Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

אתם מתדיינים מול ליאור כמו ילדות בתיכון. זהו אין לי מה להוסיף ואני לא בעד אף אחד כאן. אבל מחכים מכל השרשור אז תודה

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4695

• SlowRide

4510

• פינדר

3557

• m3x7r3m3

2926

לאיזה התייחסות רצינית אתה מצפה, לרעיון המופלא שאם רק נציע לתושבים ערבים שחיים פה עשרות ומאות שנים, בעלי נדלן ורכוש, 50 אלף דולר (לבית אב? לאדם?), הם יגידו יפה תודה רבה, יארזו מזוודות ויניידו את עצמם מפה?

• רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.5.2021 בשעה 21:51, vadim6385 כתב:

ממתי לשלטון בישראל אכפת מדעת הקהל בישראל (חוץ מבבחירות כמובן)?

לא אכפת לו, מעולם לא היה אכפת לו, ואם לקהל בישראל היה שכל הוא היה בוחר במנהיגים אחרים.

בתאריך 21.5.2021 בשעה 22:01, קורן בן אשר כתב:

כן, השטח היה נדלק מתישהו, השכנים שלנו מחפשים כל הזמן תירוצים. לא חייבים להצית כל תבערה כזו, אפשר אולי גם לעקוף מסביב. לא חייבים להכנס לכל מארב אסטרטגי של החמאס... אלא אם כן הייתה פה איזו כוונה נסתרת מאחורי העניין.

וזה לפני שמזכירים שחלק מהצתות האלה קשורות ישירות למדיניות TRTB (don't rock the boat) של ביבז.

אז במילים אחרות - כשהערבים הורסים עתיקות בהר הבית - צריך לסתום את הפה, כדי שלא לתת להם תירוץ.

כשהם מתנחלים בבתים לא שלהם, מקבלים מעמדים של דיירים מוגנים, מסרבים לשלם שכירות ועושים שינויים מבניים בבתים, צריך לסתום את הפה כדי שלא לתת להם תירוץ.

כשהם תוקפים אנשים תמימים ברחוב, רק בגלל שיש להם כיפה, צריך לסתום את הפה כדי שלא לתת להם תירוץ.

בתאריך 22.5.2021 בשעה 03:14, Pika007 כתב:

התגובה למהומות בשייח ג'ראח היא מהמטומטמת ביותר שהיו פה אי פעם, ונראה שהרבה יותר חשוב לנו "לצאת גברים" מאשר לטפל בבעיה בשטח.זה עלה לנו משמעותית יותר ממה שנראה לך, לא רק במחיר הדמים.

דבר אחד שאי אפשר להגיד על המהומות בשייח' ג'ראח זה שהיה לביבי חשוב "לצאת גברים". הוא עשה הכל, אבל הכל, להתרפס בפני הפורעים.

אילולא בן גביר והלשכה שלו, אפילו שני שוטרים שיאבטחו את היהודים שגרים שם לא היה. וגם את זה ביבי עשה הכל כדי לגרום לבן גביר להתקפל משם.

אלא אם כן נראה לך שזו איזה קונספירציה מתוחכמת שבמסגרתה ביבי מתרפס בפני הפורעים, שולח את בן גביר מאחורי הקלעים להתיישב בשייח' ג'ראח עם הלשכה, כדי שאח"כ הוא יתחנן בפני בן גביר שיתקפל משם.

בתאריך 22.5.2021 בשעה 08:32, יבגניפ כתב:

יש עוד אפשרויות. רשימת האפשרויות שלך מתכנסת בסופו של דבר למלחמת העצמאות השניה. אומר את זה בצורה הכי צינית שאני יכול: לא יודע בני כמה הילדים שלך, אבל אלא אם אתה מעביר להם אזרחות זרה בירושה, או כמו ליהיא לפיד דמיינת אותם לובשים מדים עוד לפני שהם נולדו - אתה לא רואה כמה זה עצוב?

זה סופר עצוב, אבל מה שאתה מציע זה להאכיל את החיה, בתקווה שהיא לא תהיה רעבה יותר.

לפי המיתולוגיה היוונית, היו שולחים כל 9 שנים, 7 נערים ו-7 נערות ללבירינת' כדי שיילכו לאיבוד בו וייאכלו ע"י המינוטאורוס.

אז צד אחד מציע להקריב נערים ונערות כל תקופה מסוימת למינוטאורוס הערבי.

הצד השני רוצה להצמיח מתוכו תזאוס.

אני לא מכיר בן אדם, גם מהימניים יותר שאני מכיר, שלא טרח להוציא אזרחות זרה אם זה התאפשר לו. זו רמת האמון בעתיד של המדינה שביבי משאר. 

היי, שלום, נעים להכיר.

כשאפילו את המענה היחידי שיש לנו אנחנו חייבים לסמולן עמיר פרץ.

אתה יודע שהוא לא פיתח, לא הגה, ואפילו לא דחף את הרעיון של כיפת ברזל כן?

הוא עשה הרבה בנושא הזה, בעיקר בנושא מימון (והעדפה על פני הנאוטילוס - סקייגארד), אבל נשאיר את זה בגבולות המציאות.

בתאריך 22.5.2021 בשעה 08:54, Avatar Schnitzel כתב:

הבן אדם מתחיל מלחמה 48 שעות לפני שהוא נאלץ לפנות את כיסא ראש הממשלה ואנשים עדיין חושבים שמדובר בצירוף מקרים. עזוב מדובר בכת. חבל על המאמץ שלך. 

לפיד הקים ממשלה ולא ידעתי?

בתאריך 22.5.2021 בשעה 10:32, maxcher כתב:

לנושא אחר:

תפיסת מציאות כזו הזויה כמו של רענן שקד לא ראיתי הרבה זמן, אולי מאז שקראתי הודעות של פינדר.

בתאריך 22.5.2021 בשעה 11:09, יבגניפ כתב:

אין פה עורף, אין לאן לברוח, כפי שהעידו אירועי השבועות האחרונים.

אז הדבר הלוגי ההגיוני ביותר לעשות במצב כזה, הוא להקטין את העורף הקיים, ע"י ויתור טריטוריאלי, כן?

בתאריך 22.5.2021 בשעה 11:30, Avatar Schnitzel כתב:

מזל שהמינוי של כוכבי היה מינוי מחטף של ליברמן. הבנתי ששרה לא אוהבת אותו. כנראה מוכשר מידי. 

דווקא כוכבי לא היה המועדף על ליברמן, ולא על ביבי.

בגדול הסיבה העיקרית שקיבלנו את כוכבי כרמטכ"ל כרגע, ולא במינוי הבא, זה שיאיר גולן פתח את הפה שלו, ואייל זמיר נחשב כמקורב של ביבי ולכן ליברמן הטיל עליו וטו.

לפני 23 שעות, קורן בן אשר כתב:

מובלעת בגודל 400 קמ"ר שאנחנו מקיפים אותה משלושה צדדים ושולטים באופן מוחלט בשמיים ובים שלה

שניים, צפון ומזרח.

במערב יש שם (אלא אם כן אתה מתכוון שאנחנו מקיפים אותם מהים) ובדרום יש את מצרים.

לפני 23 שעות, קורן בן אשר כתב:

את ה"נצחון" צריך למדוד במובן הקלאוזוביצי, כלומר האם התוצאות ימונפו להשגים מדיניים כלשהם שיעבדו לטובתנו. במידה מסויימת זה מה שנעשה בלבנון. כעת, אם הייתה לנו הנהגה אחרת... יכול להיות שזה היה המצב. מכיוון שיש לנו את ביבז, אנחנו יכולים להניח ברמה גבוהה של בטחון שזה לא יקרה, מה גם שאלה בכלל לא היו מטרות ה"מבצע" מלכתחילה.

כמו איזה הישגים מדיניים לדוגמה?

לפני 22 שעות, Avatar Schnitzel כתב:

בתור אחד שגר באשדוד ו-3 טילים נפלו ברדיוס של קילומטר וחצי מהבית שלו הרשה לי חלוק עליך. הם משתפרים. טילים שלהם פוגעים יותר. הטילים שלהם איכותיים יותר. בעבר היה לי יותר זמן להגיע למקלט, אבל בעימות הנוכחי חלפו עוד 10-15 שניות מאזעקה עד שהתחילו ירוטים/נפילות. היו גם לא מעט נפילות במרכז (רמת גן, פתח תקווה).   

חוץ משיפורים טכנולוגיים קלים (רש"ק יותר גדול, חומר נפץ יותר תקני, משגרים רב קניים), לא היה הרבה שיפורים בגיזרת הרקטות, אין יכולות הנחייה, אין טווח מוגדל.

מה שכן היה שיפור משמעותי מאוד, זה בפו"ש בצד שלהם, מה שבא לידי ביטוי במטחים של 100 ומשהו רקטות בו זמנית. בנוסף לסקייל, הם הצליחו לייצר באופן תעשייתי יותר רקטות מאותו דגם. וגם סקייל זה ביטוי של פו"ש.

מוחמד דף הוא איש צבא, וגם בלי יד ורגל ובכיסא גלגלים, הוא מקדם את התפיסה הצבאית שלהם מאוד.

לפני 20 שעות, קורן בן אשר כתב:

אין שום זלזול. יש כאן הערכת מצב קרת רוח. כמובן שאם מזוודות הכסף ימשיכו לזרום בחופשיות באדיבות ביבז, עוד כמה שנים נראה גם רקטות מדוייקות - טילי קרקע-קרקע לכל דבר ועניין שיודעים לפגוע במטרות נקודה. זה כבר יהווה אסקלציה משמעותית ויגרור אותנו לתגובה מסוג אחר.

נכון לעכשיו גם ל"אח הגדול" מהצפון, אין יכולת לבנות טילים (=רקטות עם יכולות ניווט), מה שכן יש להם הגיע מוכן מסוריה ואיראן.

לפני 13 שעות, farkash7 כתב:

נחזור לשאלה שלך, התוכנית של ה"שמאל" היא לא אוסלו, התוכנית היא להגיע להסכם עם הצד השני שיפריד אותנו מהצד השני. אתה יכול לקרוא לו אוסלו, ואתה יכול לקרוא לו שוקי.
אני לא רואה איך זה קורה עם המציאות בשטח, אבל זה מה שהם אומרים ופה גם הטעות שלהם לדעתי כי זה פשוט לא אפשרי כרגע, ואז הם נתפסים ככאלה שימכרו את המדינה. הטעות הזה נכונה לפחות לחלקם (שוב העובדה שהם מדברים על הסכם לא שהם ימכרו את המדינה), חלקם לא אומרים כלום, אבל בצירוף מנהיג משסה עם קהל של בובות שמקטלג את כול הצד השני כשמאל זה מספיק.

התפיסה הזו היא כמובן שגויה (שהם ימכרו את המדינה), אף אחד לא ימכור את המדינה. בוא נגיד את האמת כרגע אין ממש עם מי לעשות הסכם אז זה לא יקרה בקרוב, ואסור אסור לשכוח שהצד השני לאורך ההסטוריה פשוט סירב פעם אחר פעם לחתום על הסכם, כולל הסכם טוב מאוד שהוצע לו אז לא יודע כמה זה יקרה בעתיד. לנסות להגיע לזה זה דבר אחד, להגיע לזה בפועל זה משהו אחר לגמרי, ושוב אני מאלה שכרגע לא רואים את זה קורה, עד שהערבים לא יוותרו על משאלת הלב שלהם שזה להעיף אותנו מפה ועל הכבוד שלהם שכל פעם גורם להם להישאר במקום זה לא יקרה.

ה"שמאל" צריך להתנתק לרגע מהמרדף הבלתי נגמר שלו אחרי משא ומתן. הוא צריך לדבר בשפה שמתחברת יותר לדעת הקהל כרגע, להבטיח שינוי של המציאות בשטח, לא הסכם. זה יחזיר קצת את השפיות שלו כי כרגע הוא נתפס כלא שפוי, וגם יחזיר את השפיות של האנשים שפתאום הסתכלו גם על אופציות אחרות. אחרי הכל אנחנו רואים מה הנזק של מנהיג שנמצא יותר מדי זמן בשלטון, וכן מישהו אחר שאולי יראה בחמאס אוייב אמיתי גם אם הוא "שמאל" אולי ישנה פה את המציאות בשטח.

צודק על מלא.

ונגעת בדיוק בנקודה - השמאל (אגב כולל לפיד עצמו) רודף אחרי המשא ומתן, כאילו משא ומתן זה מטרה, ולא כלי.

אין להם מטרה מעבר ל"משא ומתן עם הפלשתינים". תן להם את זה מרוב בילבול שהם לא יידעו מה לעשות הם יחתמו גם על ייפוי כוח לאבו מאזן.

לפני 11 שעות, DareDevil כתב:

1. לא, שולחים טיל טמיר אחד עבור כל טיל

4. נתוני מכירות, בסוף המערכת הזו נועדה להימכר למדינות אחרות, לכן דואגים גם לפמפם את אחוזי ההצלחה של מערכת כיפת ברזל בכל רגע נתון. לכן לפי דעתי נוטים "לייפות" את הנתונים. פנים וחוץ זה עובד מעולה, ראיה לכך כל סרטוני מלחמת הכוכבים שהיו בשבועיים האחרונים.

1. לא תמיד, לפעמים שניים. נדיר אבל קורה.

4. עד היום זו המערכת היחידה בעולם שמיירטת רקטות, ובכל זאת אין קונים. סביר להניח שזו "בעיה מקומית" ולכן מה הטעם בנתוני מכירות? אף אחד גם ככה לא קונה.

מונופול לא צריך לפרסם נתונים, אלא אם כן לא צריכים את השירות שנותן המונופול הזה.

לפני 11 שעות, Pika007 כתב:

אני עוד מנסה להבין איך זו "התכנית של השמאל" אם העניין הזה מת כבר מעל 2 עשורים. זה בערך כמו להעלות בראיון עבודה להנדסת טילים את הפעם ההיא שבגיל שנתיים וחצי אכלת דבק בפעוטון, ספק אם זו עדיין התכנית שלך אחרי שבאותה פעם הבנת "ואלה, דבק זה לא טעים" 

במר"צ ובעבודה עדיין אוכלים דבק.

לפני 4 שעות, Avatar Schnitzel כתב:

שום מלחמה של ישראל מאז 1948 ועד היום לא התנהלה כמו "מטחנת בשר". מה שכן יש לך זה צבא שכבר שכח איך להילחם והתרגל להסתתר מאחורי המטרייה של חיל האוויר. בוא נראה איך זה יעבוד לנו במלחמת לבנון השלישית. תחושת בטן שלי אומרת שזה לא יהיה להיט מאילנית. 

מידיעה אישית, זה לא ייראה כמו עזה.

מהרבה מאוד סיבות.

זה גם לא ייראה כמו לבנון השנייה.

לפני 3 שעות, יבגניפ כתב:

אני לא חושב שאם מחר כל הישראלים יעזבו את יו"ש ונוריד את המצור על עזה יהיה שלום. אני כן חושב שהימין האידיאולוגי, כולל אפילו כנראה חלקים מהליכוד, עושה כל מה שביכולתו כדי שהאפשרות הזו לא תהייה קיימת בכלל - על עידוד ההתנחלויות, הקמת עוד מאחז חסר תכלית, מאמץ להפוך מכללה דרג ז' באריאל לאוניבריסטה ועוד. וגם בזה צריך להכיר. מהפחד המאוד לגיטימי, מובן ורציונלי מטילים מהשומרון על כפר סבא ופתח תקווה אפשר להגיע לכל מיני מסקנות ולבקש כל מיני פתרונות. ישוב אובססיבי של חורי תחת אומנם משווק כאחד כזה. אבל בפועל המטרה שלו היתה ונשארה קודם כל דתית. לא צבאית. לא שום דבר אחר. ואם ישראל תפסיק לטפח את מפעל ההתנחלויות (בטח על חשבון דברים אחרים) - זה גם לא יביא שלום אוטומטית יום אחרי. אבל בתור שמאלני - זה כבר יגרום לי להרגיש טוב יותר עם הבחירות המוסריות שלנו והתנהלותה של המדינה. 

אז לסכם - מצד אחד אם נעזוב את יו"ש, לא יהיה שלום, ככה לפחות אתה חושב (ואני איתך בזה).

אז מה אכפת לך שהימין האידיאולוגי מחרב את הפתרון שאתה רואה כפתרון שלא יעבוד?

כי זה מוסרי יותר מבחינתך?

כאילו אתה מעדיף פתרון שלא עובד, אבל נראה יותר טוב?

עדיף קוד חרא שעושה את העבודה, מאשר קוד יפה שזורק Exceptions ומקריס את הכל.

לפני כשעה, Potato כתב:

ליאור,הצבעת פייגלין בפעם היחידה שהוא רץ?

כי הטיעונים שלך נשמעים כמו הרעיונות שלו או של הפעילים שלו.

אכן, לא סוד, סיפרתי כבר שבבחירות 2019 הצבעתי פייגלין, בחירות 2 ב-2019 הצבעתי בנט, בחירות 2020 גיוונתי ולא הצבעתי, ובבחירות האחרונות בן גביר.

לפחות אני לא עושה את אותו דבר ומצפה לתוצאות שונות.

לפני 57 דקות, יבגניפ כתב:

בעינך. 

תשמע, יאיר גולן כל כך מחובר למציאות, שהוא קפץ להאשים את היהודים שזרקו בקת"ב לבית של משפחה ערבית בעג'מי, כי "על הגג יש סימן של הרמדאן, וערבי לא יזרוק בקת"ב לבית של ערבי".

אחרי שהמציאות איך נאמר, התגלגלה קצת אחרת, הוא הלך ומחק את הפוסט שלו.

אז הקשר בינו ובין המציאות, לא דוגמה טובה. וזה כבר אמפירי, לא בעיני.

באותו זמן בן גביר אמר שכשתתחיל לחימה עם עזה, גם ערבים בישראל יצטרפו, אמר וקרה. גם אני אמרתי, וקרה.

ואני לא נביא, וגם בן גביר לא נביא, סתם מסתכלים מסביב, לפעמים מדברים עם ערבי כזה או אחר.

אתם לא תגיעו למסה קריטית.

נחכה ונראה.

כאמור כהנא בזמנו אמר "בסופו של דבר, כאשר כל הפתרונות המגוחכים ייכשלו, כאשר אחוז הערבים יגיע לשליש, כולכם תהיו כהנא."

הבטחון העצמי המופרז שלך כאילו יש לך את הכוחות הנפשיים לבצע טיהור אתני לא מעיד על כך שזה יקרה במציאות. 

וגם אני טועה וזה יקרה - אז תחריבו את המדינה. כל מי שיש לו דרכון זר יברח וכל מי שלא ישאר כאן בסוג של לבנון לא מתפקדת.

..

כמובן שהנקודה הבסיסית שאתה ודומיך מפספסים היא שבעייני האחריות על המצב היא גם עליכם. ולכן אני לא מבין במה אתה מתגאה כשיש עוד תומכים ברעיון הטרנספטר. 

שום דבר לא מעיד שמשהו יקרה במציאות אתה יודע...

אבל כשאין ברירה, עם הגב לקיר, עושים גם דברים שאנחנו לא חושבים שאנחנו מסוגלים.

אני מתגאה בזה שיש עוד תומכים לרעיון הטרנספר כי עוד אנשים מתפכחים, מבינים שהאופציות זה להמשיך לנהל סבבים לנצח (או עד שהערבים יוותרו על שאיפותיהם הלאומיות מהים עד הירדן, עם יהודים בים), או מתישהו לנצל שהמטוטלת נמצאת בתנועה בכיוון שלנו, ולבצע את הטרנספר, ואז נוכל לספר לנכדים שלנו שפעם היו פה ערבים, פעם היו פה פרעות, והיו ימים שבהם לא יכלת להגיע ללוד.

לא קראתי את השאר, אין לי כח לחפש עוד אזכורים שלי במגילה היומית :)

חבל, יש שם פנינים. תשתמש ב-Ctrl+F.

לפני 51 דקות, David32 כתב:

מה. 

מה קורה ביבס?

בדיוק ככה מגיעים לחוסר משילות שקיים היום. 

ערבים? אין שם יהודים, שיתנהלו לבד.

חרדים? גם ככה מתנהלים לבד.

זה לא שאנחנו באיזושהי חברה ביחד.

ומסתבר שאני אמור להיות בכוננות ספיגה אם אני נוסע בכביש 65 כי ליאור החליט שרק ערבים נוסעים שם ושיתאבדו אחד על השני בלי הרמזורים שהם הרסו. וואלה יופי.

אני לא אומר להשאיר את זה ככה לנצח, לא הבנת.

אני אומר שלא יקרה כלום, אם במשך שבועיים (שגם ככה יהודים לא נוסעים בכביש 65 כרגע, ראה ערך שרשורים פה ששאלו איך כדאי לנסוע לעפולה) הם יתמודדו עם התוצאות של המעשים שלהם.

אתה בכביש 65? מה יש לך לחפש שם כרגע?

לפני 50 דקות, פינדר כתב:

ערבים ושמאלנים זה היינו הך בשבילו.

לפני 48 דקות, יבגניפ כתב:

תחזור להולנד

(נשמע יותר נעים מתחזור לרוסיה לא?)

הלו הלו, עד דויד, הבחור אפילו קיבל ממני הזמנה להתארח אצלי.

לפני 37 דקות, פינדר כתב:

לפני שהוא חוזר להולנד שידרוש 50 אלף דולר (מאיפה הmagic number הזה?).

#define MAGIC_NUMBER 50000

זו תוכנית שלי, מה אכפת לך מאיפה המספר הזה?

לפני 19 דקות, פינדר כתב:

לאיזה התייחסות רצינית אתה מצפה, לרעיון המופלא שאם רק נציע לתושבים ערבים שחיים פה עשרות ומאות שנים, בעלי נדלן ורכוש, 50 אלף דולר (לבית אב? לאדם?), הם יגידו יפה תודה רבה, יארזו מזוודות ויניידו את עצמם מפה?

מאות שנים?! מאות?!

אם הם כאן מאות שנים, אז למה כדי להיות פליט אונר"א מספיק לערבי (רק לערבי!) שהוא היה פה משנת 1946?

למה לא לפני?

למה הוא צריך הגדרה נפרדת, מאשר כל שאר הפליטים בעולם?

למה רמטכ"ל חמאס מסתובב עם שם (מקורי, לא "דף" שזה אורח) כמו אל-מסרי? כמו יאסר ערפאת (אל-מסרי)

מתי ההורים או הסבים של טיבי הגיעו מסוריה?

אבל עזוב את המסביב, אף אחד לא מנע מהם למכור את הנדל"ן ולקחת איתם את הרכוש, ועוד 50 אלף דולר (לבית אב).

יותר מזה - הם עושים את זה היום, בלי ה-50 אלף דולר.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, m3x7r3m3 כתב:

למה רמטכ"ל חמאס מסתובב עם שם (מקורי, לא "דף" שזה אורח) כמו אל-מסרי? כמו יאסר ערפאת (אל-מסרי)

ההורים של אמא שלי הגיעו לארץ ממצריים.

גם אני אמור לקחת 50K דולר ולהתחפף מפה?

בכל מקרה, הדבר הזה לא יקרה. לא יעזבו.

מה תעשה?

עריכה אחרונה על ידי פינדר

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Avatar Schnitzel כתב:

גבר, תחסוך לעצמך את הציטוטים שלי. אני ממילא לא קורא את המגילות שלך. 

הפסד שלך

לפני 1 דקה, פינדר כתב:

ההורים של אמא שלי הגיעו לארץ ממצריים.

גם אני אמור לקחת 50K דולר ולהתחפף מפה?

ההצעה לא תקפה ליהודים, כולל שמאלנים.

המטרה של ההצעה הזו היא לצמצם פוטנציאל לטרור לאומני נגד יהודים, ומשום מה אני לא רואה טרור לאומני יוצא מהכיוון שלך נגד יהודים.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפרה עליך את המגילות שכתבת בשרשור הקורונה, אף אחד לא ינצח לעולם.

אבל ההצעה שלי ליבגני תקפה גם אליך, Ctrl+F is your friend

• מצחיק 2

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, פינדר כתב:

מה תעשה?

איך פותרים קונפליקט אתני על רקע טריטוריאלי במאה ה-21?

אני יודע איך היו פותרים את זה פעם, אבל אני לא חושב שאפשר לעשות את זה גם היום (לפחות לא ליזום את העניין).

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זה סופר עצוב, אבל מה שאתה מציע זה להאכיל את החיה, בתקווה שהיא לא תהיה רעבה יותר.

הא?. לא אני זה שמציע לשלוח כל דור להלחם על הבית תחת נרטיב של ״אין ברירה״. וללכת לשלוח ילדים בני 18 למות, ואז לעשות על זה יום זכרון ולבכות וללמד תוך כדי את הדור הבא של הילדים ש״ככה זה״ - זו בדיוק הקרבת הקורבן שאתה מסנה להעביר באנלוגיה שלך.

לפני 31 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ואני לא נביא, וגם בן גביר לא נביא, סתם מסתכלים מסביב, לפעמים מדברים עם ערבי כזה או אחר.

כן, כן, כמובן. הרי בן גביר הוא אנטרופולג מומחה שמסתכל על המציאות מהצד וחוקר אותה כמדען אובייקטיבי. לא, חלילה, פועל אקטיבית כדי לייצר אותה ולהבטיח שתלך בכיוון מסוים. 

לפני 32 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אבל כשאין ברירה, עם הגב לקיר, עושים גם דברים שאנחנו לא חושבים שאנחנו מסוגלים.

וכמובן שלך או לי או למדינה כריבון יש אפס אחריות ביצירת המציאות הזו.

לפני 35 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אז לסכם - מצד אחד אם נעזוב את יו"ש, לא יהיה שלום, ככה לפחות אתה חושב (ואני איתך בזה).

אז מה אכפת לך שהימין האידיאולוגי מחרב את הפתרון שאתה רואה כפתרון שלא יעבוד?

כי זה מוסרי יותר מבחינתך?

לא הצעתי לעזוב את מחר את יו״ש.

הצעתי לא לתמוך בהתנחלויות שם.

הצעתי לא לתמוך בימין האידיאולוגי הקשה.

מה איכפת לי?

מה איכפת לך לא להיות בן חסות של החמאס ולשלם להם מס כדי לא לשרת בצבא?

אתה, בהנחה שלא התחזקת ואתה לא מחכה למשיח, נופל באותו הפח כל הזמן. האויב של האויב שלי הוא לא חבר שלי. הפער האידיאולוגי - גם בלי ערבי אחד ברקע - ביני לבין החרדלים או הבנגבירים הוא אינסופי. בציפיות מהמדינה, בתפיסה של מה זה ציונות, בערכי הבסיס שאמורים לשמש כקו מנחה לסט החוקים במדינה הזו. בהכל. 

וגם ביחס עם הערבים - בן גביר וחבריו בוודאי לא אשמים ב-150 שנות סכסוך. הם בהחלט תורמים כל ממה שהם יכולים כדי שהוא לא יפתר לעולם. אז למה אני צריך לעודד את זה? בשם הגיון מעוות שהבוטום ליין שלו זו יצירת מציאות בה הכל יהיה כל כך לא פתיר, עד שזה יתפוצץ במלחמת אזרחים וטיהור אתני?

בוא, יש אידיאולוגיות יותר יפות להאמין בהן.

לפני 23 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כפרה עליך את המגילות שכתבת בשרשור הקורונה, אף אחד לא ינצח לעולם.

בוא, כל אחד הוא מיוחד. זו לא תחרות

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, פינדר כתב:

מה תעשה?

לא ראיתי את התוספת בעריכה עד שגוסר הגיע.

למה לא יקרה? כבר היום הם עוזבים, בלי 50 אלף דולר:

לפני 40 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אבל עזוב את המסביב, אף אחד לא מנע מהם למכור את הנדל"ן ולקחת איתם את הרכוש, ועוד 50 אלף דולר (לבית אב).

יותר מזה - הם עושים את זה היום, בלי ה-50 אלף דולר.

לדוגמה לדוגמה2

את שלב ה-POC זה עבר, נשאר לבדוק האם זה תקף גם בסקייל גדול יותר.

לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

הא?. לא אני זה שמציע לשלוח כל דור להלחם על הבית תחת נרטיב של ״אין ברירה״. וללכת לשלוח ילדים בני 18 למות, ואז לעשות על זה יום זכרון ולבכות וללמד תוך כדי את הדור הבא של הילדים ש״ככה זה״ - זו בדיוק הקרבת הקורבן שאתה מסנה להעביר באנלוגיה שלך.

זה גם לא מה שאני מציע, אני ממש לא מנסה "לנהל את הסכסוך".

לפני 2 דקות, יבגניפ כתב:

כן, כן, כמובן. הרי בן גביר הוא אנטרופולג מומחה שמסתכל על המציאות מהצד וחוקר אותה כמדען אובייקטיבי. לא, חלילה, פועל אקטיבית כדי לייצר אותה ולהבטיח שתלך בכיוון מסוים. 

כמובן, אתם תמיד צריכים שיהיה איזה יהודי להאשים בכל מה שהערבים עושים.

כי הערבים סתם לא מתורבתים כאלה שלא מסוגלים לראות יהודי חובש כיפה מסתובב בלוד, או ביפו.

למעשה מעט יודעים את זה, אבל לפני הסרטון המפורסם של הילד החרדי חוטף כאפה ברכבת הקלה, בן גביר עבר שם.

לפני 4 דקות, יבגניפ כתב:

וכמובן שלך או לי או למדינה כריבון יש אפס אחריות ביצירת המציאות הזו.

לא שמעתי הצעה אחת קונקרטית שנועדה למנוע מצב שלנו עם הגב לקיר.

חוץ מאשר "הדו קיום", ממש My precious.

מה אתה מציע לעשות עם זה שגילינו שיש לנו פעילי חמאס, כאן מתחת לבית, שרק מחכים להוראה מעזה כדי לצאת להרוג יהודים?

לפני 6 דקות, יבגניפ כתב:

לא הצעתי לעזוב את מחר את יו״ש.

הצעתי לא לתמוך בהתנחלויות שם.

הצעתי לא לתמוך בימין האידיאולוגי הקשה.

מה איכפת לי?

מה איכפת לך לא להיות בן חסות של החמאס ולשלם להם מס כדי לא לשרת בצבא?

מה זה אומר לא לתמוך בהתנחלויות? כספית? ביטחונית? בפועל מה אתה עושה מחר?

אין לך אגב אופציה להיות בן חסות של החמאס ולשלם להם מס (למרות ה"ג'יזייה" בקוראן, זה משהו שנתון לשיקול השליט בפועל אם לממש או לא).

לפני 8 דקות, יבגניפ כתב:

אתה, בהנחה שלא התחזקת ואתה לא מחכה למשיח, נופל באותו הפח כל הזמן. האויב של האויב שלי הוא לא חבר שלי. הפער האידיאולוגי - גם בלי ערבי אחד ברקע - ביני לבין החרדלים או הבנגבירים הוא אינסופי. בציפיות מהמדינה, בתפיסה של מה זה ציונות, בערכי הבסיס שאמורים לשמש כקו מנחה לסט החוקים במדינה הזו. בהכל. 

אם אין ערבי אחד ברקע, אז הפער האידיאולוגי בינך ובין בנגביר הוא לא אינסופי, כי מבחינה לאומית אין ביניכם פער.

לפני 10 דקות, יבגניפ כתב:

וגם ביחס עם הערבים - בן גביר וחבריו בוודאי לא אשמים ב-150 שנות סכסוך. הם בהחלט תורמים כל ממה שהם יכולים כדי שהוא לא יפתר לעולם. אז למה אני צריך לעודד את זה? בשם הגיון מעוות שהבוטום ליין שלו זו יצירת מציאות בה הכל יהיה כל כך לא פתיר, עד שזה יתפוצץ במלחמת אזרחים וטיהור אתני?

בוא, יש אידיאולוגיות יותר יפות להאמין בהן.

מה הצד השני עושה כדי לפתור את הסכסוך?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, m3x7r3m3 כתב:

זה גם לא מה שאני מציע, אני ממש לא מנסה "לנהל את הסכסוך".

גם אני לא.

לפני 1 דקה, m3x7r3m3 כתב:

כמובן, אתם תמיד צריכים שיהיה איזה יהודי להאשים בכל מה שהערבים עושים.

"להאשים איזה יהודי", כן כי פשוט בן גביר וסמוטריץ' הן יונות של שלום. בחייאת. יהודים יכולים לעודד אלימות כמו בני כל דת או לאום אחרים. והם גם עושים את זה, לפעמים. לא רק בתוך קונטקסט של מאבק נגד הערבים. 

לפני 3 דקות, m3x7r3m3 כתב:

חוץ מאשר "הדו קיום", ממש My precious.

ברוך הבא למציאות: הדו קיום פה, קורה בפועל. הזהות הלאומיות לא משחקת אצל כולנו את התפקיד הכל כך מרכזי שאתה רוצה לייחס לה. 

לפני 4 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מה זה אומר לא לתמוך בהתנחלויות? כספית? ביטחונית? בפועל מה אתה עושה מחר?

מקפיא בניה לחלוטין. מימלא אף אחד לא בא לגור שם, חוץ מאולי חרדים שמשווקים להם דירות בזול. אפילו אתה גר בחור תחת כלשהו במרכז הארץ.

לפני 5 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אם אין ערבי אחד ברקע, אז הפער האידיאולוגי בינך ובין בנגביר הוא לא אינסופי, כי מבחינה לאומית אין ביניכם פער.

חד משמעית לא נכון. הכישלון של היהדות לשמש כקו משותף ללאומיות הופך למוחשי יותר וברור יותר מיום ליום. רק עכשיו יהודים אמריקאים - לא חרדים הפעם - ביקשו מהמעסיקים שלהם בחברות ההייטק להפעיל סנקציות על ישראל. אין שום דבר. כלום. שמשותף לי, בן גביר וסמוטריץ'. כלום. בטח כשבטעות מתפלק להם מדי פעם שהמטרה זו בעצם מדינת הלכה (אבל כמובן מתקדמת. לא זורקים אבנים על גייז. יש טיפולי המרה, ברוך ה').

לפני 8 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מה הצד השני עושה כדי לפתור את הסכסוך?

מעט מאוד.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מה אתה מציע לעשות עם זה שגילינו שיש לנו פעילי חמאס, כאן מתחת לבית, שרק מחכים להוראה מעזה כדי לצאת להרוג יהודים?

מה ז"א? הפתרון ברור- 

לבקש מהם סליחה ולתת להם נשק ושטח.

מה שאתה לא מבין זה שהם סתם אזרחים מסכנים ותמימים. שנים של אפלייה וכיבוש הפכו אותם לאלימים. בבסיסם הם שוכני שלום ומרעיפי אהבה, רק מחכים להזדמנות לשיוויון ואז תראה כמה הם משתפים פעולה ומסכלי טרור.

תן להם זכויות וכסף. לשיטתך- הם ישתמשו בכסף כדי לממן טרור. אתה טועה- כבר הוכח שתוכניות המגירה שלהם זה לקנות בכסף מלא טרנספורטרים סטייל שנות ה60, לצייר עליהם פרחים ולחלק חומוס ליהודים הרעים.

בכך הם יוכיחו ליהודים שהציונות היא רעה ואכזרית ואז הציונים הכלבים האלה ייסגו ויניחו להם.

אתם הימנים יש לכם בעיה- חושבים שאפשר רק בכח. תנו להם צ'אנס. קצת חופש פעולה, כסף ונשק. מה כבר יכול להיות???

**מתנצל, סתם מצ'עמם לי : - )

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...