Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

אכן במקום אחר היה כתוב שרק 25% (או 33%) מהטילים של עזה בכלל אמורים ליפול במקום מיושב.

אז אולי זה מסתדר... אם מיירטים רק 30% מהטילים ומצליחים לפגוע ב 90% אז 3% מהשיגורים חודרים. 

לפי נתוני צה"ל , מתוך 4360 רקטות ופצצות שירו לעבר ישראל , כ 1000 (שהם 25%) , לא עברו את הגדר או עפו לים.

הם צריכים לעבוד על איכות ולא על כמות. 

על פי נתוני צה"ל, במהלך המבצע נורו כ- 4,360 רקטות ופצצות מרגמה לעבר ישראל, כאשר 3,400 מהן חצו את שטח ישראל, 680 נפלו בשטח רצועת עזה וכ-280 נפלו בים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4688

• SlowRide

4502

• פינדר

3550

• m3x7r3m3

2926

לפני 55 דקות, avi 1234 כתב:

המפלגה של לפיד דומה לעבודה בזמן רבין.

העבודה של היום היא כמו מרץ.

זה שאין עם מי לעשות הסכם

זה בגלל שהחמאס שולט ברצועה.

וזאת בדיוק האסטרטגיה של ביבי

להשאיר את חמאס כדי למנוע מדינה פליסטינית

שבסוף תישלט ע"י החמאס

ולא רק בעזה אלא ביוש במזרח ירושלים וברמאללה.

התיאום ביטחוני שיש היום הוא כתוצאה מזה שאבו מאזן מפחד מחמאס.

הרשות ביצעה פיגועים אחרי אוסלו...

ביום שתהיינה בחירות במדינה פליסטניאית

החמאס ינצח ובגדול.

ואז ימשיכו לשגר טילים לא מעזה

אלא ממזרח ירושלים.

אבו מאזן תכף מת. אתה חושב שאם תמשיך לחזק את חמאס הוא ישאר באיזה וואקום ברצועה? לאט לאט זה יחלחל לגדה ובסוף התפוצץ, עם אבו מאזן או בלעדיו, וגם אם לא הקוף שאתה מאכיל לאט לאט מתעצם והופך להיות איום מיידי, לא איום דמיוני של מדינה פלסטינאית שהסיכוי שלה לקרות שואף כרגע לאפס.
שוב מתפחים את החמאס כדי למנוע מדינה פלסטינאית ומקבלים בתמורה חיזבאללה. שוכחים שמי שמונע מדינה פלסטינאית מהפלסטינאים זה לא החמאס זה הם עצמם. איתו או בלעדיו.

כל הסכם עם הפלסטינאים יכלול שליטה של ישראל על הגבול המזרחי.
לא יכלול שום זכות שיבה, במקרה הטוב תשלום כספי.
יכלול לכל היותר כמה שכונות במזרח ירושלים.
לא יפנה גושי התנחלויות.
יגדיר את המדינה שלהם כמדינה מפורזת.
יכלול תקופה ארוכה של שליטה צבאית ישראלית בשטח.

אני חושב שעל כל הנקודות האלה מסכימים גם השמאל. הפלסטינאים כמו שזה נראה עכשיו לא מוכנים לזה, הם תקועים עוד ב-48.

אנחנו בונים עוד חיזבאללה כדי למנוע ממי שלא רוצה גם ככה להגיע להסכם להגיע להסכם.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, avi 1234 כתב:

אלא נשאלה השאלה בפורום מה בכלל התוכנית של השמאל

והתשובה לכך היא אוסלו.

אני עוד מנסה להבין איך זו "התכנית של השמאל" אם העניין הזה מת כבר מעל 2 עשורים. זה בערך כמו להעלות בראיון עבודה להנדסת טילים את הפעם ההיא שבגיל שנתיים וחצי אכלת דבק בפעוטון, ספק אם זו עדיין התכנית שלך אחרי שבאותה פעם הבנת "ואלה, דבק זה לא טעים" 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני לא יודע כמה תגובות כתבת לי "קודם תדע מה התוכניות של השמאל"

אז אם אני שמחזיק מעצמי אחד שמתעניין בסביבתו ומאוד חשוב לי לדעת גם דעות שנוגדות את דעתי- לא יודע מה התוכניות של השמאל אז באמת שההסברה לוקה בחסר. 

זה לא אמור להיות משהו סודי למגלי עניין רב בתחום נישתי. 

ולמרות שדעתי האישית שכדאי למסור שטחים תמורת שלום אמת (ואגב זו הדרך החרדית הרשמית הן של ש"ס ונן של יהדות התורה) 

אני לא רואה איך במציאות סביבנו זה אפשרי, אין פרטנר.  וגם אם מכחיש השואה ה"פרגמטי" שבונים עליו מאוד ירצה לחתום הסכם שלום איתנו (מה שלא ממש נראה שהוא רוצה) אין לכך שום ערך. תוך 24 שעות החמאס כובש את גם יו"ש מידיו מלבד רצועת עזה.

מה נעשה אז נילחם בחמאס? את זה אנחנו גם עושים היום.

לדעתי במצב הנוכחי שאין מוצא בדרך דיפלומטית . צריך לפחות לחזק את המשילות וההרתעה ביד ברזל. אם זה יוביל לתהליך שלום זה יהיה יותר מנחמד אם לא לפחות ננהל את המצב בפוזיציה עליונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, yd b-4 כתב:

מכחיש השואה ה"פרגמטי"

מי זה? אבו "חצי רגל בקבר" מאזן?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, farkash7 כתב:

אבו מאזן תכף מת. אתה חושב שאם תמשיך לחזק את חמאס הוא ישאר באיזה וואקום ברצועה? לאט לאט זה יחלחל לגדה ובסוף התפוצץ, עם אבו מאזן או בלעדיו, וגם אם לא הקוף שאתה מאכיל לאט לאט מתעצם והופך להיות איום מיידי, לא איום דמיוני של מדינה פלסטינאית שהסיכוי שלה לקרות שואף כרגע לאפס.
שוב מתפחים את החמאס כדי למנוע מדינה פלסטינאית ומקבלים בתמורה חיזבאללה. שוכחים שמי שמונע מדינה פלסטינאית מהפלסטינאים זה לא החמאס זה הם עצמם. איתו או בלעדיו.

כל הסכם עם הפלסטינאים יכלול שליטה של ישראל על הגבול המזרחי.
לא יכלול שום זכות שיבה, במקרה הטוב תשלום כספי.
יכלול לכל היותר כמה שכונות במזרח ירושלים.
לא יפנה גושי התנחלויות.
יגדיר את המדינה שלהם כמדינה מפורזת.
יכלול תקופה ארוכה של שליטה צבאית ישראלית בשטח.

אני חושב שעל כל הנקודות האלה מסכימים גם השמאל. הפלסטינאים כמו שזה נראה עכשיו לא מוכנים לזה, הם תקועים עוד ב-48.

אנחנו בונים עוד חיזבאללה כדי למנוע ממי שלא רוצה גם ככה להגיע להסכם להגיע להסכם.

קצת מזכיר לי את האשליה של השמאל אחרי אוסלו ואחרי ההתנתקות.

הדרך היחידה שלחמאס לא תהיה יכולת לירות עלינו היא לשלוט בו.

ביום שתהיה להם מדינה הם יירו עליך ממזרח ירושלים.

ואני מדגיש שוב ביום שתהיה להם מדינה אבו מאזן לא ישלוט 

בעל הבית יהיה החמאס.

לפחות היום הם רק בעזה.

וכשאין להם מדינה וצהל שולט על יוש בשת"פ עם הרשות אז אין לחמאס יכולת להכניס רקטות ליוש וירושלים

ביום שתהיה להם מדינה והחמאס כמובן ישלוט 

יהיה לך חיזבאלה לא בעזה אלא בירושלים.

ההבדל בין השמאל לימין

שהשמאל חושב שהערבים הם פרטנר לחיות איתנו בשלום ואפשר לעשות איתם הסכמים.

עשינו איתם את הסכם אוסלו וחטפנו פיגועי טרור.

הם לא פרטנר לכלום.

לפני שעה, Pika007 כתב:

אני עוד מנסה להבין איך זו "התכנית של השמאל" אם העניין הזה מת כבר מעל 2 עשורים. זה בערך כמו להעלות בראיון עבודה להנדסת טילים את הפעם ההיא שבגיל שנתיים וחצי אכלת דבק בפעוטון, ספק אם זו עדיין התכנית שלך אחרי שבאותה פעם הבנת "ואלה, דבק זה לא טעים" 

הלואי שהיה מת.

השמאל עדיין חושב שההסכם היה מעולה

ורק הימין קלקל אותו ברצח רבין...

ביום שהם יחזרו לשלטון הכל יחזור

שום דבר לא מת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, SlowRide כתב:

סליחה באמת שהחיים של החיילים שווים משהו עבור הצבא, שלא ממהר לשלוח אותם למטחנת בשר כמו סטאלין.

שום מלחמה של ישראל מאז 1948 ועד היום לא התנהלה כמו "מטחנת בשר". מה שכן יש לך זה צבא שכבר שכח איך להילחם והתרגל להסתתר מאחורי המטרייה של חיל האוויר. בוא נראה איך זה יעבוד לנו במלחמת לבנון השלישית. תחושת בטן שלי אומרת שזה לא יהיה להיט מאילנית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשמאל כמו גם בימין יש קולות שונים מאוד. בקצה של השמאל תמצאו אנשים שבכלל יתמכו במדינה אחת מהים עד לירדן - מה שאולי גם לצערי יקרה בסופו של דבר.

ככל שנלך יותר למרכז נמצא יותר אנשים שמבינים שפשרה טרירטואלית כלשהי עם הערבים וחלוקת הארץ זה בלתי נמנע. כן, יש גם ימניים שחושבים ככה. והנה, כמו שגם מעיד yd b-4 - זו העמדה של המפלגות החרדיות, למרות שהן כביכול שותפות על מלא מלא מלא של הימין וביבז בפרט. 

אני לא חושב שאם מחר כל הישראלים יעזבו את יו"ש ונוריד את המצור על עזה יהיה שלום. אני כן חושב שהימין האידיאולוגי, כולל אפילו כנראה חלקים מהליכוד, עושה כל מה שביכולתו כדי שהאפשרות הזו לא תהייה קיימת בכלל - על עידוד ההתנחלויות, הקמת עוד מאחז חסר תכלית, מאמץ להפוך מכללה דרג ז' באריאל לאוניבריסטה ועוד. וגם בזה צריך להכיר. מהפחד המאוד לגיטימי, מובן ורציונלי מטילים מהשומרון על כפר סבא ופתח תקווה אפשר להגיע לכל מיני מסקנות ולבקש כל מיני פתרונות. ישוב אובססיבי של חורי תחת אומנם משווק כאחד כזה. אבל בפועל המטרה שלו היתה ונשארה קודם כל דתית. לא צבאית. לא שום דבר אחר. ואם ישראל תפסיק לטפח את מפעל ההתנחלויות (בטח על חשבון דברים אחרים) - זה גם לא יביא שלום אוטומטית יום אחרי. אבל בתור שמאלני - זה כבר יגרום לי להרגיש טוב יותר עם הבחירות המוסריות שלנו והתנהלותה של המדינה. 

חוץ מזה בואו נזכור שבגדול כמעט אף אחד או אף אחד לא שם את הנושא הזה היום במרכז קמפיינים פוליטיים. אולי בבחירות החמישיות זה ישתנה, כי מנהיגי המפלגות יזכרו שביבי מכר עוד בלוף ריק מתוכן, עם כל האייקיו המטורף שלו וראיית המציאות שיש רק למשיח אמיתי.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 20.5.2021 בשעה 19:23, yor2 כתב:

סמוטריץ' לרגב: תני הוראה, לא לתקן את הרמזורים בואדי ערה.

https://www.srugim.co.il/563695-סמוטריץ-לא-לתקן-את-הרמזורים-בואדי-ערה

סמוטריץ.jpg

אז קצת שיעור היסטוריה, אני זוכר את כביש 65 עוד לפני שהיו בו רמזורים, מי שהתלונן היו תושבי היישובים הערביים (למיטב זכרוני היישוב היהודי היחיד עד צומת מגידו זה "מי עמי"), כי פנייה שמאלה בכביש הזה הייתה בלתי אפשרי בשעות עומס, והימור על החיים שלך בשעות קצת פחות עמוסות.

אז התלונות של תושבי היישובים הערביים, וכפועל יוצא ראשי הרשויות הערביים, הביאה להשקעה ברימזור כמעט כל הכביש הזה.

וסמוטריץ' יודע את זה.

אז מה סמוטריץ' אומר? הם ביקשו, אנחנו שילמנו והקמנו, הם הרסו, לא נתקן להם.

מה הבעיה עם התפיסה שלו? שגם לפני שהקימו רמזורים היו שם "מתאבדים שיעים" שפונים שמאלה בלי לתת ז"ק, ובכך מסכנים גם את עצמם, אבל גם אותנו, אלה שנוסעים על הציר עצמו.

אבל מכיוון שגם ככה מעט יהודים אם בכלל נוסעים בכביש הזה עכשיו, אני אומר שלא יקרה כלום אם עובדי נתיבי ישראל יסרבו להגיע לתקן שם מחשש לחייהם.

בתאריך 20.5.2021 בשעה 19:43, yor2 כתב:

היום העיתי אם אבי. בבדיקת שמיעה. ומי ביצעה את הבדיקה.

כמובן מהמגזר.

ולמה אני כותב את זה. שמי שחושב שטרנספר. זה הפתרון.

שיחשוב שוב.

חשבתי, טרנספר זה הפתרון, כל דבר אחר נועד להרוויח זמן.

ואתה חושב שאי אפשר להכשיר טכנאי בדיקות שמיעה יהודים? לי אישית עשו את הבדיקות טכנאים יהודים.

בתאריך 20.5.2021 בשעה 20:33, farkash7 כתב:

מוכן להתערב שאני מוצא לך יהודי/יהודיה שיכולים לבצע בדיקת שמיעה.

טרנספר הוא אחלה פתרון באמת, השאלה איך מבצעים אותו.

אם זה נכון היו צריכים לזמן אותם לשימוע באותו יום לא משנה אם הם התחרטו או לא.

טרנספר אף פעם לא נראה יפה, איך עושים אותו? מציעים 50 אלף דולר למשפחה שמתחפפת מפה.

לגבי הפרקליטים - אין שאלה, הפרקליטות מודה בזה בעצמה, היקף הויכוח נוגע האם זה 2 פרקליטים שביקשו יפה וסירבו להם, או 7 פרקליטים שהודיעו שהם מסרבים לטפל בתיקים.

ככה או ככה זה ניואנסים, האישיו החשוב הוא שהם הודיעו קבל עם ועדה, שהלאומיות שלהם חשובה להם יותר משלטון החוק, וזה לא יכול להתקבל על הדעת אצל מי שאמונים על אכיפת החוק. לא במשטרה, לא בבתי המשפט ולא בפרקליטות.

הדברים היחידים שאמור לפטור פרקליט מעיסוק בתיק ספציפי - חוסר התמחות בענף החוקי (פרקליט מיסוי וכלכלה שיעסוק בתיק רצח למשל), או ניגוד אינטרסים, אישי, לא ניגוד אינטרסים לאומי.

בתאריך 20.5.2021 בשעה 20:42, SlowRide כתב:

טרנספר מרצונך החופשי עם האפשרות לבחור את היעד זה אחלה דבר, אבל נראה לי שבעיקר יהודים חילונים עם תואר, מקצוע והכנסה ממוצעת ומעלה ינצלו את ההטבה הזו. 

יהודים חילונים עם תואר כבר עושים את זה, הם לא צריכים הצעה של 50 אלף דולר בשביל זה.

לא רק זה, גם אצל הפלשתינים והערבים ישראלים זה קורה המון, ה-50 אלף דולר נועדו לזרז את הסיפור.

בתאריך 21.5.2021 בשעה 01:29, yd b-4 כתב:

הקוסם טחן עד דק את האלטרנטיבה של גוש השינוי בדיוק! כמו שהוא עולל לגנץ.

עכשיו בנט הטיפש זה שעד לפני שבועיים חשבתי שהוא חכם. ירדוף אחריו כמו משוגע כדי לקושש קצת פירורים -הצעת הרוטציה בטלה למי שלא עודכן.

עכשיו באמת כדאי לו שלא יהיו בחירות חמישיות כי הוא יצא קירח מכאן ומכאן. לא מצליח להבין מה עבר לו בראש....

בתאריך 21.5.2021 בשעה 13:53, MiniMiz3r כתב:

למה שמישהו ייתן לו שריון איפשהו? מה הוא יעשה, יחזור ל"שמאל"? הוא גמור.

צריך להיזהר מאוד, ממי שנמצא עם הגב לקיר.

הוא מסוגל עוד להיכנס כ"שותף בכיר" (ולא ראש ממשלה, ובלי פריטטיות ובלי קול כפול) לממשלת לפיד-עבודה-מר"צ.

בדיוק מכיוון שבבחירות 5 הוא יאכל כאפה, הוא דווקא יהיה מוכן להתגמש כמו נדיה קומנצ'י כדי לא להגיע לשם.

בתאריך 21.5.2021 בשעה 10:25, Giant_TA כתב:

יש משהו אחד שכול הפרשנים לא מדברים עליו ולדעתי הוא בכלל טוב לחמאס:

הרס מסיבי ברצועת עזה זה ממש לא הישג! זה נותן תעסוקה לאזרחים. במקום שהלחץ על החמאס יגבר מבפנים כתוצאה מחוסר מקומות עבודה ופיתוח, אנחנו מספקים להם אותו. עכשיו יהיה מימון מסיבי ל״שיקום הרצועה״ שזה בעקיפין מימון מקומות עבודה. כמה שיותר אנחנו הורסים להם, ככה יותר עבודה יש לתת לאזרחים הרגילים.

זה היה נכון, אילו החמאס לא היה שולט שם בכוח, אבל הוא שולט בכוח, מתנגדים שלו יושבים בכלא עד הזמן הנכון ואז מוצאים להורג, ע"י זריקה מגג גבוה או קשירה לאופנוע שעושה סיבובים בעזה.

לאף אחד בעזה אין אומץ להתנגד לחמאס בדיוק בגלל זה, למי מתאים להיגרר ברחובות עזה קשור לאופנוע עד שלא נשאר ממנו מספיק לקבורה?

אז נראה לך שמעניין את החמאס כמה מקומות עבודה או כמה מובטלים יש שם?

בתאריך 21.5.2021 בשעה 11:12, farkash7 כתב:

אני אמרתי מקודם לחכות עם הפינוי עד שהמתיחות תיגמר ואז להמשיך.

אני אומר עכשיו לפנות מחר בבוקר אם אפשר.

לא עזר בכלום לדחות את הפינוי, הם הציתו מהומה גם כך. מחר בבוקר לפנות משם את מי שצריך ולאכלס בכמה שיותר תאומי בן גביר.

צודק, למרות שבינתיים המפכ"ל העלוב שלנו טוען שבתוך הארץ זה עוד לא נגמר...

תנו לבנגבירים לגור בשמעון הצדיק ובנחלת שמעון.

אגב לקרוא לזה "שייח' ג'ראח" זה טעות, כזו שנופלת ישר לתעמולה הפלשתינית.

שייח' ג'ראח היא שכונה פלשתינית באמת, שבזמנו הייתה קרובה (אבל לא כללה את נחלת שמעון או שמעון הצדיק):

Mapshimonhatzadik.jpg

רק לאחר הכיבוש הירדני וסילוק כל היהודים הפכו את נחלת שמעון + שמעון הצדיק + שייח' ג'ראח + בנייה חדשה ביניהם ל"שייח' ג'ראח".

אם אתה תאמר שזה שייח' ג'ראח, יבואו הפלשתינים ויטענו בצדק, ששכונת שייח' ג'ראח הוקמה לפני קום המדינה, ע"י ערבים, למען ערבים, וגרו בה ערבים.

ואז אתה תצטרך להסביר שלא בדיוק התכוונת לשייח' ג'ראח אלא לשמעון הצדיק, שאחר כך הירדנים שינו לו את השם לשייח' ג'ראח.

בתאריך 21.5.2021 בשעה 13:10, יבגניפ כתב:

אני בטוח גם שהימין יקבל עוד יותר קולות, השמאל ימשיך להמחק, הערבים ישארו בבית ונקבל מדינת דת עוד יותר נהדרת אפילו ממה שיש לנו היום, עם עוד יותר מיסים, עוד פחות חופש כלכלי ועוד המון מיליטנטיות מאנשים שלא שירתו שירות צבאי מלא, אבל יודעים להסביר הכי טוב בעולם איך צהל צריך להתנהל.

צה"ל הוא גוף שבגדול יודע טוב מאוד להתיישר לפי אג'נדות של רמטכ"ל, שר ביטחון, וראש ממשלה.

בדיוק כמו שלפני ההתנתקות הייתה תמימות דעים בדרגי האלופים-תתי אלופים שההתנתקות תעודד את המתונים, סיפרו לנו שבעזה יגדלו תותים, ויפסיקו לירות לעברנו "פחי אשפה מעופפים".

לפעמים צריך להתנתק מהאד הומינם, עזוב מי אמר, מה הדרגה שלו, כמה שנים הוא בצבא, צריך להתרכז במה הוא אומר, ויותר חשוב, האם זה בכלל קוהרנטי ומתכתב עם המציאות.

ואני מצטער, אבל בנגביר הרבה יותר מתכתב עם המציאות מאשר יאיר גולן.

ציטוט

האסימון שאולי אפשר ללמוד ממה שקורה על מגבלות הפעלת הכח פה לא יפול. כמו גם האסימון שאולי כדאי לעצור ולשאול מה המטרה - בטח של בן גביר, סמוטריץ' ודומיהם, וגם בכלל. כמו גם האסימון שהשקר שביבי מוכר כבר עשור - כאילו אפשר לשכוח מהפלסטינאים כי אפשר לטוס לדובאי ולרסק שם למבורגיני בכבישים - לא הולך להפוך למציאות. הם כאן. כדי להשאר.

כרגע הם כאן. עם דגש על כרגע.

זה לא חייב להיות המצב.

שים לב שלפני כמה שנים הייתי היחיד כאן בשרשור שתמך בטרנספר.

מה אתה חושב שיקרה כשאנחנו נגיע למסה קריטית? או לחילופין כשהמציאות תביא אותנו למצב שאין ברירה?

בזמנו כהנא אמר - "בסופו של דבר, כאשר כל הפתרונות המגוחכים ייכשלו, כאשר אחוז הערבים יגיע לשליש, כולכם תהיו כהנא."

אפשר להתכווח על שליש, או חצי או טיפה יותר מחצי, אבל אחרי השבועות האחרונים, יש לך ספק בכלל מה מטרת ההנהגה הערבית כאן?

אז השאלה היחידה היא מתי נגיע לנקודה הזו - זו שבה לא תהיה ברירה, זה יהיה יבגני, או אחמד, לא שניהם.

ציטוט

הגישה שלו נכשלה. הגישה של הימין - שבהכללה גסה פחות או יור עוד רגע חוזר לאלטנה כדי להסביר למה לא מצליחים לנצח צבאית את הסכסוך בגלל "השמולנים הבוגדים" - נכשלה. וזה לא ישתנה, למרות שהמונים ימשיכו לפמפם אחד לשני כל פעם על "אשמים בוגדים" - תקשורת, יאיר לפיד, סמולנים ששונאים את עצמם, סגני רמטכלים לשעבר, מפכל המשטרה ומי לא.

( כן, אני יודע. הימין תמיד יכול להגיד שלא ניסו להיות את מה שהוא מציע באמת - הרג המוני בעזה, וטרנספר. בסדר. זו תוכנית מאוד ריאלית, סבירה והגיונית)

זה בהנחה ואתה מגדיר את ביבי (או את הליכוד) כימין.

אני רק לא יודע מה במעשים של ביבי או של הליכוד, תומך בהגדרה הזו.

בתאריך 21.5.2021 בשעה 14:22, farkash7 כתב:

כמה צחקו וירדו על גנץ שלא הכיר את ביבי ובשעת משבר אמיתי ניסה לעשות משהו שבתאוריה היה טוב למדינה. רצחו אותו בכל מקום.

בנט לא צריך לקבל עכשיו אפילו חצי מנדט. רק לעג. הבנאדם לא מצליח להחליט באיזה קואליציה לשבת, מזלנו שלא היה ראש ממשלה.

בנט משך את הגומי יותר מדי, עכשיו הגומי איבד אלסטיות, בממשלה פוטנציאלית 1 (ליכוד-ימין-חרדים) הוא שווה פחות, כי בבחירות הגוש הזה יתחזק. בממשלה פוטנציאלית 2 (לפיד-גנץ-עבודה-מר"צ-ערבים-סער) הוא שווה פחות, כי בבחירות נוספות כנראה שסער ובנט נמחקים, וזה הופך את הגוש הזה (גם אם יישאר בדיוק במספרים של היום, כלומר מקבלים רק את הקולות של סער) להרבה יותר הומוגני, ויותר קל לנהל מו"מ קואליציוני בגוש הומוגני.

בינתיים היחידים שאין להם אינטרס ללכת לבחירות, אלה סער, בנט ועבאס (שאולי יעיפו אותו מהמפלגה שלו).

בתאריך 21.5.2021 בשעה 16:53, vadim6385 כתב:

למה שערבי יצביע ימין מלכתחילה? זה כמו חבר מועדון בקשת טעמים שיצביע ש"ס.

אם אנחנו מדברים עובדתית רק על נושאים אזרחיים ולא לאומיים, ערבי חכם הצביע לליכוד (ימין?), את ההשקעות שהליכוד השקיע ביישובים ערביים ובחברה הערבית, לא הושקעו מעולם ע"י כלל ממשלות השמאל לדורותיהן.

לא לדבר על זה שתחת השמאל הם חיו תחת ממשל צבאי.

רק בלחץ בגין בוטל בסוף הממשלה הצבאי.

בתאריך 21.5.2021 בשעה 18:15, farkash7 כתב:

מאז שאוסלו נקבר עברו 25 שנה. אוסלו הביא להם כמה AK47 ונתן להם שליטה על שטחים. מאז כבר לקחת את מה שנתת בחומת מגן.
הקשר בין האירועים עכשיו לאוסלו הוא כלום בפיתה. אם כבר 12 שנה של שלטון רופס הביאו אותנו לנקודה הזו.

596x397.3333333333333-789086803473.jpg

בתאריך 21.5.2021 בשעה 18:21, Pika007 כתב:

עברו 25 שנה ואף אחת מהנפשות הפועלות שנוגעות להסכם הזה כבר לא פה. (גם ההסכמים עצמם ומה שהם כללו מתים.) איך זה רלוונטי בדיוק?

אין דבר כזה יותר "תכנית/הסכמי אוסלו". אפשר להפסיק להידבק לזה.

הרשות הפלשתינית, שהוקמה מכוח הסכמי אוסלו, עדיין שרירה וקיימת.

גם חלוקת השטח ל-A/B/C כולל השליטה בהם, גם זה מכוח הסכמי אוסלו, שרירים וקיימים.

נכון שחיילי צה"ל נכנסים בלילות לבצע מעצרים גם בשטחי A, אבל זה הדבר היחיד שהשתנה ממה שההסכם אומר.

בתאריך 21.5.2021 בשעה 18:59, יבגניפ כתב:

תחת מה שמכונה "השמאל" (ולמען האמת גם חלק לא מבוטל ממרכז ימין) מתחבאת ההבנה שאין דרך אחרת להסדר פה שלא כולל ויתור טריטוראלי כלשהו.

תמורת מה הויתור הטריטוריאלי הזה?

תמורת זה שהצד השני עושה לך ת'אקייה עד הסבב הבא?

מה שאתה מוותר עליו בסבב הזה, הופך להיות נקודת הפתיחה של הסבב הבא.

בתאריך 21.5.2021 בשעה 19:44, יבגניפ כתב:

אתה מוזמן להצביע למי שרוצה לספח, ולחכות יחד עם החברים האחרים למשיח, שאני בטוח שבן גביר, סמוטריץ', גפני ושאר השותפים על מלא מלא עושים הרבה כדי לקרב את הגעתו. בעולם האמיתי, בו המשיח לא ממהר להגיע, סיפוח, או שימור המצב הקיים, ידחפו שניהם, בסופו של דבר, לכך שהערבים מיו"ש יבקשו אזרחות. ומה תעשה אז? 

אין פתרון אחר בטווח ברחוק שלא כולל הפרדות כלשהי מהפלסטינאים שהם לא אזרחי ישראל. אין. והשמאל הצטמק לא בגלל זה, או לפחות לא בהכרח בגלל זה. פשוט ליותר ויותר אנשים נמאס להיות השורשים בעץ הכסף שאוכלים ממנו כמה מהשותפים הטבעים, בלי לקבל שום דבר בחזרה. וכשבמשך עשור ביבי אכן הצליח לייצר אשליה כאילו אפשר להתעלם ממה שקורה עם הפלסטינאים - זה גם פחות בכותרות מיוקר המחיה או בעיות אחרות שביבי לא מטפל בהן.

אני מוכן לפשרה טריטוריאלית, שכוללת הפרדות מכלל הערבים, מי שרוצה להישאר בעכו, יפו או לוד, כדאי שיתחיל להיות ציוני, אחרת, שימכור את הבית, ייקח 50 אלף דולר מענק ויעבור לפאתי רמאללה או שכם.

וגם זה כנראה זמני כיוון שהם לא נגמלו מהרצון לרצוח יהודים, אז הם ינסו שוב, ואז נטרספר אותם לירדן.

בתאריך 21.5.2021 בשעה 19:58, Pika007 כתב:

סלח לי, אבל- חרטא. הקיסר רוצה לפמפם לכולם שאם נותנים לפלסטינים להקים מדינה באיו"ש אז תוך שבועיים הם מחלקים את ישראל ל 2 וגומרים את כולנו.

בתכלס, תעיף רגע מבט על איך השטחים בנויים. איפה יש ערים, איפה יש כפרים, מה המרחקים ומה תוואי השטח. איכשהו, תאמין או לא, זה לא ממש מדאיג אותי.

רפאל לוי כנראה מודאג הרבה יותר, בניגוד אליך, לו יש סיבה

אבל נו, מאז ומתמיד השמאל זילזל במי שהתריע מפני דירדור המצב הביטחוני.

איך קראו אז לכל אלה שנהרגו בפיצוצי אוטובוסים? אה, כן, קורבנות השלום.

בתאריך 21.5.2021 בשעה 19:58, Pika007 כתב:

יש פלסטינים. עובדה מוגמרת. לא רוצה לתת להם מדינה או שטח עצמאי? בוא תגיד לי מה כן.

רוצה לספח ולשלוט עליהם? אתה חייב לתת להם שוויון זכויות מוחלט.

לא תעשה את זה? אתה תהפוך למה שהעולם טוענים שאנחנו- אפרטהייד.

ושיהיה ברור, כרגע ישראל היא בשום פנים ואופן לא מדינת אפרטהייד. היא תהיה כזו אם תרצה לספח אוכלוסיה כלשהי ולא לתת לה שוויון זכויות.

אותי לא שאלת, עידוד הגירה, 50 אלף דולר מענק למשפחה פלשתינית שמתחפפת מפה.

על פשעים לאומניים (כמו המהומות שהיו פה, או השתתפות במעשי טרור), הגליה (בלי ה-50 אלף דולר), לו ולכל המשפחה הקרובה שלו.

כן כן כולל ההורים המסכנים שלו, כולל האחיות שלו, האחים שלו, הנשים והבעלים של האחים יוכלו לבחור אם להישאר כאן בלי בני ובנות הזוג שלהם, או להצטרף אליהם.

בתאריך 21.5.2021 בשעה 20:21, hans כתב:

היום, למשל, אין טייסים סובייטים שפועלים ממצרים, סתם לדוגמה.

או טייסים בריטים שפועלים ממצרים.

בתאריך 21.5.2021 בשעה 21:01, קורן בן אשר כתב:

אירועי השבועות האחרונים גם הבהירו לדעתי די סופית מה דינם של הרעיונות ההזויים של מדינה אחת מהים עד הירדן.

חוץ מגבולות הגזרה של מרעאנה-מר"צ-כסיף (שזה בוא נזכור, איזה 7 מנדטים ביום טוב), מי בדיוק בעד מדינה אחת מהים עד הירדן?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ואני מצטער, אבל בנגביר הרבה יותר מתכתב עם המציאות מאשר יאיר גולן.

בעינך. 

לפני 10 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מה אתה חושב שיקרה כשאנחנו נגיע למסה קריטית? או לחילופין כשהמציאות תביא אותנו למצב שאין ברירה?

אתם לא תגיעו למסה קריטית.

הבטחון העצמי המופרז שלך כאילו יש לך את הכוחות הנפשיים לבצע טיהור אתני לא מעיד על כך שזה יקרה במציאות. 

וגם אני טועה וזה יקרה - אז תחריבו את המדינה. כל מי שיש לו דרכון זר יברח וכל מי שלא ישאר כאן בסוג של לבנון לא מתפקדת.

..

כמובן שהנקודה הבסיסית שאתה ודומיך מפספסים היא שבעייני האחריות על המצב היא גם עליכם. ולכן אני לא מבין במה אתה מתגאה כשיש עוד תומכים ברעיון הטרנספטר. 

לא קראתי את השאר, אין לי כח לחפש עוד אזכורים שלי במגילה היומית :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אבל מכיוון שגם ככה מעט יהודים אם בכלל נוסעים בכביש הזה עכשיו, אני אומר שלא יקרה כלום אם עובדי נתיבי ישראל יסרבו להגיע לתקן שם מחשש לחייהם.

מה. 

מה קורה ביבס?

בדיוק ככה מגיעים לחוסר משילות שקיים היום. 

ערבים? אין שם יהודים, שיתנהלו לבד.

חרדים? גם ככה מתנהלים לבד.

זה לא שאנחנו באיזושהי חברה ביחד.

ומסתבר שאני אמור להיות בכוננות ספיגה אם אני נוסע בכביש 65 כי ליאור החליט שרק ערבים נוסעים שם ושיתאבדו אחד על השני בלי הרמזורים שהם הרסו. וואלה יופי.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, David32 כתב:

ומסתבר שאני אמור להיות בכוננות ספיגה אם אני נוסע בכביש 65 כי ליאור החליט שרק ערבים נוסעים שם ושיתאבדו אחד על השני בלי הרמזורים שהם הרסו. וואלה יופי.

תחזור להולנד

(נשמע יותר נעים מתחזור לרוסיה לא?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, יבגניפ כתב:

תחזור להולנד

לפני שהוא חוזר להולנד שידרוש 50 אלף דולר (מאיפה הmagic number הזה?).

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...