Jump to content

yd b-4

 • הודעות

  676
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי yd b-4

 1. כמה פינטזתי על הרכב הזה כמתבגר צעיר......שיא החלומות. לבוס של אבא שלי הייתה כזו T6 ספינה.... בגיל כזה מושבי עור היו נראים כמו הספות שזורקים לזבל לפני פסח. אין לך על מה להתחרט. אגב אתה בטוח שבשנים האלו היתה בקרת שיוט אדפטיבית?
 2. רק שלא תחשבו שיש לי מניות בKDS הסכין שהבאתי קישור אליה היא אכן גדולה מהרגיל ועובי הלהב 0.7 על 25מ"מ שהוא עבה וחסון באופן מורגש. ואולי זו הסיבה שהיא מרגישה כל כך הדוקה. אם של אולפא טובות יותר כמובן שאדאג בהמשך גם לכזו באוסף:)
 3. הסכין אכן ננעלת ומהתרשמותי היא מושלמת כסכין יפנית רב שימושית (בוא נאמר שיש עבודות הרבה יותר קשות מלחרוץ לוח גבס שהיא עמדה בהם בגבורה) שים לה שהסכין הספציפית הזו גדולה יותר מסכין רגילה והיא ברוחב 2.5 ס"מ כרב שימושית זה יתרון. בקיצור 50 שקל משתלמים במיוחד.
 4. אגב כלים. בואו נחזור לפרופורציות ביתיות לרגע. ונעבור על כלים פשוטים. היתרון בכלים פשוטים שקל להשקיע בכלי איכותי מאוד שיקר פי 4 מהזול כי עדיין= זה זול. וכאן למשל ביחס למברגות לא צריך להיות משתמש כבד בכדי לחוש באיכות הכלי. ההבדלים בנוחות השימוש בולטים מהשניה הראשונה. סכין יפנית חיפשתי אחת רב שימושית כאן הדגש על עמידות וחוזק - ברגע שגיליתי את KDS לא חוזר לאחור. נכון שמילוי לסכינים עולה 50 ש"ח כמו 25 סכינים פשוטות. אבל הכלי הזה כלי משחית. הלהב עבה וכמעט בלתי אפשרי לשחוק או לשבור אותה (טוב הגזמתי אבל שבר מסכין יפני שעף לפרצוף זה לא מחזה נדיר בסכין פשוטה) https://www.z-tools.co.il/product.asp?prodID=10855 אקדח סיליקון של הייטק - הסוף למלחמה בסיקה וחומרים בסגנון לחיצה אחידה ואדירה ללא שום מאמץ https://www.aspaka.co.il/items/2914723?adscale=1&utm_campaign=adscale_11235053162&utm_source=adscale_google&utm_medium=Ads&utm_campaign_name=SmartShopping_IL_V2+[Shopping+%2B+DR+%2B+DSA]+(YouLead+-+Shopping) דיבלים/מיתדים- ברגע שקונים נורמליים איכות החיים משתפרת פלאים. תעשו טובה לעצמכם ותנסו את אלו של פישר יש כמובן במחר מידות לכל מטרה. https://ksp.co.il/web/item/152789&appkey=1006?gclid=Cj0KCQjwnoqLBhD4ARIsAL5JedI0h_B0YP6XpKWWLoAYUb1Sh3BDGthCpA2jtHt6AcqcTgr97rzZN2MaAhXDEALw_wcB יקרים מאוד יחסית לדיבל מצוי אבל שווים כל אגורה. כל דיבל כמעט נתפס וחזק!!! עוד כלי חביב לחובבן+ זול יחסית לתמורה. מסור עגול של אבולושיין עם הלהב הרב שימושית. בניית מחסן יחיד מפאנל מצדיקה רכש של החמוד הזה. חותך פאנל מוקצף . ואת הUיים שלו כמו חמאה. (אגב גם פרופילים הוא טורף בלי למצמץ)
 5. מה שאני כותב לא קשור אליך ישירות. בטסלה הבסיסית זה בחינם אבל זו לא הפואנטה. שם כמה חברים טרחו לציין בכל תגובה שניה כמה זה חיסרון חם ומציק ובכלל טסלה חוסכת עלינו ודופקת אותנו עם גג זכוכית. עניין של זויות.. (אגב אין לי טסלה ולא נראה בטווח הקרוב לעין שתהיה).
 6. מעניין איך בניגוד חד לרכב בנזין נושא הביצועים והאבזור נדחק כל כך למטה, כאילו מה שחשוב זה שיהיה חשמלי עם שימושיות רגילה=להיט. במחיר כזה האיוניק והטסלה בעיני הרבה יותר אטרקטיביות גם מבחינת טכנולוגיה פי'צרים ועיצוב שימושי (כל אחת בתחומה) עושה רושם שהם דור אחד קדימה. לפי המבחנים שקראתי על האניאק הבלימה הרגרנטיבית הרבה פחות מוצלחת אין שמירת נתיב אקטיבית. ולקינוח ביצועי מערכת הנעה של גירסאות הליסינג כיום . הטסלה והאיוניק כל אחת בתחומה נותנות ערך מוסך בזה שהן חשמליות. מה שלא ברור לי באניאק מה היא נותנת יותר מקודיאק למשל וההשחלה של מחיר טיפולים של בנזין רגילה בכלל...
 7. אני מחזיק צרפתי בשנים האלו שנחשב אמין. ההתעסקות עם הרכב פי כמה וכמה מהיפניות שהחזקתי לפני. במיוחד חוסר במוסכים מתמחים בפריסה ארצית. וכן להתרשמותי חלקים יקרים יותר ובלאי של חלקים מוזרים מוקדם מהצפוי.
 8. yd b-4

  מקדחה/מברגה חדשה

  שאל בקבוצה הזו בפייס https://www.facebook.com/groups/344854809307701/?hoisted_section_header_type=recently_seen&multi_permalinks=1321790654947440 ועל הדרך תעדכן במבצעים לכלי עבודה.
 9. לא יודע מה זה מבחינתך טפטוף אני דר בדירת גן. המזגן שלי (2 כ"ס) ושל השכנה (3 כ"ס) בימים עם חום ולחות פועלים הרבה שעות ומפיקים כ60 ליטר ביום!!!! כבר חשבתי לעשות ניקוז להשקיה. רק אני מברר את איכות המים הבנתי שמזוקקים לא טובים להשקיה.
 10. הבעיה שאין לך באמת מושג אם זה עובד תקין או "אין מנורה דלוקה"
 11. צרכן ביתי אמיתי לא צריך יותר מהאנטר. חובבן שמשתמש לעיתים בצורה כבדה בפטישון -בוש/מקיטה ושו'ת.
 12. אני סקרן מי האמיץ שקונה רכב בידיעה שאין שום מקום שבאמת יודע לטפל בו . היבואן גם אם מחויב להעניק שירות מן הסתם לא מחזיק מלאים וידע על כמות מכוניות מזערית כל כך. כל שפשוף פגוש להמתין זמן רב....תענוג. ולחכמולוגים שיאמרו שרכב חשמלי חף מבעיות אמינות. רכב זה לא רק מנוע וגיר
 13. יש לי כזה בדיוק וכרגע משתמש בו בסוכה. לא הייתי ממליץ לרכוש אותו לחדר שישנים בו בבית הוא מרעיש בטירוף.
 14. זוית נוספת בעיניו של חובב צילום ברמה בינונית בסדר גודל של ציוד של 12000 ש"ח בערך. ת'כלס אם אתה לא "פריק" של זה אין לך מה לעשות עם מצלמה. אתה תצלם כל הזמן בפלאפון זה הרבה יותר נוח/זמין/נגיש/ואינטואטיבי ולטעמי לפחות להתחיל להנות מציוד צילום ייעודי תכין באזור ה4000 ש"ל לפחות. בלי זה תהיה תקוע עם עדשות משעממות שלא נותנות הרבה ערך מוסף.
 15. יש המון סדרות לבוש. מילה לגבי בעלי מקצוע/חובבנים. מנסיוני הדל חובבנים (בכל תחום כמעט) תמיד יבינו בסדרות של הכלים ונתונים מדויקים של כח ופיצ'רים- זה פשוט מענין אותם כתחביב. לעומת בעלי המקצוע שבד"כ אין להם שמץ של מושג. למה זה ככה לא יודע אבל שביררתי אצל בעלי מקצוע (לא רתכים מדופלמים כמובן) על רתכות למשל הידע שלהם היה ברצפה. אגב עם השילוח חינם/חלקי שחזר מאמזון אין שום סיבה לקנות כלים נטענים של שום מותג בארץ. אגב כלים לבד בלי סוללה עולים גרושים.
 16. אתה יודע מה בוא נזרום שזו המציאות. למרות שהיא רחוקה מכך יש כמה מוקדי חיכוך "קבועים" ומוכרים של אנשים קיצוניים שתוקפים את עצמם ואת הרבנים שלהם כל פעם על שטות חדשה. מתי שמעת לאחרונה על בנות שנסקלו באבנים או נשים בהריון או בכלל שסולקו מאוטובוסים לא במוקדים המוכרים והידועים? אבל נניח שכך המציאות. שחרדים דורישם ורוצים לגור בשכונות נפרדות, קמה קול זעקה- אתם תתכבדו לגור עם כולם, ומי אתם שנבנה שכונות רק בשבילכם. ושהם רוצים לגור במקומות קיימים, קמה זעקה הפוכה על השתלטות. מה אתם כחילונים שפויים רוצים. (חוץ מהאופציה שנהיה כמוכם כנראה לא יקרה)
 17. אני מוגדר כמחלים סה"ע שלושה ימים. וחוש הטעם חזר לי כמעט באופן מלא בהתחשב בכך שחוש הטעם מושפע מאוד מחוש הריח ועובד יחדיו . אני דיי רגוע וכנראה סבלנות תעזור. חשבתי שיש דרך לזרז קצת. לצערי חוץ "משמן נחשים" או מפתרונות שלוקחים חצי שנה חא מצאתי כלום.
 18. סתם מסקרנות כי כמה העלו את אותה שאלה. אני חרדי וודאי שאני צם וכ'ו. אבל נשמע שיש איסור לחילונים לנסוע בכיפור? זה לא ידעתי.
 19. לגבי מצב בריאותי הכללי מצב תקין. לא מעשן או משהו כזה. אובדן חוש הריח הוא טוטאלי זה לא שאני מריח ריח של צינון (ואני מצונן) פשוט לא מריח בדיוק כמו שכולנו לא רואים מאחור. לגבי אימון חוש הריח. להתאמן 12 שבועות על 4 ריחות. זה כמו שאומריםלילד שנחתך באצבע "עד החתונה זה יעבור"
 20. טוב כמו 20% מתושבי המדינה הקורונה הגיעה אלי לביקור. לא יודע אם זה קשור לזה שהחסנתי פעמיים התסמינים היו קלים מאוד לשמחתי. קצת כאב ראש היעלמות חוש טעם לשעות ספורות וזהו... הבעיה חוש הריח נעלם לחלוטין. לא מריח כל-ו-ם!!! לא משנה כמה הריח חזק נאדה. מישהו מכיר פתרון שמזרז את החזרה של החוש הנחוץ הזה?
 21. לחדר שינה התקנתי אינוורטר לא בגלל החסכון (זה נראה לי אפסי) בגלל שהוא שומר על טמפרטורה קבועה. בגלל בעיית האמינות הקשה ועלויות התיקון הלא משתלמות רכשתי טורנדו טופ אינוורטר עם 7 שנות אחריות מלאה. תכלס הוא לא "כזה" שקט. המוכר המליץ לי על אלקטרה שיותר שקט. אבל אורך האחריות הטה את הכף. כרגע מרוצה.
 22. @DareDevil טוב אז עברתי הודעה הודעה עד שמצאתי את הקישור. עוד לפני שקראתי את כל הקריטריונים תפסה את עיני פיסקה קצרה "היקף החובות האבודים אינו עולה עד כה מ0.7%" אם הם היו מלווים למקרים כאלו הם היו בסביבות ה50% ואני מפחית מאוד באחוזים. לקינוח עברתי על הקריטריונים. בקיצור הם לא פראיירים
 23. איזה גמ"ח יתן למישהו שהואט לא מכיר בלי בטחונות. אם היה כזה דבר לא היו צריכים שוק אפור.
 24. דגריזר "מקצועי" עולה גרושים סד"ג של 100 ש"ח לגלון שיחזיק לך להרבה מזגנים. מה שכם החומר חונק וכדאי מאוד לעבוד עם מסיכה. מזגן פועל וריסוס עם המרסס שהעלו לפני הסירו 90 אחוז מהעובש אבל חייב פירוק פלסטיקה.....ולכלוך מטורף יש טכנאים שעושים את זה ב500 ש"ח בצורה נקיה ויעילה (גרניק וכיסוי מיוחד למזגן עם ניקוז) לשיקולך....
 25. לכתחילה עדיף העברת זה"ב וזהו. זה ברור! אני הייתי תקוע עם רכב לא מבוקש במצב לא מבוקש (B4 עם 270 אק"מ). באו סוחרים עם מזומן (והציעו סכום יפה) בלי בדיקה ובלי נעליים. אמרו לי בפרצוף- במגזר חשוב שהרכב נראה יפה, והוא נראה יפה. נו מה עכשיו אני אתעקש על העברת זה"ב ? לא יקרה... ספרנו את הכסף בדואר. הפקדתי בכמה פעימות במכונה ופה נגמרה הדרמה. לאן הגעתם חוזה מכירה/חתימות למה זה טוב בכלל. ושוב לא דין עסקה ב200000 לדין עסקה ב40000 והאם הרכב מבוקש או רכב שמקלים טלפון אחד בחודש. גמישות רבותיי.
×
×
 • תוכן חדש...