Jump to content

tamir3000

 • פרסום הודעות

  37
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

2 נייטרלי

אודות tamir3000

 • דירוג
  חדש בפורום (< 41 הודעות)

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. נכון, זה באמת האוטו. וזה מה שכתבתי לך בהתחלה. שום דבר לא גמור באוטו שלך, ככה הוא הגיע מכויל מהמפעל. הפנתי אותך לחשוב בכיוון של הקפיצים כיוון שקפיצים אחרים יכולים לשפר את המצב, אך לא קפיצים זהים של אותו הדגם. גם אם הם חדשים. מתלים =קפיצים +בולמי זעזועים +הזרוע שמחזיקה אותם. זה אכן פרויקט לא קטן למצוא קפיצים שמתאימים פיזית, וגם שיחזיקו את הרכב בגובה המקורי פחות או יותר.
 2. כפי שכתבתי, השיפור בנוחות עם החלפת הצמיגים יהיה זניח ולא מורגש. ולראיה בצע ניסוי בהורדת לחץ האוויר מהצמיגים באופן זמני וראה אם תרגיש שיפור. לי זה לקח לא מעט זמן, כסף ועצבים עד שהגעתי לקפיצים. אני מניח שברכב כמו שלך, כל קפיץ פחות מ13 מ"מ עובי ייתן נוחות טובה יותר.
 3. דעה נוספת . הצמיגים תרומתם קטנה משמעותית ודי זניחה לעומת תרומת הקפיצים ובולמי הזעזועים. זה האוטו וזה הכיול שלו. היתה לי פעם אוקטביה, שקשיחות המתלים הטריפה אותי. החלפתי בה את הקפיצים לקפיצים של גולף מאותה השנה לשביעות רצוני. אפשר תמיד לחפש קפיצים רכים יותר שיתאימו פיזית, אך הדבר יפגע מן הסתם בתכונות הדינמיות של הרכב. עשה מחקר לגבי רכבים נוחים יותר בקטגוריה ושקול החלפת הרכב.
 4. אפשר כמובן לסחוב כמה שנים אבל אתה כבר תרגיש מתי. רעידות במהירות גבוהה ללא אפשרות לאזן יותר, או סתם רעשי גלגול חזקים.
 5. הצרפתים האלה ממש מזוכיסטים. לזכותם היסטוריה של איכות חומרים והרכבה עלובים מזה עשורים, ואילו הפקות לקחים הם מאמצים לחיזוק אמון הלקוחות? חלילה נשפר את הטעון שיפור, אך הבה ונתעלמנה מהפאשלות והלקוחות הנודניקים שמתלוננים. יותר משהמוצרים שלהם לא שווים את כספי, ההתנהגות שלהם לא מצדיקה את ההסתכלות לכיוונם. לי ה306 בזמנו הספיקה( וזו עוד היתה מהמוצלחות שבהן).
 6. פרק את השסתום העליון ונקה אותו קודם כל. אחר כך תבריג אותו חזרה רצוי עם טפלון לאטימה. שווה לבדוק אם הצינור קרוע או סדוק איפהשהו...
 7. סעפת יניקה מפלסטיק שיש בה חלק משוחרר בפנים. באינטרנט אפשר למצוא חובבים שהחדירו ברגים מבחוץ ע"מ לקבע את החלק המשוחרר. אנסה למצוא מאוחר יותר את הלינק..
 8. כפי שכתבתי, בהנחה שרוב שריפת השמן ברכב כל כך ישן מתרחשת דרך הרינגים וגם דרך מובילי השסתומים, הייתי ממליץ לך בחום להרכיב ממיר. יפתור לך בוודאות את בעיית הסירחון.
 9. הייתה לי פעם אופל קאדט ישנה עם אותה הבעיה. מצאתי באיביי ב70 יורו בזמנו סעפת פליטה תואמת לדגם, שעליה היה מורכב ממיר קטליטי אוניברסלי קטן. מאותו היום הרכב הריח כחדש, ולא הרגשתי שום ירידה בביצועים. ממליץ לך לחפש בכיוון הזה....
 10. הייתי מתחיל מהקל לכבד. קנה ספריי לניקוי קרבורטורים. נתק את צינורית הדלק שהולכת לקרבורטור והנע את המנוע. תן למנוע לעבוד עד שהוא נכבה מחוסר דלק. השפרץ את חומר ניקוי הקרבורטור לתוך הצינורית שהולכת לקרבורטור עד שהיא תתמלא לגמרי, והשאר את הקטנוע במצב הזה לפחות חצי שעה. אם היה לך מזל, חומר הניקוי ניקה את שסתום המצוף מליכלוך. אם זה לא עבד, עבור לשלב הבא: החלק התחתון של הקרבורטור הוא כמו מיכל דלק קטנטן,ובתוכו יש מצוף שצף בתוך הדלק. למצוף הזה יש מן שסתום קטן שנפתח כאשר המצוף למטה כאשר מפלס הדלק נמוך, ונסגר כאשר המצוף למעלה ומפלס הדלק גבוה, ע"מ למנו
 11. הרכב לא כזה מסובך כמו שחושבים. זוהי בסה"כ פיז'ו עתיקה עם תוספת מיתלים מיוחדים הדורשים תשומת לב נוספת. בזמנו נהגתי לטפל באוטו בעצמי, ודברים מסובכים כמו הזרקת דלק, קלאצ' וכדומה, הייתי נותן למומחים בתחום להתעסק. לגבי המתלים המשוואה די פשוטה: החלפת הכדורים( בומבות) כל שנתיים שלוש,רצוי גם החלפת נוזל הידראולי ובדיקת נזילות מצנרת הגומי שמחזירה את הנוזל למיכל המרכזי(מומלץ לרענן את הצינורות כל כמה שנים). בהחלט ניתן לעשות זאת בעצמך בקלות, והכל תלוי בכיס ובעצבים. מנקודת מבטי, כל מוסכניק כללי אמין המוכן להתעסק בפיז'ו ישנה יעשה את העבודה.
 12. אל תדאג לגבי בעיות גדולות יותר. כפי שקודמי הציע, התחל מהקל לכבד. גש לפאנצ'ריה הסבר את הבעיה, ושהבחור יבדוק עיוות על המכונה וגם יאזן את הגלגלים על הדרך. אם הצמיגים או הג'אנטים מעוותים, האיזון לא יעזור ותצטרך להחליף את אחד מהם. צמיגים מעוותים הם מחזה נפוץ בימנו בגלל זיופים, סחורה סינית ירודה או סתם אפילו סידרה עם פגם בייצור שנמכרת בזול. לכן כדאי שתהיה לידו ותוודא שהצמיגים החדשים אכן תקינים וישרים. חובה עליך לחזור ולעדכן בשביל שאר חברי הפורום.
 13. צמיגים מעוותים בדרך כלל, אך גם יכול להיות ג'אנט מעוות. הדרך לבדוק היא לעלות את האוטו על מגבה, ולסובב את הגלגל במהירות. אפשר יהיה לראות סיבוב קצת לא ישר של הגלגל. פאנצ'רמאכר טוב יכול לעלות על זה בקלות. הפתרון הוא צמיגים חדשים, שגם בהתקנה יש לוודא שהם תקינים ולא מעוותים.
 14. קח פן עם חום חזק, רצוי אפילו כזה שמשמש ככלי עבודה, קח כפפה מעור או כזאת של עבודה שעמידה קצת לחום. הקרן את החום של הפן על הסטיקר ובמקביל שפשף עם היד שעליה הכפפה. עבודה של 30 שניות.
×
×
 • תוכן חדש...