Jump to content

Pika007

 • הודעות

  1,085
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  24

Pika007 שיחק אותה בתאריך מרץ 26

התכנים של Pika007 היו האהובים ביותר!

צפיות אחרונות בפרופיל

4,523 צפו בפרופיל

הנקודות של Pika007

משקיען

משקיען (5/14)

2.4 אלף

מוניטין

 1. השאלות האלו רלוונטיות איך בדיוק? אתה מתאר אירועים שבהם אוכלוסיה אזרחית רבה נפגעה, אבל המטרה בהם (לכאורה) לא הייתה פגיעה באזרחים נטו. *יש לי השגות לגבי השאלה הראשונה כי תהליך המחשבה מאחורי בחירת המטרות היה די חולני. לשאלתך הזו לפחות, כן, הייתי מטיל- במיקום אחר.
 2. במלחמה אנשים מתים מחוסר ברירה כי אתה חייב לעשות את מה שאתה חייב לעשות. אם -המטרה שלך- היא להרוג אנשים, חביבי, אני (וכנראה רוב האנשים שקצת מצפון נותר בהם) לא הייתי רוצה להיות בצבא הזה ולא משנה לאיזו מדינה הוא שייך.
 3. קרה. סטרוק התעוררה בבוקר, קראה חדשות ומצאה איך לבבות את הנושא. איך מסבירים לכל חבורת האפסים הזו שהם כל כך אפסים שהם לא שווים גם מעשה אלימות?
 4. עזוב לא עומדים, "ניתוק מוחלט של ישראל מהרצועה"? שיגעון! למה אנחנו הולכים בדיוק בכיוון ההפוך?
 5. אתה הרבה יותר מדי אינטיליגנטי מכדי לפלוט שטויות של דף המסרים (זה בערך היה כל הקמפיין של הליכוד כנגדו בזמן שכיהן) איזו ראיה עוד אתה צריך חוץ מהעובדה שהוא נתן לממשלה ליפול כי לא הסכים להיכנע לסחטנות מתמשכת מצד כל מי שקם עם גחמה על הבוקר (התנהלות שמישהו שאנחנו מכירים מאוווווד מתאפיין בה...) וברגע שהיא נפלה והממשלה נכנסה למתכונת של ממשלת מעבר, זז מהכיסא בצורה מסודרת עם חפיפה (...שלא כמו אותו אחד מקודם) זה ההבדל בין מישהו שנאחז בכס בציפורניים וישרף העולם מול מישהו שלא, ורואה מעבר לקצה האף של עצמו. האם גם בנט משחק את המשחק? בהחלט, גם לו היו אינטרסים וכל מי שיטען שלא, עיוור. אבל איך שלא תהפוך את זה, הוא הוכיח את עצמו כראש ממשלה מאוד פרגמטי והסכים להתפשר על נקודות שחשובות לו אישית בשביל האינטרס האזרחי הרחב יותר (לא כדי לרצות את א' ממפלגה ז' ושאר קשקושים) בדיעבד, כמובן שעכשיו אנחנו רואים שאם היה נכנע לסחטנות של שקלי וסילמן אולי לא היינו מרוצים מזה, אבל מדינת ישראל כנראה לא הייתה מחליקה לקטסטרופה הנוכחית. אבל זה משהו שניתן להגיד עכשיו, לאף אחד בזמנו לא היה כדור בדולח.
 6. זה לא באמת קיים. אגדה עירונית שהמקור שלה בחנות אחת בשנות ה 2000 המוקדמות, משם והלאה אי ההבנה התרחבה בגלל מכונות שמוכרות תחתונים שמיוצרים מראש כדי להיראות משומשים ועליהן כתוב スーパーused加工 "יוצר במראה סופר משומש" תיירים מבינים את ה used ולא את השאר, ומשם הכל היסטוריה. (גם מכונות מהסוג הנ"ל נדירות מאוד ונמצאות רק בתוך חנויות אביזרי סקס, לא ברחוב...)
 7. טעות קטנה- זה לא בתחום EV, זה "לעידן ה EV". ההכרזה היא מאוד חד משמעית לגבי המשך פיתוח מנועי בעירה פנימית, פשוט כאלו יעילים יותר ושיכולים להשתמש בדלקים נקיים+מתאימים לפעולה סינרגית עם חשמל (היברידי....) למידה הייתה הרפתקה עם יחידות הוונקל, כן. פה אתה צודק. אבל זה מעולם לא משהו שדחפו כיוון רציני לעתיד, אלא כאמור, כהרפתקה. סקייאקטיב הייתה הבטחה גדולה, אבל קשה לי להגיד שחידוש מהפכני- זה משהו שעשו באירופה לפני זה, וגם בארה"ב (כפרויקט ממשלתי לא פחות!) זה שפשוט ביפן הצליחו להביא את זה לרמה שמישה, למרות שהטכנולוגיה עמדה רק חלקית בהבטחות ולכן ההד הגלל די גווע. בגדול, רואים פה מה שרואים בכל תחום אחר ביפן: הם לא מדהימים בלחדש, אבל מדהימים בלבלת רעיון קיים ולהביא אותו לרמה שלא קיימת בשום מקום אחר.
 8. יפן זו מדינה שחיה 30 שנה בעתיד ו 30 שנה בעבר במקביל. מצד אחד- משרדי ממשלה השתמשו בדיסקטים עד לאחרונה, ויש פה עדיין שימוש נרחב בפקס. גם חותמות פיזיות על מסמכים אישיים דרושות לחלוטין, כולל במשרדים כאשר מגישים ניירת פרויקט למשל )גרם לבעיה ענקית עם עבודה מרחוק בתקופת הקורונה) ומצד שני- תשתיות עתידניות על גבול הדמיוניות. רכבות שמגיעות על השניה, כאלו מהירות שטסות ב 320 קמ"ש (500 החל מ 2027 בקו אחד בלבד, במתכונת מצומצמת) מסכי תלת ממד שמציצים אליך ברחוב, על האסלות אני לא צריך לפרט, ומי שרוצה תנור עם חיישני אינפרה אדום שמנטרים 320 נקודות בחלל התנור ועל מה שאתם שמים בפנים כדי להתאים את תכנית האפיה בלייב- גם את זה יש. כנ"ל לגבי מוצרים איכותיים לבית וליומיום, פוג'י/סוני/פנסוניק ואפילו טושיבה הן שם נרדף למוצרים איכותיים ומחזיקים נתח שוק לא מבוטל כל אחת בתחום ההתמחות שלה, אם כי טושיבה רק בתוך יפן, מחוץ ליפן יש רושם שהם פשטו רגל ונעלמו- אבל אין זה המצב. בענייני רכב, טיוטה, סוזוקי או מזדה מעולם לא היו שם נרדף לתעוזה וחדשנות בשוק היצוא, אלא לאמינות ויציבות. בתוך יפן יש ים של דברים מגניבים שמעולם לא יצאו החוצה, גם אז וגם היום. לגבי הכיוון לעתיד- עד שיהיו סוללות שיאפשרו דחיסות אנרגיה גבוהה יותר ביחד עם מספר מחזורי טעינה גבוה יותר ובטיחות טובה יותר, רכבים חשמליים ישארו דבר לא אפוי. זה לא שביפן נשארו מאחורה- זה שהם הכריזו "תודה, לא עושים את זה עכשיו" ובחרו בכיוון של לדחוף מנועי בעירה פנימית+מערכת היברידית עד לגבול היעילות האפשרי. אישית, אני חושב שזה כיוון נכון. יש ברכבים הסיניים למיניהם המון צעצועים וגאדג'טים נחמדים, אבל זה בדיוק מה שזה, גימיק. רובם המוחלט נופל על ענייני איכות, תוכנה או בטיחות. נראה שבעולם התחילו להתעורר, אחרי גל של התרחבות חסרת תקדים בשוק היצוא של חשמליות מסין, נראה שיש מגמה הולכת וגוברת של אכזבה והאטה במכירות. נראה לאן זה הולך. אישית אני בתקווה שהשוק הסיני יקרוס קצת ונפסיק לראות הצפה של זבל במחיר די מופקע ביחס למה שהוא.
 9. מי היה מאמין שמלחמה שהכיוון שלה הלך לאיבוד לא תוביל אותנו לשום מקום, זה כאילו בשביל אירוע כמו מלחמה צריך תכנית וניהול ראוי. how about that. נתניהו מתבסס על מצבי משבר. בדיוק כשהפופולריות שלו התחילה לצלול מעט בסביבות 2019 הגיע משבר הקורונה והוא כמובן עשה ממנו מטעמים, דאג להפחיד את העם כמה שרק אפשר כדי שיוכל להציג את עצמו כמושיע האפשרי היחיד. זה עבד לו רק בצורה חלקית, בסופו של דבר עלתה ממשלת השינוי (שנפלה על כזו שטות שזה פשוט כואב) שזו לא איראן זו הקורונה, שזו לא הקורונה אלו חמאס וחיזבאללה, מעניין מה הלאה. אני תוהה עד כמה הטקטיקה של הפחד ומשול תמשיך להיות יעילה, לחלוטין מדהים אותי לראות שלליכוד יש עדיין מעל 15 מנדטים בסקרים, ולנתניהו מעל 65% תמיכה בתוך הליכוד. יש אנשים שלא נראה שאפשרי לפתוח את העיניים שלהם גם עם בורג הרמה הידראולי.
 10. ביאיר לפידי , מקור כל הרע בעולם לפי דף המסרים. (הב' והי' שותקות, זה פשוט שהוא שינה את השם בעזרת הדיפ סטייט כדי שיחשדו בו פחות)
 11. עוד רגע הוא יגיב שזה "ממובילי המחאה" ולכן בהכרח כל מי שמחה נגד המהפיכה המשפטית/הממשלה חושב אותו דבר או איזה דרעק אחר.
 12. אולי אני חי בחלל החיצון או משהו אבל תזכיר לי- מי אלו "הרשות המחוקקת" ומי אלו "הרשות המבצעת"...? אם בגילי המופלג אני עדיין לא סנילי, התשובות בשני המקרים הם לא "בית המשפט".
 13. אף אחד לא יוכל להביא לך את זה כי אין את זה. ההמצאה הזו שנקראת "רל"ב" היא מבית המדרש של המפלג הלאומי. אם תיקח 10 "רל"בים" אתה תגלה דעות שונות ואם תשאל אותם מי צריך להיות בשלטון גם כנראה תקבל תשובות שונות, זה פשוט שהרבה מאוד אנשים מסכימים (מהררים של סיבות טובות...) שמלאך החבלה חסר האמפתיה שהמיט (וממיט!) על המדינה שרשרת אסונות חייב לפנות את הכיסא ולהתאדות מכאן. גם לא נכון לקרוא לזה רל"ב. למרות שהגרב שלי תהיה מסוגלת לבצע עבודה טובה יותר מנתניהו, כמובן שיש אנשים שאני לא רוצה בשלטון. אז אנחנו מתבדחים פה ש "כל אחד אחר יהיה עדיף", אבל כמובן שז לא באמת שכדאי להחליף אסון אחד באסון אחר. לכן התיוג הזה של "רל"ב", הוא שגוי מהבסיס. לא שזה משנה למי שכל כך עיוור שהוא חושב שאדון "אין לי זמן להתעסק במשפט הפלילי שלי אבל יש לי זמן לקדם את הארמון החדש על חשבון המדינה בזמן מלחמה שאני לא באמת מנהל" רואה את טובת המדינה או טובת כל דבר חוץ מהתחת שלו לנגד עיניו. פעם השתמשתי במילה "חלאה" רק עבור דרעי, אבל בשלב זה נתניהו עונה להגדרה יפה מאוד.
 14. אני רואה את זה בצורה שונה מאוד. ברגע שאתה צריך לאנוס את התכנון ולבצע דברים לא נכונים במודע כדי להימנע מלחזור לבסיס, זה הרבה יותר שיקול כלכלי משיקול תכנוני. חוץ מזה שכל יום נחשפים בבואינג עוד מחדלים (שלא קשורים לתכנון של ה 737max) וליקויים בבקרת האיכות, אני מודאג היום יותר משהייתי לפני חודש.
×
×
 • תוכן חדש...