Jump to content

ypz

 • הודעות

  15
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

הנקודות של ypz

חדש בפורום

חדש בפורום (1/14)

3

מוניטין

 1. לפני כשנה ביצעתי נסיעת מבחן על קליאו ידנית – אך הסוכנות נדרשה להיערך לכך מראש, כיוון שהייתה רק מכונית ידנית אחת (שנוידה בין הסניפים).
 2. מוסך שאפט מומלץ בחום – הצרפתייה שלנו מטופלת אצלם מעל 10 שנים (ואנחנו גרים במרחק של שעה+ מהם...) ניצן ודודי מקצוענים, היחס תמיד אדיב וסימפטי, והמחירים הוגנים. עם זאת, לא יודע לגבי דיזליות...
 3. פנס חניה ימני חדש לחלוטין לסובארו GLF (שנת 83). 50 ש"ח איזור המרכז/חיפה. ניתן ליצור קשר בהודעה פרטית.
 4. http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=307046
 5. הקפצה - עדיין אקטואלי - יזרקו לאשפה ביום ו' הבא (19/3/2010).
 6. למסירה (ללא תשלום) - זוג ראשי מנוע (ככל הנראה עם שסתומים) של סובארו ליאונה מתחילת שנות ה-80 (סובארו "פשע"). (יזרקו לאשפה אם לא ימצא להם בית חדש...) איזור המרכז, ניתן ליצור קשר בהודעה פרטית.
 7. שלום, לאחר שנעזרתי רבות בפורום במהלך חיפוש הרכב שלי, אני מעלה את המסמכים ששמשו אותי במהלך החיפוש, בתקווה שגולשים אחרים יוכלו להסתייע בהם. חשוב לציין שרוב האינפורמציה נאספה ממקורות שונים, לא הכל נכתב על-ידי. כמובן שאשמח לקבל משוב בדמות הארות, הערות וכיו"ב.. תיהנו! (למען הסר ספק: השימוש בחומר הוא על אחריות המשתמש בלבד!) שאלות לפני קניית רכב - בטלפון.pdf צ'ק ליסט.pdf זכרון דברים לפני בדיקה.pdf זכרון דברים.pdf חוזה מכר לרכב.pdf
 8. ypz

  פיג'ו 206 XR או XT ?

  עוד הבדל - ה-XR מגיע ללא ABS. וכמו שנאמר למעלה, משנת 2003 יש ב-XT ‏4 כריות אויר (לא יודע לגבי שנים קודמות).
 9. לא תמיד הבוחן מוכן לפרט. לי נאמר לקבל הסברים ממוסך מורשה (שגם התברר כרמאי, אבל זה כבר שייך לסיפור אחר...)
 10. תודה רבה על התגובות! ללא היסוס ירדתי מהרכב. עם זאת, רציתי לשאול: מה פירוש "לחיצות בקורת אורך קדמית"?? האם פירוש הדבר פגיעת שלדה רצינית (בעלת משמעות בטיחותית ו/או מתאונה) או "מזכרות" ממפגשים עם מדרכות? שוב תודה למגיבים!
 11. שלום לכולם, הלכתי לראות היום פיג'ו 206 מודל 2001. המוכר הראה לי טופס בדיקה של קונה אחר שבסוף החליט לוותר על הרכב. (אם אחליט לקנות, כמובן שאקח את הרכב לבדיקה נוספת). המוכר אמר שידוע לו שיש צורך בהחלפת רדיאטור (900 ש"ח?) + רדיאטור חימום פנימי (2000 ש"ח?), והטסט קרוב (כ-1100 ש"ח). שורה תחתונה, כרגע הוא מוכן להוריד כ-5000 ש"ח מהמחירון, ולהתגמש עוד ע"פ תוצאות הבדיקה. השאלה היא, האם יש טעם להמשיך? כמו-כן, לא ברור לי אם המנוע גמור (או שהרוב שם כסת"ח) ואם יש פגיעת שלדה רצינית. תודה מראש לכל המגיבים!
 12. תודה רבה לכל המגיבים . ברור שלאחר קבלת התוצאות והיחס המזלזל של הבוחן והמוסך ויתרתי על הרכב - היה לי ברור שמנסים "למרוח" אותי, גם אם באותם הרגעים עוד לא הייתי בטוח בכך לגמרי. עם זאת, היה לי חשוב לברר, מאחר שהבוחן והמוסכניק (מוסך מורשה, למרבה הבושה...) טענו באופן חד-משמעי ש"אין בעיה בטיחותית ברכב" ו-"אין פגיעת שלדה" (שאלתי במפורש!) - מה שמתברר פה כשקר מוחלט!! היו לי ציפיות לאמינות מהמכון הנ"ל, וצר לי לומר שהתאכזבתי מאד ממנו, בפרט לאור ההמלצות החמות בפורום.
 13. ע"מ להבין - האם נובע מהתוצאות באופן חד-משמעי שהרכב ספג פגיעה בשלדה?
 14. כצפוי, החששות היו מוצדקים. ראוי לציין שפניתי למכון בעקבות ההמלצות בפורום, כך שהייתי יותר ממופתע לקבל התייחסות כזו . תודה רבה לכל העוזרים!
 15. שלום לכולם, הרכב נבדק במכון מבדק בהרצליה. הבוחן לא היה ממש נדיב בהסברים, וכמוהו גם המוסך (מוסך חוף הים).. אבקש את עזרתכם בפענוח תוצאות הבדיקה. הליקויים שנמצאו הם: מנוע, מע' קירור, מע' דלק, מע' הצתה - צריכת שמן, רעשים במנוע + מגלגלות ואבזרים, נזילות שמן, תושבות מנוע פגומות, קורוזיה וסימני נזילה בחיבורים - לתקן, לנקות מע' קירור, רצועה פגומה. מע' פליטה - תקין. סרן קדמי ומע' היגוי - חופש במע' היגוי, לתקן זויות היגוי, סטיות הגה קפיצים - תקין. שלדה ומרכב - משמעות גבוהה: תיקון תאונה בחזית, תיקונים בקורת שלדה, תיקונים בדופן פנימית תא מנוע/גשר עליון, הוחלף פח חזית ומולחם לשלדה, הוחלפו כנפיים קדמיות מולחמות, סימני מתיחה בתחתית. שלדה ומרכב - משמעות נמוכה: תיקונים במרכב, הוחלפו חלקי מרכב, מעיכות בקטרטת תחתית, מעיכות סף ימין/שמאל, פגיעות פח ופגמים בצבע, הוחלפה שמשה קדמית + שמשה דלת אחורית ימין. מע' בלמים - לפרק גלגלים לבדיקה. צמיגים - רעידה בצמיגים. מע' תאורה (כולל מצבר) - מזגן אויר אינו פועל, אין תאריך על המצבר, תושבת מצבר שבורה, הפעלת חלונות חשמל לקוייה, פנס חזית ימין משוחרר. העברת כח - מצמד מפריד גבוה (בע"פ נאמר לי שלא מחליק), חריקות בשילוב הילוכים, רעש מתיבת הילוכים, נזילות שמן תיבת הילוכים, תושבת תיבת הילוכים פגומה. הערות כלליות - יש לברר זמני טיפולים והח' רצועת תזמון, מצ"ב דו"ח בדיקת מנוע, גלגל הגה פגום. במוסך לא שמחו לסייע - "קניה טובה, בהצלחה". לגבי המזגן, לא הסכימו להסתכל (גם לא בעינית) לפני שאשלם כ-200 ש"ח עבור הבדיקה, הסכימו לומר לי רק שהסבירות לתקלה במדחס היא "נמוכה" בפורד. לאחר שביקשתי את הסטורית הטיפולים ושאלתי מפורשות, התברר שלא הוחלפה רצועת טיימינג כבר 6-7 שנים. עלות החלפת הרצועה כ-1000 ש"ח. המוכר טוען שנפל על הרכב בלוק ממשאית בזמן נסיעה ולכן התאונה. אשמח לשמוע את דעתכם - האם הפגיעות בשלדה רציניות? המוסך והמכון טוענים שאין בעיה, אך שניהם לא עוררו בי אמון רב, מה גם שהליקוי מסומן כבעל משמעות גבוהה. כמו כן, הוחלף מנוע לפני כ-6 שנים עקב רתיחה. תודה מראש!
×
×
 • תוכן חדש...