Jump to content

daniel.asu

 • פרסום הודעות

  44
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

10 נייטרלי

אודות daniel.asu

 • דירוג
  נהג חדש (> 40 הודעות)

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. @trainמעולה, זו דוגמא מצוינת למצב שרכב מיני לא שימושי עבורך, על כן לא עומד בדרישות. אבל מבחינה עקרונית, האם יש לך בעיה עם רכבי מיני כי הם נשיים או מעידים על הנהג, מעבר לזה שזה מה שהתאים לו? אין ספק, זה לא הגודל האידאלי לכל שימוש, בדיוק כמו שרכב 7 מקומות לא יהיה אידאלי לנהג יחיד שגר ועובד במרכז ת"א.
 2. אם אני כזה נטל שלא ראוי להכיר, שתלך לחפש נהג מונית. הקריטריון הכי בסיסי בהכרת בני זוג צריך להיות: שידעו מה הן הדדיות ושותפות.
 3. קלנועית זה לא לשלב שאיכות הכדור יותר חשובה מהגודל?
 4. אני לא מבין גדול, אבל אשמח לשתף את דעתי: 1. לגבי תשלום המקדמה כדי לראות את הרכב - מהניסיון שלי, די קל להוריד אותם מהדבר המטופש הזה. זה לא שאתה שומר את הרכב, הם כולה מסיעים אותו מנקודה לנקודה. אם תציב את זה כאולטימטום, כנראה שמהר מאוד יתגמשו איתך (אם כי יכול לקחת כמה ימים עד שהרכב יגיע). 2. רכב שנמכר מחברת ליסינג תמיד יהיה יותר הימור, כי רוב האנשים מתייחסים לרכב הפרטי שלהם בצורה סבירה, אבל לרכב ליסינג - די מזעזע (וזה עוד לפני שדיברנו על הילדים שלהם שנהגו ברכב). בנוסף, בהרבה מקרים חברות הליסינג מטפלות בעצמן ברכבים, ולאור אורך החיים הקצר יחסית של הרכב אצל החברה - היא תנסה להוציא את המינ
 5. הכרתי את זוגתי בגיל 28 בבאר שבע, עוד לפני שהיה לי רישיון. אני ממש שמח שזה קרה, ככה הייתי יכול לסנן את כל מי שזה היה עלול להיות חשוב לה. גוועלד, חבל שלא עידכנו אותי בזה לפני שהתחלתי ללמוד. לפחות אני בדרכי אל התואר השלישי, אז עוד אולי יש לי סיכוי. זה תיאור קצת קשה של אוכלוסית משתמשי האפליקציות. רובם כנראה באמת מיצו את יתר האפשרויות, אבל הרבה פעמים זה כי הדגים בים הקרוב פשוט לא מתאימים. אני מכיר יותר מזוג אחד שהגיעו לשידוך מוצלח ביותר מתוך אפליקציות, ולאף אחד מהמעורבים לא היו דפוסי התנהגות כמתואר בדיון. לפעמים צריך reach קצת יותר רחוק, וזה מה שאפליקציות עושות.
 6. במקרה המדובר, של מישהי שמחפשת בגיל 20 במוו - למי יש כסף לבמוו בגיל 20?! זה גם ככה כנראה הרכב של ההורים. אז איך זה בכלל אומר משהו על הנוהג ברכב? זה אשכרה 100% שאלה של מזל לאיזו משפחה נולדת. זה ממש לא רלוונטי לשום מערכת יחסים בגיל הזה, אלא אם היא מחפשת חתונה עם הירושה (ומי ירצה להתחתן עם מישהי כזו?). אני אפילו לא חושב שהיא חומרית, היא פשוט סתומה (כי שוב, זה לא שהנהג הוא כזה בעל ממון. פשוט לאמא יש אחלה עבודה). אצטרף לכל המגיבים המכובדים בדעה שרכב קונים לפי צרכים ותקציב, לא לפי סטיגמות שמוטב שיחלפו מן העולם.
 7. ייתכן, וסביר גם שזה היה נותני שירות של היבואן עצמו. ועדיין, אם המוסך טוען לתאונה ותיקון בשטחים, עם נתונים כל כך ספציפיים - אז לדעתי ראוי שיואיל בטובו גם לספק הוכחות כלשהן לטענות.
 8. איך הם יכולים לדעת דבר כזה? הרי זה מוסך לא מורשה בשטחים, הוא בטוח לא מחובר למערכות שלהם, אז איך הם יכולים לדעת שזה קרה דווקא אחרי 800 ק"מ? בכל מקרה הייתי דורש את שם המוסך. בנוסף, הייתי מתחיל לתעד את כל ההתקשרות מולם, ומשם עובר למוסך אחר של היבואן. אם גם שם ממשיכים בקו דומה (במקרה שבמוסך הראשון תיעדו את הטענות האלו במערכת?), הייתי פונה למכון בדיקה או פחח מומלץ. ושאלה לגבי העניין עם נזק לפני המסירה ללקוח - ידוע למישהו אם היבואן מחויב לספק מידע ללקוח אם הלקוח פונה אליו באופן יזום אחרי המסירה? או שהוא יכול להעלים את המידע הזה בכל נסיבות שהן?
 9. שאלת תם: איזה סיכון מוגבר יש מבחינת היבואן במכירה של רכב ידני לעומת רכב אוטומט (עד כדי יותר מהכפלה של הריבית)? אני לא רואה איך המצב הכלכלי של רוכשי ידני כל כך שונה מרוכשי האוטומט. בנוסף, קל למצוא את הנקודה שבה רכב ידני עם מימון יוצא יותר יקר מהאוטומט המקביל, בשקלול הריבית הגבוהה. אני אעלה פה השערה לא מאוד יצירתית (וגם על גבול הקונספירציה), שגם כך יבואני הרכב עדיין טורחים למכור רכבים ידניים בעיקר כדי לפרסם "החל מ-[מחיר נמוך]". אם הייתי צריך לנחש (ואשמח אם מישהו יחלוק מידע בנוסף לאיי10 שעלתה פה), כמות הרכבים הידניים שנמכרים עבור דגם ורמת אבזור מסוימים, נמוכה מאוד יחסית למקבילה האוטומטית. המ
 10. אכן, הנבואה ניתנה לשוטים, ועדיין: לעניות דעתי, בשלב הראשון באמת נראה (כבר רואים?) התקשחות של המחירים דווקא של הידניות. אבל צריך לזכור שבמקביל לירידה בהיצע הידני יש גם עלייה בהיצע הרכבים האוטומטיים המקבילים, מה שידרדר את מחיריהם יותר (יחסית לידניות). כך, בחלוף השנים זה יוביל לאיזשהו איזון שרכבים אוטומטיים יהיו רק בממש מעט יותר יקרים מהמקבילות הידניות, ואז כל מי שקונה ידני בגלל מחיר הרכישה יעדיף כבר את האוטומט. התולדה של זה תהיה שרכבים ידניים יימכרו רק למתי המעט שפשוט אוהבים ידני, ועם הגידול בפקקים ברוב הארץ גם הם הולכים ומתמעטים. הרכבים האלו לא יצליחו להימכר ויסיימו את חייהם או אצל סו
 11. daniel.asu

  שאלה לגבי דגם של AUDI A3

  זו בגדול הייתה הכוונה שלי, הביטוח מושך פרטים מהמאגר לפי מספר הרישוי של הרכב. השאלה היחידה היא האם קרה המקרה הלא סביר, ואיכשהו נפלה טעות במאגר. בכל מקרה, @nepet, כמו שאמרת - כנראה שאין מנוס מפשוט להתקשר לסוכן ולוודא מולו. בהצלחה ברכישה!
 12. daniel.asu

  שאלה לגבי דגם של AUDI A3

  סלחו לי על הבורות, אבל בכל חברות הביטוח שבדקתי פשוט הכנסתי מספר רכב באתר, החברה משכה את כל המידע הרלוונטי ממאגר כלשהו והמשכתי הלאה. למה שפה זה יהיה שונה? או שזה בעצם מה שהיה לבעלים הנוכחיים, ושמופיע דגם שגוי?
 13. לעניות דעתי, אם כבר מדברים על אובדן ערך של רכב - זה לא רק כמה הוא מאבד באופן טבעי. אולי כדאי לקחת בחשבון גם כמה הוא מאבד במקרה של אירוע שלא תלוי בבעלי הרכב - למשל פגיעה קוסמטית ברכב בזמן חניה, במקרה שגרים\עובדים באזור בעייתי. ברכב שאיבד ערך מהר יותר: מצד אחד אין הרבה לאן לרדת. ברכב שלא מאבד ערך ויש לו שוק סביר+: הרכב כבר לא מציאה ויש לו הרבה יותר לאן לרדת. זה אמנם שיקול מאוד תיאורטי, אבל עדיין משהו שיש לקחת בחשבון בעיני.
 14. לגבי ה-500X, בשיחה עם מוסך יבואן אחד, הרכב בסה"כ טוב, אבל רק אם טופל כראוי. צריך לשים לב לגיר הרובוטי ולכמה הרכב נסע בתוך העיר, כי התיקון לא זול. כמו כן, יש מוסכים שממליצים לטפל פעם בשנתיים או 15K ק"מ. כדאי מאוד לבחור ברכב שטופל פעם בשנה, ורק במוסך שיודע מה הוא עושה.
 15. לפי מוסך היבואן שדיברתי איתו כשהתפוררה לי הרצועה, המק"ט החדש אמור באמת להחזיק את 6 השנים שמוצהר ע"י היצרן (או מספר הק"מ המקביל), אבל עוד לא עברו מספיק שנים מההתקנות הראשונות כדי לדעת אם זה באמת המצב. אני גם חיפשתי רכב עם מנוע זהה מאותן שנים בערך, ובשיחות עם מוכרים נראה שלמרות שכולם הגיעו לביקורת במוסך - לאיש לא החליפו רצועה. במקרה אחד, המוסך הגדיל ואמר לבעל הרכב שיש עומס בנושא הרצועות המתפוררות, ולכן אחרי ביקורת אחת אמרו לו לחזור שוב בעוד 3 חודשים (נשמע קצת תמוה בעיניי. או שיש בעיה אקוטית או שאין כלום, מה זה תחזור יותר מאוחר?). הרושם האישי שלי (ואולי זה כי אני פרנואיד שכבר נכווה מזה) הוא
×
×
 • תוכן חדש...