Jump to content

Fazer

 • הודעות

  1,905
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של Fazer

חורך אספלט מצוי

חורך אספלט מצוי (8/14)

64

מוניטין

 1. אם אני מעסיק מנקה שכיר, אתה צודק. אם אני מעסיק חברת ניקיון, אתה טועה - אני משלם עבור שירותי ניקיון וחברת הניקיון מעסיקה שכירים ומחוייבת לשלם להם מה שמגיע להם. כמובן שכל זה מגולם במחיר שאני משלם לחברת הניקיון, אבל אין יחסי עובד-מעביד ביני ובין המנקה מטעמם. יש לנו ותמיד היה לנו ביטוח, אין קשר לניקיון.
 2. המנקה הראשון ירטב, המנקה השני ירטב, המנקה השלישי ילמד 🤣 אבל ברצינות - ברור שלהיתלות על צינור מים, ספרינקלרים או לא, זה לא ממש טוב, אבל אני מנסה להבין מה רע בלנקות את הצנרת בהנחה שמשתמשים בסולם ומעבירים עליה סמרטוט. אצלינו קומת העמודים נמוכה יחסית, והצנרת פרושה במקומות רבים בקומה. אחרי עשור בלי טיפול, הצנרת הזו כל כך מאובקת שזה פשוט נראה רע.
 3. אנחנו לא בכיוון של חברת ניהול, זה יקר מדי לבניין כמו שלנו, אלא אנחנו מתלבטים בין להמשיך עם מנקה פרטי לעומת למצוא חברת ניקיון שתהיה אחראית על ניקיון הבניין. צריך לחשב כלום - זו חברה, אני משלם X כלשהו שמסוכם איתם תמורת שירותי ניקיון, והם דואגים לכל הוצאות המנקים, תנאים סוציאליים וכדומה. למה? זה צינור מים, מעבירים עליו סמרטוט וזהו - אלא אם אני מפספס משהו. מעבר לזה, אם יש עוד רעיונות או עצות להתנהלות מול חברת ניקיון, או המלצה על חברת ניקיון ספציפית, אשמח. תודה לכולם.
 4. לצערי (או לשמחתי) נודבתי לאחרונה מחדש לועד הבית אחרי כמה שנים שפרשתי מהועד "כדי לעשות לביתי" - והנושא הראשון על הפרק הוא המנקה. מדובר בבניין של 6 קומות בהוד השרון (פלוס קומה נוספת שהיא יציאה לגג), ויש לנו מנקה היסטורי שעובד איתנו כמה הרבה מאוד שנים, ולמרות שתמיד היתה ביקורת על איכות הניקיון איכשהו בגלל מערכת היחסים איתו, ובגלל שכל הדיירים מכירים ומחבבים אותו, אף אחד לא באמת ניסה להתקדם, אבל התוצאה היא שהבניין נראה מוזנח והחלטתי הפעם לנסות להתקדם הלאה ולבדוק חברות ניקיון או מנקים פרטיים אחרים. כיון שאף פעם לא באמת התעסקתי עם זה, אשמח לכל טיפ או הכוונה. היום אנחנו משלמים לו בערך 1000 ש"ח לחודש, והוא פעמיים בשבוע שוטף את הלובי, הרצפות, המעלית וחדר הזבל, ומפעם לפעם בא עם מפוח ומעביר את העלים והלכלוך בחצר לצד של השכנים. מדובר בבניין ישן, משנות ה 70, ששופץ לפני כעשור, כך שבניגוד לבניינים חדשים אין פה שטחי לובי אדירים או חניונים תת קרקעיים, אלא קומת עמודים עם מסדרון מחסנים, לובי צנוע מאוד במיימדיו, ומספר בודד של חניות "מתחת לעמודים". לגבי מפרט הניקיון חשבתי על המפרט הבא: 1. שטיפת רצפה חדר מדרגות עד קומה 6, מעלית ולובי – פעמיים בשבוע (כמו היום). 2. שטיפת קומת הגג פעם בחודש 3. ניקוי שיש שקיים על קירות הקומות פעם בחודש 4. ניקוי קומת העמודים שמחוץ ללובי ומסדרונות המחסנים כולל פינות התקרה פעם בחודש 5. ניקוי צנרות ספרינקלרים פעם בשלוש חודשים יש למישהו הערכה כמה תדרוש על עבודה כזו חברת ניקיון "אמיתית" (כלומר לא מנקה עצמאי), וכמה אמור לגבות על זה מנקה עצמאי? משהו במפרט ששכחתי? רעיונות או תוספות? המטרה שלי היא שהבניין יראה טוב וחשוב לא פחות שיריח טוב - נכנסתי לא מזמן לבניין של חבר, מגדל מודרני, והיתה תחושת ניקיון וריח נעים בלובי - קצת כמו שנכנסים למלון - וזה עשה לי חשק להשיג את אותה התוצאה גם אצלי בבניין. תודה לעוזרים וסליחה על החפירה
 5. ממליץ בחום על הרמטיקס. התקנו דלת שלהם במסגרת שיפוץ שעשינו, בעקבות כתבה שהיתה עליהם בכלבוטק, וכמעט עשור לאחר מכאן הדלת מוכיחה את עצמה, גם מבחינת הגימור ואיכות החומרים והביצוע, וגם מבחינת התחושה שהדלת נותנת, של דלת מאסיבית הרבה יותר מפלדלת רגילה, סוג של תחושת מוצקות שכזו, קצת כמו לסגור דלת של גולף שמרגישה מאסיבית ואיכותית לעומת דלת של יפנית עממית כלשהי, שכנראה איכותית לא פחות אבל לא נותנת את אותה תחושת סיפוק בטריקה שלה. גם מהשירות וההתקנה שלהם אני זוכר שהיינו מרוצים בזמנו, אבל זה כאמור היה לפני עשור כך שיתכן שדברים השתנו.
 6. כאן לפחות דבר אחד שלא ידעתי קודם למדתי מהסרטון - שה AZ בכל חברות המכוניות הרוסיות (GAZ, ZAZ, UAZ וכו') אומר "מפעל מכוניות" או משהו כזה.
 7. כשהיה לי רכב ישן (פז'ו 106) ההפרש בין צד ג' בלבד למקיף היה כל כך נמוך (300-400 ש"ח בשנה אם אני זוכר נכון) שפשוט היה שווה לי לשלם אותו - רק בשנה האחרונה לפני שמכרתי החלטתי שגם 300 ש"ח זה כסף וויתרתי.
 8. זה כי "העוף יודע הכל" (פתגם סיני עתיק) ולענייננו: כל דבר ראשוני שנעשה רחוק מלהיות מושלם - מישהו שאני מכיר הקים לפני כמה שנים חברה שכשראיתי את המוצר שלהם התגובה הראשונה שלי היתה "מה זה החארטה הזה", אבל לאט לאט המוצר השתפר עד שבסופו של דבר החברה הונפקה בבורסה בהצלחה. מתחילים ממשהו, ומתפתחים. וזו דעתי גם כאן. מושלם? לא. ראשוני? כן. אבל הכוונה טובה, והמבחן האמיתי יהיה בשיפור וב fine tuning של הדבר הזה.
 9. טעה במספר הרישוי - אם יש רכב כזה (עם הטעות) הדו"ח יגיע לפי רישומי משרד הפנים לבעל הרכב ההוא, שאם יהיה חכם יבין שהוא לא חנה בחניון ההוא/יראה שזה לא דגם הרכב שלו ויגיש בקשה לבטל. מצד שני, אם הסכום לא משמעותי, שלם ושכח מזה - תייק את זה תחת "המחיר של לצאת טומטום"
 10. תודה על הכתבה המרתקת! חייב להגיד שאני דווקא מחבב את עיצוב המאסטרו, לפחות בגרסאות MG השונות.
 11. מראה ברור שצריך להחליף, כי היא שבורה, אבל לפחות מהתמונה לא נראה לי שצריך להחליף כנף ודלת ואפשר להסתפק בלתקן אותן - המכה לא נראית משמעותית, ולדעתי יכול להיות שעדיף לתקן על להחליף. פה צריך חוות דעת של פחח טוב, לא של מוסך.
 12. אצלי ברכב אם לפחות אחת מהדלתות פתוחה, הנעילה המרכזית (מהשלט) פשוט לא תנעל את האוטו.
 13. אמרת הכל. מי שאמור לשלם את האגרה הוא זה שהרכב נרשם על שמו כיד ראשונה, כיון שהרישום במשרד הרישוי על שם מישהו מותנה בתשלום האגרה, כך זה ברכב פרטי וכך זה ברכבי חברה - הסיטואציה של קומבינת ה"אפס קילומטר" היא האנומליה. אבל כנראה שלא נצליח נשכנע אחד את השני.
 14. אנחנו לא מדברים על מקרים חריגים של "שכחו"... אני קניתי מזמן אופנוע ממישהו שזכה בו בהגרלה, נרשם על שמו, ולא נסע מטר אחד לפני למרות שאני הייתי יד שניה - מקרה דומה לקומבינת ה "אפס קילומטר" - חושב שהמוכר ביקש ממני לשלם גם את אגרת הרישוי? ממש לא. שוב, הם עושים את זה כי זו הנורמה שהשתרשה, כי כולם עושים את זה וכי הם יכולים. האם זה מוצדק? לדעתי לא כי אני למעשה קונה רכב שהוא יד שניה, אז שמי שהעלה אותו על הכביש כ"יד ראשונה" ישלם את אגרת הרישוי, בדיוק כמו שאני משלם על רכב שקניתי מהיבואן. זה שזו הנורמה לא אומר שזה צודק.
×
×
 • תוכן חדש...