Jump to content

dorsht

 • פרסום הודעות

  12,308
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי dorsht

 1. כמדומני יוליאן מצליח להכניס עגלת תינוק בספייס סטאר שלו (הוא יתקן אותי אם אני טועה), בהנחה שאין לכם דרישות מיוחדות היא יכולה להתאים. לנסיעות עירוניות בעיקר, היא בסדר. למי שייסע הרבה מחוץ לעיר הייתי מחפש משהו קצת יותר חזק ומרווח יותר.
 2. לפחות לפי מחשב הדרך ביאריס ההבירידית, רק בנסיעה עירונית ראיתי מספרים יפים, מחוץ לעיר לא ממש.
 3. כעיקרון אני מניח שזה לא נחשב משהו חיוני, בין אם מדובר בשטיפה עם צינור (לא חוקי כמה שזכור לי) או בלי צינור.
 4. dorsht

  Honda CRZ 2010

  תשכח מ"לא לראות מוסך" גם אם תקנה רכב חדש, רכב צריך עדיין להיכנס פעם בתקופה לטיפול. בתקציב כזה יהיו לך בלת"מים פה ושם.
 5. dorsht

  Honda CRZ 2010

  תשובות מודגשות. לגביי קבוצות ווטסאפ - אם אתה באר שבעי או מהאיזור יש לנו קבוצת ווטסאפ. אולי לאנשים מאיזורים אחרים בארץ יש גם קבוצה. כמה שאלות ברשותך: 1. למה דווקא מעניין אותך הדגם הזה? 2. מה הדרישות שלך מהרכב? מה התקציב? כמה אתה תיסע בערך בשנה? האם ידני בא בחשבון? אולי אפשר למצוא לך משהו יותר טוב.
 6. אבל הם באמת יותר איטיים (לפחות היאריס ההיברידית בהשוואה לאיביזה ולארונה שבדקתי בזמנו), נתוני היצרן מגבים את זה וגם נסיעות מבחן. זו לא תחושה, זה הרבה מעבר. ההאצה לוותה בהרבה רעש (בסדר, גיר רציף ומנוע אטמוספרי) אבל זה לא בא לידי ביטוי בקצב ההתקדמות. נסעתי עם הפיאט באותו כביש כמה ימים לאחר מכן ואפילו היא סחבה יותר טוב, שזה די עצוב. יש לי ציפיות קצת יותר גבוהות מרכב שעולה 110-115 אלף ש"ח ודורש פשרות בכל כך הרבה דברים ביחס למתחרות.
 7. ברצינות? אני לא יודע איזה מנוע יש לך במאזדה, אבל היאריס ההיברידית לא מאיצה מי יודע מה כשהרכב עמוס בשלושה מבוגרים. מחוץ לעיר הרגשתי שלפיאט 500 שהייתה לי, היה יותר קל להאיץ.
 8. dorsht

  מתלבט אם לעשות ביטוח לרכב?

  נסה לראות אם יש לך קרובי משפחה שיש להם הטבות לביטוח דרך מקום העבודה (או אולי לך יש אפילו), יכול להוזיל משמעותית.
 9. שכנראה שמה שתמצא יהיה במצב לא מי יודע מה והסטיגמות שאתה שומע יהיו רלוונטיות.
 10. אם יש לך זמן לחכות עם הבחירה, נסה לבצע נסיעת מבחן על הרכבים האלו. יכול להיות שזה מאוד יעזור לך לבחור.
 11. היה לנו חלון פנורמי בגג במגאן 3 סטיישן, לא היה שונה מרכב רגיל מבחינת החום בפנים, לפחות בתחושה.
 12. מה הדרישות מהרכב (חוץ מדברים סטנדרטיים כמו אמינות)? כמה ק"מ אתם תסעו בשנה בערך ובאיזה דרכים?
 13. שני רכבים שונים מקטגוריות שונות. סביר להניח שהמאזדה תהיה זולה יותר בעלויות הטיפולים. לגביי הביטוח - עניין של מזל. אני שמעתי מחירים הזויים לסיאטים. יש לי ארונה 1.0TSI שמבוטחת דרך מקום העבודה שלי בקצת יותר מ-3000₪ (מקיף וחובה) בתנאים טובים וכולל חדש תמורת ישן (הרכב עלה לכביש לפני חודשיים וחצי). במקומות אחרים קיבלתי הצעות באיזור ה-4000₪. אני בן 27 עם 10 שנות וותק וללא תביעות ב-3 השנים האחרונות. כן, אני יודע שזה לא אותו רכב, אבל ככה שתקבל סדרי גודל אולי. ה-1.2TSI בשנתונים האלו וה-1.4TSI נחשבים למנועים אמינים. לגביי ה-DSG, זה כנראה תלוי בבעלים לפנייך. איך הם נהגו ברכב ובאיזה תנאים. אם הרכב בילה בעיקר בעיר ובפקקים, השחיקה גדולה יותר מן הסתם. מבחינת צריכת דלק, בסבירות גבוהה ללאון יש יתרון. הערה שוליים: לו הייתי מחפש סיאט כזו משומשת, הייתי מחפש אחת מאדם ששמר עליה ולא מאנשים שחושבים שיש להם רכב ספורט ועושים שטויות. השערה שלי: אם הרכב במצב סטוק או קרוב למצב סטוק, יש סבירות יותר גבוהה שהוא לא שימש אחד כזה שחשב שיש לו רכב ספורט. (לפחות זה הרושם שאני מקבל) אני בטוח שיש גם יוצאים מן הכלל במקרה הזה.
 14. כמה שאני יודע, האוקטביה החדשה לא תהיה זמינה עם 1.0TSI בעקבות תקנות זיהום אוויר.
 15. היאריס ההיברידית משתרכת מאחור בקטגוריה, כנראה אחת המכוניות המיושנות בקטגוריה. אני לא מאמין שלפני כמה חודשים שקלתי לקנות אותה, אחרי נסיעת מבחן ירד לי ממנה לגמרי. זה יפה שהיא שומרת על הערך ושיש לה צריכת דלק טובה, אבל הרכב מיושן, מרגישים את זה. האבזור לא להיט, תא הנוסעים פשוט מאוד ביחס למחיר, גם הבטיחות לא וואו ביחס למתחרות. כרכב עירוני הוא בסדר, מחוץ לעיר הסחיבה הייתה גרועה וצריכת הדלק זינקה משמעותית (1:12 זה מביך). הרכב התקשה לטפס עליה בכביש בינעירוני. ביצעתי את אותה נסיעה באותו יום בסיאט איביזה FR, ההבדל היה עצום, בלתי יתואר. אני לא מתבייש להגיד שהייתי מעדיף להישאר עם הפיאט 500 שהייתה לי ולא לעבור ליאריס היברידית (אם לא היו מתחרות אחרות בקטגוריית הסופר מיני). אפילו דבר מאוד טריוויאלי שיש ברכבים שעולים הרבה פחות מהיאריס, כמו איתות בנגיעה - אין. אפילו בפיאט שהייתה לי היה את זה. בקרת שיוט - אין. על אדפטיבית כמובן אין מה לדבר. אפשר להוסיף, אבל זה בהתקנה מקומית. למה? אני לא מכיר רכב חדש בקטגוריה שאין לו בקרת שיוט רגילה במקור. זיהוי שטחים מתים - אין. אבל בסדר, זה אין לעוד מתחרות. הבלימה האוטונומית עובדת במלואה עד 30 קמ"ש ומפחיתה מהירות בין 30 ל-80 קמ"ש לפי מה שנאמר לי. חיישני רוורס מקוריים - אין. נוחות נסיעה - לא משהו בכלל. לא רואה שום הצדקה לשלם על הרכב הזה 110-115 אלף ש"ח. שוק טוב יש גם למתחרות אחרות בקטגוריה, למשל: איביזות במצב טוב ומעלה נחטפות במהירות. מישהי שעובדת איתי חיפשה איביזה ב-50-60 אלף ש"ח, מצאתי לה אחת בת 4 עם נתונים טובים (יד ראשונה, היסטוריית טיפולים מלאה ופחות מ-40 אלף ק"מ) בשעות הבוקר. היא התקשרה בערב - הרכב נמכר. זה גם מה שאני שמעתי מחברים שמחפשים סיאטים באופן כללי. סביר להניח שהמצב דומה גם בסקודה ובפולקסווגן.
 16. dorsht

  יום מובילי דעה עם יונדאי i10

  @mcshmupi ליונדאי אמנם יש קלפים על הספארק, אבל אם הייתי צריך רכב מיני לנסיעות בינעירוניות על בסיס קבוע (לדעתי עדיף לפחות סופר מיני, אבל נניח שהייתי חייב מיני חדשה מסיבה כלשהי) או בתדירות גבוהה יחסית, אני חושב שהספארק עדיפה בזכות מנוע חזק יותר ולפחות על הנייר, תאוצות טובות יותר. יש לה גם בקרת שיוט שיכולה להיות נוחה לשימוש, זו אמנם אינה אדפטיבית, אבל היא מסוגלת לשמור על מהירות שזה פיצ'ר שעוזר מאוד לדעתי בכבישים בינעירוניים. גם הגיר חלק יותר בתנועה עירונית ובפקקים. על פניו, גם הספייס סטאר מציגה חבילה עדיפה בנושא של גיר, תאוצה ואביזרים כמו בקרת שיוט למשל. מה שכן, לאף אחת מהן אין תיקון סטייה מנתיב, מה שכן קיים ביונדאי. מכונית המיני היחידה שעוד איכשהו הצליחה עם גיר רובוטי חד מצמדי זה הפיאט 500 וממה שקראתי בקבוצה של הפיאט 500 בפייסבוק, הוא לא להיט.
 17. dorsht

  יום מובילי דעה עם יונדאי i10

  עד איזו מהירות עובדת הבלימה האוטונומית? האם יש בקרת שיוט ברמת גימור כלשהי?
 18. @yorng בצורה שיש לנו (דגם מ-2017, אחרי מתיחת פנים) לא חושב שיש גם אפל קארפליי. לא יודע איך משפרים, מניח שאפשר להתקין איזה מתאם או בקומבינה (בספק) להתקין מערכת מהדגם החדש.
 19. מאזדה 3 2.0: אוהב: סוחבת טוב. חסכונית יחסית למנוע 2.0. סטארט סטופ נוח למדי, לא צריך לכבות כל פעם כי הוא נכנס לעבודה בהתאם ללחיצה על דוושת הבלם. פחות אוהב: אין Android Auto. מולטימדיה איטית. יש לגיר לעיתים נטייה להעלות הילוכים קצת מוקדם מדי, בנהיגה מנהלתית זה לא מפריע, זה כן הפריע בעליות מאילת למשל. מצב ספורט פותר את העניין. איך אפשר לשפר? לא רלוונטי ממש, הרכב יחזור בעוד כמה חודשים לחברת הליסינג (הרכב בעסקת ליסינג פרטי). לגיר יש פתרון, לשאר פשוט צריך להתרגל. מאמין שאפשר למצוא איזה פתרון עבור AA, אבל לא קריטי לי עם כמות הנסיעות שאני מבצע ברכב הזה. סיאט ארונה 1.0TSI DSG7 (אם כי קצת מוקדם לי, כי אני רק חודשיים וחצי עם הרכב): אוהב: סוחבת טוב מאוד, תאוצות ביניים טובות מאוד. מאובזרת למדי. מולטימדיה טובה, עם Android Auto ורמקולים מקוריים שנשמעים לא רע בכלל. פחות אוהב: הגיר במצב D ממהר להעביר הילוכים לפעמים, מצב S פותר את הבעיה. פחות השקיעו בדלתות מאחור מאשר בדלתות מלפנים, מבחינת הגימורים. אין מערכת מקורית לזיהוי סטייה מנתיב, לכן התקינו מובילאיי (שלהבדיל מהתקנות ברכבים אחרים, לא מציק לי הרבה). איך אפשר לשפר? לגיר יש פתרון (מצב S), אין לי שום כוונה להתעסק עם תוכנה (אם היא רלוונטית בכלל למקרה הזה). לגביי הדלתות אין לי כוונה לעשות משהו, כי אני לא יושב מאחורה, סתם מעצבן שיכלו להשקיע קצת יותר ולא השקיעו, אבל לא סוף העולם. לגביי המערכת לזיהוי סטייה מנתיב - זה מה יש. לפחות המובילאיי שהותקן אצלי לא מציק לי כמעט. מאמין שכבר ברכב הבא תהיה מערכת מקורית לזיהוי סטייה מנתיב ודי בטוח שגם תיקון סטיה מנתיב יהיה, אבל הרכב הבא לא באופק כרגע. אני יכול למצוא עוד כמה נקודות לטובה ועוד כמה נקודות לרעה לשני הרכבים האלו, אבל ביקשת 3 מכל סוג, אז זה מה שעשיתי
 20. זה משהו בין הסטייל ל-FR מבחינת אבזור, מה שכן, יש לה מערכת של Beats שאין ב-FR.
 21. ידוע מה צפוי מבחינת אבזור, למעט נושא מערכות הבטיחות שציינת?
 22. אם הרכישה לחוצה לך, הייתי מחפש לשכור אחת. אולי תקבל את הרכב ברמת גימור רפרנס שהיא רמת הגימור הנמוכה ביותר שזמינה בארץ, אבל לפחות תקבל תחושה לגביי הביצועים, הגיר, נוחות הנסיעה (לרפרנס ולסטייל יש אותו גודל צמיגים וג'אנטים, מה שלא נכון לגביי ה-FR) וכו'. הרפרנס לא מאוד מאובזרת וגם פחות יפה מבחוץ לדעתי (ידיות שחורות, טאסות וכו'), אז אל תתייחס לנושא הזה אם תשכור אחת כזו. אם אתה מחזיק הרבה זמן את הרכב, הייתי שוקל אולי ארונה יד שניה 0 ק"מ, אם תמצא כזו. גם היא תגיע ברמת הגימור הנמוכה יותר (סטייל) ולא ברמת הגימור הגבוהה יותר (FR), אבל הארונה לדעתי נוחה יותר מהאיביזה (לפחות ב-FR מול FR) ויש לה יתרונות מסוימים באבזור, כמו למשל מערכת מקורית עם מסך 8" ומערכת Full link, לעומת מסך 6.5" באיביזה סטייל ללא Full link.
 23. יצא לי לראות לפחות יאריס היברידית אחת בתור מונית. יכול להבין מצד אחד את הבחירה, רכב מאוד חסכוני בעיר, מצד שני צפוף יחסית, מיושן ולא נוח לדעתי.
 24. ומצד שני יש אנשים שמחפשים מציאות, כשמכרתי את הרכב הקודם שלי ראיתי לא מעט הודעות בפייסבוק בסגנון של "כל מחפשי המחירון לא לפנות אליי", מה שאומר שיש אנשים שמוכנים לשלם פחות מהמחירון, העיקר לא לצאת "פראייר", אפילו במחיר של קניית רכב פחות שמור.
×
×
 • Create New...