Jump to content

פינדר

 • הודעות

  252
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  4

כל מה שפורסם על ידי פינדר

 1. הכי טוב זה לתפוס את ההיא מהוועד ולהתקשר איתה ביחד לבנק.
 2. אם זו מיטב הבנתך, מומלץ שתימנע מלחשוף אותה ברבים.
 3. עם כל החיבה שלי לעבודה מהבית, אני רוצה לציין שיש הבדל משמעותי בין עבודה במשרד לעבודה בבית, מבחינת יעילות והספק, בכל מה שקשור לדברים שמצריכים אינטרקציה עם עובדים אחרים. במשרד כשאני רוצה לסגור איזו נקודה לא מובנת, אני ניגש לבחור שעובד איתי. אם שנינו לא מסכימים על הגדרה מסויימת, ניגשים ביחד לארכיטקט, ולפעמים קוראים לעוד מישהו, מציירים סכמה על הלוח, ותוך 10 דקות מגיעים להסכמה. בבית הייתי מתקשר לבחור. נגיד שתופס אותו, מנסים להעלות את האכיטקט בשיחה, אבל הוא בדיוק מכין צהריים לילדים והבחור הרביעי בדיוק יצא רגע. אז צריך לתאם מועד לשיחה בעוד שעתיים שלו, או בכלל מחר ואז לנהל את השיחה בזום או וובקס או אפליקציה אחרת, שבה אחד לא שומע, השני במיוט ולצייר סכימה זה בכלל סיפור... ככה מבזבזים שעות...
 4. אחרי 4 שנים, כשיש הrsu שמפשירים בכל רבעון? נסתדר עם עבודה במשרד..
 5. פיתרון למה? נגרם נזק? אם הנזק היחיד הוא עלות הגרר והחלפת הפלאגים, תפנה למוסך ותבקש שישלמו את העלות (או שיזכו אותך בטיפולים שווי ערך, במידה ואתה מעוניין להמשיך לטפל שם). אם יסרבו, הגש תביעה קטנה, עם פירוט של כל ההוצאות. בכל מקרה תדאג שיהיה לך כמה שיותר תיעוד והוכחות, שאכן שמו לך פלאגים לא מתאימים.
 6. לא יודע לגבי יפוי כח, רק שים לב שאתה לא "לוקח חזרה" את הרשיון שהפקדת, אלא ניגש למשרד הרישוי עם פס"ד ועם אישור ההפקדה ומוציא רשיון חדש.
 7. קרה לי יותר מפעם אחת, בכמה ערים, תמיד ויתרו לי. ברוב העיריות ההליך להגשת ערעור מתבצע בקלות דרך האינטרנט וניתן לצרף מסמכים שמראים שיש לך שני רכבים ושהופעל פנגו על הרכב השני.
 8. מעבר לעיניין של הפיצויים יש גם את הזכאות לדמי אבטלה, למי שזה רלוונטי עבורו. אבל אלו באמת כל ההבדלים בין מפוטר למתפטר.
 9. עובד בחברה אמריקאית שהמנכ"ל שלה לא מאמין בעבודה מהבית. כבר כמה חודשים עובדים מלא מלא במשרד. לצערי אפילו לא בדקו מי מהעובדים בישראל מחוסן, בניגוד למה שעשו במרכזי הפיתוח באמריקה.
 10. אתה יכול לפנות להסתדרות בשאלה, או לעו"ד. בכל אופן אם אתה נחוש בדעתך ומעדיף להתפטר או להיות מפוטר מאשר לעבוד בלילות, תפעל מהר. אם תתחיל לעבוד לפי הנוהל החדש, לאחר כמה חודשים יראו בך כאילו הסכמת לו ולא תוכל לטעון להרעה בתנאים.
 11. צפיתי בחצי מהכתבה. גופים שמלווים בקלות כספים לצעירים שאין להם עבודה קבועה ואין להם נכסים (הלוואות בסיכון גבוה), יכולים להלין רק על עצמם כשהסיכון מתממש והצעירים לא יכולים לעמוד בהחזרים.
 12. הרעיון בהסדרי חוב הוא בדיוק הפוך. המטרה היא לאפשר לחייב לפתוח דף חדש ולא לדון אותו לחיות ברחוב עד סוף ימיו. עם זאת, האם דנקנר היה יכול לשלם יותר? כנראה שכן. זה המחיר של השיטה.
 13. אני יודע שעוד ישראלים לא רואים אותם. באיזה איזור החשבון שלך? אתה משתמש בVPN?
 14. שאלה: נטפליקס פירסמו שהעלו 32 סרטים פלסטינאים תחת השם "סיפורים פלשתינאיים". הלינק: https://www.netflix.com/browse/genre/81515124 כשאני נכנס יש רק סרט אחד זמין, בזמן שאחרים מדווחים שיש להם יותר סרטים זמינים. אני מניח שזה קשור להגדרת איזור. יש דרך פשוטה לגרום לזה להיות זמין עבורי, בלי לקלקל את הסרטים שזמינים עבורי ועבור בני המשפחה?
 15. תמיד יהיו מי שינצלו את המצב לרעה. נתקלתי בפרסום עצמי של עו"ד שמתפאר שאחרי שהשיג הפטר לחייב, ועכשיו החייב יכול לנסוע לחו"ל לחגוג.. פה העו"ד כותב על האפשרות בחוק, לקבל הפטר מרוב החובות בלי למכור את דירת המגורים, בהנחה שלחייב יש דירה. https://www.maariv.co.il/news/law/Article-820780 אני מניח שאלו חוקים שנועדו לסייע לחייבים לפתוח דף חדש, ולא לשקוע בבור חסר תקווה. ואני גם בטוח שיהיו כאלו שינצלו את זה לרעה. ** אני לא משפטן ולא קרוב למשפטן
 16. יש לנו נטיה להתמקד באנקדוטות ולהתעלם מהשכיח. המקרים של פישמן ופרי, הם היוצא דופן. בפועל אנחנו כל היום מתנהלים מול חברות בע"מ (רובנו גם עובדים בחברות כאלו) וב99% מהזמן זה עובד יופי. וגם במקרים שיש מי שמנסה לנצל את השיטה בצורה לא חוקית, רובם ישלמו על זה בפשיטת רגל, באיבוד נכסים, במאסר או בחייהם.. המיעוט שבמיעוט יצליחו "לעקוץ" את השיטה ולהמשיך להנות מהחיים ללא פגיעה.
 17. 20 שנה אני בהייטק, יצא לי לעבוד עם הנדסאי אחד. אתה מכיר חברה "מכובדת" שמעסיקה הנדסאים?
 18. קרה לי עם הבת שלי. אחרי כמה ימים עם חום שלא יורד ורופאת ילדים שלא שומעת משהו חשוד בריאות, לקחתי אותה למיון. גם הרופאות שם לא שמעו משהו חשוד אבל שלחו אותנו לצילום רק ליתר ביטחון ובצילום התגלתה דלקת ריאות ברורה. רק לא ברורה לי המסקנה שלך מזה. אולי עדיף להאריך את הלימודים ואת ההתמחות ולא לקצר אותם? לא הייתי שופט את מצב הרפואה על סמך אנקדוטות שקראת באינטרנט. להזכיר לך את הויכוחים שלך עם אנשים שלמדו היסטוריה בויקיפדיה? לבן שלי היתה תסמונת לא שכיחה במפרק. לקח לנו זמן עד שמצאנו את הפרופסור לאורתופדית ילדים שמתמחה בתסמונת הזו. אז גם הוא התעקש לראות בעצמו את הMRI כי מבחינתו יש לו יותר נסיון בלבחון MRI של התסמונת הספציפית הזו, מאשר לרדיולוג שבוחן מאות מקרים שונים בכל יום. האם זה מייתר את עבודת הרדיולוג בשאר 90% המקרים הלא נדירים? שוב, ה15 שנה כוללים 7 שנים של רפואה כללית. האם צריך את כל השנים האלו בשביל פענוח MRI בטן? לא יודע. אני עדיין לא מבין מה אתה מציע. לקצר לימודים לרופאים? לקצר התמחויות? לשנות את התוכן? שנינו לא אנשי רפואה. אני מנסה לחשוב מה היה קורה אם היה נפתח פה דיון שבו אנשים שמעולם לא עבדו בהייטק, היו מציעים לפתור את המחסור בכח אדם בהייטק, בקיצור התואר במדמ"ח לשנתיים.
 19. אתה מתכוון ל6 שנים של רפואה בסיסית או של ההתמחות? כשאני נתקל בבעיה שאני לא מכיר, אני מחפש תשובות, מנסה כמה דרכים, לפעמים מבין שטעיתי רק אחרי שהשקעתי הרבה זמן הפתרון הלא נכון. לא הייתי רוצה שרופא יישם עליי תהליך כזה במשהו שהוא לא מקרה סופר נדיר. אני לא איש רפואה אז אני לא יודע אם צריך כל פיפס ממה שהם לומדים. זה שרשור מעניין שקראתי לא מזמן, רופאה רדיולוגית כותבת על ההכשרה ועל האפשרות שתוחלף בAI כמו שכתבו פה. https://twitter.com/ShlomitTamir/status/1426919724819042305?s=20
 20. רוב המתכנתים לא יחשבו לעולם אינטגרל משולש או במשהו אחר שלמדו בקורסים במתמטיקה. בשביל שאורתופד יתן לך ארקוקסיה הוא צריך לצבור מספיק נסיון ומספיק ידע בשביל לזהות את המקרים שבהם יש סבירות גבוהה שהתשובה היא ארקוקסיה. אני לא חושב שאתה רוצה ללכת לאורתופד שלא יודע להבחין בין המקרים האלו. היום רופאים בוחרים ההתמחות אחרי שסיימו לימודי רפואה וסטאז', שבהם למדו הכל מהכל. אתה מציע שהם יבחרו התמחות כבר בקבלה לאוניברסיטה ואז ילמדו רק מה שרלוונטי להתמחות שלהם? אני אשאל אותך את מה ששאלנו את ליאור פעם בדף הפוליטי: אתה מכיר מקום בעולם שלומדים בו בשיטה הזו?
 21. אז זה נשמע כמו הזדמנות זהב למי שחולם לעבור לאנגליה, כמו פות"ש.
 22. למרות המצב, לא נראה שהבריטים משחררים ויזות בקלות. רק 20 ויזות עבודה הונפקו לנהגי משאית. https://www.theguardian.com/business/2021/oct/13/just-20-uk-visas-issued-to-foreign-lorry-drivers-government-admits?utm_term=Autofeed&CMP=twt_b-gdnnews&utm_medium=Social&utm_source=Twitter#Echobox=1634149029
 23. עד כמה שאני מכיר מדובר בחברה אחת, שנוהלה ע"י משפחה מושחתת (סאקלר). לא יודע במה אתה עוסק, אבל אני בטוח שאני אוכל למצוא אנשים לא ישרים שעוסקים בדיוק במה שאתה עושה. האם אני יכול להשליך מזה שכל מי שעוסק במקצוע הזה הוא מושחת?
 24. כל הפוסט שלך נגוע בגישה קונספירטיבית, שאין הרבה מה להגיב פה. אם מודרנה ילדים טובים, למה הם רוצים למכור לנו בוסטר? הטענה של הFDA אם אני מבין נכון, היא שהם לא הצליחו להוכיח שהבוסטר שלהם מעלה את רמת ההגנה באופן ניכר. שים לב, הם לא טוענים שרמת ההגנה הנוכחית, אחרי שתי זריקות מודרנה, מספיקה. הבוסטר המוצע של מודרנה, הוא בחצי המינון משל 2 הזריקות הראשונות. אולי זה לא מספיק?
 25. הרחבתי את המשפט שלך (שגם הוא נכון בפני עצמו)
×
×
 • תוכן חדש...