Jump to content

car_me

 • הודעות

  477
 • כאן מאז:

מוניטין

20 נייטרלי

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  אני לא רוצה להיות כאן, אני רוצה להיות שם...

צפיות אחרונות בפרופיל

1,318 צפו בפרופיל
 1. דווקא הבמפרים ליד הבית שלי הם במקום הגיוני, לפני צומת שיש בעיה של ראות ומעבר חציה וכל הזמן אני שומע חריקות בלמים וצעקות בגלל שמישהו לא נתן זכות קדימה, וגם יש אחד כמה מטרים מהיציאה מהחניה שלי, אז זה עוזר לי לצאת כי הראות גם לא משהו בגלל מכוניות חונות. לא מזמן עשו את הכביש מחדש והקטינו אותם, אני כבר לא שומע מכוניות מתחככות. אבל אחרי הסלילה הוסיפו עוד במפר ענקי בהמשך הרחוב שצריך להגיע אליו במהירות אפסית אחרת הרכב קופץ. הוא גם מוצדק לדעתי, רק יכל להיות נמוך יותר כי יש שם מעבר חציה שאי אפשר לראות הולכי רגל רק עד שהם על הכביש, ונהגים נוסעים מהר מידי שם.
 2. יש חנויות חומרי בניין הפתוחות גם ב 7 בבוקר, וגם ראיתי שמוכרים את המחברים האלו בהום סנטר.
 3. car_me

  אקדח סיכות חשמלי\ידני

  מה ששמת מksp זה אקדח סיכות עם סיכות דקות. היה לי משהו דומה וזה עובד למסגרת תמונה ועדיין צריך לעבור עם פטיש לדפוק את הסיכות פנימה. הסיכות יתעקמו לך ושאתה תנסה למשוך אותן החוצה הן ישברו. שרציתי לרפד לוח MDF קניתי אקדח עם סיכות t50 heavy duty arrow ששם הסיכות עבות. עדיין עברתי עם פטיש על הסיכות, אבל רק שיכנסו עד הסוף, והם לא התעקמו.
 4. car_me

  קמצנות

  נראה לי זה היה נהוג פעם מזמן, אני גם קיבלתי איזה נורת פלורסנט קטנה על בטריות לבר מצווה להרבה מתנות עושים שימוש חוזר, אם אין צורך בהם. קיבלתי גם סט כושר (דלגית, קפיץ יד ועוד קפיצים מתיחה). שהראנו לדוד שלי שבא לבקר את המתנות הוא אמר בדיוק הבאתי כזה ל"X" לבר המצווה שלו. ואז הסתכלנו מי הביא את זה וזה היה "X". הסט כושר הזה עדיין פעיל עד היום, אמא שלי משתמשת בדלגית.
 5. car_me

  קמצנות

  בתור וועד בבנין עם דירות מושכרות, פעם אחת ניסיתי להודיע לאחת מבעלי הדירות שהדוד של הדירה שלה מטפטף, התחילה לשלוח לי הודעות למה עליתי בגלל לגג, מה יש לי לחפש שם. שאספתי כסף לזיפות, היא היחידה שהתלוננה שהמחיר יקר, בלי שהיא יודעת מה הגודל של הגג. היא הציעה לי בעל מקצוע, אבל לא רצתה לתת לי טלפון שלו עד שהיא תדבר איתו. בסוף מצאתי את הטלפון שלו דרך מדרג, דווקא היה מקצועי ולא יקר אז הזמנתי אותו, והיא שילמה חודשיים אחרי הזיפות, אחרי שכולם מזמן שילמו. וכל פעם ששלחתי לה הודעה תזכורת, היא כותבת "תזכיר לי כמה זה עלה". כאילו שאין לה את השרשור שלי בווטסאפ. השכנים שגרים אצלה בדירה, היה להם סדק בצינור ביוב של השירותים ברצפה והכל עלה בקירות, וגם נזל החוצה לגינה (קומה ראשונה על עמודים) והיא לא סידרה, אז הם אמרו לה שהם לא יחדשו את השכירות, והיא נאלצה להביא אינסטלטור.
 6. car_me

  קמצנות

  מוזר שעדיין השרשור לא הגיע להוא שכל אחד במדינה מכיר, שיש שמועות שהוא לא הולך עם ארנק או כרטיס אשראי (השמועה גם אומרת שאין לו), וחברים משלמים עליו בכל מקום.
 7. בדיוק קראתי בטמקא תלונה על דואר עוקב: ומה לגבי דואר עוקב? אדם עבר דירה והחל את שירותי "דואר עוקב" לשם העברת דברי דואר שנשלחים לכתובתו הישנה למעונו החדש. הוא טען שדברי דואר שמגיעים אליו מחו"ל נותבו למרכזי מסירה סמוך למקום מגוריו הקודם, ולא לביתו הנוכחי. בבירור עלה כי הדואר "מבחין" בין דברי דואר שנשלחים מהארץ, שהועברו למען החדש, לבין דברי דואר שנשלחים מחו"ל, שמעוברים לכתובת הרשומה שעל החבילה או המעטפה תוך התעלמות משירותי "דואר עוקב". כתוצאה מהבירור מסרו בדואר כי מעתה ואילך, במעמד הזמנת שירות זה, יינתן ללקוח טופס המפרט את מכלול השירות".
 8. car_me

  קמצנות

  ההורים שלי שיפצו את הבית ובאותה הזדמנות החליטו לצבוע את הצד של הבניין בצבע חדש, כי כבר הוא לא היה נראה טוב, וזה בדיוק בכניסה של הבית שלהם. הם פנו לשכנים באותו צד על מנת שיעשו את כל הצד של הבניין(כי כבר מביאים פיגומים וכו אז עדיף לעשות הכל). והשכן למעלה הסכים אבל השכן בהמשך לא הסכים וגם השכן מעליו(כי היו בהליכי מכירה). אז בסוף צבעו חצי בניין. אחרי שנה מהצביעה קנו את הדירה בצד הלא צבוע למעלה ומי שנכנס עושה שיפוץ וראה שיצא יפה אז הוא רוצה לצבוע את כל מה שנשאר, אבל עדיין השכן מלמטה לא רוצה, למרות שהוא ביקש ממנו להשתתף רק בעלות החומר (צבע), כי מי שקנה קבלן שיפוצים. וגם לזה הוא לא מסכים. כנראה הוא יודע שבכל מקרה הוא יצבע הכל ואז הוא לא ישלם כלום. אותו שכן, יום שישי אחד בסביבות 17:00, פונה לאבא שלי ואומר שיש נזילה בצינור מים שמוביל לחדר פח זבל וצריך להשתתף בתיקון, נכנסנו לגינה שלו והיה אינסטלטור, שניסה לסדר משהו ושבר את הצינור, וגם הייתה בעיה לסגור את השיבר הראשי של הבניין, כי הברז הראשי של הבניין היה שבור (להזכירכם יום שישי אחרי הצהריים). בסוף מה מתברר השכן חיבר את הצינור והשקה את הגינה שלו עם המים המשותפים של הבניין כבר תקופה ארוכה.
 9. ההורים שלי בזמנו השכירו את היחידת דיור בבית שלהם, והם הוסיפו מדבקה עם השם של הדיירים על התיבה ואבא שלי הוציא והביא לו את הדואר, או שם ליד הדלת, לא מסובך. גם לא בדיוק סיפרת מה קורה שאתה שולח לאיפה שאתה גר פיזית. אתה גר במושב קיבוץ ואז זה מגיע למזכירות, או שאתה גר במקום שהדואר לא מגיע לבתים אלא מגיע למרכז חלוקה? ובגלל זה הבעיה עם בעל הדירה. או שאתה גר בעיר וזה מגיע לאיזה חנות?
 10. נראה שאתה מערבב קצת דברים. לא מובן כל כך מה מפריע למי שמשכיר לך את ה"מרתף" לקבל מכתבים/חבילות ממוענים אליך. שמשכירים מקום מגורים זה הגיוני שגם הדואר יגיע לשם (כנראה גם הוא עקשן בדברים אחרים). אתה לא יכול להעביר את הכתובת למקום החדש? או שמפנים את הדירה ועוברים לחול. אז תעביר את הכתובת הרשמית לקרובי משפחה. עבור מכתבים מהבנק, משרד הרישוי, ביטוח לאומי וכיוצ"ב. (שמים עוד מדבקה על התיבת דואר עם השם שלך). בנוגע לעבודה, אני שולח לכתובת ת.ד. של העבודה והכל מגיע. (אני רושם את השם שלי ושורה מתחת את מקום העבודה ואז הכתובת/תיבת דואר). ברגע שיש משהו על ידי שליח(אמאזון), אני כותב את הכתובת האמיתית של העבודה/הבית והשליח מגיע. (בתיאום טלפוני). גם ככה כל החבילות ללא שליח מגיעות לחנות כלשהיא, במידה וזה כתובת מגורים.
 11. היום אני גר עם סלון בכיוון מערב, אבל יש גם חלונות לכיוון דרום וגם השירותים/אמבטיה עם חלון מזרחי, ויש בריזה בלילה אם אני פותח את החלון הדרומי. בגלל זה מעניין אותי מה יקרה שיש רק כיוון אוויר אחד. למרות שבשעות הערב, הבריזה מביאה איתה את עשן הסיגריות והגראס של השכנים מתחתי וזה קצת מבאס.
 12. מה דעתכם בקשר לכיווני אוויר בדירה כלואה? שזה כנראה ראוי לשרשור בפני עצמו. היות שיש רק כיוון אחד, משותף לחדר שינה מרפסת ומסתור כביסה. מה עדיף? כיוון מערב עם נטייה קלה דרומה. או כיוון מזרח עם נטייה קלה צפונה.
 13. זה ממש לא מפריע לי, אולי זה גם תלוי בזה שיש לי צילינדר בשני העיניים, קשה ללטש את העדשה שלכל כיוון יראו חלק. בכל מקרה גם אם טיפה מטושטש בצד עדיין רואים טוב.
 14. דיווח מעודכן. כבר תקופה שהייתי צריך להחליף משקפיים כי כבר לא ראיתי ברור בעין אחד, וגם לקרוא קצת יותר קשה. צלצלתי לבר אילן לקבוע תור, היה תור קרוב. בבר אילן עשו לי בדיקה מאוד מקיפה כשעה וחצי על ידי סטודנטית ואחר כך על ידי המדריכה שלה. נתנו לי מרשם, הגדילו לי קצת את המספר בעין שראיתי מטושטש, הקטינו קצת את המספר בעין השניה, והוסיפו מולטיפוקל, פעם ראשונה, כי כמו שאמרתי לקרוא מהטלפון נהיה קשה, ונדרשתי להסיר את המשקפיים על מנת לקרוא. בסוף הבדיקה עושים גם בדיקת לחץ תוך עיני וצילום רשתית. הזמנתי מזני את העדשות מולטיפוקל הכי דקות, עם תוספות, וגם לקחתי מסגרת שהעדשה תהיה מספיק גבוהה למולטיפוקל, הכל עלה בסביבות 350 שקלים. הגיע תוך פחות מחודש בדואר לטביה. בינתיים אחרי יום, רואים איתם טוב, גם למחשב וגם אפשר לקרוא מהטלפון בלי להסיר את המשקפיים. השדה ראייה בצדדים מטושטש יותר ממשקפיים רגילות, אבל זה גם מה שהאופטימיטריסטית אמרה לי בבדיקה שבמולטיפוקל שדה הראייה לצדדים פחות ברור. בסך הכל, בינתיים אני רואה יותר טוב גם קרוב וגם רחוק ומרוצה.
 15. אם הכניסו סוס למעלית, לך תדע מה ישימו בפיר אשפה
×
×
 • תוכן חדש...