Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת רכב קטן - תקציב 45K

cpa

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, אני רוצה לקנות את הרכב הראשון שלי!

התקציב שלי הוא 45k והשימוש העיקרי ברכב הוא נסיעה לרכבת וחנייה שם לאורך כל היום ומדי פעם לבילויים מחוץ לעיר או נסיעות בינעירוניות קצרות יחסית, כלומר לדעתי לא עבור את ה8000 ק"מ בשנה.

עברתי קצת על יד 2 וראיתי שיש מספר רכבים שתואמים לתקציב שלי אבל רכב שבלט במיוחד היה דאצ'יה סנדרו משום שהוא חזר על עצמו בכל עמוד מספר פעמים! הבנתי מקרובים שהרכב לא ממש טוב עם מנוע חלש. עלו לי מספר שאלות כלליות: 

1. האם יש כאן מישהו שיכול לתת המלצה או דיס המלצה על דאציה סנדרו? 

2. על אילו רכבים הייתם ממליצים בתקציב שיש לי? חשבתי על i10 או קיה פיקנטו, אבל מסתבר שהן קצת יקרות. 

3. אני בוחן את הרכבים בעיקר לפי שיקול של קילומטראז' וצריכת דלק ולא ממש לפי שנת ייצור. יש עוד פרמטרים שצריך לקחת בחשבון ברכישת רכב חדש?

4. מה עוד צריך לקחת בחשבון כשרוכשים רכב חדש חוץ מהעלות שלו? חשבתי בינתיים רק על ביטוח ועל לבדוק את האוטו במוסך לפני רכישה (אשמח להמלצה למוסך טוב).

5. האם כדאי לקנות מליסינג אם הקילומטראז' סביר (נניח עד 70k ק"מ)

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך הבא.

בצרכים שלך חסרים כמה נתונים:

1. האם רוב הזמן תיסע לבד או בזוג, או יותר מכך.

2. מה תקציבך לשימוש השוטף.

3. האם רכב ידני יתאים לך.

4. האם תיסע בדרך כלל בעיר או מחוצה לה (אתה יודע, אתה כותב ״לרכבת״, אבל לא האם ממרכז ת״א או מאיזה מושב בחוף הכרמל). יש לכך משמעות בבחירת רכב.

בהנחה שגם התקציב השוטף מוגבל אתה צריך להביא בחשבון:

1. בנסיעה נמוכה צריכת הדלק היא פרמטר מאוד שולי.

2. כנהג חדש, כנראה צעיר, ההוצאה השוטפת הגדולה ביותר צפויה להיות הביטוח. לאור ההבדלים הגדולים מאוד במחיר הביטוח בין דגמי רכב בדוק היטב מדד זה בבחירת הדגם.

3. כיוון שהרכב שתרכוש בתקציבך יהיה לפחות בן 7-8 עליך להביא בחשבון תקלות, לכן בחר ברכב נפוץ שאין קושי למצוא לו חלקי חילוף, וכזה שהטיפול בו אינו יקר.

4. לרכישת רכב יוצא ליסינג יש יתרונות ויש חסרונות, אבל אני מסופק אם תמצא במגרשי הליסינג רכבים בתקציבך, לכן איני מפרט. אם תרצה - שאל.

5. בדיקת רכב לפני קניה מתבצעת במכון ייעודי, במקרים רבים (אך לא תמיד) הוא גם מכון רישוי.

והמלצה אחרונה, אבל חשובה: בפורום רכישת רכב כאן יש אשכול של שרשורים נעוצים. למד את השרשורים הרלוונטיים לך, תחכים מאוד. חוץ מזה, בדוק האם יש במשפחה מישהו שמתמצא ויוכל לעזור לך. חוץ מזה, עיין קצת בשרשורים מקבילים, גם מהם תחכים.

בהצלחה!

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, sperial כתב:

ברוך הבא.

בצרכים שלך חסרים כמה נתונים:

1. האם רוב הזמן תיסע לבד או בזוג, או יותר מכך. לבד

2. מה תקציבך לשימוש השוטף. לא ממש מוגבל, אבל אני לא צופה יעבור את ה1000 שקלים בחודש עבור ביטוח ודלק.

3. האם רכב ידני יתאים לך. לא

4. האם תיסע בדרך כלל בעיר או מחוצה לה (אתה יודע, אתה כותב ״לרכבת״, אבל לא האם ממרכז ת״א או מאיזה מושב בחוף הכרמל). יש לכך משמעות בבחירת רכב. בעיקר בעיר. אני גר בנתניה ומחנה ברכבת נתניה. נסיעות מחוץ לעיר הן רק לבילויים וזה ממש לא כל יום.

בהנחה שגם התקציב השוטף מוגבל אתה צריך להביא בחשבון:

1. בנסיעה נמוכה צריכת הדלק היא פרמטר מאוד שולי.

2. כנהג חדש, כנראה צעיר, ההוצאה השוטפת הגדולה ביותר צפויה להיות הביטוח. לאור ההבדלים הגדולים מאוד במחיר הביטוח בין דגמי רכב בדוק היטב מדד זה בבחירת הדגם.

3. כיוון שהרכב שתרכוש בתקציבך יהיה לפחות בן 7-8 עליך להביא בחשבון תקלות, לכן בחר ברכב נפוץ שאין קושי למצוא לו חלקי חילוף, וכזה שהטיפול בו אינו יקר. יכול לנקוב בשמות של רכבים כאלה? אני מניח שאתה מדבר על הסטנדרטים כגון i10 או קיה פיקנטו. אני מתכנן לרכוש רכב משנת 2019-20.

4. לרכישת רכב יוצא ליסינג יש יתרונות ויש חסרונות, אבל אני מסופק אם תמצא במגרשי הליסינג רכבים בתקציבך, לכן איני מפרט. אם תרצה - שאל. לצערי ברוב חברות הליסינג שבדקתי יש בעיקר רכבים גדולים ויקרים, פחות קטנים.. אבל שמעתי פשוט שרכבים נוטים להגיע לחברות הליסינג במצב לא משהו ולכן החשש.

5. בדיקת רכב לפני קניה מתבצעת במכון ייעודי, במקרים רבים (אך לא תמיד) הוא גם מכון רישוי.

והמלצה אחרונה, אבל חשובה: בפורום רכישת רכב כאן יש אשכול של שרשורים נעוצים. למד את השרשורים הרלוונטיים לך, תחכים מאוד. חוץ מזה, בדוק האם יש במשפחה מישהו שמתמצא ויוכל לעזור לך. חוץ מזה, עיין קצת בשרשורים מקבילים, גם מהם תחכים.

בהצלחה!

תודה רבה, הערות במודגש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוזוקי בלנו יכולה להיות אופציה, כמו גם מיצובישי ספייסטאר

הזכרת שחלק נכבד הרכב יבלה בחניית הרכבת.

רכבים גניבים כמו פיקנטו גם יגבו ביטוח יקר וגם לא ישרו עלייך שקט מהפן הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לרדת בשנתון ולרכוש קיה פיקנטו/ יונדאי I10 במצב שמור. 

רכב כזה גם מ 2016 יעשה את העבודה וגם ישמור טוב על הערך שלו.

ממליץ לרכוש מאדם פרטי  ובשום אופן לא ללכת למגרש הסוחרים בעיר מגוריך, זה יביא רק צרות.

עריכה : מסכים עם קודמי - גם מיצובישי ספייס סטאר אפשרות ראוייה במקרה שלך 

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא לגמרי מצוי במחירי הרכב המשומש, אבלאני לא בטוח שתוכל למצוא את מבוקשך בתקציב שקבעת.

בחברות הליסינג יש רכבים בכל גודל. הבעיה היא שרובם עם נסועה גבוהה יחסית, רמת אבזור נמוכה,, איכות הטיפול שקיבלו משתנה מאוד., והן נמכרות במחיר מחירון ״יבש״, כך שאם יהיה לך אובדן מוחלט תפסיד את ההפרש בין מה ששילמת לבון המחירון המשוקללֶשנמוך בסדר גודל של 25%. מצד שני, הניסיון במשפחה שלי הוא שבשנתיים האחרונות הבנים שלי רכשו 3 מכוניות בוגרות ליסינג ובינתיים מרוצים.

לגבי הערתו של @vladclar - תבחין בין מגרשי המכירה של חברות הליסינג שאליהן התייחסתי, לבין מגרשי סוחרי הרכב. האחרונים ידועים לשמצה בכל העולם, אבל אלה שבנתניה נחשבים לפסגה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגרשי ליסינג לרוב מוכרים רכבים בני 3, וזה ממש לא בתקציב שהוגדר כאן.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, cpa כתב:

אבל אני לא צופה יעבור את ה1000 שקלים בחודש עבור ביטוח ודלק

אתה מאוד אופטימי.

בהנחה שאין לך עבר ביטוחי, ובמיוחד אם אתה נהג חדש - רק הביטוח יתקרב ל1000 בחודש, או לפחות 500.

תוסיף לזה דלק, טיפולים, רישוי וכו', ועברת את ה1000 מאוד בקלות.

פורד פיאסטה 1.25 ידנית 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם יותר ותיקים וזולים. מכל מקום, מתוך ניסוחו של פות״ש נראה כי הוא לא מבחין בין סוגי המגרשים, אז הבהרתי.

אגב, ההערה של @שחר 1 נכונה והתיחסתי אליה בתגובה הראשונה שלי. כלל האצבע שלי לאחזקת רכב הוא 2,000ֶ-2,500 ש״ח לחודש כולל רישוי, ביטוח, דלק, טיפולים, תיקונים וירידת ערך. ברכב מהסוג שפות״ש מחפש סעיף ירידת הערך קטן, אבל מולו צפויים יותר טיפולים גדולים ותיקונים.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, GTI33 כתב:

סוזוקי בלנו יכולה להיות אופציה, כמו גם מיצובישי ספייסטאר

הזכרת שחלק נכבד הרכב יבלה בחניית הרכבת.

רכבים גניבים כמו פיקנטו גם יגבו ביטוח יקר וגם לא ישרו עלייך שקט מהפן הזה.

מה הופך רכב לגניב יותר מאחר? האם על רכב ישן יחסית שאקנה כדאי לעשות בנוסף לביטוח חובה גם מקיף או שרק צד ג מספיק?

לפני 19 דקות, vladclar כתב:

ממליץ לרדת בשנתון ולרכוש קיה פיקנטו/ יונדאי I10 במצב שמור. 

רכב כזה גם מ 2016 יעשה את העבודה וגם ישמור טוב על הערך שלו.

ממליץ לרכוש מאדם פרטי  ובשום אופן לא ללכת למגרש הסוחרים בעיר מגוריך, זה יביא רק צרות.

עריכה : מסכים עם קודמי - גם מיצובישי ספייס סטאר אפשרות ראוייה במקרה שלך 

אבל רכב ישן יותר לא אומר יותר תקלות? 

אני לא רוצה לבלות יותר מדי במוסך..

לפני 5 דקות, שחר 1 כתב:

אתה מאוד אופטימי.

בהנחה שאין לך עבר ביטוחי, ובמיוחד אם אתה נהג חדש - רק הביטוח יתקרב ל1000 בחודש, או לפחות 500.

תוסיף לזה דלק, טיפולים, רישוי וכו', ועברת את ה1000 מאוד בקלות.

אני לא נהג חדש ולא נהג צעיר ככה שביטוח חובה אמור לעלות 250 בחודש בערך. השאלה אם עושים מקיף או צד ג בנוסף לחובה וזה יעלה להערכתי משהו כמו 250 נוספים. דלק לא אמור להיות יותר מדי יקר כי אני כמעט לא נוסע. טיפולים זה לפי צורך ורישוי זה עוד 100 שקלים בחודש, אז אולי קצת חרגתי מ1000.

לפני 7 דקות, sperial כתב:

יש גם יותר ותיקים וזולים. מכל מקום, מתוך ניסוחו של פות״ש נראה כי הוא לא מבחין בין סוגי המגרשים, אז הבהרתי.

באמת לא הבחנתי, אבל ככל הנראה אקנה מאדם פרטי וזהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין רכב חדש זול ואמין. תמיד לפחות אחד מהפרמטרים יכשל. אתה צריך לחפש רכב מדגם עם מוניטין אמינות טוב, תיעוד טיפולים מסודר בלי חסרים ודו״ח סליקה ביטוחי בלי עדות לתאונות חמורות. את שני האחרונים דרוש מהמוכר לפני שאתה ניגש לבדוק את הרכב.

עריכה, כי כתבנו במקביל:

בביטוח נהג חדש הוא בשנה הראשונה. הגיל במדרגות עד 18, עד 21, עד 30, מעל 30. אולי יש עוד מדרגה יותר גבוהה.

המוקש הוא העבר הביטוחי - אם אין לך כזה הביטוח יתייקר. מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, sperial כתב:

אין רכב חדש זול ואמין. תמיד לפחות אחד מהפרמטרים יכשל. אתה צריך לחפש רכב מדגם עם מוניטין אמינות טוב, תיעוד טיפולים מסודר בלי חסרים ודו״ח סליקה ביטוחי בלי עדות לתאונות חמורות. את שני האחרונים דרוש מהמוכר לפני שאתה ניגש לבדוק את הרכב.

אני מוכן להתפשר על החדש ולכן מוכן לרדת לסביבות 2018, אבל השאלה כמה תקלות זה יכול לגרום לי.

אני יודע שיונדאי וקיה הן די אמינות, לכן כנראה אלך עליהן.

מה לגבי טיוטה אייגו? נתקלתי באחת ב43500, שנת 2019 עם 20000 ק"מ. מרגיש לי שיש קאץ'.

ורשמתי לי לגבי שני האחרונים.

לפני 7 דקות, sperial כתב:

עריכה, כי כתבנו במקביל:

בביטוח נהג חדש הוא בשנה הראשונה. הגיל במדרגות עד 18, עד 21, עד 30, מעל 30. אולי יש עוד מדרגה יותר גבוהה.

המוקש הוא העבר הביטוחי - אם אין לך כזה הביטוח יתייקר. מאוד.

יש לי עבר ביטוחי בליסינג. זה נחשב? אני בן 26 ולא נהג חדש. כמה אמור לעלות לי ביטוח במצב כזה? 

עריכה אחרונה על ידי cpa
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקאצ' הוא תיבה רובוטית עם מצמד בודד - העברת הילוכים לא חלקה, בעיקר בהילוכים נמוכים ( בנסיעות בעיר ).

אגב, גם פיקנטו וגם I10 סביב 2020-2021 עברו גם הם לגיר רובוטי חד מצמדי, לפני זה היה אוטומטי. 

אין שום סיבה לבלות במוסכים עם פיקנטו/ I10 בשנתונים 2016-2017 אם הרכב טופלו בזמן כל השנים .

עריכה אחרונה על ידי vladclar

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, vladclar כתב:

הקאצ' הוא תיבה רובוטית עם מצמד בודד - העברת הילוכים לא חלקה, בעיקר בהילוכים נמוכים ( בנסיעות בעיר ).

אם ככה אז אין בעיה. בi10 שיש לאמא שלי בליסינג זה אותו דבר והתרגלתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש איזה כלל אצבע שלפיו יפניות וקוריאניות אמינות ואירופיות פחות. יש בזה משהו, ויש גם הרבה מאוד חריגים, בשני הצדדים. הוזכר הסוזוקי בלנו - אז יש לו איזו נקודת תורפה. יש לו גם שתי אחיות מצויינות - הסוויפט והאיגניס. ולגבי האייגו שהזכרת - היא מוכרת גם כסיטרואן C1 וכפיג׳ו 107 או 108 (לפי שנת הייצור). אז מדובר ביפנית או צרפתיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...