Jump to content

Pika007

 • פרסום הודעות

  1,025
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  1

Pika007 שיחק אותה בתאריך אפריל 15

התכנים של Pika007 היו האהובים ביותר!

מוניטין

158 טוב

אודות Pika007

 • דירוג
  נהג שודים (> 1000 הודעות)

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. Pika007

  תיקון גלקסי S9+

  להתחיל למנות לך מכשירים שכן עושים להם איטום בפני מים אבל אין להם דירוג IP פשוט כי היצרן בחר שלא לשלוח את המכשיר לשם? בנוגע ל "לא סתם כתבתי מסגרת"... שמת לינק ל gsmarena בתור מקור. מה שהם מציינים שם כ frame זה אותו דבר שאני קורא לו rim. אם תשים פעמיך לעמוד של האייפון X, תראה שמצוינת שם פלדת אל חלד. (למרות שבתוך המכשיר, הפריים עשוי מאלומיניום כמו בכל מכשיר אחר) הרים כיום לא דקורטיבי, הוא חתיכה אחת עם הפריים ומהווה את החלק החיצוני של הקיר. ועדיין, אתה יכול לתת שם כמה מכות שבא לך, זה לא ישנה הרבה. "החומרים לא זהים"- המכשיר אותו מכשיר, הדבק אותו דבק, גופים זרים מנוקים בתהליך התיקון. אתה רוצה להעלות את הטענה שיכול להיות שהאיטום פחות טוב לעומת המצב המקורי מהמפעל? מקבל את זה לחלוטין. קביעה נחרצת "קודם זה היה אטום, עכשיו לא"- סלח לי, אבל די שטותי לצאת בהצהרה כזו בהתחשב בזה שהמעבדה כפופה כעת לקוי היצרן.
 2. Pika007

  תיקון גלקסי S9+

  איפה לעזאזל בכלל אמרתי דבר כזה? למה להכניס לי מילים לפה? מה שאמרתי מאוד בבירור הוא שיש סרטיפיקציה- וסאמסונג לא מתחייבים אליה או מכסים אותה באחריות. אתה ממשיך להידבק ל IP IP.... אבל לא אמרתי לרגע מילה על התקן אחרי סוף התיקון. אמרתי שהאיטום בכללותו זהה (והוא אכן יהיה זהה- החל מ 2016 סאמסונג התחילו לחייב את סאני לקוים מסוימים בנוגע לתיקון, והתיקון אצלם חייב להיות ברמה של תיקון מפעל, הם אפילו הוכרחו להוסיף "קופסאות נקיות" למעבדה.) בנוסף, אתה ממשיך להתפזר למיליון נושאים, אני לא מדבר על המכשיר בכללותו, נושא מעניין ליום אחר- דיברנו על פתיחת הגב, אז בזה ורק בזה אני עוסק בדיון הזה. בעיקרון, זה חתך של צד המכשיר (ברוב המכשירים האטומים בשוק כיום). בשחור הפריים, באדום הדבק, בירוק הרים. אתה יכול לתת כמה מכות שתרצה לרים ואפילו לעקם אותו קצת החוצה- זה לא ישנה הרבה. אם גרמת נזק לפריים בכל מקום אחר שהוא לא הקיר, פה אנחנו נכנסים כבר לסיפור שונה לחלוטין. (ומצד שני, זה די ברור מאליו- כמו להגיד "אם תשבור את הגב העמידות למים תיפגע"...) ששמים את גב המכשיר הדבק נלחץ אל הצדדים ואוטם הכל, בערך כמו שהגאסקט בראש מנוע של רכב אוטם את המערכת. דרך האיטום, החומרים והתהליך בסוף התיקון נעשים בצורה זהה, האם באמת איכות האיטום זהה 1:1 למה שיוצא ממפעל? עד שלא ניקח 100 מכשירים חדשים מול 100 מתוקנים ונטביע אותם, לא נדע. אין לי מושג מה עושים במפעלים אחרים ומה השיקולים שלהם, במעבדה של סאני ספציפית הייתי, אז אני יודע מה הולך שם. עם כמה שאני מתעב את היבואן הזה, המעבדה שלהם לפחות היא ברמה עולמית. כל מה שנותר הוא לא ליפול על טכנאי דלביוב שבדיוק נכנס שם לעבודה.
 3. Pika007

  תיקון גלקסי S9+

  1- אתה רוצה להתחיל לפרק דברים לגורמי גורמים? אני לא הולך להיות חלק מזה. שורה תחתונה: זה החלק היחיד שמגיע בבירור עם אותיות "שמע, שמנו את זה שם אבל אנחנו לא מתחייבים". בנוגע לשאר החלקים, תנסה לשנות משהו- ותקבל תביעה על מצג שווא (ומוצדקת.) 2- כלור לא ממיס את הדבק. (יש למעשה דבקים שמשתמשים בכלור לקיורינג) אבל זה לא רלוונטי. אתה רק אומר מה שאני טוען- האטימות שם בשביל שהמכשיר לא ימות לך בפאקים, לא בשביל שתצא איתו לקריירת צלילה. 3- כתבת שאתה גם מתקן מכשירים, נהדר. אז אתה אמור לדעת כמה רחב האיזור המודבק, ושלמסגרת אין תפקיד באיטום (חוץ מלמנוע מהגב בכללותו לזוז- אבל גם 671 דנטים לא ישנו את זה), "דנט שאתה לא רואה בעין" לא יעשה שום דבר, וגם אחד שאתה מאוד רואה בעין. האטימה במכשירים האלו מסתמכת על הדבק, ועל זה שלא תהיה תזוזת גזירה בגב. אתה אמור גם להכיר את הגאסקט הקטן שרץ לאורך מסגרת המכשיר (frame, לא rim) שם יושב הדבק, הגב לא מודבק בדבק אוטם ל rim. תפוס את הסאמסונג/LG הקרוב אליך ופתח אותו, אתה תבין מיד על מה אני מדבר. 4- "פתחת אותו, סגרת אותו, הדבקת אותו"- באותו תהליך שמתרחש במפעל. האטימות תהיה זהה לזו שיוצאת מהמפעל, אם סאמסונג מצהירה על שמירת הרייטינג אחרי תיקון או לא- לא יודע, לא בדקתי, וגם לא כזה רלוונטי (עקב סעיף 2.) אין פה קשר להשוואת e-peen. נראה שאתה מכיר את נושא התיקונים לעומק ופירקת מכשירי סלולר, נהדר. אז אתה אמור לדעת בדיוק על מה אני מדבר, במיוחד בעניין האיטום ומה גורם שיהיה איטום בפועל.
 4. Pika007

  תיקון גלקסי S9+

  נשגב מבינתי למה אתה צריך להתווכח -בכח- גם שאתה לחלוטין לא צודק. 1- בניגוד לרייטינג IP, ספסיפיקציה זה דבר מחייב שלא בא עם אותיות קטנות-גדולות של "העברנו את המכשיר את ההסמכה, אבל אנחנו לא מתחיבים בשום צורה". 2- לא, אין אחריות לנזקי מים. בשביל זה כל החברות טורחות למלא את הטלפונים באינדיקטורים לחדירת נוזל למרות שהן זורקות IP RATING. העמידות הזו נועדה כדי שהמכשיר לא ימות בגשם/מנפילה לשירותים וכדומה, לא שאנשים יתחילו לצלול עם המכשיר (מה שעושים לא מעט). אחריות? הלקוח אומר שהוא לא עבר את המטר-מטר וחצי עומק של התקן, בפועל הוריד את המכשיר ל 3 מטר. אף אחד מהצדדים לא יכול להוכיח. 3- מה שאתה אומר פה מאוד לא נכון, אין ממש "ברזלים שאפשר לעקם" בתהליך התיקון, בכל מכשיר היום כל הבראקטים מוחזקים עם מיליון ברגים. אפילו במקרה ההזוי שהצלחת ברוב כשרונך ליצור בליטה כלשהי- גב הזכוכית ילחץ את הסורר חזרה למקומו וזה לא ישפיע בגרוש על האטימה. את אותו הדבק שממסים בפתיחה שמים אח"כ לסגירה. 4- סרטיפיקציה של IP היא פר דגם/תהליך, לא פר יחידה. גם במכשיר חדש כל מה שבודק את המכשיר על פס היצור זו מכונת ואקום, ומשם המכשיר נארז ונשלח אל המשתמש. גם אחרי תיקון אצל סאני המכשיר נבדק במכונת ואקום דומה. 5- זה תמיד נכון, בלי קשר לתיקון או לא. האטימה שם כדי להוציא אותך ממצבים בעיתיים, לא בשביל שימוש מכוון בתנאים קשים. *הכותב מתקן בזמנו החופשי מכשירי סלולר בשביל משפחה/חברים וכדומה, כולל החלפות מסך ושאר דרעק שדורש צלילה לתוך המכשיר.
 5. Pika007

  תיקון גלקסי S9+

  בעיקרון הסגירה אצל סאני נעשית בדיוק כמו השלב האחרון במפעל של סאמסונג, אותה מכונה שמה את הדבק וסוגרת את המכשיר. לא יד אדם. (רק שזו שפה עובדת על בסיס אחד-אחד ולוקחת חצי שולחן, לא סוגרת אלפי מכשירים ביום ולוקחת חצי חדר.....) אני לא סובל את סאני משלל סיבות, אבל מאז ישור הקו עם סאמסונג, התיקון אצלם איכותי.
 6. אני לא מבין מה הקטע פה של להיכנס במאסק- spacex הפכה את הקערה על ראשה בתחום הזה, לא פחות. הפאלקון 9 הוא טיל יעיל להפליא, מערכות הבקרה שמצליחות להחזיר טיל בלי מצנח בנפילה חופשית לנחיתה רכה הן לא פחות מפלא, והתכנון של הדבר הזה לוקח בחשבון כל שלב אפשרי בתהליך. איכשהו מרכז הכובד של השלב הראשון לבדו נמצא מספיק נמוך בשביל שהסיפור הזה ייצב את עצמו, וזה אחרי שהדלק נשרף. אי אפשר להתעלם מהעובדות- מחיר השיגור ירד מ 450 מיליון דולר למשימת מעבורת חלל ל 52 מיליון לפאלקון 9 עם שלב ראשון ממוחזר (62 ל "חדש"), וזה צפוי להמשיך ולרדת. עלויות נמוכות אפילו ביחס לסויוז, חלקית הודות ליחס משקל כללי/payload די מדהים. על הדרך, אני לא יודע מי כאן חולם שהרוסים מתקדמים יותר מהאמריקאים בכל הנוגע לחקר החלל ורכבי חלל, עד הסויוז 2 כל דבר שהם עבדו איתו הוא טכנולוגיית טילים סובייטית, אמין- אבל לא שום דבר מעבר לזה. מעין לאדה ניבה לחלל. נראה בעשור הקרוב מה יהיה הרקורד של סויוז 2 מאוישות ואנגרה שעכשיו בשלבי ניסוי מתקדמים כבר, המשגר הבאמת לא-סובייטי הראשון שגם זונח את הגישה המחורבנת של "פשוט תתקע שם עוד דלק/מנועים, בסופו של דבר זה יטוס"
 7. מצטרף לערימת ההמלצות של "להתמקצע עם סכין". עקומת הלמידה לא תלולה ממש ועד שמגיעים ליכולת עבודה טובה לא צריך נצח, מתרגלים די מהר. מה שגם סכין טובה זה בכלל לא עסק יקר.
 8. זו הייתה צריכה להיות התגובה, סטופ, נקודה, תמציתי ולעניין. יודע מה עשית עם שאר המלל? ניסית להוציא את עצמך "קצת יותר צודק", אבל על הדרך שפכת פה עוד דברים שהם בהכרח לא נכונים לפחות לגבי חלק מספיק גדול של האנשים, שיבואו בתגובות הבאות גם להראות לך שזה לא נכון. (אגב, אתה נוטה לעשות את זה הרבה ובאופן מיותר לחלוטין, כמו הקביעה שלך לגבי WAV/MP3 שאתה טועה בה באופן נחרץ- אבל בוא לא נפתח את הדיון הזה פה. רק נתתי דוגמה לעוד מלל שפשוט לא היה צריך להיות פה.) למה לא פשוט להגיב רק לעניין ולמנוע את ההתנגחויות האינסופיות?
 9. הדבר האחרון שחשבתי שיקרה בת'רד הזה הוא שמישהו שאשכרה יש לו מושג מה הוא עושה גם יגיע לכאן וגם יטרח להגיב. בד"כ במצבים האלו זה one or the other, לא שניהם 🙃 עשית אותי רעב, זז לקנות משהו שיעשה תיקון של אחרי שבועות.
 10. עוד פעם, לאף אחד אין בעיה עם זה שטעים לך, עם זה שמדובר בנתח טוב (וזה ללא ספק נתח טוב), ועם זה שאתה רוצה לקנות, אף אחד פה לא מעביר ביקורת -עליך-. הביקורת שלי היא על התמחור של הנ"ל. כבר כתבתי לך קודם למה זה לא ממש סיפור של "וואלה הפעם לא יצא נתח טוב" (אלא אם הוא עובד כמו חאפר, ומדבריך זה לא נשמע ככה) לנסות למצוא הצדקות למחיר זו פשוט טעות, הוא לא מוצדק בשום צורה ומידה. והעובדה הזו ל-ח-ל-ו-ט-י-ן לא צריכה לשנות לך אם אתה שלם עם ההחלטה ושמח לך בבטן. מה יצא מלנסות לשכנע אנשים שזה כן מוצדק? (העפתי מבט בפייסוש שלהם. נראה שהטופ ממה שמצולם הוא ברמות הביניים של A3, שזה ממש טוב, יותר מכל דבר אחר בארץ, ועדיין אמור לעלות 30-35% פחות מהמחיר שהצהרת, גם אם אני לוקח בחשבון עלויות כשרות ורווח. אינסטגרם זה לא פייק? אני יכול להראות לך מה אפשר לעשות בפוטושופ, אתה תתעלף.)
 11. אינסטגרם זו ארץ הפייק. בית חנניה בכלל לא רחוק מפה, אקפוץ בפעם הבאה שיש לי גיחה לזכרון-בנימינה ואראה בעצמי.
 12. תראה, שיבושם לך וכו', אבל אל תנסה לשכנע אנשים ש 900 שקל לקילו זה הגיוני עבור הדבר הזה. אתה קונה כי בא לך, וזה בסדר. המחיר? מנופח, הזוי, מטורף.
 13. אחד בלי התיוג "וואגיו", אבל שהגיע עם שיוש די דומה, בחוות צוק (אנטרקוט פריים ריב, 180 ש"ח/קילו) הטעם היה נהדר בדיוק כמו המראה. וואגיו לא קניתי בארץ במחיר זול יותר, כי לא מעניין אותי לאכול "וואגיו" בארץ, והשרשור מדגים למה. נניח לרגע שאין בשום מקום אחר בארץ וואגיו, והנתח שלך מגיע ברמה קצת יותר גבוהה מכל דבר שאפשרי למצוא בארץ. מילת המפתח היא "קצת". יש פה אחלה נתח, אין פה סנסציה. אז מה אם כביכול לא ניתן להשיג בשום מקום אחר בדיוק את אותו הדבר? זו לא הצדקה אוטומטית למחיר. ולכן שזו האופציה, לא אקנה וואגיו מסורס בארץ (דירוג נמוך, כשר כלומר הוטבע למוות במלח), ואת הוואגיו שלי אוכל בנסיעות, ברמה גבוהה בהרבה, טרי יותר, ובמחיר נמוך יותר. עד אז, אסתפק בבשר הבאמת אחלה שיש לארצנו הקטנטונת להציע, או ביבוא ברמה מכובדת מאוד שיש לכאן משלל מדינות- ברבע מהמחיר (או פחות!)
 14. המחיר בהחלט הזוי, כי הוא לא תואם לרמה של מה שמצולם. כמו שכתבתי- דרגה נמוכה יחסית, המחיר של זה אמור להיות חצי או 60% ממה ששילמת שם. זה לא ש "נפלת על נתח פחות משויש", וואגיו קונים לפי דירוג, והמחירים שונים לכל דרגה. אתה לא קונה כללי ו "וואלה נקווה שיצא אחד טוב". יש רגולציה די מטורפת לדברים האלו, אפילו לוואגיו מאוסטרליה. המחיר ששילמת הוא מה שעולה הטופ של הטופ של A3, ביום טוב תוכל לקבל במחיר הזה A4. הנתח הזה הוא A2 ואם יש משהו שאנחנו מ-מ-ש מפספסים בתמונה, אולי חוצה לדרגות הנמוכות של A3. וזה בנדיבות. אז כן, מחיר פי 2 ממה שהדבר הזה עולה בפועל, הוא לכל הדעות, מחיר הזוי.
 15. וואגיו באופן כללי יכול להגיע גם למחירים של פי 10 מזה במקרים מסוימים, אבל החתיכה שבתמונה אמורה לעלות בערך 50-60% ממה שפורסם פה. המחיר די הזוי.
×
×
 • Create New...