Jump to content

Coro

 • פרסום הודעות

  511
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

1 נייטרלי

אודות Coro

 • דירוג
  נהג נמרץ (> 500 הודעות)
 1. הרכב היה במוסך יבואן לקבל הצעת מחיר על מזגן שלא מקרר. לא תיקנתי שם בגלל הצעת מחיר מגוכחת. הם איבחנו שצריך החלפה של מדחס ומעבה (המדחס שבור, המעבה נסתם משמן מהמדחס) כשיצאתי הופיעו וויברציות ורעש בסל"ד נמוך, אחד העובדים אמר לי שזה מותחן רצועה, דבר שהם כבר אמרו לי לפני שנה חשבתי שזה יד מקרה שהרעש הופיע בדיוק עכשיו. עד עכשיו היו רק חריקות של חצי שנייה בהפעלת מזגן. לא קישרתי אולי שבגלל שמשהו שאולי קרה בבדיקת המזגן יש את הרעש ויחסתי את זה למותחן. אח"כ הייתי אצל מזגניסט שהחליף מדחס. הרעש בשלו. היום הלכתי למקום שלישי, מוסך, שיחליף את מותחן הרצועה. חשבתי שיעלמו הויברציות/גרגורים אבל לא. המוסך שלל תושבות, רצועה(בטח עוד דכמה דברים שלא שמתי לב אליהם) העלה אפשרות שהויברציות באות מהמדחס (מרגישים ויברציות בקו), אולי החיבור בין המדחס למנוע לא תקין, ומציע לחזור למזגניסט לבדוק שוב את העבודה שלו. לחזור למוסך היבואן לומר להם שהופיעו רעשים אחרי שביקרתי אצלם למרות שהחלפתי את המדחס אצל מישהו אחר? לחזור למזגניסט לבקש שיבדוק את המדחס למרות שזה התחיל לפני בבדיקה של המוסך המורשה? סה"כ לא רוצה לפגוע ברגשות בעלי מקצוע ולהתנהג בטקט.
 2. אני לא משתמש ברכב הרבה, אולי 5000 בשנה. נסיעות בעיר בעיקר. פעם ב-טיול רחוק אבל יש רכב שני במשפחה שאוכל להלוות. סתם זורק כסף לאחרונה על תיקונים. חשבתי למכור את האוטו או להשבית לתקופה ולנסות אופניים+רכבת. מה דעתכם? מפחיד אותי עניין החוקים של רכיבה על מדרכות שאני לא כ"כ בקיא בהם ורכיבה בגשם/חום. וגם להתקע בלי סוללה ולהזיז את ה25ק"ג האלה עם הרגליים.. אשמח לשמוע דעתכם.
 3. המדחס הקודם נהרס, בפירוק נזל שמן. המזגניסט הרכיב מדחס משופץ. שמתי לב שלאחר מכן הרצועה נהייתה דביקה. יומיים, אחרי, הרצועה פחות דביקה, אבל רואים שהקלאץ' רטוב מהשמן. כמה נורמלי לחזור לבעל המקצוע לבקש שינקה את זה או שזה סתם הצקה?
 4. נשבר שם משהו בפנים, היום שהגעתי אליו יכולתי לשמוע בבירור רעשים חזקים כשהוא הופעל.
 5. פותחים דיספיוט על אי קבלה, המוכר יאריך את תקופת ההגנה שלך אם הוא ירצה. ככה אתה מוגן.
 6. טופל אצל עופר קצב, מומלץ. 800 ש"ח למדחס מקורי משופץ לקורולה. נכנס שמן למעבה אך ייעץ לא להחליף עכשיו, אם תהיה ירידה בקירור יחליף בעלות של 400 ש"ח. בהשוואה ל4800 שרצו במוסך מורשה על מדחס ומעבה תחליפיים.
 7. מצטרך. משפץ בעצמו ומוכר למוסכים. מדחס מקורי משופץ לקורולה ב800 ש"ח.
 8. Coro

  מזגן ברכב חסר

  רק על גז? אני חושב המחירים 200-250 לכך.
 9. המזגן מוציא אוויר פושר. כשמפעילים אותו רואים שהקלאץ נכנס לפעולה ומסתובב. המזגניסט הראשון חיבר שעון לחץ לקו הL וראה שלחץ 0. מסקנתו שהמדחס התקלקל. 1400 לתחליפי, 2500 למקורי. המוסך שבדק אח"כ, איני יודע איך בדקו כי לא הייתי, אך אמרו שזה מדחס+מעבה. 5000 ש"ח לתחליפיים. איפה תקנו לך ובאיזה רכב היה מדובר?
 10. עדכון: לקחתי את הרכב לחוות דעת שנייה במוסך מורשה, הם אומרים שגם המדחס הרוס וגם המעבה. לא מוזר? המזגן ברכב עבד יפה מאוד כמה שעות רצוף, אחרי כמה שבועות כשרציתי להפעילו הפסיק לעבוד. בעל המקצוע הראשון (מזגניסט) שאבחן אמר שיש 0 לחץ ואבחן שהבעיה במדחס בלבד. מה קורה פה?
 11. כשהקלאצ מסתובב זה אומר שהמדחס בוודאות נכנסת לפעולה?
 12. הפסיק לקרר. הקלאץ' נכנס לפעולה (מסתובב כאשר מפעילים את המזגן), בבדיקת מזגניסט הלחץ 0 והוא אמר שצריך להחליף מדחס. האם זה 100 % או שיש דברים נוספים שהייתם בודקים? יש לציין שפעם אחרונה שנסעתי עם מזגן זו הייתה נסיעה בגשם רציני שעה וחצי לכל כיוון ואולי משהו נרטב?
 13. עדכון: גם שקע הOBD לא נראה לי שעובד. חיברתי מתאם KONWEI והוא לא מקבל מתח. התחלתי לבדוק פיוזים אך נאלצתי להפסיק באמצע. בקיצור מה שלא עובד - נעילה מרכזית, OBD ולא מניע אחרי קודן. מקווה שזה פיוזים.
 14. לא חושב שיש מנורה (רכב לא שלי) אבל היא מתנהגת כאילו הכל בסדר במחינתה והוקש קוד תקין -נותנת התראה קולית שהוקש קוד תקין. אין לי ספרות של הקודן, רכב לא שלי כאמור (נקנה יד שנייה מאלבר). למה התקתוקים כאשר אני מנסה להפעיל את הנעילה המרכזית? אולי הלך פיוז איפהשהוא? שווה לנסות לנתק את המצבר לכמה דקות? כמה שניות לא עזרו.
×
×
 • Create New...