Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מומחי תאורה (של הופעות)- הושיעו נא

flytomars

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

שלומות,

כמו שכתבתי בעבר- אני עורך אצלי בבית הופעות ג'אז מידי פעם. 

החלטתי לקחת את זה לשלב הבא ואפילו קניתי עמוד תאורה חמוד וגם אילתרתי 3 ספוטים עם צלופן כדי להעמיק את החוויה.

במציאות זה נראה לא רע, עם כל מיני משחקים של צל על הקיר, הבעיה מתחילה כשאני מנסה לצלם את זה-

כרגע הצבעים בספוטים הם סגול ירוק אדום:

Screenshot_20240313_023813_YouTube.thumb.jpg.0edffa79ba16642c8e1a8429bd545169.jpg

ובעמוד תאורה נבחר השילוב של לבן + אדום.

האור של העמוד תאורה נראה טוב בצילום, מצד שני הספוטים נראים זוועה:

Screenshot_20240313_022723_YouTube.thumb.jpg.b6bef7bbfb02ea0a0c9702b80982c67a.jpg

הקלידנית נראית ירוקה לא משנה מה אני עושה, והבסיסטית סגולה. אם אני מנסה לתקן את הצבע- זה רק מחמיר את המצב (הקלידנית נהיית יותר ירוקה או הבסיסטית יותר וורודה).

המתופף שאליו מגיע רק האור מעמוד התאורה ולא מהספוטים נראה הכי טוב מבחינת הצבעים.

מה אני יכול לעשות (ברמת התאורה, לא בעריכה אחר כך) כדי שהצבעים ייראו טבעיים?

לקח ראשון זה לא להשתמש בירוק וסגול, אבל מה כן? אני דווקא מאוד אוהב את הצלליות שזה עושה על הקיר, וחבל לי לאבד את האפקט הזה.

למי שמעוניין זה הוידאו שיצא:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יכול לעזור לך בתאורה ולא מבין ו או שומע ג׳אז אבל אלו היו מעל 10 דקות (כי הרצתי אחורה לשמוע שוב כמה קטעים) שנהנתי לשבת בסלון שלי ולהרגיש בהופעה אצלך, אחלה הופעה.

• אהבתי 1

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - אחלה הופעה, לא חובב של הסגנון אבל אחלה האזנה ברקע. כמו כן אחלה סאונד בהתחשב בתנאים!

לענייני התאורה - ספוטים מיותר גבוהה , יותר קרוב ופחות עוצמה + אתה צריך עוד תאורה לבנה מפוזרת וחזקה - כנראה עוד 2 (תקרא על key light , fill light , back light) כדי לקבל פיזור והשפעה יותר טובים של הלבן. תוודא שאתה הולך על אורות שאפשר לשלוט בחום שלהם אידאלית ובעוצמה -> אתה לא צריך פי 3 עוצמה ממה שיש לך עכשיו. פשוט פיזור אחר)

קח בחשבון שרוב הקונטקסט שלי הוא מהופעות מלפני מליון שנה או בצורה יותר נוכחית על אדם יחיד. (עבור המצב השני לרוב מספיק key light אחד שמוחזר ממשטח בהיר - פה אתה צריך קצת יותר כדי להעיר שטח בצורה אחידה)

• רעיון טוב! 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה כמו שאלה לאחד מוותיקי פורום אודיו, שאני לא זוכר את היוזר שלו אבל עסק בהתקנת תאורה והגברה לפרנסתו. נראה לי שהיה מאזור ירושלים וכתב. כל שלוש מילים. עם נקודה אחריהן.

@lanosforce - אולי הזכרון שלך טוב יותר, תוכל לתייג את הבחור?

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעתיים, gsi16v כתב:

לא יכול לעזור לך בתאורה ולא מבין ו או שומע ג׳אז אבל אלו היו מעל 10 דקות (כי הרצתי אחורה לשמוע שוב כמה קטעים) שנהנתי לשבת בסלון שלי ולהרגיש בהופעה אצלך, אחלה הופעה.

אתה לא יודע איזה כיף לשמוע!

המתופף אחיין שלי והוידאו זו עריכה (מקצועית?) ראשונה שלי, בדרך כלל עשיתי עריכות מ2-3 זוויות של צילום מהפלאפון...

כנ"ל המיקס- מיקס ערוצים ראשון שאני עושה, כל העסק הזה לגמרי labour of love.

לפני שעתיים, Liviur כתב:

קודם כל - אחלה הופעה, לא חובב של הסגנון אבל אחלה האזנה ברקע. כמו כן אחלה סאונד בהתחשב בתנאים!

שוב תודה! לגבי כל הטיפים- אחפש ואקרא על המושגים שרשמת.

לפני שעתיים, Derish כתב:

נראה כמו שאלה לאחד מוותיקי פורום אודיו, שאני לא זוכר את היוזר שלו אבל עסק בהתקנת תאורה והגברה לפרנסתו. נראה לי שהיה מאזור ירושלים וכתב. כל שלוש מילים. עם נקודה אחריהן.

היה לו סמליל של נשר או משהו כזה?

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאל"ט - אם אתה רוצה לעלות לשלב הזה זה היה להתקין כבר מסילה ועליהם להרכיב את המנורות ככה שיש יותר משחק.

לפני 11 שעות, flytomars כתב:

מה אני יכול לעשות (ברמת התאורה, לא בעריכה אחר כך) כדי שהצבעים ייראו טבעיים?

מה קרה לספוטים רגילים אור חם או קר? אולי בכלל ללכת על ספוטים לד שיש להם מנעד צבעים?

כמו כן אאל"ט אתה לא יכול לבטל את הצללים גם עם ספוטים קרים או חמים כי צריך שהאור יגיע מכמה מקומות. 

להבא אפשר לסובב את הספוטים שיש על האלבומים לכיוון הבמה, אולי יפחית את הצללים.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 10 דקות, DareDevil כתב:

אאל"ט - אם אתה רוצה לעלות לשלב הזה זה היה להתקין כבר מסילה ועליהם להרכיב את המנורות ככה שיש יותר משחק.

מה קרה לספוטים רגילים אור חם או קר? אולי בכלל ללכת על ספוטים לד שיש להם מנעד צבעים?

כמו כן אאל"ט אתה לא יכול לבטל את הצללים גם עם ספוטים קרים או חמים כי צריך שהאור יגיע מכמה מקומות. 

להבא אפשר לסובב את הספוטים שיש על האלבומים לכיוון הבמה, אולי יפחית את הצללים.

הספוטים שבתמונה- ספוטים רגילים ששמתי עליהם צלופן בשביל הצבע, אם אני לא טועה אז אלה לדים בגוון חם (יחסית ללד).

את המשחקים של הצל על הקיר אני דווקא אוהב ומעוניין להשאיר אותם, אם אני מאיר עם הספוטים כמו שהם אז הצלליות פחות מעניינות, דווקא כשיש צלליות בצבעים שונים זה נותן תחושה של מועדון.

לגבי הספוטים שמכוונים על הקיר תקליטים- הם קטנים ורחוקים ולא מוסיפים הרבה אז נראה לי שאשאיר אותם כמו שהם.

לגבי לד במגוון צבעים- בצד שמאל (אם אתה מסתכל מכיוון הבמה) ישנו עמוד תאורה עם מגוון שילובים, בהופעה הזו הוא היה מכוון ללבן פלוס אדום, הופעה קודמת הפעלתי את כל הצבעים וזה נתן אור חזק מידי שגרם לחלק מהנגנים להיראות כמו ערפדים:

(אזהרת טריגר- זה כבר יותר "ג'אז" מהקודם)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, flytomars כתב:

(אזהרת טריגר- זה כבר יותר "ג'אז" מהקודם)

😂

לפני כשעה, flytomars כתב:

והוידאו זו עריכה (מקצועית?) ראשונה שלי, בדרך כלל עשיתי עריכות מ2-3 זוויות של צילום מהפלאפון...

הערה קטנה -> משניה 1:04 בוידאו המקורי - עדיף לך לא לכלול את הספוטים בצילום -> זה אוטומטית נלחם נגד כל סוג של בלאנס צבעים בוידאו בגלל כמה שהם בהירים. זו אחת הסיבות שאתה לא רואה תאורה בוידאוים בצורה ישירה. זה לגמרי ישנה בפני עצמו את הסצינה. מן הסתם עובדים עם מה שיש (הרי אידאלית היית שם אותם יותר גבוהה ומחוץ לפריים) אבל הייתי מנסה בכ״ז להנמיך את המצלמה או קצת זוית אחרת ולראות איך זה נראה בוידאו.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, flytomars כתב:

לדים בגוון חם

סליחה לא קראתי את כל הפוסט כמו שצריך.

אז מה שאתה צריך זה להחליף את הלדים לכאלה שיכולים להשתנות דרך אפליקציה בין חם לקר או כאלה של כל הצבעים. אז פשוט לכוון אותם יותר לצד של הקר.

ואולי שווה בכלל לנסות לשנות את הצלופנים לאדום ירוק כחול.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, Derish כתב:

@lanosforce - אולי הזכרון שלך טוב יותר, תוכל לתייג את הבחור?

אתה חושב על מישהו בשם אלי - ידוע בכינוי סאונדמן או SOUNDMAN לדעתי - לא יודע אם הוא פעיל היום בכלל בפורום. 

• אהבתי 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, flytomars כתב:

אתה לא יודע איזה כיף לשמוע!

אני לא מבין בתאורה וגם לא בג׳אז, אבל הסרטונים שהעלית פה ועוד כמה סרטונים ששמעתי בערוץ היוטיוב שלך, ממש כיפים לשמיעה.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
  • חברי המעגל הראשון

מעדכן-

החלפתי את הספוטים מאדום כחול ירוק לאדום צהוב אדום (שאר הצבעים היו או לא רלבנטיים כמו שחור או בעייתיים כמו ירוק - חבילת צלופן סטנדרטית),

עשה לי את החיים הרבה הרבה יותר קלים בשלב של התיקוני צבע, זה מה שיצא בינתיים-

השלב הבא - BACKLIGHT :-)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...