Jump to content

yd b-4

 • הודעות

  670
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי yd b-4

 1. אתה יודע מה בוא נזרום שזו המציאות. למרות שהיא רחוקה מכך יש כמה מוקדי חיכוך "קבועים" ומוכרים של אנשים קיצוניים שתוקפים את עצמם ואת הרבנים שלהם כל פעם על שטות חדשה. מתי שמעת לאחרונה על בנות שנסקלו באבנים או נשים בהריון או בכלל שסולקו מאוטובוסים לא במוקדים המוכרים והידועים? אבל נניח שכך המציאות. שחרדים דורישם ורוצים לגור בשכונות נפרדות, קמה קול זעקה- אתם תתכבדו לגור עם כולם, ומי אתם שנבנה שכונות רק בשבילכם. ושהם רוצים לגור במקומות קיימים, קמה זעקה הפוכה על השתלטות. מה אתם כחילונים שפויים רוצים. (חוץ מהאופציה שנהיה כמוכם כנראה לא יקרה)
 2. אני מוגדר כמחלים סה"ע שלושה ימים. וחוש הטעם חזר לי כמעט באופן מלא בהתחשב בכך שחוש הטעם מושפע מאוד מחוש הריח ועובד יחדיו . אני דיי רגוע וכנראה סבלנות תעזור. חשבתי שיש דרך לזרז קצת. לצערי חוץ "משמן נחשים" או מפתרונות שלוקחים חצי שנה חא מצאתי כלום.
 3. סתם מסקרנות כי כמה העלו את אותה שאלה. אני חרדי וודאי שאני צם וכ'ו. אבל נשמע שיש איסור לחילונים לנסוע בכיפור? זה לא ידעתי.
 4. לגבי מצב בריאותי הכללי מצב תקין. לא מעשן או משהו כזה. אובדן חוש הריח הוא טוטאלי זה לא שאני מריח ריח של צינון (ואני מצונן) פשוט לא מריח בדיוק כמו שכולנו לא רואים מאחור. לגבי אימון חוש הריח. להתאמן 12 שבועות על 4 ריחות. זה כמו שאומריםלילד שנחתך באצבע "עד החתונה זה יעבור"
 5. טוב כמו 20% מתושבי המדינה הקורונה הגיעה אלי לביקור. לא יודע אם זה קשור לזה שהחסנתי פעמיים התסמינים היו קלים מאוד לשמחתי. קצת כאב ראש היעלמות חוש טעם לשעות ספורות וזהו... הבעיה חוש הריח נעלם לחלוטין. לא מריח כל-ו-ם!!! לא משנה כמה הריח חזק נאדה. מישהו מכיר פתרון שמזרז את החזרה של החוש הנחוץ הזה?
 6. לחדר שינה התקנתי אינוורטר לא בגלל החסכון (זה נראה לי אפסי) בגלל שהוא שומר על טמפרטורה קבועה. בגלל בעיית האמינות הקשה ועלויות התיקון הלא משתלמות רכשתי טורנדו טופ אינוורטר עם 7 שנות אחריות מלאה. תכלס הוא לא "כזה" שקט. המוכר המליץ לי על אלקטרה שיותר שקט. אבל אורך האחריות הטה את הכף. כרגע מרוצה.
 7. @DareDevil טוב אז עברתי הודעה הודעה עד שמצאתי את הקישור. עוד לפני שקראתי את כל הקריטריונים תפסה את עיני פיסקה קצרה "היקף החובות האבודים אינו עולה עד כה מ0.7%" אם הם היו מלווים למקרים כאלו הם היו בסביבות ה50% ואני מפחית מאוד באחוזים. לקינוח עברתי על הקריטריונים. בקיצור הם לא פראיירים
 8. איזה גמ"ח יתן למישהו שהואט לא מכיר בלי בטחונות. אם היה כזה דבר לא היו צריכים שוק אפור.
 9. דגריזר "מקצועי" עולה גרושים סד"ג של 100 ש"ח לגלון שיחזיק לך להרבה מזגנים. מה שכם החומר חונק וכדאי מאוד לעבוד עם מסיכה. מזגן פועל וריסוס עם המרסס שהעלו לפני הסירו 90 אחוז מהעובש אבל חייב פירוק פלסטיקה.....ולכלוך מטורף יש טכנאים שעושים את זה ב500 ש"ח בצורה נקיה ויעילה (גרניק וכיסוי מיוחד למזגן עם ניקוז) לשיקולך....
 10. לכתחילה עדיף העברת זה"ב וזהו. זה ברור! אני הייתי תקוע עם רכב לא מבוקש במצב לא מבוקש (B4 עם 270 אק"מ). באו סוחרים עם מזומן (והציעו סכום יפה) בלי בדיקה ובלי נעליים. אמרו לי בפרצוף- במגזר חשוב שהרכב נראה יפה, והוא נראה יפה. נו מה עכשיו אני אתעקש על העברת זה"ב ? לא יקרה... ספרנו את הכסף בדואר. הפקדתי בכמה פעימות במכונה ופה נגמרה הדרמה. לאן הגעתם חוזה מכירה/חתימות למה זה טוב בכלל. ושוב לא דין עסקה ב200000 לדין עסקה ב40000 והאם הרכב מבוקש או רכב שמקלים טלפון אחד בחודש. גמישות רבותיי.
 11. מבירור קליל במשפחתי מבוגרים ונשים לא יודעים בכלל איך מתפעלים את הטיפטרוניק. וגם אם כן סומכים על הרכב שיעשה את העבודה אוטומטי לא? מילה טובה על הסיטרואן שלי בירידות הרכב לבד מוריד/נשאר בהילוך נמוך. אני מניח שבמכוניות מודרניות זה סטנדרט.
 12. מכרתי רכב לצמד סוחרי רכב חביבים מהמגזר. בגלל שהיה תור בדואר של שעה שוחחנו על דא ועל הא. במגזר מאוד נפוץ תשלומים במזומן ושיקים. שם כנראה יש חברה שיודעים לגבות בדרך יעילה שיק סורר.... מה הבעיה הכל כך גדולה שלך עם המזומן. כמעט 100% שזה כסף שחור (במיוחד במגזרים מסוימים) תביא אתך חבר מגודל תספור את הכסף בנחת וסע לשלום. 50 תפקיד ושבוע אחרי 12 לא ביג דיל אלא אם כן יש לך רכב סופר מבוקש. כמו שאמרו לפני העברה בנקאית רגילה זה מתכון להישאר בלי רכב וכסף. חשוב לציין גם שיקים בנקאיים זויפו לא פעם.
 13. גבע עם אחלה שירות אבל זה חלק מהבאסה שצריך לפנות יום שלם בשביל לנסוע למוסך מתמחה ולא שוחט.
 14. בדיוק כמו של פות"ש בנזין 165THP יכול להיות ששלי לימון (למרות שהוא טופל במורשה כמו שעון ועדיין אין לו 100 אק"מ) אבל גם האחרות לא הכי אמינות. בוא נאמר שב5 שנים הראשונות חוץ מריקול למיכל דלק לא היה כלום אחרי הבעיה....
 15. אני באמת מקוה שיש לו מזל. אני עם רכב כזה ועם פחות מזל:) לידידי ומכרי אני מתחנן אל תגעו ברכב הזה. מקוה בשביל הרוכש הטרי שזו תקלה זוטרה. לבנתיים כל כניסה למוסך השאירה אותי עם פחות4000 ש"ח בחשבון.... והיו כאלו 3 בשנה האחרונה (טוב אחת היתה יישור קו) ועוד אחת מתוכננת עכשיו (הרכב התחיל לצרוך שמן כמו שאני שותה מים....)
 16. כיון שלהורים שלי יש בית עם נתונים כמעט זהים. ואני בעצמי שיצעתי ממש עכשיו שיפוץ לדירת גן בגיל כזה (מאוד רצתי אבל לא מצאתי זמן לעדכן את השרשור) בהערכה גסה מאוד חצי מיליון זה סביבות הסכום. כמה נקודות למחשבה- גג רעפים- גם אם הוא תקין בגיל כזה זה עניין של זמן. חומה/ גדר סביב הבית- יש אזורים בארץ כמו בדרום שבסלנג "האדמה עובדת" כלומר לא ממש יציבה וזזה יש הרבה גדרות בטון באזור שלי לפני קריסה ועלויות הבניה זה עניין של עשרות אלפים. גינה/חצר-בדיוק השלב שאזל לי התקציב:) כמובן זה תלוי בגודל אבל זה כמה עשרות אלפים שצריך לחשב אותם. ואם יש בעיה בשיפועים ניקוז זה בכלל עבודה שיכולה לעלות מעבר לתכנון. צבע חיצוני- אם זה רק צבע זה לא משהו קריטי. אם זה קירות עם "שפריץ" לדוגמא ואתה רוצה לעשות שליכט צבעוני תתכונן להוצאה מעבר ל60 אלף. מטבח- מטבח בבתים כאלו הוא בדרך כלל גדול משמעותית זה לא מטבח של הכל כלוו באיקאה ב25 אלף מדרגות /מעקה- אם הבית דו קומתי מצריך שימת לב. בכללית הרבה בתים כאלו נבנו עם סטנדרט בניה לא אחיד וכל בית הוא עולם מלא בפני עצמו. מה שכן בית כזה במצב מתוחזק זה לדעתי הדבר המושלם. אני הייתי קופץ על הצעתו של איציק להעיף מבט (גם אם בתשלום) המבט של אחד שעובד בתחום הוא שונה. מה שמרגיז שעכשיו המחירים של חומרי הגלם בשמיים. הייתי בשוק שכל התחשיבים שלי שגויים בצורה ניכרת בגלל זה. הזכירו כאן בחטף החלקת קירות פנים עם שפכטל. כדי לקבל טאץ' של בית חדש לדעתי זה חובה. ואת זה אפשר לעשות רק כשהבית ערום אחרי שגרים בו צריך להיות משוגע להיכנס להרפתקה כזו. משהו נוסף בסוד טווח העלויות בעלי המקצוע הוא עצום. אם יש לך זמן להיות הקבלן לברר ולחפור על כל דבר ולהביא את בעלי המקצוע לבד תחסוך סכום ניכר. אבל זה רק אם יש לך גישה והבנה בדברים האלו. וגם אז כמה שערות ילבינו או ינשרו
 17. yd b-4

  מקדחה/מברגה חדשה

  הסל"ד בחשמליות בד"כ מאוד גבוה ביחס לפטישון אולי לכן ברח לך. לאיכות חיים מרבית אין כמו פטישון נטען אחרי שיש סט מטען וסוללות כל כלי נטען עולה גרושים. קניתי של בוש "בולדוג" שווה כח לחשמלי (יש לי גם חשמלי של בוש וביצעתי השוואה) 650 ש"ח מאמזון נראה לי הכי שווים איי פעם. אבל זה באמת לא כלי נחוץ לסתם משתמש ביתי. קצת סטייה מהנושא דיבלים.... תקנו פישר לא תוכלו לחזור לאחור. שווה את האקסטרה הגדולה מאוד במחיר.
 18. אין קשר לאמינות כאן. קאמרי הוא בהגדרה פשטנית רכב "מפואר" יותר. אם זה שווה עוד 50 זה שיקול אישי.
 19. סתם כך חברות הביטוח "פראייריות" ולא תובעות את הנזק מהאשם בתאונה?
 20. yd b-4

  מקדחה/מברגה חדשה

  כן אבל לך! יש גם אחרת חזקה יותר.... אני מדבר על מברגה בודדה לבית. לדעתי ושוב זו רק דעתי צריך לקנות את הכלי הכי וורסטילי שיש. במקרה הזו קלאץ' רוטטת חזקה תכסה כמעט 100% מהצרכים לבית כולל קדיחה בקירות ללא צורך בפטישון. אגב המחירים היום במיוחד בחו"ל מאוד זולים.
 21. yd b-4

  מקדחה/מברגה חדשה

  הסיבה שכל עם ישראל קונה אימפקט כי גם ב12V הן מספיק חזקות לכל שימוש בערך. במברגות קלאץ' אם אין לך חזקה אתה מוגבל מאוד. לי יש סט של בוש אימפקט וקלאץ' שניהם מהסדרות החזקות ביותר. האימפקט כמעט ללא שימוש למרות שיש לה כיוון מהירויות. הקלאץ הרבה יותר אינטואיטיבית ונוחה. בקיצור לבית אם אתם קונים מברגה אחת 12V אז אימפקט הקלאץ' יהיו חלשות הרבה פעמים. 18V קנו קלאץ חזקה ועדיף רוטטת אם אין לכם פטישון וסגרתם ת'פינה....
 22. מה הבעיה להשפריץ הכל החוצה?
 23. בדיוק בתקופה הזו סיימתי לחדש את הצנרת בביתי. תכלס מה ההבדל בין המחבר פלסטיק הזה לאביזרי מתכת תקניים לפקס. המוכר בחנות נשבע לי שאין הבדל ועם זה יותר קל לעבוד. אני משום מה התעקשתי לחיבורים מתכתיים הם נראים לי יותר רובסטיים.
 24. אני מת לראות איך כולכם תאכלו את הכובע שתגלו ש"החרדים החדשים" (הלקוחות של עבאס ושו'ת) טיפל'ה פחות משתלמים. מה שכיף בטיפשות בתחפושת קידמה זה שהיא ממוטטת את עצמה ודיי מהר. אני רגוע ככל שהממשלה מגזימה ביחסה לחרדים כך אני בטוח שזה משתנה על היום הראשון בפוזיציה הפוליטית הבאה.
 25. תתבונן במראה ותראה מה זו צביעות. החרדים מציקים לך כל כך שהם צורכים ח"פ "מעצלנות" פששש פתאום שימוש בכסף בעבור נוחות בסיסית אפילו לא פרימיום- זו עצלנות. זה מעניין! אז מה הפתרון של ידידי מיסים "כבדים" בכדי להקשות את החיים עבור אלה שזקוקים לכלים חד פעמיים. וכן מה לעשות במשפחות גדולות זה נצרך. (אגב המים והחופים המלוכלכים לא ממש קשורים לחרדים תראה בעצמך מה אחוז החופים הנפרדים וגודלם. גם במקורות מים חופשיים, חרדים נמנעים מאוד ללכת מבעיותצ צניעות. כנראה שהחילוני יותר מזהם מקבילו החרדי במקורות המים המטונפים שלנו. אבל זה לא מונע ממך להכות בחרדים המזהמים ללא רחם) אז ידידי הירוק מה דעתך שננחית מיסים כבדים אבל מאוד על שימוש ברכב פרטי? המס הנוכחי לא ממש עוזר. ומשפחה חילונית מחזיקה פי2 ואפילו פי3 מכוניות ממשפחה ל חרדית. היי מכוניות זה מזהם... יש תחב"צ (וחרדים דווקא נוסעים בו לא מעט) אל תהיה "עצלן"
×
×
 • תוכן חדש...