Jump to content

shellcase

אחראי פורום
 • הודעות

  9,884
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  9

כל מה שפורסם על ידי shellcase

 1. לא לא, התכוונתי להצליב בין הסלילים, זכרתי שזה coil on plug, לא זכרתי שזה מכלול של כל ה4. אם כך - הסיפור מעט שונה, כי אין אפשרות להחליף לאחד תקין אלא אם למוסך יש אחד ספייר לבדיקות. במצב בו זה לא coil on plug, אפשר להצליב חוטי הצתה, בשני המקרים צריך כמובן לנתק את הקונקטור ולהצליב בהתאם, בסופו של דבר המטרה היא להחליף חלק שחשוד כתקול בחלק תקין ולראות אם התקלה זזה למקום שאליו עבר החלק התקול.
 2. מזל טוב, התכופפת והוא נכנס בכל הכח. הדיאגנוסטיקה בשנקל הזאת פשוט זוועה. הוא עשה מקסימום אפשרי כדי לצאת 'חוקי' ולתפור אותך על עבודה. מה שעושים כשיש תקלה כזאת הוא פשוט מצליבים סלילי הצתה, כי ברוב המקרים הבעיה היא בסליל ההצתה. אם התקלה מדלגת עם הסליל לבוכנה אחרת, מחליפים סליל ונגמר הסיפור (סדר גודל של 150-200 ש"ח בד"כ ועבודה מאד פשוטה ברב הרכבים (בורג אחד וקונקטור אחד)
 3. אשמח להבין מה יקרה בקרוב שיגרום למשתמשי הפורום להפסיק לדבר על דברים טכניים בפורום הטכני. גם להחליף גלגל זה לא משחק ילדים אך כל אחד אמור לדעת לעשות את זה, ובעניין אנשי מקצוע, הנה כאן בשרשור יש ציטוט של איש מקצוע שאומר - אל תחליף גומיה וסע עד שזה ימות. רק מה הוא לא מספר ללקוח? שגומיה עולה כמה עשרות שקלים וקאליפר 'חדש' מפירוק יקר בסדר גודל. בא אדם שאל שאלה ספציפית, האם להחליף? קיבל תשובה - כן להחליף. לא מדובר בפעולה מסובכת כלל, קונים קיט גומיות ומחליפים, יש מספיק מדריכים ברשת ונשמח לעזור לו ולענות לשאלות ולהכווין (זו מהות הפורום), אם הוא לא יודע לבד ילך וישלם למישהו שטוען שהוא יודע.
 4. יש לו מס' רישוי צהוב? אם כן, מותר. אחרת אסור, אלא אם הוא קלנועית ועונה על כל ההגדרות של כזאת.
 5. למיטב ידיעתי המהירות המותרת בכביש 77 ממחלף תל קשיש ועד מחלף גולני הינה 100 קמ"ש. אמרת שנתפסת באיזור תחנת הדלק, באם עוד לא עשית את זה, סע בכביש שוב ותשריט את הנסיעה ממחלף המוביל לכיוון מחלף גולני כך שיראו שיש שילוט של 100 קמ"ש ואין שילוט אחר, זה אמור להספיק בשביל לכל הפחות להסב את הדו"ח ל250 ש"ח כפי שנכתב כבר.
 6. פה אנחנו מסכימים לגמרי, בסוף - תחבורה, או נסועה מתנהגות כמו כל דבר בשוק, לפי כללי הכלכלה הבסיסיים: ביקוש והיצע. תעלה את ההיצע, הביקוש יעלה. אם יהיה יותר היצע לתחבורה ציבורית יהיה יותר ביקוש לתחבורה ציבורית, בגלל זה נגיד אני לא מבין את הביקורת על הרכבל שעשו בחיפה, מה הנזק בעוד תשתית תח"צ שלא מפריעה לאף אחד? אם זה יוריד 200 רכבים וכמה אוטובוסים (שזה יחליף) מהכביש ויפנה אותו לקווים אחרים ולתנועה אחרת, מה רע?
 7. הטענה שלך לגבי תחבורה ציבורית ש'כשהעומס גדל' פשוט מגדילים את התדירות, היא פשוט לא נכונה. לקו אוטובוס יש רוויה, ויש סף רוויה מסויים שמעליו זה לא רק שלא משתלם (קו אוטובוס לא צריך ולא חייב להיות משתלם), זה כבר לא הגיוני להוסיף עוד אוטובוסים. אם נמחק את רכבת ישראל מהמפה, לא נוכל להתגבר על הפער באוטובוסים. זו הסיבה שבכל מטרופולין (ו60-70% ממדינת ישראל גרים במטרופולין אחד) יש כמה וכמה רבדים של תחבורה אלטרנטיבית. עניין אחר לחלוטין שצריך לתת עליו את הדעת הוא היעדר טוטאלי של עירוב שימושים, שכונות נבנות כקומפלקסים שלא מסוגלים להתקיים עצמאית (מודיעין היא דוגמא נהדרת לעיר שהמון אנשים גרים בה, אבל מתוכם אחוז האנשים שעובדים בה הוא מינורי לחלוטין), ועסקים מתרכזים בנק' מרוחקות ממגורים (פארק המדע ברחובות, רמת החייל, הרצליה פיתוח וכו'), מה שמייצר נסיעות בהכרח. הפתרון הוא עירוב שימושים ככל הניתן בעיקר במרכזי ערים (ת"א עושה את זה סביר, לדעתי היא היחידה), ותחבורה ציבורית בכמה שיותר רבדים (רכבות תחתיות, עיליות, אוטובוסים, מוניות, וכו').
 8. shellcase

  התחדשתי בפיאט פנדה

  כן... טוב, כמו שכתבתי - מה שהם עברו אצלי, שווה ערך למה שיקרה לאשה שתלך בלי כיסוי ראש באיראן... אם אתה נוסע רגוע, פרט לעניין הרעש - לא אמור לעניין אותך יותר מדי, בכל אופן, הקלברים בעיני הם הצמיג העדיף מכל האפשרויות הסבירות (פרט לקונטיננטל, שלא יצא לי לנסות).
 9. 1. יתכן ואחד החיישנים תקול, האם זה כל פעם אותו גלגל? 2. יש לדים ברכב? יכול להיות מגע רופף, בדוק גם את תאורת לוחית הרישוי, הייתי מוציא ומכניס כל נורה ברכב לשקע שלה ובודק אם אחד המגעים אולי קיבל קורוזיה. 3. כן, אבל לא עם נורה שרופה\לדים.
 10. shellcase

  התחדשתי בפיאט פנדה

  חייב להזהיר אותך לגבי הפאלקנים, במידה הזאת מדובר לא ב310 המומלצים אלא ב832 (או משהו כזה), אני גמרתי את הצמיג ב8000 ק"מ ו10 חודשים לרמת קילוף שכבה עליונה. אמנם נהגתי חזק והיומיום שלי עבר דרך כביש הררי טכני, אבל קח בחשבון שהצמיג הזה לא מגיב טוב להתחממות. הוא גם היה לי מאד רועש, במיוחד על סימוני צבע. אשמח לחוו"ד שיאשש או יסתור כדי לנסות להבין אם זה היה הזוג הספציפי, הנהיגה המוגזמת שלי או שהצמיג הזה באמת נחות. ההמלצה שלי אגב היא הקלבר, החזיקו יפה מאד ואחזו סבבה לגמרי ביחס למידה.
 11. אני מצטער שאני כזה blunt, אבל זה הדבר הכי חלש אופי ששמעתי לאחרונה. רכילות? אי ודאות? מה אתה טינאייג׳ר?
 12. רב מודד ב25 שקל במקס-סטוק. תראה קצת סרטונים ביוטיוב:
 13. 1. כמו שנכתב, מה מחליפים? צלחות? רפידות? 2. מה הנסועה השנתית שלך שהם החליטו שנשארו 7000 ק"מ? אסביר (ואחלק ל2, רפידות וצלחות): צלחות נשחקות לאט מאד, כל טווח השחיקה שם הוא 2-3 מ"מ, אורך החיים שלהן הוא בד"כ כפול מזה של הרפידות שלוחצות עליהן (אם אתה לא מבין מה זה צלחות ורפידות פשוט תחפש קצת בגוגל ויוטיוב הסברים על איך עובדים בלמים, זה די פשוט). רפידות מגיעות בעובי של כ8 מ"מ חומר שחיקה (יש גם פלטת מתכת מאחורה) והמינימום שלהן הוא 2 מ"מ. מוסכים לרוב מחליפים כשנשאר פחות מ4-5 וזה בזבוז מטורף. לגבי מחירים, אין דבר כזה חיקוי: סיאט לא מיצרים בלמים לבד, יש להם קבלני משנה, הם גם מחוייבים להפיץ את השרטוטים כך שכל מי שרוצה ליצר בלמים לסיאט ארונה שלך יוכל. יש המון יצרנים שמייצרים חלקי בלם (רפידות בעיקר, לאיכות הצלחות יש מרכיב שולי באיכות הבלימה) איכותיים, אפילו יותר טוב מהמקורי. לפעמים אפשר לקנות את אותו החלק פעם באריזה שכתוב עליה סיאט ופעם באריזה שכתוב עליה TRW (יצרן בלמים גדול ומוכר שלפעמים מייצר עבור קבוצת VW). בקיצור תבקש לדעת מה העובי של הרפידות והצלחות שנשאר מקדימה ומאחורה - אם הבנתי נכון מחיפוש זריז ברשת, עובי רפידות קדמיות בסיאט ארונה (כולל פלטת המתכת) הוא 16.6-17 מ"מ (משתנה מיצרן ליצרן).
 14. ניסיתי את מה שאתה מציע, מאד מאד לא ממליץ. החורף הבא עלינו לטובה ישלח אותך לחבק עמוד תאורה אם תשים מאחורה זבל. שים רבעייה של אסימטריק 5 ותן בראש.
 15. לגבי החלק הראשון, דבר ראשון תנשום. הוא אמיתי, אפילו שהוא רק יוזר באינטרנט. אתה כנראה רגיל לרכבי ליסינג או מחליף רכב כל 3 שנים. להחליף משולשים אחרי 4-5 שנים ו100K זה סופר בסדר, זה גם לא כזה יקר, 1000 ש"ח לזוג מקורי. להחליף מוטות קישור למוטות מיצבים? זה 2 ברגים ו100 ש"ח לגלגל, על מה הדרמה? צירייה? הגיוני שתלך אחרי 100-150K, תלוי איך הרכב ננהג ובאילו כבישים, גם זה לא סיפור מאד יקר, תושבות מנוע פעם ב5-6 שנים או 100K זה גם לגיטימי, במוסך זה לפעמים יקר כי היבואנים גובים עליהן סכומים הזויים, אבל בהזמנה מחו"ל, מדובר בכמה מאות שקלים, פחות מ1000 לשלותן לרוב, העבודה עצמה בד"כ לא מסובכת, רק לפתוח ולסגור ברגים, אני מחליף במאזדה שלו את שלושתן בשעה וחצי-שעתיים פה בחצר, מכונאי עם ליפט עושה את זה בשעה. בולמי זעזועים זו אכן עבודה יקרה, במיוחד מקדימה (מאחורה זה שטויות), אבל הוא החליף אותם יחד עם הקפיצים ששדרג, בכל אופן, 150K ק"מ זה אורך חיים סביר לבולמ"ז. כל התקלות האלה שאתה מתאר, גם אם תלך למוסך יבואן ותעשה את הכל בפעם אחת, לא תעבור 5-6 אלף ש"ח. רוצה להשוות ירידת ערך של רכב חדש לעומת המאזדה הנ"ל? מבטיח לך שיותר זול להחליף כמה חלקי מתלה.
 16. תדבר עם המסלולים למיניהם לגבי קורסים, פחות נפוץ מ4 מן הסתם. לגבי עלויות, יש סיכוי לא רע שעדיף פשוט לרכוש אחד, במיוחד אם יש לך ידיים טובות ותתחזק אותו בעצמך.
 17. רון פשוט מנסה להוכיח שמאזדה 3 אמינה פחות מרכב צרפתי כי יש לו איזה צורך עז להגן על מגלגלי הבגטים, וזה הזוי - כי יש הרבה מעלות לתוצרת צרפת רק שאמינות לא אחת מהן. לנושא - תזהר מאד מאד עם הR888 בגשם שבא שתיכף מגיע, כמה תזהר? הייתי שוקל לרכוש זוג ג'אנטים מפירוק (בכ"ז מדובר ברכב מספיק נפוץ) ועוד זוג אסימטריק. (או לחילופין, לפני ימי מסלול לעבור בפנצ'ריה ולשלם 100 ש"ח להחלפה ואיזון), ה888 יגמרו לך מהר מאד על הכביש וכל שלולית, בעיקר כשקר בחוץ תרגיש כמו כתם שמן. איך היית מסכם את ההבדל בקפיצים?
 18. ספריאל, להוציא נוסעים מהרכב זה לא בגלל שהשיפוע גדול, זה בגלל שאתה ספריאל. הייתי עם רכבים שכורים בכל מיני חורים ביוון, אלפים, צרפת, צ'כיה בעיקר בהרים (מגולף 2.0TDI ועד פאביה סטיישן 1.0 אטמוספרי שהייתה הרכב השני הכי איטי שנהגתי בו בחיי אחרי הרכב שלמדתי עליו נהיגה - גולף 4 SDI), נתקלים מדי פעם בשיפועים הזויים, ביציאה מהחניון של בעלי הדירה שלי שאני מבקר בו מדי פעם השיפוע הוא 20%, מדדתי. בחיים לא הייתי צריך יותר מקצת עזרה עם בלם היד, בין אם מדובר ברכב עם 160 כ"ס וטורבו ובין אם מדובר ברכב עם 60 כ"ס(ברור שקרה ויקרה שהמנוע נכבה, בכ"ז מדובר ברכב שכור שאתה לא מכיר לעומק). בדיוק חזרתי מטיול בשטח עם @Caveman, אמנם לרכב יש הילוך כח, אבל הוא הסתדר די סבבה עם זינוק בעליה שהשיפוע שלה הוא איזה 30% תוך כדי שהסרנים בהצלבה (ואנחנו מדברים על פודרה וחול של המדבר, לא אספלט כן?) בקיצור, חלאס עם השטויות, מישהו עוד יחשוב שלרכב ידני יש בעיה להתחיל נסיעה מעל שיפוע מסויים
 19. לא יודע לגבי המסלול המטורף מוטורסיטי ג'יפי, אבל הנה. חוו"ד וPOV של מישהו שמכיר את המסלול שהוא נוהג עליו טוב מאד ונהג על המון דברים מאד מהירים שם גם במסגרת תחרותית.
 20. אתה מפחד מאמינות? כי אם לא, גולייטה זה אחלה לנסיך אחד. לא הבנתי מה מפחיד אותך באמינות של סובארו, במיוחד שאתה יורד מואג, בענייני סובארו הייתי מוטרד למשל מהעובדה שהרכב מרגיש בפנים כמו ניסאן אלמרה משנות ה90, אמינות זה לא הצד החלש שלהם.
 21. לתחושתי ברכב מודרני תצטרך בוודאות לא קטנה להחליף חלק לא מבוטל מצמות החשמל, ואולי חלק מהבקרה (מחשבים), לוח השעונים לא בטוח יתאים, העבודה עצמה תעלה כמה אלפים טובים, הגיר כמה אלפים טובים, תצטרך למצוא אחת שהתרסקה בשביל חלקי פנים, בקיצור - זה פרוייקט שעושים כשמוצאים אחת שהתרסקה, לא הייתי קונה אחת אוטומטית במטרה להסב אותה לידנית, זה לא יהיה כמו ידני מקורי לא בrefinement ולא באמינות ולא מאמין שיעלה פחות.
 22. מציע לך לבצע את הבדיקה הבאה: גש למוסך מורשה של היבואן של מאזדה (כלומר דלק מוטורס), ותבקש שיתחברו למחשב הרכב, הק"מ נרשם בכמה מקומות (מחשב ניהול מנוע, מודול BCM, מחשב גיר, המודול של לוח המכוונים וכו', אם שיחקו עם הק"מ, כנראה שיחקו רק עם לוח המכוונים וניתן לבדוק את זה, המחשב גם ירשום אם היה שינוי בק"מ). לאחר הבדיקה הזאת, ניתן יהיה להבין יותר. בנוסף, צור קשר עם המוסך בו בוצע הטיפול כביכול ובקש מהם פרטים.
 23. אני גם לא חושב שהברז לא פרקטית אם אין לך משפוחה לשנע, אני כן חושב שאף אחד לא שאל אם יש בעיה עם גיר ידני, כי ברז אוטומוטית זה קצת כמו מיאטה אוטומטית, לספרים אופנתיים. ולבחור שהמליץ על 370Z, בחיאת, זה אוטו בן 12, הוא לא עומד בקנה מידה עם שום דבר מודרני בסכום כסף שמבקשים עליו.
 24. אתה משווה שני מוצרים שונים? תבדוק כמה עולה מקורי בחנות ותשווה. וגם ההשוואה לחו"ל לא לעניין, איפה מיסים ישראלים? איפה מע"מ? לא אומר אל תקנה בחו"ל, תקנה בכיף, רק תבין את מרכיבי המחיר.
×
×
 • תוכן חדש...