Jump to content

yd b-4

 • פרסום הודעות

  641
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

134 טוב

1 עוקב

אודות yd b-4

 • דירוג
  נהג נמרץ (> 500 הודעות)

צפיות אחרונות בפרופיל

2,311 צפו בפרופיל
 1. והנה דוגמא לכשל לוגי בסיסי. 1-מניח הנחה שגויה. 2-בונה על פיה תאוריה. אבל בוא נרד לקטנות אבל ממש עם זכוכית מגדלת סבבה? קודם נתחיל בהרגלי צריכת ה"על האש" בציבור החרדי. וזה מתחלק ל 3. 1- הציבור ספרדי/מזרחי - אוהו כמה עושים מנגלים. 2- הציבור האשכנזי ליטאי- הרבה פחות אבל בטיולים וזה זה כן הולך. 3- הציבור החסידי- 0.001 אולי עושים מנגל. ועכשיו נעבור ליום השואה. הסיכוי שראית חסיד מקבוצה 3 עושה מנגל הוא אפסי. ותהיה בטוח שבשביל "לתקוע אצבע בעין" הוא לא ישקיע בשביל זה מנגל. ההסתברות הכי גבוהה זה שראית את קב
 2. מעטות הפעמים אם בכלל שהגבתי כך אבל זה קשקוש . הימים הם הימים האחרונים של חופש ניסן בציבור החרדי וכיון שכך הם מנוצלים לטיולים וכו'. אף אחד לא ממנגל בכוונה ביום הזה תהיה רגוע.
 3. נתחיל מגבע. אם אני מהדרום ופות"ש מאיראל מטפלים בגבע= ת"א. כנראה שהזמינות של מוסכים טובים לא משהו. ברור שמרכב אחד אי אפשר לקבל אינדיקציה. בקבוצת הוטצאפ שלנו חברים 160 בעלי רכבים בערך אפשר לראות דפוס ברור וחוזר על עצמו של תקלות.
 4. העצוב יותר הוא שאתה עוצם את העיניים באדיקות לסיבה שערבי/בדואי בישראל ממודר מכל תפקיד רגיש/ביטחוני. יש חוק טבע ציבור שיש בו אחוז גדול עוין/עבריין יקבל יחס בהתאם. בעולם האמיתי יש משקל גבוה יותר למציאות מול רעיונות מה לעשות.
 5. מסכים בכל פה, וכמו תמיד הויכוח הוא על האיזון. רק שבדיונים האלו הרגישות כל כך גדולה שהדיון הופך מיידית לפאשיסט נאצי ואב הרחמים מהמתרס השני.
 6. אני לא מתבלבל בכלל. אין אפשרות כזאת לעולם אי אפשר להנגיש כל דבר לכל אחד זה בלתי אפשרי השאלה זו היחסיות. לא יודע אם ראית את ההודעה האחרונה שלי אני האחרון שיתנגד להנגשה מקסימלית. א-ב-ל לא בכל מחיר על חשבון החזק. קח דוגמא פחות מנותקת מהמציאות . עכשיו עם כל התקופה האחרונה עם הלימודים בביתה"ס בקורונה. כולם מיללים על הילדים החלשים שנפגעו ו"קצת" שוכחים את הכישרוניים שנפגעים לא פחות הם יושבים בכיתות משועממים בחזרה על חומר שאותו הם כבר למדו וסיימו מזמן. מה שגורר בעיות משמעת ענישה חוסר מוטיבציה. אי אפשר להתכוונן תמיד על מידות החלש. עוד דוגמא א
 7. ועכשיו על תקן החרדי התורן. מי שחושב שחרדים מזלזלים בזכרון השואה קצת חסר בינה. למרות שאני מזרחי . אצל חבריי הלא מזרחיים השואה פגעה בדיוק כמו אצל החילונים. פשוט יום ספציפי שהמדינה החליטה כיום אבל לא ממש מטריד חרדי ממוצע. מה שונה היום מלפני שבועיים בהקשר השואה זה שעושים טקס בהר הרצל? ביצבור החרדי מציינים את השואה בצורה שבעינינו ערכית יותר מלעמוד בצפירה. זה שעדיין לדעתי זה טימטום וחוסר רגישות לנפנף ביום כזה זה סוגיה אחרת.
 8. אקדים שיש לי ילדה שמוגדרת נכה. אני חושב שזה מספיק בכדי שתבין שאני יותר ממברך על כל יוזמה להקלה על מי שמתמודד מעבר לרגיל. אבל יש הבדל בין סיוע לחלש להגיע להיות חזק או אפילו להנגיש ולאפשר לו להרגיש חזק. לבין "הנחתה" מלאכותית של כל מערך לפי מידות החלש. ושוב אדגיש אין לי מושג אם זה מה שעושים ב"כנפיים" ואפילו תרמתי להם רנדומלית.
 9. קודם כח יש לך אחלה זיכרון. אבל פיספסת את השורה הראשונה שכתבתי שמעולם לא הייתי חבר בשום תנועת נוער ולכן אין לי מושג מה עושים/לא עושים שם לא בבני עקיבא ולא בכנפיים של קרמבו. מה שכתבתי זה שכותב הפוסט (הלא רגיש במיוחד) לא כתב את מה שהעלילו עליו כאן. הוא לא כתב נגד נכים, הוא כתב נגד תופעת "השיווין בכל מחיר". אם כל זה קשור לכנפיים של קרמבו אין לי שמץ.
 10. כיון שמסלול חיי החרדי לא עובר בתנועות נוער וכ'ו. אין לי ממש מושג באמת מה הולך שם. אבל למען הדיוק הוא לא טען שמימון פעילויות לנכים-פוגע-חוסר גבריות. זה שיטה קלה להתמודד עם טענה של בן אדם. ע"י הפיכתה מראש ללא לגיטימית וטיפשית. בעיניי הוא נגע בנקודה המוזרה של השנים האחרונות (נסתכן ונכתוב גם של נשים בשנים האחרונות) של "שיוויון בכל מחיר". מה לעשות שלא! בני אדם לא נולדו שווים בשום פרמרטר אפשרי. נכה לעולם לא יהיה אצן. ומכוער לא דוגמן כמו שאני לא אהיה גבוה גם אם ממש בא לי. כל הסלב שעושים מחולים "המחלה היא מתנה ושות'" והנסיון להפוך כל חריג ל מיוחד.
 11. אתה לא טועה. אני מחזיק פיקאסו זהה לפות"ש (דגם שונה אקסלוסיב שבו יש תקלות ייעודיות נוספות). וגם אצלי יישור קו כבר עומד על 10000 ש"ח לרכב שמור ק"מ נמוך ומטופל בצורה רציפה במוסכי היבואן. נכון התקלות לא היו משביתות אבל חייבות בתיקון. וזה הקטע המרגיז חלקים שברכב יפני את לא מודע לקיומם בכלל כאן מרימים ראש. שיקום בבקשה מי שהלכה לו מצערת או מכסה שסתומים ברכב יפני ב80000 ק"מ! ועדיין לא עברתי על הצ'קליסט המלא של התקלות ההגיוניות שאמורות לבוא באזור ה100 אק"מ. לא החלפתי ממיר לא החלפתי שסתום טורבו לא החלפתי טיימיניג ולא החלפתי גומיות שסתומים.....
 12. אז בקרוב אני עובר לדירת גן שרשור שיפוץ בקרוב..... כיון שהיום אני נמצא בקומה רביעית מעולם לא הטרידה אותי יותר מדאי מחשבה על פריצה. והסורגים בבית נטו להגנה על הילדים מנפילה. אך בדירת גן המצב כמובן שונה. מה האופציות העומדות לרשותי מלבד סורגים. (שבינינו גם לא עוזרים יותר מדאי. אצל הוריי כרגע הותקנו חלונות עם סורג חשמלי בלי להיות גנב זה נראה שקל מאוד לפרוץ אותם. אם כבר זה לדעתי יותר "מושך אש") והאם אופציות כאלו מייתרות סורגים (זה פשוט מציק ומכער) שאלה נוספת מלצות מועילות במשהו חוץ מלספק את יצר הסקרנות במקרה ו...
 13. @איציק נ. אשמח אם תסביר קצת יותר על התאמת הדבק לאריחים. מה זה אריח "סופג" מה המשמעות של האחרוזים וכ'ו. בשביל מה צריך דבק "גמיש" (לכאורה קיר ואריח הם שני חומרים סטטיים-מסתבר שלא)
 14. ממקלחת בלי הארקה ניתן למות . השיטה החאפרית היא לנתק הארקה כשיש זליגב לא ידועה. שזה קורה בחדרים רטובים זה עלול להיגמר שלא בטוב. כל השאר תסתדרו ביניכם
 15. טסלה לא רכב ספורטיבי. אבל פיספסת בגדול כל היצרניות הספורטיביות הגדולות כבר הציגו סופרקאר חשמליות. מה לעשות שלהפיק 1000 כ"ס מחשמל ה-ר-ב-ה יותר קל ופשוט. תרצו או לא כל תעשיית הספורט תעבור לחשמל אין היגיון לייצר מנוע V8 סופר מסובך במקום חשמלי פשוט.
×
×
 • תוכן חדש...