Jump to content

shellcase

אחראי פורום
 • הודעות

  10,576
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  12

shellcase שיחק אותה בתאריך דצמבר 6 2022

התכנים של shellcase היו האהובים ביותר!

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  Formula Technion
 • מקצוע
  ליצן המפגש

צפיות אחרונות בפרופיל

7,477 צפו בפרופיל

הנקודות של shellcase

כותב. הרבה.

כותב. הרבה. (11/14)

1.6 אלף

מוניטין

14

תכנים שנפתרו

 1. *הבעיה בישראל* הזאת שאתה מתאר אותה איכשהו לא חרוטה בזכרוני מעבר למקרים בודדים על פני קרוב לעשור של בעלויות שונות על כלי רכב ידניים. בגלל שאני גם גר בישראל, אולי הבעיה לא בישראל.
 2. אם אני צריך להחזיק קלאץ' יותר מכמה שניות בודדות אני מוציא לסרק. למה לסבול?
 3. אכלתם את הראש אם הצריך לא צריך הזה. פס האטה תפקידו לשלוט במהירות הנסיעה שלך, אם יש לך רכב נוח מאד ורך מאד ואתה עובר על פס האט 'סלחן' אתה גם תרד ל20? אם יש לך איביזה קופרעעע!!11 מונמכת עם צמיג בחתך 35 ומולך ניצב פס האטה שמי שפיקח על הבניה שלו היה חוטף מכות בבי"ס, גם 5 זה יותר מדי. אין חוקים. ואין שום נזק בלהחליף הילוכים, מקסימום בלאי זניח לקלאץ' עקב עוד החלפת הילוך.
 4. החשש של הירוקים הוא חשש מקובל. יש בישראל מצוקה של שטחים פתוחים ומשתדלים לשמר כמה שיותר מהם. זו דעתי לפחות.
 5. אז עוזי אתה ממש בכיוון. ספיציפית האיזור שאתה מדבר עליו הוא כנראה בעייתי שכן הוא קצת מוקף בקו הירוק. אני יותר חיפשתי פתרונות מאקרו - למשל, אם ננסה להיות אקטואליים ונקח את הנגב המערבי כדוגמא: סימנתי בורוד דרכי עפר שנראה שיכולות להיות רשת משלימה לכבישים האיזוריים ולשפר גישה בישובים. מחפש יותר רעיונות בכיוון הזה (כמובן שהכוונה היא לא להרוס את הטבע עם כבישי ענק אלא יותר לקחת דרכי עפר קיימות ולשדרג אותן קצת: כל המחשבה עלתה מהסתכלות על מערב אירופה וארה"ב ורשת הדרכים המשניות בין הכפרים והישובים הקטנים שמאד מפותחת ומורידה את התנועה המקומית מהכבישים הראשיים, וכך מנתקת אותה מעומסי תנועה ומשפרת את איכות החיים במרחב הכפרי.
 6. אהלן, נושא שאשמח לדעתכם עליו: האם יש מקומות בישראל שיש שיש בהם תנועה משמעותית של אנשים שנאלצים לעשות סיבוב כי פשוט אין כביש שמקשר? הכוונה היא פחות באיזורים האורבניים, אלא יותר להבין האם לדעתכם, חסרים כבישי משנה (חד מסלוליים, דו נתיביים - כלומר נתיב לכל כיוון) בין ישובים מסויימים שהיו יכולים להקטין קצת את הלחץ מעורקי התנועה ולהקל על התנועה והנגישות במרחב הכפרי. חלק מהעניין הוא גם שבמרחב הכפרי שירות התחבורה לעולם לא יהיה תדיר כמו בערים והשימוש ברכב ליוממות הוא גבוה. דוגמא שחשבתי עליה למשל לחבר את מעלות לכביש 899, כדי להקל על ישובי הצפון לגשת ל'עיר גדולה' באיזור. מעניין לשמוע דוגמאות נוספות ורעיונות!
 7. כיוון מקצועי נעשה כשהרכב עולה על ליפט ייעודי לכיוון פרונט, לכל הגלגלים מחברים מכשיר עם לייזר ואז מכוונים את הגלגלים לפי פרמטרים שמוצגים במחשב. סיפור של בין 15 ל20 דק' אם אין איזה בעיות מיוחדות. תכתוב ביוטיוב wheel alingment תראה איך זה נראה. האם זה מה שנעשה? בכל מקרה - לצמיגים מאיכות ירודה או צמיגים שהיו על הרכב תקופה ארוכה כאשר הגלגלים לא היו מכוונים נכון עלולה להיות שחיקה שתגרום לבעיות פרונט, אבל זה לרוב יחסית זניח וגם אפשר לפצות על זה בכיוון.
 8. מתוכנה בקטנה לא יהיה לו שום בעיות. או שתלך לטיונר טוב שיבנה לך משהו על דיינו או שתמצא מוצר מדף מוכח ועובד מספק רציני. כל עוד אתה זוכר לא לקנות צמיגים ובלמים סיניים, הכל יהיה בסדר.
 9. אם אתה רוצה חזק, אז למה הI10 מוזכרת? או איביזה עם 80 כ"ס..? אם אתה מחפש רכב בנאלי חפש סופרמיני 1.6, יש איביזה, פאביה, I20 עם מנועים כאלה. פאביה 1.2 טורבו גם אופציה לא רעה. הבעיה היא למצוא כאלה בתקציב.
 10. יא אולוהים. מה זה איך בודקים? עם העיניים - כתוב על הצמיג איזה דגם הוא. לגבי הלחץ. ככל שהלחץ גבוה יותר - כך אתה אכן תחסוך דלק. אבל, זה יפגע פי כמה בבטיחות הרכב. מרחקי הבלימה יתארכו, האחיזה בסיבובים תרד - וכל זה מה? בשביל 5 שקלים ביום? לגבי חלוקה בין קדימה לאחורה - זה לא קשור להאם הרכב 4X4 או לא. זה קשור לחלוקת המשקל. לחץ האוויר בצמיגים נקבע ע"י היצרן והוא פונקציה של מידת הצמיג ומשקל הרכב (וחלוקתו בין הסרנים).
 11. לדעתי מהות העניין זה השליטה שלך על המנוע. ככל שההילוך גבוה יותר הרגישות הנדרשת על גבולות האחיזה היא קטנה יותר, כלומר גם אם תתן פול גז באמצע הסיבוב בהילוך 5 ב70-80 קמ"ש, לא יקרה כלום. מצד שני, בהילוך נמוך בוא אתה נמצא בתחום רצועת הכח - יש המון רגישות לתאוצה: מעבר מגז סגור לפתוח שמשחק עם העברת המשקל של הרכב, בהנעה אחורית כמו שלך - העברת משקל אחורה תגרום לתת היגוי אבל מצד שני לחיצה בריאה על הגז תגרום לאבדן אחיזה - הנק' הזאת שבה הרכב יושב על הקשקש של המגבלה וסוג של 'צף' - זה היעד שבעיני אתה רוצה לשאוף אליו, המון דיוק של רגל ימין נדרש שם.
 12. כמה דברים ברשותך. אנחנו משתדלים לשמור בפורום הזה על רמה עניינית ולא ססמאות של פרלמנט בבורקס השכונתי, ולכן - אשמח שתראה לי דוגמא למנוע שנמס, ככה סתם כי הוא התחמם לו קצת. פשוט - טמפ' התכה של אלומיניום היא בערך 660 מע' צלסיוס, ויקרו כלכך הרבה דברים לפני שתגיע לשם שפשוט...לא תגיע לשם אלא אם האוטו ליטרלי עולה באש (וגם אז לא בטוח). למנועים עם ראש או בלוק (או גם וגם) אלומיניום יש חסרון, אלומיניום הוא באמת חומר קצת רך יותר, ויש יותר סיכוי לעיוות, לפעמים זה בר תיקון, החסרון הזה הוא כלכך לא משמעותי במנועים מודרניים והמון יצרנים עברו למנועים מאלומיניום. מצד שני, המשקל העצמי קטן יותר וזה שווה לא מעט בדלק. מנועי סדרת kappa 2 שמורכבים בI20 הם אכן מאלומיניום, אבל אני לא חושב שיש לרכב שם של מנועים מתחממים על ימין ועל שמאל ולכן לא הייתי מכניס את זה כשיקול, בטח כשלא שמחפשים לקנות גרוטעה שקרעו בהשכרה בזול ולחשוב ש'עקצת את המערכת'.
 13. מורכבים אצלי. צמיג יומיום נהדר עם המון אחיזה. לא צריך מעבר לזה ברכב יומיומי לא קיצוני.
 14. לוחצים על הגז עד הסוף, זאת התחלה טובה. מעבר לכך תריץ חיפוש בפורום, תקרא קצת - מבטיח שתצא עם המון מידע.
 15. תגיד חבר, באת לפורום שיפורי אחיזה להתייעץ על הצמיג שיש בו הכי פחות אחיזה? בשביל ארוחה זוגית אחת בשנה במסעדה אתה מוכן להתפשר על מרחק בלימה? על להחליק ברגע שירד קצת גשם? מה נסגר? נתנו לך פה המלצה מה לקנות, לא תמצא בפורום הזה המלצה לזבל סיני זול, יש צמיגים סיניים טובים, הם פשוט עולים כמו המתחרים המערביים ולא תמצא אותם בפנצ'ריות.
×
×
 • תוכן חדש...