Jump to content

saharmen

 • הודעות

  596
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי saharmen

 1. התכוונתי לצינור עם קוטר גדול יותר מהגרניק לאקדח, ההגיון אומר שככה הגרניק יכול להעביר כמות מים גדולה יותר ובאקדח יהיה לחץ גדול יותר בגלל שהקוטר באקדח עצמו קטן יותר
 2. אגב בנושא הבוש, צינור עבה יותר כמו שרשמת בפוסט המקורי לא יעזור קצת במקרה של גרניק חלש? שלפחות הלחץ שמגיע לאקדח יהיה מעט חזק יותר
 3. מתעלק עם גרניק של בוש aqt 110 באר, רוצה להחליף את המקציף הישן של mjjc ומתלבט את הפרו או את האס(עד כמה ההבדל ביניהם יורגש בגרניק כזה) ועד כמה מעבר לגרניק עם לחץ 135 באר יהיה משמעותי, כרגע לא רואה את עצמי עובר מבוש מהסיבה שכל הציוד מסביב שקניתי מותאם להם(מאריך לצינור, תוספים לאקדח וכו)
 4. אני עם בוש aqt110, מסתדר יופי עם המניפה שמגיעה אבל אני עוד עם הדור הראשון של המקציף של mjjc, יש הבדל גדול באיכות ההקצפה בין גירסאת האס לפרו?
 5. לא מצליח גם בתרחישים גרועים שצריך לעשות החלפת רפידות בכזאת תדירות, אני נהג לא ממש רגוע מה שנקרא והרכב שלי איתי 110 אלף קמ והוחלפו לו פעמיים מאחור(אחת ממש אחרי הקניה והפעם השניה אחרי 60-70 אלף קמ) ומקדימה סט אחד שהוחלף לפני בערך 50 אלף ועוד יש לו בשר
 6. מעולה, אפרק מחר את הדיפון ואסתכל, תודה רבה על העזרה
 7. לחבר את הקומפוננט אני יודע איך, באוטו שלי הם מחוברים למגבר אז זה פשוט , ברכב של אשתי הם יתחברו ישירות ליחידת ראש אז השאלה מאיפה הם מקבלים הזנה? מהחיווט של הוופר?
 8. תודה רבה על ההכוונה, שאלת התקנה, איך אני מתחבר לחיווט הקיים? מחבר את הכל אלמנט למקום שלו ולא משתמש בקרוס אובר? מתחבר עם הקרוס אובר לחיווט של הטוויטר והוופר ומשם מתפצל לרמקולים החדשים?
 9. יש לך המלצה למשהו כזה?
 10. היי, מחפש רמקולים הכי פשוטים שיש לרכב של אשתי(שלה התפגרו), ונתקלתי בחברה בשם autotek הבנתי שזה תחת אותה חברת אם של מותגים כמו היפוניקס וקראנץ׳. המחיר לזוג קומפוננטים לחלק הקדמי וזוג קואקסיאליים לחלק האחורי עולה כ400 שקל כולל משלוח ומיסים והכל דרך איביי. רציתי לדעת האם לדעתכם הם יעשו את העבודה ביחס למחיר הנמוך שלהם ולרמקולים מקוריים. הדגמים הם ats65c , ats653
 11. היתרון הבולט של הקארפרו בשבילי הוא שב340 שקל אני מקבל את הקארפרו לייט בכמות שמספיקה ל2 שכבות על בערך 4-5 רכבים, ז"א שגם אם העמידות שלו ביחס לגיאון (12 חודשים לגיאון מול 6-12 חודשים לקארפרו), אני עדיין יכול לצפות את הרכבים פעמיים ואז בתרחיש הכי גרוע אני נשאר עם אותו זמן של עמידות. מה גם שהגיאון עולה יותר בארץ
 12. אני מעוניין לעשות ציפוי לרכב בעצמי, בעבר השתמשתי באוטמים של ננולקס/מנזרנה/פיינלב וכו' קראתי על האוטמים של GYEON ושל קארפרו וההתלבטות היא בין הקארפרו לייט לבין הגיאון וואן. ממה שהבנתי הגיאון מחזיק קצת יותר זמן על הרכב ויותר איכותי טיפה, הקארפרו מגיע בכמות הרבה יותר גדולה מה שמאפשר לי לעשות 2 שכבות ל2 הרכבים שלי אשמח לדעתכם בנושא מה מומלץ מביניהם ומה יותר ידידותי למשתמש. בנוגע לעלויות, בארץ הם נמכרים פי 2 וקצת מאשר בחול, ובהזמנה מחול המשלוח עולה יותר מעלות המוצר, למישהו יש רעיון איך אפשר להוזיל את עלויות המשלוח או לחילופין מכיר מקום בארץ שמוכר את המוצרים במחיר יותר שפוי(את הגיאון ראיתי הכי זול ב470 שקל)?
 13. ההפרשים בטווח בעיקר מושפעים בין הבדלי הטמפרטורות של הטמפרטורה החיצונית לבין זו שמוגדרת ברכב, הרכב מציג לך את הטווח עם המזגן שהגדרת ומה הטווח יהיה במידה ואתה מכבה את המזגן. בנוסף קיימת יכולת להגדיר להפעיל את המזגן שהוא עוד בטעינה לפני שאתה נכנס לרכב ככה שהרכב מתקרר/מתחמם מבלי "לבזבז" מהסוללה.
 14. לא אמרתי שהוא מושלם, מצד שני אני נוסע על פאביה 2012 ידנית ככה שהאיוניק 5 יכול להצטייר בעיניי כמושלם. אם תשאל אותי לגבי החסרונות שלו אז ביחס לרכב מודרני חסר לי התצוגה העילית, אפל קאר פליי אלחוטי, מערכת שמע ״ממותגת״, ולטעמי הצמיגים שמגיעים איתו מוגזמים לרכב(255/45/20). סך הכל הצגתי את הרכב מנקודת מבט שלי וההתרשמות שלי מהרכב היא שהוא מאוד מהנה לנהיגה, עם טווח נסיעה שמתאים למרבית האנשים, שקט ומרווח ועם תפעול נוח של מרבית הדברים.
 15. רשמתי את המסלול, אם תרצה אחשב את הקמ ואעדכן את הפוסט בסוללה הגדולה הטווח הוא 450/480 תלוי ברמת הגימור עצמה. לגבי עמדות הטעינה זה לא נושא שדיברו איתנו עליו אז לא יכול להגיד משהו בנושא. ההשקה של הרכבים תהיה סוף החודש ואז גם יפרסמו את המחירים והכל, לגבי הכמויות, אני יודע שמהקונה היבואן יקבל יותר מאשר מהאיוניק, כמה יותר אני עדיין לא יודע, נחכה לסוף החודש ואז גם אני אדע קצת יותר פרטים.
 16. תחילה אדגיש שאני עובד בחברת כלמוביל והנהיגה בוצעה כחלק מההדרכה להבין ולהכיר מזה רכב חשמלי. יצאנו שיירה של 9 רכבים, איוניק 5 וקונה חשמלית. המסלול התחיל ממטה כלמוביל בראש העין, משם נסענו לאנדרטת מגב לעצירה ראשונה, עלינו ליער ריחן וירדנו לכביש 65 מכיוון מי עמי. משם לצומת מגידו ולתחנת דלק פז ליד קיבוץ היוגב, אחרי עצירה קלה המשכנו למוחרקה באיזור דליית אל כרמל וירדנו את בית אורן מהצד של נשר הישר לביג קריות לעצירה קלה ואז ליקנעם ומשם חזרה לראש העין. אני נסעתי חלק מהדרך באיוניק 5 עם הסוללה הגדולה 72.6 קילווואט עם טווח נסיעה 450 ק"מ שהייתה מצויידת במצלמות 360 יחד עם חיישנים היקפיים, תפעול חשמלי מלא למושבים הקדמיים הכולל אוורור וחימום מושבים, גג פנורמי, חישוקי 20" עם צמיגי מישלן פילוט ספורט EV שתורמים רבות לשקט של הרכב בזמן נסיעה, גם בכביש 6. הרכב מאוד נוח לנהיגה, שקט מאוד, עם מרווח פנימי גדול מאוד הודות לבסיס גלגלים באורך 3 מטר(!!!), ברכב יש 2 צגים- אחד המציג את נתוני הנסיעה, מד סוללה, צריכת חשמל וכו', המסך השני מציג תפעול מלא למולטימדיה ולמזגן(קיימת שליטה למזגן גם דרך כפתורים ייעודים), מידע מלא על צריכת הסוללה ששם ניתן לראות גם כמה המזגן ומצב הנהיגה משפיע על טווח הנסיעה. לרכב יש 3 מצבי נהיגה- ספורט/ אקו/נורמל, בנסיעה הנוכחית יצא לי לבדוק את האקו והספורט וההבדל ביניהם מורגש מאוד הן בתגובת המצערת והן בתגובת ההגה. מעבר למצבי הנהיגה לרכב יש 7 מצבי בלימה רגנרטיבית שאחת מהן בלטה לי והיא ה-Ipedal, בעצם כל האצה ובלימה מתבצעות רק באמצעות דוושת ההאצה-לחיצה עליה תאיץ והרפיה שלה תאט את הרכב עד למצב של עצירה, אחרי שלומדים לתפעל אותה באופן חלק היא מאוד נוחה ובעצם את שאר הנהיגה העברתי עם המצב הזה. קונה חשמלית- את הקונה קיבלנו עם הסוללה בנפח 39.2 קילוואט, הטווח המוצהר הוא 305 ק"מ, גם פה הרכב מאוד שקט אך מעט פחות בהשוואה לאיוניק 5, נוח מאוד עם אחיזת כביש מאוד גבוהה, גם כאן ישנם 2 צגים דיגיטליים שאחד מציג את נתוני הנסיעה והשני אחראי לתפעול המוטימדיה ומספק נתונים על הסוללה, הטווח וכו'. כאן קיימים 4 מצבי בלימה רגנרטיבית המוכרים מהאיוניק ההיברידית, מאוד נוחים לתפעול וההבדל ביניהם מורגש מאוד, לטעמי גם כאן נדרש להתרגל מעט בשחרור דוושת הברקס שכן שחרור מיידי כמו שרגילים ברכבים בעלי מנוע בעירה פנימית יגרום לבלימה מעט חדה כאשר שמים את הבלימה הרגנרטיבית בעוצמה הגבוהה. לסיכום, היה מאוד מהנה ותודה לכלמוביל על ההדרכה והחוויה איך זה לבלות יום שלם בחברת רכב חשמלי, כל השיירה חזרה למטה כלמוביל ללא כל טעינה במהלך היום ולאיוניק 5 שבעלת סוללה גדולה יותר מזאת שבקונה עוד נשאר טווח נסיעה של כ-130 ק"מ ככה שהווח שהן מספקות יתאימו לרוב האוכלוסיה, אני בטוח ששני הרכבים האלו ישתלבו טוב מאוד בנוף החשמליות הפורח בארץ. מצורפות מספר תמונות שתוכלו לתרשם מהרכבים.
 17. היי חברים, מחפש מולטימדיה לקיה פורטה של אשתי שנת 2013 הצורה החדשה. בגדול מחפש משהו שיתמוך בשליטה מההגה, עם מערכת נוחה לתפעול שפועלת חלק ובלי תקיעות ובלאגן. מבחינת דרישות: מסך 8/9״ אפל קארפליי אלחוטי תמיכה בשליטה מההגה תפעול נוח, פשוט וחלק. ראיתי את הגויינג אבל הן כבר מגיעות לכמעט 1500 שקל אחרי מיסים. אשמח לקבל המלצה לאחת מבית טוב מה שנקרא בטווח מחירים של 700-1000 שקלים.
 18. היי, גיסי מחפש רכב לעבודה בתקציב של 50,000, והדרישות הן: חסכוני אוטומטי ותא מטען גדול לאחסון של הציוד הרכב צפוי לנסוע כ50-60 אלף קמ בשנה והמטרה להחזיק אותו 3 שנים בערך. ההתלבטות היא בין דיזל להיברידי אני חשבתי על קליאו סטיישן/דאציה דאסטר(דיזל) והציעו לנו גם טויוטה אוריס סטיישן השאלה מבחינת אחזקה והיכולת לנסוע הרבה קמ ולהישאר סחיר( רכב היברידי) אשמח לעזרה בנושא
 19. מאיפה המידע לגבי המחירים?
 20. יוליאן איך הקקטוס? אני רואה בחתימה שלך שאתה בעלים של אחת, הדיזלית יכולה להיות אופציה?
 21. אין בעיה עם ידני אני כבר 6 שנים עם ידני הסיויק ההיברידית היא עד שנת 2011
 22. בעיקר בין-עירוני חריש-נתניה אז גם יש קצת פקקים
×
×
 • תוכן חדש...