Jump to content

Lt. Dan

 • הודעות

  5
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

ספרו לנו עליכם

 • איזה רכב יש לך?
  טויוטה קורולה Runx 2006

הנקודות של Lt. Dan

חדש בפורום

חדש בפורום (1/14)

0

מוניטין

 1. עדכון - נכנסתי למוסך ואכן היה מדובר ב-שני (!) מיסבים גמורים. לאחר ההחלפה אפשר לשוב לנסוע בכביש מהיר בלי אטמי אוזניים...
 2. אני גם שוקל קניית רכב כזה. מתייחס לטענות על איכות נמוכה, פלסטיקה זוועתית וכו' - כבעל משפחה מטיילת וספורטיבית עם ילדים קטנים, אני דווקא מעדיף רכב שלא יכאב לי הלב עליו בכל פעם שנמרחת במבה על המושבים, ילד עולה לרכב עם נעליים מאובקות או טינופת כלשהי, בוץ, שריטות, דפיקות ושאר מרעין בישין. ברור לי שכעבור כמה שנים הצרכים של המשפחה ישתנו וקיים סיכוי טוב שהרכב יוחלף. אני מסוגל להעמיד תקציב לרכישת רכב ושוקל גם אופציות אחרות כגון פורסטר, טיגואן, RAV4 - אבל דווקא הסוזוקי, עם כל המגרעות שלו מצטייר כ-VFM, לפחות בשנים הקרובות, כשהילדים קטנים והמשפחה צריכה אמצעי תחבורה יחסית בסיסי, אמין וחסכוני (מסייג רק את עניין הבטיחות). זאת דעתי. נצל"ש - איזה עוד VFM יש באגף ה-SUV?
 3. ישראל נמצאת בדרך להפוך לעיר מדינה, אי-לכך, פתרונות תחבורה ציבורית/שיתופית ומערכת הסעת המונים יעילה צריכות להיות בראש סדר העדיפויות הלאומי בתחום התחבורה. תכנון אורבני שמתבסס כמה שיותר על תחב"צ, אופניים וכד'. תחב"צ שעובדת ללא הפסקה 24/7/365. לדעתי אחד מה-day zero bugs של התחב"צ בישראל זה נושא השבת. זה מחייב את הציבור הלא-שומר-שבת להחזיק רכב ולהשתמש בו בשבתות לכל פעולה שדורשת התניידות. מי שאין לו רכב - נתקע. עוד נגזרת של הנ"ל היא איזורים שנסתמים במכוניות ופקקים. הפקעת שטחים להקמת חניוני ענק וכו'. הייתי מצפה מכל שר תחבורה שידחוף את הנושא הזה בכל הכוח כי בסוף לא יהיה מנוס בכל מקרה. כל מי שגר באיזור המרכז מכיר את הסיטואציה שהכביש פשוט הופך לטור של מכוניות עומדות...
 4. תודה על התגובה! הייתי צריך להיות יותר מדוייק - זה המהום בתדר נמוך שמתחילים לשמוע באיזור ה 70 קמ"ש ומשם הוא מתגבר באופן לינארי. אנחנו נמנעים לנסוע במהירות של מעל 100 כי במהירות מסויימת זה כנראה מגיע לסוג של רזוננס ונעשה ממש בלתי נסבל. שמתי לב שיש הבדל בעצמת הצליל בין סוגי אספלט שונים. בכל מקרה - זה רכב שהחלפתי לו צמיגים כמה וכמה פעמים במהלך השנים ומעולם לא נתקלתי בתופעת המהום כזאת. סה"כ מדובר בצמיגי דאנלופ ולהבנתי נחשבים יחסית בסדר.
 5. שלום! טויוטה קורולה ראנקס 2006, 250K ק"מ לאחרונה הוחלפו מוט היגוי, 4 בולמי זעזועים, תושבת מנוע (מקורית) ו-4 צמיגים (Dunlop sp). שמתי לב שבנסיעות בין-עירוניות כשהמהירות עוברת את 100 קמש - ישנו המהום בלתי נסבל שממש גורם לצלצולים באוזניים. במקביל - הופיעה תופעה של רעידות בעת בלימה בירידות (נראה לי מוזר מכיוון שלפני שנה בערך נחרטו צלחות הבילום). חשבתי שאולי זה קשור לצמיגים, אבל העברתי אותם איזון חוזר וכבר עברתי איתם כמה אלפי ק"מ. קראתי פה במודעות קודמות שרעשים לרוב כאלה נובעים ממיסב תקול. יכול להיות שזה קשור לרעידות שהופיעו? מנסה לשלול שזה קשור לאחד מהרכיבים הנ"ל שלאחרונה הוחלפו.
×
×
 • תוכן חדש...