Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הדרכה מצולם ומתעדכן - כיצד תשדרגו את הגרניק שלכם?

פוסטים מומלצים

• תגובות 375
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

1.אחלה מאמר- מאוד אינפורמאטיבי, היה עוזר אם היית מוסיף לינקים לאביזרים שרכשת.

2.באתר של  mtm יש מחשבון לחישוב גודל החריר של הסופיות על ידי הכנסת ספיקת המיים ולחץ המיים של המכונה, אני רכשתי לאחרונה מכונה כמו שלך ולפי הנתונים היית יכול להסתפק בחריר של 3 ממ.

3.מאיפה רכשת את המתאם לצינור והאקדח , אפשר לראות שהוא נקנה בארץ (יש מדבקת מחיר בשקלים)

רכבים נוכחיים :Geely 350 Pro   , Tesla Model 3 SR

רכבי עבר:Alfa romeo Guilia 1.3 TI 1970,Lancia Beta 1.6 1982

Lancia Beta coupe 2.0 1984,Lancia Thema Turbo 2.0 16v 1994

Citroen Xsara picaso 2.0 2009,Fiat Punto 1.4 auto 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. תודה 😁 ובכייף..

את המתאמים רכשתי מ-Obsessed Garage (במחיר גבוה בגלל המשלוח, אבל הייתי צריך עוד כמה דברים אז יצא סביר מינוס)
אקדח הקצף נרכש מזמן באיביי - ממליץ לקנות את הPRO ששמתי בתמונות מאמזון, מניח שאם לא אעבור לאחד של MTM אקנה לעצמי גם MJJC PRO.

מתאם קיצור האקדח (קארשר ל-1/4") הזהוב נרכש מאמזון, לא מצאתי משהו מעניין באיביי ואמאזון הם המקום הכי בטוח למוצרים זולים שכאלה,
אני עוד מתלבט אם להביא עוד אחד ולהלביש עליו מתאם Stainless נורמלי במקום הפליז שמגיע עליו.

2. מכיר את הטבלה,

בהמרה ישירה של הנתונים של הK5 שלי אני בתפר של 3.5 ל-4.0 , אם תרצה אני אצרף את החישוב,
הלכתי על 3.5, במשלוח הבא שלי אזרוק גם חבילה של 3.0 לצורך הבדיקה, יש לי גם שני מתאמים בודדים עם Orifice 4.0 ומניפה של 40 מעלות,

פשוט כי ברור לי שבשלב מסויים אני אעבור ל-KRANZLE ושם כנראה אצטרך את המידה הזו (אני בתהליך של מעבר דירה ורוצה לוודא שיש לי מקום לכל הסט-אפ הזה בבית החדש, אחרת חבל על ההוצאות).

3. אני מהקריות ויש פה חנות בשם "פולק" שמחזיקה המון אקססוריז של קארשר "על המדף" רוב הזמן,
ניתן להזמין מהם גם, וזה עדיין ייצא יותר זול מ-איביי או אמאזון במקרה הזה.

עריכה אחרונה על ידי Super_T

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.לגבי המתאם , לא כדאי לקנות מתאם מפלסטיק? נראה לי יותר בטוח בגלל שאם אתה מפרק ומרכיב את המתאם הרבה פעמים הקשיחות של הפליז לאומת הרכות של הפלסטיק של האקדח תגרום לשחיקה בחומר של האקדח. תקן אותי אם אני טועה.

2. לפי חישוב שעשיתי באתר  התוצאה יוצאת 2.95 לk5 אז מוזר שאתה אומר שאתה צריך בין 3.5 ל 4.

לגבי הקרנזל אני גם התלבטתי אם לקפוץ וללכת עליו , אבל בסופו של דבר החלטתי להדאר הקארצר בגלל שבסופו של דבר יש לו את המגוון הכי גדול של אביזרים (ולאור זה שהמכונה הקודמת שלי bosch aqt 45-14x  שבקה חיים פעמיים וכבר לא השתלם לתקן אותה ובכלל במקור רציתי לקנות את הקארצר).

3. היה נראה שזו מדבקה של פולק , לא הצלחתי למצוא לבד, תודה על הלינק.

עריכה אחרונה על ידי NIMRODVA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכלתי אותה 😒  מתאם קרשר ב 29 שקל . המתאם שקניתי ב ebay  רשום מקורי עם "משלוח חינם" 28$ 

מה שחסר לי זה המתאם מזה ל נקבה 3/8" עבור חיבור האקדח הקצר (שהגיע אתמול) 

• אהבתי 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, NIMRODVA כתב:

1.לגבי המתאם , לא כדאי לקנות מתאם מפלסטיק? נראה לי יותר בטוח בגלל שאם אתה מפרק ומרכיב את המתאם הרבה פעמים הקשיחות של הפליז לאומת הרכות של הפלסטיק של האקדח תגרום לשחיקה בחומר של האקדח. תקן אותי אם אני טועה.

2. לפי חישוב שעשיתי באתר  התוצאה יוצאת 2.95 לk5 אז מוזר שאתה אומר שאתה צריך בין 3.5 ל 4.

לגבי הקרנזל אני גם התלבטתי אם לקפוץ וללכת עליו , אבל בסופו של דבר החלטתי להדאר הקארצר בגלל שבסופו של דבר יש לו את המגוון הכי גדול של אביזרים (ולאור זה שהמכונה הקודמת שלי bosch aqt 45-14x  שבקה חיים פעמיים וכבר לא השתלם לתקן אותה ובכלל במקור רציתי לקנות את הקארצר).

3. היה נראה שזו מדבקה של פולק , לא הצלחתי למצוא לבד, תודה על הלינק.

1. אצלי לא היה לי אכפת כי זה זמני והעדפתי גוף חזק ככל האפשר, עד שאביא לעצמי אקדח של MTM ברמה הכי גבוהה שאני יכול למצוא.
אבל זה לא משנה באמת :-) רק עניין של עמידה בלחצים שאנחנו לרוב לא מגיעים אליהם במכונות שלנו.

2. אני אחשב פה מחדש איתך:
הגרניק שלי (Karcher K5 Power Control) מוצהר ע"י החברה ב-145 באר (מקס.) שהם 2100 PSI (כמעט במדוייק)
מבחינת קצב זרימת/העברת מים מדובר על 500 ליטר לשעה (מקס.), שהם 132 גאלונים בשעה, שהם 2.2 גאלונים לדקה (שוב, על הנייר, בתנאי מעבדה, ט.ל.ח 😏)

אם ניקח את הטבלה של MTM, אנחנו נופלים סביב 3.0 ל-3.5 מבחינת מה שאנחנו אמורים לבחור,

אני הלכתי על 3.5 כדי להיות שמרן ולא להעמיס על המשאבה של הגרניק.
ב-KRANZLE זה כבר יהיה 3.5 או 4.0 בגלל ששם הנתונים קרובים יותר במציאות לנתונים על הנייר,

בקארשר הם קרובים אבל לא בול והסתמכנו על נתוני מקסימום בחישוב,

משמע, עשינו פה מהלך חישובי שהוא Double Safety: גם חריר מעט גדול יותר במתאם הסופי כדי להוריד לחץ וגם הלכנו על חישוב מקסימום שלא מתאר מצב נתון מתמשך במציאות.

מקווה שזה יותר ברור עכשיו 🙂

Screen_Shot_2021-02-23_at_1_52.30_PM_1024x1024.thumb.png.d81043dc8c64bc7cd99284907feff4d1.png

לגבי ההחלטה שלקחת - היא אחלה, גם אני עשיתי אותה לאחרונה, אבל Kranzle זו חייה אחרת לחלוטין.

3. בשמחה :-) 

לפני שעתיים, zaf כתב:

אכלתי אותה 😒  מתאם קרשר ב 29 שקל . המתאם שקניתי ב ebay  רשום מקורי עם "משלוח חינם" 28$ 

מה שחסר לי זה המתאם מזה ל נקבה 3/8" עבור חיבור האקדח הקצר (שהגיע אתמול) 

יש כאלה מכל סוג שתרצה, 

באמאזון יש כאלה מפליז שיספיקו בתור התחלה, במחיר מצויין,

אם תרצה שאזמין לך מפלדת אל-חלד בהזמנה הבאה שלי, יש מצב שאוכל (תלוי כמה ישחטו אותי במשלוח 💀) אבל קח בחשבון שזה מתאם שיעלה לא מעט יחסית לאמאזון,

למעשה, כמעט פי שלוש אם לא יותר, וזה עבור פלדת האל-חלד הרגילה ולא T304 (אבל כן של MTM).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההבדל מבחינת ביצוע או תוצאה ( לא מבחינה תפעולית) בין זה
https://a.aliexpress.com/_ve2vMY

לבין זה 

https://a.aliexpress.com/_uHNRSU

לבין זה

https://a.aliexpress.com/_v1Fu9I

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת? מתרחק מהאתר הזה כמו מאש, אבל זה אני,

מכיוון ששאלת, אז ממה שזה נראה:

הלינק הראשון,

חלק חלופי למוט השטיפה הרגיל של קארשר, שבתכל'ס אפשר לקנות מקורי בארץ והוא לא יקר (תלוי במכונה שיש לך בבית), אז זה מיותר,

הלינק השני,

מאריך מתכת שמתחבר לאקדח של קארשר, דומה מאוד למה שהעליתי בהודעה בפתיחת השרשור, היתרון היחיד שלו הוא הזוית הסופית והיכולת לחבר סופיות 1/4" עם מניפת מיים שונה מהמקור, קיים גם באמאזון,

הלינק האחרון, 

חלק מאוד מיותר שלא ייתן כלום שמתחבר לכניסת 1/4" ואמור לדמות סופיות שונות בחלק אחד (מבחינת מניפת המים)

למה מיותר אתה שואל? מכיוון שאם יש לך אקדח עם סיומת 1/4" (ולא משנה אם מקוצר או קצר או ארוך) פשוט תקנה חבילת סופיות ושים שם סופית עם המניפה הרצוייה וזהו, בלי כל הסרבול הזה. 🤷‍♂️

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי אליאקספרס , יש שם גם דברים טובים וגם זבל, נתתי משם דוגמא כי היה לי הכי נח.

אני מזמין המון מאמאזון אבל מה אתה חושב שהסינים פריייארים?

מה שמוכרים באלי יש גם באמאזון אבל במחיר גבוהה בהרבה, בדרך כלל פי 2 .

כימיכאלים אני בטח לא קונה מאליאקספרס זה בטוח.

דווקא לדעתי יותר מסורבל להחליף כל פעם סופית  (שבטוח תלך לאיבוד בשלב כזה או אחר) מאשר התקן שפשוט מסובבים .

לגבי הלינק הראשון המחיר בארץ לדעתי מגיע כבר לסביס 200 שח, ולא נראה לי שיש הבדל בתפקוד.

המכונה שלי כמו שלך דרך אגב , ואני ממש לא אוהב את התפעול עם המוט המקורי שמוריד לחץ ומעלה לחץ בהתאם לכיוון המוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, NIMRODVA כתב:

המכונה שלי כמו שלך דרך אגב , ואני ממש לא אוהב את התפעול עם המוט המקורי שמוריד לחץ ומעלה לחץ בהתאם לכיוון המוט.

מוט ה-Vario הזה ידוע ככזה שימות בשלב כזה או אחר,

זו הסיבה שקיצרתי אותו עם המתאם ל-1/4"

אין לי בו צורך.

מעבר לזה שאין לי מושג למה לעבוד עם לחץ נמוך, אם כבר משתמשים בגרניק וזה .. 🤷‍♂️😏

לגבי אלי, זה לשרשור אחר, אני לא קונה דברים סיניים בדרך כלל, מאוד תלוי במוצר וזה קורה לעיתים רחוקות מאוד,

אקדח הקצף שלי של MJJC היה ניסיון בעקבות המלצה פה בפורום ואותו רכשתי באיביי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק עם גרניק של בוש aqt 110 באר, רוצה להחליף את המקציף הישן של mjjc ומתלבט את הפרו או את האס(עד כמה ההבדל ביניהם יורגש בגרניק כזה) ועד כמה מעבר לגרניק עם לחץ 135 באר יהיה משמעותי, כרגע לא רואה את עצמי עובר מבוש מהסיבה שכל הציוד מסביב שקניתי מותאם להם(מאריך לצינור, תוספים לאקדח וכו)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר ל135 באר יהיה משמעותי בעיני

תישאר עם בוש אם אתה רוצה

חברה מכובדת לכל הדיעות

לגבי אקדח הקצף, אני כבר רשמתי,

הפרו בעיני פתרון לא פחות ממעולה למחירו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם, 
עדכון ראשון עם טיפ:

למי שמעוניין להישאר עם האקדח של קארשר (ולקצר אותו עם מתאם ולא לקנות אקדח קצר),

יש לחברה רכיב (תוסף) מקורי נהדר שבא לעזור עם הקטע שבו הכבל שלכם מסתבך בזמן העבודה,

התוסף בעצם מוסיף ציר סיבובי (Swivel) שיש בדרך כלל באקדחים קצרים מקצועיים.

המחיר? סביב 100/150 ש"ח 

היום קיבלתי אחד מחו"ל (לא מצאתי את זה בארץ כשחיפשתי), ככה הוא נראה:

unnamed.thumb.jpg.6e420311f48bf949a4261c329b8bab25.jpg

הוא מתחבר לקצה הכבל הרגיל:

IMG_5611.thumb.JPG.c70d4628d7bbdb8c377c2a11b8a4de3e.JPG

וזה הוידאו הקצר השיווקי שלו של קארשר, למי ששואל את עצמו למה הוא צריך את זה:

👍😁

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואוו! ראשית, כל הכבוד! אחד מהפוסטים היותר טובים שהיו כאן, שאפו ענק על ההסברים המפורטים והתמונות :)

שאלה: אני משתמש בגרניק 110 באר של Bosch מדגם AquaTak 110. אני יודע שאומרים שהוא דיי חלש, אבל עבורי הוא עושה את העבודה בצורה סבבה לגמרי.

איתו אני משתמש במקציף של MJJC מדגם S (צבע כחול), אני דיי מרוצה ממנו, משתמש בשמפו של ריסט אך אני שם כ-60 מ"ל שמפו. (מה ההבדל בינו לבין ה PRO אגב? משמעותי?)

אני מאד רוצה להחליף את האקדח המקורי המסורבל שמגיע עם הגרניק לאקדח קצר יותר, ראיתי כמה וכמה דוגמאות בעלי-אקספרס אך לא יודע מה הכי מומלץ וה MTM.

מעט יקר לי, אשמח להמלצה לאקדח טוב במחיר סביר עם חיבור מתאים לבוש.

בנוסף, רכשתי מעלי-אקספרס צינור ארוך יותר לגרניק של 10 מ' (במקור מגיע 3 וזה ממש טרטור להזיז את הגרניק כל פעם מצד לצד), בשטיפה מאד גדולה שלא יפגע בלחץ המים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הפירגון ובכייף 😁 

המטרה היא שזה יהיה שרשור מרוכז לנושא.

לגבי השאלות שלך,

גרסת ה-pro של MJJC באה להיות חיקוי טוב של mtm עם בקבוק שבעיקר יציב יותר (הבקבוקים הארוכים לא יציבים ללא נוזל בתוכם, כשמניחים אותם לבד על הרצפה) וכזה שיש בו שתי אופציות לוויסות הלחץ (והקצף בסופו של דבר) בעזרת המתאמים הפנימיים שאותם הראיתי בסוף ההודעה שבתחילת השרשור (1.25 או 1.1 מ״מ)

אין חובת החלפה,

רק אם יש כבר בלאי גדול ופגיעה בעבודה של האקדח שלך או שבא לך להתחדש,

שלי בן 4 שנים לפחות ועובד מעולה והוא הדור הראשון של MJJC 🙃

לגבי אקדחים קצרים, אתה יכול לקנות אקדח קצר בסיסי של mtm, לא את הכי יקר שלהם ואז לחבר לגרניק שלך, זה משהו שנע סביב 30$ לפני מחברים מיוחדים עבור בוש, בגדול לא משהו נוראי,

מצד שני, יש באמאזון (או עלי… מה שנוח לך) כל מיני חלופות שבאותו מחיר יגיעו כבר עם המתאמים, פשוט תוודא שזה עבור הסדרה שלך של בוש וזה הכל לדעתי,

אם תרצה, תעלה קישור מדוייק לבוש שלך ותמונות של חיבור הצינור לאקדח המקורי וננסה לעזור,

אבל זה אמור להיות דיי פשוט.

הצעה שלי? אם אתה סגור על אקדח קצר, תקנה אחד סביר מאמאזון שיגיע כבר עם חיבור לבוש, תרוץ איתו קצת, אז תדע לומר אם שווה לך המעבר ל-mtm על סוגיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...