60 אלף ש"ח, מצאתי לה אחת בת 4 עם נתונים טובים (יד ראשונה, היסטוריית טיפולים מלאה ופחות מ-40 אלף ק"מ) בשעות הבוקר. היא התקשרה בערב - הרכב נמכר. זה גם מה שאני שמעתי מחברים שמחפשים סיאטים באופן כללי. סביר להניח שהמצב דומה גם בסקודה ובפולקסווגן.
×
×
 • Create New...