Jump to content

shellcase

אחראי פורום
 • הודעות

  9,736
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  8

shellcase שיחק אותה בתאריך יוני 8

התכנים של shellcase היו האהובים ביותר!

מוניטין

1,020 יודע על מה הוא מדבר

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  Formula Technion
 • מקצוע
  ליצן המפגש

צפיות אחרונות בפרופיל

5,419 צפו בפרופיל
 1. מכמה יוטיוברים שאני עוקב אחריהם נראה שמחירי העץ בארה"ב בשמיים לאחרונה אז זה נשמע כמו אחלה מחיר(40-50 דולר לפלטת OSB שעלתה 15 דולר לפני שנתיים?). אגב, הנהר הזה הוא די תעשייתי למיטב זכרוני, יש עליו 2 תחנות כח (אחד גרעינית ואחת פחם), מקווה שאתה לא לידן, אבל זה לא גורר איתו תנועת ספינות גדולות רבה?
 2. יש פה 2 דברים לטפל בהם: הסיבה לתקלה והתקלה עצמה. אני חושב שנכון להתחיל מהסיבה, בשביל זה צריך לפתוח את אגן השמן ולראות אם הזרבובית ששואבת את השמן מלמטה מלאה בחלקיקים שחורים מרצועת הטיימינג שהתפוררה. אם כן - זה אומר שהמנוע עבד בחוסר שימון ואם כבר הגיע למצב שאוכל שמן - לא חושב שאפשר להימנע מאוברול (אם כי הייתי שוקל החלפה של המנוע), ויש מצב שיש פה עילה להשתתפות חלקית או מלאה של לובינסקי כי מדובר בתקלה סדרתית, תציץ בשרשור הענק הזה (יש תביעה יצוגית בנושא שאיני יודע מה מצבה). אם המנוע אוכל שמן מסיבות אחרות - אז צריך להבין מה קרה ורק לאחר מכן לגשת לתיקון.
 3. לא סגור על זה שאפשר לייבא רפידות בקלות. חלקי בטיחות וכו'. בינינו? לרוב הפער במחיר לא כזה גדול ברפידות עממיות.
 4. אם יש קיר בטון: 4 ג'אמבואים וזהו. לסגור אח"כ זה עודף מ100 ש"ח על פחית שפכטל אמריקאי ושני שפכטלים.
 5. אלפייה-אלפייה וחצי. אל תגע בקקה סיני או טורקי. הדבר הכי קל ונכון בשבילך זה להרים טלפון לכמה מוסכים ולבקש הצעת מחיר.
 6. אם השמן עומד בתקנים שהיצרן דורש אין בעיה, STP זה מותג אמריקאי ותיק, מה מצבם היום ואיפה מיוצר השמן ובאיזו איכות אני לא יודע. אם הרכב לא חי חיים קשים, לא הייתי דואג מדי בתכל'ס. אם זה כלכך מפריע לך - להחליף שמן זה לא סיפור גדול.
 7. הוא לא פסול אם הוא עומד במקום מוצל ויבש. תריץ חיפוש על נושאים דומים בפורום, לפני זמן מה היה דיון זהה ובו הביאו מסמכים מהיצרנים עם המלצות לתוקף (כמדומני זה היה כמה שנים).
 8. shellcase

  רכב אספנות ביטוח צד ג

  לא טענתי שהם חברת ביטוח, הם סוכן.
 9. חלילה, סך הכל רציתי לומר שזה לא ממש מפתיע אותי שהישראלים מזלזלים בנורות, זה נובע מאותן סיבות שפותחים דלתות על רכבים בחניה, מרכיבים צמיגים וחלפים סיניים וכו' - לישראלי הממוצע לא ממש איכפת מהמכונית שלו (או של אחרים). אם זה הצטייר כזלזול בדבריך, אני מתנצל - זה לא עבר אפילו ליד קו המחשבה שלי
 10. אתה באמת לא מבין למה ישראלים מזניחים תקלות בנורות (ולא רק) של האוטו? תרבות.
 11. מנטליות רוסית ממש מוזרה שאני בתור עולה לא מצליח להבין. ההורים שלי ממש מתקשים פסיכולוגית עם בירוקרטיה וטקסטים ארוכים, ברור שהעברית היא מחסום קטן (גם אחרי 25 שנים) אבל אני חושב שזה בעיקר ריבוי האותיות. תוסיף לזה את תרבות הDIY שהביאו מהבית ותקבל מקרים כאלה בדיוק.
 12. shellcase

  רכב אספנות ביטוח צד ג

  מנסיוני השירות שלהם זה ברמה של HOT, ההמלצה שלי היא לברוח, ולא רק ממקרה שלי עצמי אלא גם של חברה שעשתה תאונה.
 13. לא עובדים ככה. לא צריך לנחש keywords לחלקים האלה אלא למצוא את המק"ט ולחפש אותו ספציפית. יש המון אתרים ברשת שנקראים EPC (electornic parts catalogue) - קטלוג חלפים אלקטרוני, באתרים האלה יש טבלאות פיצוץ של הרכב וקצת נבירה מביאה לתוצאות: אתר 7ZAP הוא אתר עם המון דגמי רכבים והנה הדף הרלבנטי: https://hyundai.7zap.com/en/eur/i30/heurpjdh09/01:w5,02:1c,04:1,05:b,dt:l,year:2010/bo/8182711/#83830 אם אני מבין נכון, אלה המק"טים (תבדוק אותי בעצמך כמובן): צד נהג: 838302L200 צד נוסע:838402L200 מפה - תתחיל לנבור ברשת ולראות מאיפה אפשר להזמין.
 14. shellcase

  נסיעה באין כניסה

  אני רק תוהה למה כל הניחושים? נסה להיות קצת יותר מודע לעצמך על הכביש וזהו. אם תקבל משהו אז תקבל, אם לא אז לא. איך זה ישנה לך משהו בחיים לדעת את זה היום?
×
×
 • תוכן חדש...