Jump to content

Pika007

 • הודעות

  1,047
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  4

כל מה שפורסם על ידי Pika007

 1. סלח לי שאני שואל בכזו בוטות, אבל- אתה השתגעת? לתת לילדה בת 4 להיות אחראית לגורלה עם דבר כזה? אלו לא המכוניות המצ'וקמקות מצבר ניקל 6 קמ"ש שהיו לפני 20 שנה, הדרעק הזה מגיע למעל 25 קמ"ש. אני רואה ילדים בני 8 עם החרא הזה בכבישים ותוהה מי ההורים השרוטים שנותנים לילד שלהם לצאת לכביש לבד על כלי שדורש הרבה יותר אחריות ממה שיש להם בגילאים האלו. גיל 4? סלח לי, אבל זה לא בגבול השפיות. שמור בבקשה על הילדה שלך, שקול מחדש.
 2. אכן. https://www.amazon.com/VIZIO-Theater-Sound-Dolby-Atmos/dp/B094TLY3FQ/ref=sr_1_1?crid=3F75OIBIDVHI3&dchild=1&keywords=vizio+m51a-h6&qid=1631995211&sprefix=vizio+m%2Caps%2C329&sr=8-1 יש גם מערכת בשם סאמסונג Q67CT שמאוד מעניינת, אבל עוד לא ראיתי אתר רציני ברמה של rtings מעלה עליה סקירה.
 3. ממליץ לפזול לכיוון Vizio M51ax-J6, עולה כ 1800 ש"ח עם משלוח לארץ. סאונדבר+סאב ו 2 סטלייטים, הביקורות משבחות וטוענות שמדובר בסאונדבר הכי טוב עד 500$ חד וחלק. קניתי, מרוצה עד הגג.
 4. בינתיים אני לא רואה שהכפילו את תקציב משרד הבריאות, או שיש כוונה לעשות זאת בתקציב המדינה.
 5. בהנחה שיצליחו למצוא תחליף ראוי לקללה שנקראת ליתיום, יהיה בסדר. רק כל עוד מדובר על רכבי חשמל עם סוללות- אל תצפו לטווח של אלפי קילומטרים לטעינה, גם לא ב 2025
 6. כל רעידת אדמה מעל עוצמה 7 תגרום בישראל לקטסטרופה, ואנחנו נראה מחזה מאוד מעניין- שכונות שלמות בערים פשוט יקרסו בעוד אחרות בקושי יפגעו, יש פער הזוי בין צורת הבניה של פעם למודרנית יותר (שנות ה 90 והלאה). אני לא רוצה אפילו לדמיין מה יקרה בתל אביב וסביבתה+ירושלים. אבל היי, לפחות למודיעינים תהיה פעם בחייהם סיבה לשמוח שבחרו לגור שם
 7. אם זה באמצע הדרך איפושהו- 171 אם כתוב איפה זה (מודיעין למשל)- ישירות למקום שכתוב. אפשר גם להירשם ל MYPOST ולהכניס תלונה דרך המערכת שם, נראה שמישהו באמת מסתכל על זה
 8. המלצה חמה לכולם- תתקשרו להתלונן. זו הפעם החמישית ברצף שמשהו מתעכב, אני מתקשר ופותח קריאה- ובדיוק למחרת הוא צץ. אני בספק שיש לי תזמון קוסמי ליום לפני שהחבילה אמורה להגיע כל פעם ופעם, אז כנראה שזה אכן מזיז משהו
 9. חבילה יקרה מאוד שלי נמצאת במיון במודיעין, הגיעה לשם בחמישי בצהריים. מהנסיון שלי מרגע שעוברים 3-4 ימים והיא לא מגיעה לסניף זה מאותת על בעיה. רשמית נכנסתי למצב פרנויה. מקווה שהם לא יצליחו לאבד חבילה די ענקית (מטר+)
 10. פנה לרת"א והגורם שממנו אתה מתכוון לשכור את המסוק. בעיקר לרת"א.
 11. יפן היא לא מדינה יקרה. המחיר הממוצע של כל דבר למעט גידול ילדים נמוך ב 20-30% לעומת ישראל.
 12. ראמן זה לא מרק, זה מה שהוא כולל בתוכו (והוא כולל לא מעט), אבל זה הכי עממי בעולם. ביפן נע בין 600 ל 1300 ין (18-38 שקלים) למעט דוגמאות קיצוניות של משהו שאמור להיות "פרימיום"
 13. הפילטרים של בריטה בארץ, גם דרך סודהסטרים, יקרים להחריד ומחזיקים זמן קצר. לצורך השוואה: פילטר ישראלי= חודש אחד ובערך 20-30 שקלים עלות. פילטר בארה"ב= מחזיק חודשיים, עלות של כ 4 דולר. קניתי קנקן בריטה אמריקאי (גדול, לא כמו המעאפנים אצלנו. 2.5 ליטר), התחלתי להזמין פילטרים מאמאזון. שאני מגיע ל 2 פילטרים אני זורק עוד 4 להזמנה הבאה מאמאזון כך שהמשלוח לא יהיה רק על הפילטרים. המחיר בסופו של דבר יוצא משהו כמו רבע לעומת העלות בארץ. זול יותר משישיות או בר מים, והטעם אחלה.
 14. חברים, דקה בדף המוצר וב RTINGS יחשפו בפניכם הכל. בדקתי שם לפני שכתבתי את התשובות פה
 15. אבל לרגע לא אמרתי שאני משתמש ב NUC, מחובר לטלויזיה מחשב מאוד חזק עם HDMI 2.1. אגב, גם 2.0b מספק [email protected] (אם כי לא ב 4:4:4) ענייני האודיאו מכיוון המחשב לטלויזיה- נתמך עוד מימי 1.4 העליזים. ה BX כוללת VRR, GSYNC, ALLM וכל הגודיז (היא גם 120HZ). כאמור, אינני משתמש ב NUC.
 16. מפספס, מדובר במערכת רמקולים שמפענחת בעצמה והמגבר נמצא בתוך היחידות (יחידת סאונדבר עם 6 אלמנטים שבה שוכן המפענח+המגבר לאלמנטים המדוברים, וסאב שמחובר אלחוטית, ויש בו מגבר לעצמו+ל 2 סטלייטים שמתחברים אליו) מהסאונדבר- HDMI לטלויזיה, כבל חשמל אחד. סה טו. הסאב- הרמקולים כאמור מחוברים אליו, והוא מחובר לחשמל.
 17. 55 יהיה קטן פה ממש, 65 זה הגודל המינימלי שמבחינתי אפשר להינות ממנו פה בחווית צפיה שתתפוס מספיק משדה הראיה (כ 3.5 מטר מרחק לטלויזיה) חברים, סדרה C לא תהיה. ממש ממש יקר. אני חושב שהשלישיה האפשרית צומצמה לסוני X900H (בהנחה שתומכת בהעברה דרך EARC, יבדק מחר), LG NANO 90 אחרי שאבדוק בחנות מה מצב השחורים, או LG BX. לגבי ה TCL825- טלויזיה נהדרת. אבל לא נמכרת יותר בשום מקום בארצנו.
 18. היא ב 50% מעל התקציב, זה פשוט לא הולך לקרות. הבדיחה היא שהבעיה פה היא בכלל לא האיכות, אלא קשקושי תוכנה. הסאמסונג Q70T שאני איתה כרגע מספקת תמונה נפלאה ועונה על כל הדרישות- חוץ מזה שה EARC לא מעביר מה שהוצהר שהוא יעביר. אם תהיה OLED זו רק ה BX, שעוד איכשהו במימד שאני יכול להימתח אליו. (להגיד למישהו "טוב נו תוציא עוד 3000 שקל" זה לא בדיוק לקנות חצי מנה פלאפל.) על הדרך, את כל סוגי הדולבי למיניהם (למעט אטמוס שעושה טונות של בעיות אבל טכנית כן נתמך) אני יכול להעביר. אבל אני רוצה PCM, כדי שאוכל להשתמש במחשב גם כמפענח ל DTS. כמובן, אבל למה שיהיה רסיבר? כל המכשירים (ממיר, מחשב, קונסולה באחד הימים אולי) מחוברים לטלויזיה, הטלויזיה מחוברת למערכת ב EARC. אז הנה האודיאו. בנוסף, המערכת מחוברת באופן עצמאי לחשמל.
 19. אני לא יודע מי השלה את עצמו שהוא לא יגיע לפה, הוא לא נפוץ רק באמריקה הצפונית והדרומית, אלא כבר התגלה ב 30 מדינות. הדרך היחידה לעצור לחלוטין כניסת וריאנטים היא אטימה הרמטית של נתב"ג וגבולות הקרקע+בידוד של 3 שבועות לכל מי שיוצא או נכנס תחת אישור מיוחד. אבל אין דרך לגרום לזה לקרות, אז המציאות היא מה שהיא
 20. קניתי טלויזיה שתומכת, קניתי מערכת שתומכת, שיעבוד הדרעק הזה. למה שאצטרך לקנות רסיבר? מעבר לזה, אפילו אם אקנה רסיבר- הבעיה היא דלא ניתן להעביר את האות דרך הטלויזיה. לא רוצה להעביר את אות הוידאו דרך הרסיבר ולא רוצה אקסטא חוטיאדה. כל הפואנטה וכל התכנון היה שהטלוויזיה היא הסעפת ואפשר להחביא את כל החוטים. בקיצור, נראה שהבחירה היא בין להמר על הסוני לבין למתוח את התקציב ל LG BX, שהיא גם 120HZ מסתבר. או LG NANO 90 ולקוות שהשחורים לפחות ידמו למשהו שחור
 21. יש פה גורם מאוד חשוב ששכחתי לציין, והאמת שזה עלי- הטלויזיה משמשת כמסך המחשב העיקרי שלי כרגע. יש הרבה זמן מצטבר שהטלויזיה על תמונה פחות או יותר סטטית (פייסבוק, פורומים וכו'). חוץ מזה, אחרי בדיקה מהירה, כנראה OLED בכלל לא רלוונטי- מכיוון שאנחנו חיים בישראל, התקציב מאפשר (אם אמתח אותו עוד) רק LG BX, ולא שום דגם אחר. ה C1 בכלל עולה 7500 טוב לראות שאני לא המטורלל היחיד שסה"כ רוצה סראונד נורמלי בסלון.
 22. לסאמסונג אין, בעיות ה EARC כוללות את כל מגוון הדגמים שלהם. בטלויזיות של LG הסיפור הזה עובד, בסוני לא יצא לי לבדוק ספציפית. כרגע אני מכוון ל X900H, אבל הסיפור של ה ALLM+VRR מדאיג אותי. אם באמת זה יתוקן שם, הטלויזיה תענה לכל הדרישות.
 23. אשמח לדעת מה הבעיה עם QLED, מבין הטכנולוגיות הנוכחיות בשוק היא מציגה את האיזון הכי טוב של זויות צפיה/צבעים/שחורים/מחיר. העניין של OLED הוא לא שימוש סביר- מספיק שתפשל פעם אחת ואכלת אותה. בנוסף, דגרדציה של המסך היא עדיין גורם משמעותי. במסכים קטנים שלא דולקים למשך שעות כל פעם (טלפונים וכדומה) זו באמת הרבה פחות בעיה, בטלויזיות? זה עדיין לא שם. חלקית. LG טוענים שבעיות הלוקאל דימינג יפתרו בעזרת עדכוני קושחה, אבל לא נראה שהם ממש מטפלים בזה. אם מכבים לחלוטין את הלוקאל דימינג, השחורים הופכים לאפורים בהירים מאוד, והטלויזיות שלהם סובלות מבעיות אחידות (uniformity) קשות. אם לטלויזיה מראש אין לוקאל דימינג זה בסדר, אבל לקחת טלויזיה שיש לה ולכבות- לרוב עושה את המצב גרוע משמעותית.
 24. סופ"ש טוב לכל יושבי הפורום (או עומדים. אין לי משהו נגד שולחנות עמידה.) בזמן האחרון נתקלתי בבעיה עם הטלויזיה שלי- מסתבר שפיצ'ר שפורסם שקיים אינו באמת קיים, namely- העברת PCM 5.1 דרך EARC ממקורות חיצוניים. אני כרגע בתהליכים מול היבואן למצוא פתרון או להחזיר את הטלויזיה שכן מדובר בלא פחות מפרסום שווא, וזה היווה גורם מכריע לקניית הטלויזיה. התחלתי לגשש אחר טלויזיה אחרת ואז נחשפה לפני מציאות עצובה- כל היצרנים, ללא יוצא מהכלל, משקרים. הנה לקט קטן: סאמסונג- אימפלנטציית EARC דפוקה לחלוטין, ים של ניתוקים, לא מעבירה PCM 5.1 וסובלת מאינספור בעיות עם DOLBY ATMOS. אז למה הלוגו בכל חור? העניין בטיפול כבר שנתיים (!) ועדיין אין מענה. סוני- קניתם טלויזיה בסכום עתק עם VRR. נכון? לא. אין VRR. למרות שבמפרט כתוב שיש. אבל אין. "יתווסף בעתיד עם עדכון קושחה". כרגע סוני טוענים שבחורף של השנה הנוכחית, אבל הם מבטיחים את זה כבר שנה+ ודוחים את המועד כל פעם במספר חודשים. LG- לוקאל דימינג מזעזע, בעיית תוכנה יותר מחומרה. האם יתוקן? מי יודע. גם שם היה את עניין ה EARC שלא מעביר 5.1, אבל אכן תוקן בעדכון קושחה. פה לא מדובר בשקר, אבל חבל שהטלויזיות שלהם IPS ושהלוקאל דימינג כל כך מחורבן. האם אין טלויזיה טובה בשוק? אחת שיצאה במצב אפוי ולא צריכה שנה+ של הבטחות שאולי יגיעו ואולי לא? לפני שמישהו אומר OLED- זה לא סיכון שאני מוכן לקחת בשום מצב, עד שגם הטכנולוגיה הזו אפויה מספיק. בעיית צריבות התמונה על המסך היא דיל ברייקר מוחלט. בשורה התחתונה- אני מחפש טלויזיה עד 65" ו 6000 ש"ח שמקיימת את הדברים הבאים: -נראית סביר בחדרים חשוכים -120HZ -יש EARC, ומסוגלת להעביר PCM 5.1 דרך EARC כאשר מחשב מחובר לטלויזיה (וכמובן DOLBY ATMOS ושאר ירקות) -לא צריך LOCAL DIMMING! -VRR ו ALLM (מיועדת לחיבור מחשב למשחקים) הרמקולים יכולים להיות פח מבחינתי, הטלויזיה לא חייבת להיות הכי דקה בעולם, הפיצ'רים של הסמארט לא עד כדי כך מעניינים כל עוד יש נטפליקס למתי שהמשפחה מבקרת. תודה מראש לעוזרים, ממש התייאשתי.
×
×
 • תוכן חדש...