Jump to content

itaysamurai

אחראי פורום
 • פרסום הודעות

  7,656
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  2

itaysamurai שיחק אותה בתאריך נובמבר 18 2020

התכנים של itaysamurai היו האהובים ביותר!

מוניטין

472 טוב

2 עוקבים

אודות itaysamurai

 • דירוג
  שואל בשביל חבר

צפיות אחרונות בפרופיל

5,023 צפו בפרופיל
 1. אצלי זה מקפיץ לי התראות על שרשור הואגיו ומחזיר אותי אחורה בשרשור כמה ימים. הרגע היתה התראה אבל להודעה אחרונה בשרשור, שכבר קראתי. זה גם מתריע כאילו ההודעה נכתבה נניח "לפני 14 דקות" כשהיא נכתבה לפני כמה שעות. עוד עניין, אין לי התראה על פוסטים חדשים בשרשור "הרכב הראשון שנהגת עליו" שהגבתי בו, כמובן מבלי שהגדרתי להפסיק לעקוב.
 2. itaysamurai

  פיצה.

  מצד אחד אחרי עוד ועוד עבודה עם ה-12, מתרגלים ויוצא טוב. מצד שני, ברור שעוד מקום היה עוזר, גם לצורך בפחות משחק, גם למאפים גדולים יותר. לא יכול להגיד שההבדל משמעותי כי לא התנסיתי עם ה-16, אומר רק מה מפריע לי ב-12. להבנתי ה-16 יוצא בארץ קרוב ל-3000₪, כך שזה בערך 1200 הבדל. לחבר בחו"ל המלצתי לקחת כבר 16 (עוד לא קיבל אבל המחיר שם מגוחך) וזו גם התשובה שלי אליך אם ההפרש לא מפריע לך. גם אני בדיעבד הייתי לוקח את ה-16.
 3. תתחדש! על אף חיבתי הברורה לרכבים ספורטיביים, אני ממש רואה את עצמי קונה תפלץ כזה בהמשך. גם כחברה בע"מ אזדכה על חלק מהעלויות, גם יעזור בעסק וגם בבית. סיבוב שעשיתי על הסילברדו החזק לא יוצא מהראש, קשה לתפוס איך הדבר הזה נוסע.
 4. פריוויה, הנ"ל לא כזאת. מנוע מרכזי, מיוחדת עד היום, יציאה מעניינת של טויוטה.
 5. למדתי על קורולה שאני מניח שהייתה מודל 95-96. בתקופה שעברתי טסט היו להורים שני רכבים מסחריים בחברה: שברולט אסטרו 91' עם לוח שעונים דיגיטלי, מושבי קטיפה וטלוויזיה (!) וגם טרנספורטר 83' כתום וחבוט למוות בלי מזגן ובלי רדיו. ביום שהוצאתי רישיון, כמובן שאבא הליצן בא עם הטרנספורטר לאסוף אותי לסיבוב ראשון. "עשיתי לך ביטוח על זה". ואני התלהבתי, העדפתי את הגרוטאה החיננית הזאת. היה כיף לנהוג עליה. כמובן שגם נהגתי על האסטרו, שחוץ ממנוע ופינוקים היתה מחורבנת לגמרי.
 6. itaysamurai

  פיצה.

  ניסיתי, לא מצליח.
 7. itaysamurai

  פיצה.

  חברים, נמחקו תגובות לא רלוונטיות, בואו נישאר עם הדברים העגולים והטעימים האלה שלשמם התכנסנו.
 8. itaysamurai

  פיצה.

  הבצק הזה דביק ורך, יש לו פחות "גוף" מבצק מקמח רגיל וגם אם אני מפזר קמח תירס גס בנדיבות מתחת, זה לא מצליח והפיצה מתעוותת על המרדה. מה שאומר שאני פותח אותו על מגש שנכנס איתו גם לטאבון.
 9. itaysamurai

  פיצה.

  אז נחזור קצת לפיצות? אני חושב שדי מיקסמתי את היכולות שלי עם בצק לל"ג (נאמן לקפוטו פיורגלוט), השלב הבא הוא לעשות בצק מקדים כמצוות ויטו יאקופלי והתפחות ארוכות יותר. אני ממשיך לדקק את הבצק וזמן האפייה הוא כדקה וחצי ב-ooni. מה שכן מבאס בבצק, הוא שחייב תחתית ואי אפשר להחליק אותו לאבן. יש לי מגשי רשת שלא נותנים תוצאה מספקת וגם לוכדים את הבצק בין הריבועים. תבנית חלקה גם תיגע ישר באבן וגם תאפשר אחרי כדקה להחליק את הפיצה למגש. מחפש כאלה בקוטר 30 ס"מ כולל השוליים. אגב הידרציה, בבצק לל"ג זה כמעט 100 אחוז. 500 גרם קמח זה 450 מ"ל מים.
 10. itaysamurai

  פיצה.

  יפה, נראה אחלה קראסט. איך המוצרלה הזו ומאיפה קונים? הגבינות הגיאורגיות זכורות לי לטובה.
 11. תוך כדי קריאת הפוסט קפץ לי "תל חנן!!!". לא חשבתי על המקום הזה 20 שנה בערך. "פונץ' בננה" שבטח היום הייתי מטיס אותו לכביש. עוד המלצה, יותר צפונית, גלידיס בצמח.
 12. גם וולדמן איש דתי, למי שזה משנה. לגבי יותר או פחות מומלץ, זה ניסיוני אחרי שני מוהלים שונים. אם היה בן שלישי, המוהל הרגיל היה מוזמן. בסוף שתי הבריתות היו תקינות ומוצלחות, רק שהדרך של וולדמן לא היתה לנו קלה. אם זה היה הילד הספציפי שהגיב כך - לא אדע. וולדמן לקח 2400 שח למיטב זכרוני. זה נכתב למען השלמת החוו"ד, לא טוען שמי שאין לו חייב להתפשר אם הוא לא רגוע, בטח לא באקט הזה שאין חזור ממנו.
 13. ד"ר וולדמן קיצץ את האמצעי שלי. את הבכור מהל מוהל "רגיל", בנאדם שכבר מוהל דור שלישי מאותה משפחה והלכנו עליו כי לא ידענו יותר מדי על התחום הזה לפני כ-11 שנה והיה נראה לנו שזה מספיק. הוא גם מהל במשפחה שלנו כמה וכמה פעמים והיה רגוע, נחמד וייצר בולבולים יפהפיים. עם ה"רגיל" הבן שלי בכה בערך חצי דקה אבל הוא גם המשיך לבכות קצת ליום שאחרי. המוהל הגיע במיוחד (שעה נסיעה) שוב כדי לעזור במקלחת הראשונה. לקח 800 ש"ח ואמר שהוא קונה בזה אוכל למשפחות נזקקות ואני לגמרי מאמין לו. הד"ר הגיע עם שני עוזרים, הוא איש מאוד נחמד ורואים שגם מאוד מנוסה. אבל מה, עשה פעולה שכנראה מספיקה
 14. אני לא אומר לקחת כל עבודה וכתבתי שמה שהוצע נשמע בעייתי, אני גם לא אומר אבטלה כגנאי ובהחלט יש מצבים שכלכלית עדיף להישאר באבטלה. אני כן מציע לראות טיפה מעבר לג'וב הספציפי. אני חיפשתי עובדי יצור בכמה תקופות. לפני הקורונה תוך יום-יומיים היו לי 10 קו"ח. במעמקי הקורונה שבועיים לא היה כלום. אותו דבר שכניי לאיזור התעשייה. כשאלה שלא הציעו את עצמם יתעוררו ביוני, אני ושכניי כבר לא נצטרך. השוק לא יתעורר בשניה שיכריזו על תום האבטלה. אין לי מושג אם יאריכו או לא. תחושת בטן אומרת לי שלא (התקדמות החיסון, היכולת של הממשלה לממן עוד ועוד). אני מסכים עם הגישה של להשתמש
 15. הערה למצדדים באבטלה, צריך לזכור שעוד כמה חודשים בודדים תהיה הצפה של דורשי עבודה ברמות האלה של שכר והכשרה ואז באמת יהיה קשה למצוא עבודה. כן, העבודה הנ"ל בעייתית, אבל צריך להסתכל גם קדימה.
×
×
 • תוכן חדש...