Jump to content

dorsht

 • הודעות

  14,801
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי dorsht

 1. למה היית צריך להוציא נוסעים מהרכב בשביל זה? הרכב חלש (מאוד) בייחוד בעליות, אבל אפילו בזינוק בעליה הכי קשה שנתקלתי בו, בלם היד הספיק וזה היה מאוד חריג (יציאה מחניה בשיפוע של איזה 10-12 מעלות לדעתי).
 2. צמצם פתוח יותר + חיישן גדול יותר = שיפור בביצועים בייחוד בתנאי תאורה לקויה. הייתי צריך לחזור לפני כחצי שנה לנוט 8 שהיה לי לכמה ימים, ההבדל במצלמה היה עצום והנוט 8 לא מכשיר מאוד ישן. אפילו בתנאי תאורה טובים הורגש הבדל, שלא נדבר על תנאי תאורה לקויים שבהם ברור שה-S20 אולטרה מנצח בלי להתאמץ והנוט 8 מספק תמונה חשוכה יותר, פחות איכותית ורועשת יותר. רק מחזק את מה שאמרת.
 3. dorsht

  יאריס או c3?

  על המחירון אני יכול להסכים, על האמינות אפשר להתווכח, ה-C3 לא נחשבת כזו בעייתית כמו שאתה עושה ממנה. אנשים שומעים סיטרואן וזה נשמע כמו רכב סוג ב' והם הרוויחו בזמנו את השם שלהם ביושר. בשנים האחרונות חל שיפור משמעותי.
 4. שיפור רציני בזכות החיישנים הגדולים גם (וסביר להניח שגם בזכות אלגוריתמים לעיבוד תמונה).
 5. למה זה אמור להפריע? למדתי נהיגה על אוקטביה דור ראשון, TDI 1.9 ידנית, לרכב הידני הראשון שהיה לי (קליאו III) היה כנראה בערך חצי מהמומנט שיש לאוקטביה והסתדרתי בסדר גמור. לא הייתה לה מערכת עזר לזינוק בעליה. לפיאט גם היה מומנט דומה (רק הגיע יותר מוקדם מאשר בקליאו) ולא הייתה לי בעיה.
 6. איביזה לא הייתי קונה עכשיו, כי צפוי להגיע דגם מתוח פנים שמשפר את תא הנוסעים ובעיקר את נושא הבטיחות שבו האיביזה קצת מפגרת אחרי חלק מהמתחרות בקטגוריה (אין תיקון סטייה מנתיב, אין ניטור רכב בשטח מת, אין בלימה אוטונומית בנסיעה לאחור). אני לא בטוח שצריכת הדלק של האיביזה הרבה יותר טובה מזו של האופל.
 7. אין היום הצדקה להשקיע ב-P&S. למצלמות בתקציב שלו יהיה חיישן קטן יותר מזה שיש במכשירי דגל מהשנים האחרונות. היתרון היחיד שאני יכול לחשוב עליו זה זום אופטי גדול יותר, אבל בהנחה שהוא לא הולך לצלם מטוסים או ציפורים עם הטלפון שלו, זה אמור להיות בסדר. לצורך העניין יש לי כרגע S20 אולטרה, החיישן הראשי בגודל 1/1.33" (גודל די מרשים לחיישן בטלפון, קרוב יחסית לחיישנים שתמצא במצלמות קומפקטיות פרמיום או במצלמות המירורלס שהיו פעם לניקון, חיישן בגודל 1") מנצח כנראה כל מצלמה קומפקטית בתקציב הזה. יש עוד שני חיישנים, אחד שמשודך לעדשת הזום (בגודל 1/2") ולעדשה הרחבה (1/2.55"). ואגב עדשה רחבה, זה משהו שלא תמצא במצלמות קומפקטיות (גם לא בפרמיום), עדשה שנותנת לך טווח אפקטיבי של 13 מ"מ, טווח כזה תתקשה למצוא אפילו למצלמת רפלקס או מירורלס. דוגמה לצילום ללילה ללא פלאש ב-S20 אולטרה: ותנאי תאורה לא מושלמים: עדשה רחבה: חתול, נראה לי עם זום: עדשה רחבה בתנאי תאורה לא מושלמים: עוד דוגמה בתנאי תאורה לא אולטימטיביים:
 8. בתקציב כזה יהיה קשה גם למצוא משהו משומש סביר, אני מצטרף כאן להמלצות להשתמש בסמארטפון בנתיים. אם תחליט שזה בשבילך, תגדיל את התקציב ותרכוש איזו רפלקס או מירורלס מדגמי הכניסה עם עדשת קיט.
 9. לקפוץ לאן? עשיתי כבר 32 אלף ק"מ בארונה, אני לא יודע על מה אתה מדבר מבחינת קפיצות.
 10. הוא גם ציין שאפשר להעלות את התקציב ל-20 אלף ש"ח אפילו עם עוד חריגה קלה, ככה ש-22 אלף ש"ח נשמע כמו משהו שיכול להיות רלוונטי.
 11. בקושי ראיתי ארונות (ארונה ברבים) שעלו לכביש ב-2017. ונניח שתמצא כאלו, ב-64 אלף ש"ח יהיה מדובר ברכב מרמת גימור סטייל וכנראה עם נתונים לא טובים במיוחד.
 12. חשוב לההגיד שלהבדיל מהאיביזה סטיישן שהיא איביזה דור קודם, הארונה מבוססת על האיביזה מהדור הנוכחי וחולקת איתה הרבה במשותף, מה שאומר יותר אבזור ויותר מערכות בטיחות מקוריות. אגב, אין לי מושג איפה ראית ארונה בתקציב שלו. הכי זולה שמצאתי ביד 2: ויש את זו מסוכנות עם קילומטראז' גבוה: בתקציב שלו אולי אחת יוצאת ליסינג עם קילומטראז' גבוה.
 13. רמת גימור מביכה, אפילו לאלטו שהייתה מכונית בסיסית למדי היה יותר אבוזר.
 14. נכון, לא חשבתי עליהן והן אופציות טובות בתקציב שלו.
 15. מה אופי הנסיעות? בתקציב הזה הייתי פחות מתמקד בחיסכון בדלק ויותר באמינות הרכב, עלויות התחזוקה וכו'. אם אפשר רכב מיני, תנסה לחפש סוזוקי אלטו, רכב בסיסי מאוד, אבל אמין וחסכוני יחסית. אם תצליח לדחוף בתקציב פיקנטו או i10 הן עדיפות כרכב על האלטו (יותר בטיחותיות, יותר מאובזרות, תא נוסעים יותר איכותי ונעים) אבל פחות חסכוניות עם גיר אוטומטי. אם אתה רוצה משפחתיות, אתה יכול לנסות לחפש גם מאזדה 3, היא לא חסכונית אך נחשבת אמינה. קיה פורטה או קיה סיד אם יכנסו בתקציב, גם אופציות לא רעות. אתה יכול לחפש משהו בין מיני לבין משפחתית - סופר מיני. אפשר לבדוק למשל קיה ריו (קיימת בגרסת הצ'באק וסדאן) או יונדאי אקסנט, הן חולקות מכלולים משותפים, שתיהן נחשבות אמינות אך לא חסכוניות במיוחד גם כן.
 16. זה תלוי מקום עבודה בעיקרון, אבל בסופו של דבר בכל מקום יש דדליינים בסוף ויש דברים שצריכים להיעשות מהר. יש משימות ארוכות טווח ויש משימות שצריכות להסתיים בזמן מוגדר, זה מאוד תלוי. היו לי דברים שהייתי חייב לסגור תוך יום או יומיים, אז לא הייתי יכול לצאת באמצע היום אם הייתי צריך (אלא אם כן זה משהו מתוכנן מראש שאני לא יכול לדחות). ברור שזה תלוי באופי העבודה ואי אפשר להסיק כלום ממקום עבודה בתחום X על מקום עבודה בתחום Y. לגביי מה שאתה רושם - אין שום סיבה שאתפשר על רופא אחר בגלל מקום העבודה, בייחוד אם זה רופא שאני מכיר ומרוצה ממנו. לגביי קניות אתה צודק, אבל יש עסקים שפתוחים לפעמים עד 5, 6 או 7 בערב ואז זה יכול להיות בעייתי עבורו, בייחוד אם הוא מסיים מאוחר.
 17. אני לא עובד 20 שנים, אני בסך הכול גדול ממך בכמה שנים, אבל אני יכול להגיד לך שבמקום העבודה הנוכחי דווקא יש לי לא מעט זמן פנוי (ואני עוד בתחום כזה שנחשב שיש בו פחות זמן פנוי). אני לא עובד בימי שישי ולא עובד מהבית, עובד 5 ימים בשבוע, בדרך כלל בסביבות 9-10 שעות ביום. יש לי זמן לתחביבים שלי, לתחזוקה של הדירה שאני גר בה ולכל מה שמסביב (ניקיון, קניות, אוכל), למשפחה, לחברים, לבת הזוג וכו'. מספיק זמן אפילו כדי לגרום לי לחזור ללמוד. אם אני צריך לצאת באמצע יום עבודה ולחזור או להגיע מאוחר\לצאת מוקדם, אף אחד לא אומר לי כלום. גם מבחינת חופשים אין לי בעיה, אני יכול לקחת חופשים די בקלות כל עוד אין משהו חריג. ראש הצוות שלי (שהוא המנהל אם אני מקביל את זה אליך) הוא אדם נעים מאוד שיודע לתת פידבק (לטוב ולרע) כשצריך ויודע גם לגבות אותי כשצריך וגם מי שמעליו אחלה אנשים. אף אחד לא מנצל סמכות. אני לא יודע איך אתה בתור עובד, אבל אם אתה עובד טוב, לא אחד שזורק על העבודה ולא אחד שיושב כל היום בטלפון, מגדיל ראש וכו', אולי הייתי שוקל לעבור למקום עבודה אחר שיעריך אותך. (מצד שני קח בחשבון אני במצב שונה משלך, אני עובד בתחום מספיק חם (הנדסת תוכנה) כדי לעבור מקום עבודה גם אם לא טוב לי, משהו שכנראה יהיה מלווה גם בעליה יפה בשכר ואולי גם בתנאים מסביב) וכן, עבדתי במקומות עם מנהלים פחות נחמדים שפחות העריכו, יש גם כאלו, האופציות היחידות שלך אם לא טוב לך זה לחיות עם זה או לעבור למקום אחר. נ.ב. - חבר עבד בתחום הזה גם כן (נהג בחברת השכרה) והיה בסדר גמור איתם, לא עשה להם בעיות ועדיין התייחסו בצורה לא הכי יפה ממה שהוא מספר. יש לי תחושה שזה קורה יותר בעבודות כאלו שיודעים שבמילא ימצאו בהן מישהו אחר מהר מאשר בתחומים בהם קשה למצוא אנשים טובים או שלוקח הרבה זמן לגייס אותם.
 18. אנשים גם מתעסקים יותר מדי בצריכת הדלק, לפעמים גם כשאין צורך. אני יכול להבין מישהו שנוסע 20 אלף ק"מ בשנה, בטח מישהו שנוסע 30 אלף ק"מ או יותר. אבל יכול לטמטם אותי שמישהו שנוסע אלפי ק"מ בשנה מתעסק בצריכת הדלק כל כך הרבה. כאילו, מה ההבדל כבר? תעשה עוד ק"מ או שניים על ליטר דלק? תוציא עוד 50-100₪ על דלק בחודש? זה לא איזה סכום משמעותי.
 19. אצל סיאט וסקודה ניתן להרחיב לשנת אחריות שלישית תמורת 1000₪.
 20. dorsht

  איביזה 2017-2018

  תחפש רמת גימור אקסלנס, סטייל או FR, אל תקנה רפרנס כי היא מחסירה הרבה מאוד אבזור ולדעתי גם נראית פחות טוב. בסוף 2017 זה כבר דור חדש ולא מתיחת פנים. אני לא חושב שמתיחת הפנים תשנה משהו במחיר ואם אתה מוצא רכב טוב עם נתונים טובים, אל תחכה.
 21. dorsht

  איביזה 2017-2018

  1. אתה מתכנן לקנות חדש או משומש? אם חדש ולא דחוף לך, תחכה למתיחת הפנים. מתיחת הפנים תשפר את נושא הבטיחות (סוף סוף ללא מובילאיי), אבזור ויהיה שינוי קל במראה. 2. יש לי את המנוע הזה על סיאט ארונה וצריכת הדלק הממוצעת שלי היא קצת יותר מ-1:15. מדודה על פניי יותר מ-30 אלף ק"מ. מאמין שמהאיביזה אפשר לקבל קצת יותר, באיזור ה-1:16.
 22. למעט העובדה ששניהם גירים רובוטיים כפולי מצמדים, אין שום קשר בין הגיר שיש בפוקוס לזה שיש בקארוק.
 23. כמדומני, קיימת המלצה להעביר את הצמיגים מהסרן האחורי לסרן הקדמי ולהתקין את החדשים על הסרן האחורי. עוד משהו שכדאי אולי לבקש בפנצ'רייה. כמו שאמרו כאן, לא הייתי מחליף מאחורה אם הצמיגים תקינים. תחליף כשיהיה צורך.
 24. בנוסף למה שליאב אמר, כדאי ללכת לדיטיילר שעובד בצורה מסודרת, במקום סגור וכו'.
 25. דיטיילינג זה לא נתפס כתיקון צבע, השאלה מה האינטרס שלך להשקיע בפוליש (עבודה טובה לא תהיה זולה ועבודה זולה עדיף לא לעשות)? אם אתה עושה את זה לבד ועם עלויות נמוכות אז אולי יש על מה לדבר, אבל אם מדובר עכשיו על הוצאה של 1500-2000₪, אני לא בטוח שזה שווה את זה.
×
×
 • תוכן חדש...