Jump to content

dorsht

 • פרסום הודעות

  13,304
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי dorsht

 1. יש גם חשיבות למי שנמצא בפורום. יש כאן יותר אנשים עם מודעות כלפי הרכב ונראה שיש כאן לא מעט בעלי רכבים אירופאיים, למרות שחלקם פחות נפוצים. אתה לא יודע מה תדירות הבעיות בפיקנטו או בגיר הרציף בטויוטה כיוון שאותם אנשים אולי לא נמצאים פה ביחס לכמות בעלי האירופאיות (ואולי בדגש אפילו על הצרפתיות). יש לי את התחושה גם שחלק מבעלי היפניות והקוריאניות מנסים להסתיר בעיות ולהציג את הרכב שלהם כמושלם, עד שאתה נכנס לקבוצה של אותו מותג בפייסבוק או מדבר עם בעל הרכב, חופר ומגלה שהרכב לא תמיד מושלם וחף מבעיות.
 2. גם אני יכול לחזור עצבני או עייף מיום עבודה, זה לא נותן לי לגיטימציה לצעוק ולהתעצבן על אף אחד. אף אחד לא צריך לסבול בגלל שעבר עליי יום גרוע או מעייף ובטח שלא אגיע למצב כזה.
 3. כמה שידוע לי, ב-FR אין אלקנטרה. יש באקסלנס X. אגב, נהגתי על איביזה FR ועל ארונה FR, לדעתי הארונה יותר נוחה גם כן. אני ממליץ לבצע נסיעות מבחן. לפחות מהניסיון שלי עם הסניף בבאר שבע, ממש משתפים פעולה ודואגים לנסיעות מבחן די מהר.
 4. אנשים הזויים וחסרי סבלנות. אתה לא אשם כמובן. לא חסרים גם כאלו שרואים שאתה מחכה למשאבה מסוימת ופתאום עוקפים אותך כי הזמן של המלך יותר חשוב מהזמן שלך. מצד שני גם לא חסרים שמעמידים את הרכב שלהם שעה אחרי שהם סיימו לתדלק. סיימת לתדלק ואתה רוצה להיכנס לחנות הנוחות? כנס לאחת החניות ותעביר את זמנך בחנות בלי להפריע לאף אחד. ה"תרבות" הישראלית במיטבה.
 5. 🤦‍♂️ בגלל זה אני לא מתערב לאנשים שאני לא מכיר (או אפילו לא מכיר מספיק) גם כשיש לי איזשהו עניין או משהו טוב\חכם להגיד בנושא. להוציא מקרים חריגים כשאני רואה שעומדים מולי אנשים נורמטיביים בוודאות ואין לי סיכוי לקבל מכות או תגובות הזויות כמו שקיבלת.
 6. אגב, אם היה אפשר היה מעניין לעשות בדיקה איזה רכבים יש ואיזה רכבים היו לכל חבר פורום. היה אפשר להבין מזה יותר, אולי יש כאן יותר בעלי 308 מאשר בעלי קורולה, אז טבעי לראות כאן יותר פוסטים על 308 מאשר על קורולה.
 7. במה זה שונה מסיאט שמנסה לשדר משהו ספורטיבי, בעיקר ברמות הגימור הגבוהות (ובדגש על FR בארץ)? מה ספורטיבי בדיוק בארונה עם מנוע 1000? מה ספורטיבי באיביזה עם מנוע 1000? לשים ג'אנט ענק על רכב קטן, הגה "ספורטיבי", שיפטרים מאחורי ההגה ושני fake אגזוזים לא הופך את הרכב לספורטיבי.
 8. רכב בן 5 שבילה חצי מהזמן שלו (אם אני מבין נכון) בחברת ליסינג ויש סיכוי שקיבל יחס לא מאוד אוהב מהבעלים שלו. לא מוסיף לשום רכב, גם לא לרכבים אהודים כמו טויוטה קורולה. לא יודע איפה טיפלו ברכב ואיך, אבל חלק מחברות הליסינג מנסות להוזיל עלויות בטיפולים. תשווה את הפג'ו שלך לסיוויק מ-2015, לא לסיוויק מ-2005. אגב גם לסיוויק יש עניינים במנועי הטורבו עם קיצור שגרת טיפולים, גם לא נשמע להיט. מעבר לזה טיימינג כמו שנאמר, זה משהו שידעת עליו וזה גם משהו שבגדר בלאי, לא הייתי קורא לזה כניסה לא מתוכננת.
 9. בזמנו היה מחיר משתלם יחסית על המאזדה 3, לכן נלקחה בעסקת ליסינג פרטי. צריכת הדלק מדודה במשאבה. נהיגה רגועה.
 10. לפני כחודש הוחזרה המאזדה 3 לחברת הליסינג לאחר תום עסקת ליסינג פרטי. כעת, כפי שעשיתי לאחר סיום תקופה עם כל רכב שהיה לי, ארשום כאן סיכום, עם נקודות החוזק והחולשות של הרכב. אז במה מדובר? איזו מאזדה 3 זו הייתה? מדובר במאזדה 3 עם מנוע 2.0, 165 כ"ס וגיר אוטומטי פלנטרי עם 6 הילוכים. רמת גימור Sport, כמדומני הנמוכה ביותר שאפשר לקבל עם המנוע הזה. צבע לבן פנינה. רוב האבזור שהגיע עם הרכב היה מקורי, למעט חיישני רוורס ואיתוראן שהותקנו טרם מסירת הרכב. בנוסף, הותקנה קודנית לאחר כשנתיים עם הרכב, עקב החלטת חברת הליסינג. צריכת הדלק: ה
 11. אם התקציב נתון לחריגה וידני בא בחשבון, קליאו 3 ידנית יכולה להיות אופציה טובה. רכב עם מכלולים ותיקים ואמינים, חסכוני, נוח, בטיחותי (יחסית למחיר), מאובזר לא רע. שים לב לבדוק שברכב הוחלפה רצועת טיימינג לאחרונה, ואם ההחלפה קרובה אז לקזז במחיר. מה שכן, קח בחשבון שהרכב כבד וחלש. אם הביצועים לא חשובים אז זה בסדר. אם ביצועים חשובים לך, זה לא הרכב.
 12. אני יודע שבבאר שבע, אחד ממכוני הרישוי עובד היום (לא בדקתי מה קורה אצל האחרים), כך שאני מאמין שהמצב בשאר המדינה זהה. כדאי להתקשר ולברר לפני שאתה יוצא.
 13. אני מאמין שהרבה מזה נובע מחינוך מהבית ומהסביבה שבה אתה מסתובב בתוך ילד ונער. הרבה פעמים הילדים הם המראה של ההורים. כשהורים מעודדים אלימות או התנהגויות בעייתיות, אל לנו להיות מופתעים שהילדים מתנהגים אותו דבר, כי זו הדוגמה שהם ראו או שהם קיבלו לגיטימציה לכך. להוסיף על כך את החברה שבה אותו ילד מסתובב, סביר להניח שיסתובב בחברת ילדים\נערים דומים לו, לפחות מהרושם שלי ביסודי ובתיכון, כך שלא יראה גם משהו אחר שם. יש לי תחושה גם שהורים היום פחות מציבים גבולות מאשר בתקופה שאני הייתי ילד (ואני בסך הכול בן 27), אני די בטוח שזה משפיע גם כן. ובתור בן אדם בוגר אני משתדל
 14. כרגע בג'ל כביסה של סנו, מקסימה ורוד. מקודם בג'ל כביסה של שופרסל וקפסולות של פרסיל.
 15. מדי פעם קופצות לי בפייסבוק פרסומות של אנשים שמתעסקים בזה, לא התעמקתי בשמות כי זה לא עניין אותי, אבל זה אכן קיים. גם ראש הצוות שלי בעבודה קנה ככה את הרכב וסיפר שהיה מרוצה מהעסקה וזה חסך לו התעסקות. אני כנראה באופן אישי (לו הייתי קונה רכב יד שניה), לא הייתי שוכר שירותים של מישהו כזה ועושה את זה בעצמי. אבל זה אני. זה מדויק. רואים את זה בהרבה מקומות, את כל האלו שמחפשים רכב מ"אנשים שלא מחפשים מחירון" ו"מי שמחפש לקבל מחירון שיילך ללוי יצחק שייתן לו" וכו' וכו'. חושבים שהם דופקים את המערכת ובפועל לרוב דופקים את עצמם.
 16. באר שבע זה חלק מהפריפריה בעינייך? חצי שעה - לנסוע 6 ק"מ נשמע לך סביר?
 17. כן, נחשב מנוע אמין. נמכר גם בשידוך לגיר אוטומטי פלנטרי 6 הילוכים אם זה רלוונטי לך. המחירים די גבוהים כמדומני. רכב מ-2008-2009 יכול לעבור את התקציב שלך.
 18. הייתה כאן בפורום אחת שפורסמה עם נתונים טובים כמה שזכור לי. לא זוכר אם הייתה הצ'באק, סטיישן או סדאן. לדעתי אם מנטרלים את הגיר הבעייתי של הפוקוס, זו עסקה לא רעה. נהגתי על פוקוס סטיישן יוצאת ליסינג, חוץ מהגיר שהרבה פחות נעים מ-DSG, דווקא מאוד אהבתי את נוחות הנסיעה ברכב וגם הביצועים במנוע 1.6 היו בסדר גמור.
 19. כי בעליות לרכב היה קשה, גם בלי מזגן לא היה להיט. אני בספק שתמצא סיביק נורמלית בתקציב הזה עם גיר ידני. אל תשכח גם שיכול להיות שיהיה מדובר ברכב משנת 2006 והחל משנה הבאה יצטרך גם אישור בלמים לפני טסט, עוד כאב ראש לדעתי.
 20. לא רואה היגיון ברכישת רכב ישן יותר באותו מחיר. גם עם 208\פאביה\פיאסטה ידנית תגיע לאילת. אין מה לפחד, יוליאן ציין בפנייך את עניין הרצועה שיש לבדוק וחוץ מזה אין משהו ידוע. קליאו 3 ידנית גם יכולה לבוא בחשבון, רכב חלש, אתה תעלה מאילת אבל תעשה את זה במהירות נמוכה וכנראה גם תצטרך לכבות את המזגן בחלק מהזמן. אם זה מתאים לך, רכב אמין עם מכלולים ותיקים שהוכיחו את עצמם, מאוד נוח וחסכוני. היו גם ידניות מרמת הגימור הגבוהה יותר שנמכרו בייבוא מקביל.
 21. פג'ו 208 או פורד פיאסטה ידניות יכולות להיות אופציות טובות בתקציב הזה גם כן. ה-208 גם יותר מודרנית מהפאביה.
 22. התקציב הזה מיועד למחשב בלבד או שיש לכלול בו גם ציוד היקפי?
×
×
 • Create New...