Jump to content

khalil

 • פרסום הודעות

  460
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

72 נייטרלי

אודות khalil

 • דירוג
  נהג צעיר (> 150 הודעות)

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. אני לא מתנגד לכללי ההיגיינה והריחוק, נהפוכו, אני בעד, אבל אני לא מאמין שהציפיה שנהגו בהן היא אשליה, במיוחד על חוף ים או נערים בבית ספר, לכן תוכנית פעולה שמססתמכת עליהן, עתידה ליפול.
 2. גם לא להארץ?לגארדיאן? NYT? FT? WP? תשתף, אני לא רואה מה הבעיה בלשתף במקום לזרוק סיסמאות.
 3. שוב, אין שום תיעוד או משהו שקרוב להוכחה לדברים שאתה מספר, אבל, בוא, תסתגר, תעצור את החיים שלך, ותדאג לבטחונך הבריאותי, אני אפילו בעד שהמדינה תממן לכל אלה שמפחדים חל"ת לחצי שנה, אבל אל תצפה ממני לעמוד בדרישות חסרות הפרופורציה וחסרות הרציונליות שלך לנורמה חברתית בזמן הקורונה.
 4. כן, אני לא מתעסק בהיפרבוליות, קראתי שעות ע"ג שעות על הנגיף, לא רואה את סיפורי האימה שאתה מספר, יש אנשים שגמרו עם נזק ריאות בלתי הפיך מדלקת מצויה, אושפזתי 3 פעמים בחיי הבוגרים מחיידקים, זה לא הופך קיום של וירוס לסיבה לשנות דרסטית את אורח החיים של האוכלוסיה.
 5. כל נגיף הוא קטלני לאוכלוסיה עם מספיק סיכון. אתה לא מבטיח חסכון בחיים, זאת פשוט אשליה שאתה מצייר, לכל פעולה יש תגובות, כאלה שאתה צופה וכאלה שאתה לא צופה, הנגיף מסוכן לאוכלוסיה מסוימת, שהיא במקרה שובה המוחץ גם לא בגיל העבודה וגם לא בגיל החינוך, זה צריך להיות חלק משמעותי מהדיון על פעולה, ולא דמגוגיה של וירוס קטלני בוא נסתגר או נקבע נורמות בלתי אפשרויות.
 6. עוד אקדמאי פופוליסט בשביל פשוטי העם כמוני ולא למלומדים קוראי הירחונים, זה צ'ארלס מארי, והוא כתב ספר בשם "coming apart", שמתאר את ההתפרקות דווקא של אמריקה הלבנה (ועבר זמן מאז שכתב את הספר, עכשיו יש להם בעיית סמים קשה מאוד בעיירות), ומתאר איך שינוי הכיוון מהחברה המסורתית פירק עיירות העובדים הקלאסיות, לדעתי מקור הבעיות דומה, אבל ההתבטאות שלהן שונה. הדבר פחות רלבנטי לי כערבי, וליהודי הישראלי הממוצע שקורא בפורום, כי מבנה החברה שונה, אבל יש מה ללמוד מהתהליך כי המערב פשוט מקדים את מדינות הלווין בכמה שנים.
 7. מי שמצפה מנערים ללבוש מסיכות ברגע שאין פיקוח - חי באשליה מי שחשב שידענו על כל הנשאים כשהכריזו שההסגר הסתיים - חי באשליה מי שחושב שעוד הסגר יפתור את הבעיה - חי באשליה ומתעלם מהחודשיים וחצי האחרונים יש מגוון פתרונות אחרים: לחיות עם המחלה, זהיורת יתר על הקהילה בסיכון ולקוות לטוב, מדידות חום, בידוד חולים וחשודים שהם חולים, ולהכיר במציאות שמחלות הם סיכון מתוקף היותני אורגניזם מארח לחיידקים ווירוסים ולא סכנה שעוברת ולא להתייחס לכל נשא כרוצח בפוטנציה. לרדוף אחרי חסינות עדר בתקופת קיץ כשאין עומס על בתי החולים. והערה אחרונה, בר סימןטוב ישב אתמול במסיבת העיתונאים אחרי שקיבל יד חופשית לחודשיים הסגר, ואמר לצופים בפרצוף, אתם אשמים כי אחרי חודשיים אלה את לא לובשים מסיכות בחוף הים ובבית ספר, לי זה נשמע כבזיון גדול, לאנשים אחרים זה נשמע כביקורת לגיטימית, כנראה שיש תהום בין התפיסות שלנו.
 8. מה שניצ'ה אמר, למרות שהטענה שלו היא בעיקר התזמון, הקהילה השחורה התקדמה במהירות עצומה לפני מדינת הרווחה של ג'וסון, ומאז התחילה ההתדרדרות. אני לא חושב שאפשר לבוא והצביע על גורם אחד ספיציפי ולתלות עליו את הסיבה, ההתדרדרות בארה"ב היא גם בקהילה הלבנה, רק שהיא מבטאת את עצמה באופן שונה.
 9. https://www.washingtonpost.com/technology/2020/05/27/jonathan-riches-make-great-twitter-hat/
 10. תודה על ההערה! אני בד"כ בוחר באנשים להצטרף למחנה שלהם ולסגוד להם, אבל מעכשיו אתחיל לפתח ראיה מקיפה יותר.
 11. לפי סואל, יש קשר הדוק בין מדיניות הרווחה ועליית המשפחות החד הוריות, המשפחה השחורה היתה לרוב שלמה בעבדות (למרות שיש שטוענים שזה מורשת עבדות, סואל מכחיש ואומר שאים לזה שום ביסוס) ואחריה.
 12. khalil

  אני שמן - מה עושים?

  הטענות של המגננה אין להם ביסוס, ולא הוכחו מחקרית, זה רעיון הגיוני במבט ראשון, אבל לפי מה שראיתי אין לו גיבוי מחקרי וגם נוגד את ההגיון האבולוציוני, אם תתחיל לצום אתה תרגיש לא רק שהגוף שלך לא נכנס למגננה, אלא יש בך פרץ של אנרגיה, כנראה שארית מעברנו שדחף אותנו לצאת לחפש אוכל. תוכל בחלון זמן קבוע, תתרחק מאוכל מעובד, שמנים ופחמימות מהירות, תתעדף חלבון וסיבים, ותעשה תרגילי כוח, יהיה בסדר.
 13. הדעות שלי ימניות (כלכלית לא מדינית) והושפעתי בנושא הזה מתומס סואל, כלכלן שחור, ממליץ לקרוא את עבודותיו
 14. ברור שיש אפליה, ואני יכול להצביע על כל משרד ממשלתי במדיניות ספציפית שמפלה נגד ערבים. אבל, לא הייתי מקשר ישר בין ממוצע בגרות יותר נמוך למשל לבין גזענות, כי אני לא חושב שיש לזה חלק. למה לא שואלים למה שחורים מהגרים חדשים הרבה יותר מוצלחים משחורים ותיקים, הודים, פקיסטנים, ערבים, עם ממוצע מדכורות גבוה מלבנים?
 15. ההנחה הבסיסית שאמור להיות שוויון בהישגים או בכל תחום בין קבוצות אתניות היא לא מובנת מאליה והיא כן מרקסיסטית, בהיבט זה כן, בהחלט אתניות משחקת תפקיד. האם שחורים מבצעים פחות פשעים אבל נכלאים יותר? זה דורש הוכחה. מדיניות המלחמה בסמים (הכושלת מאוד) בארה"ב, מייצרת המון אסירים, והמון מכורים, והיא בהחלט בעיה, לא במקומות שישראלים נוהגים לחיות בהם, אבל בדרום (הלבן גם) ובערים הפחות מוצלחות (השחורות).
×
×
 • Create New...