Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

@Avatar Schnitzel

ChemGuy, זה אתה? היית חסר.

• מצחיק 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4632

• SlowRide

4443

• פינדר

3496

• m3x7r3m3

2926

לפני 11 שעות, Potato כתב:

למרות שלדעתי המבצע היה אמור להמשך,בסך הכל לטענת הצבא הושלמו מטרות רבות והמחיר היה לטענתם פרופורציונלי.

מה גורם למבצע הזה להיות הצלחה או כישלון? חוץ מאיך שהמוח הלא כשיר שלי שופט אותו מבחוץ

לפני 11 שעות, SlowRide כתב:

מבחינת הצבא היעדים שתוכננו הושגו. מבחינת דעת קהל, ככה זה עכשיו - היום צריך לתת לכולם להיות מנצחים. תמונות ניצחון שחמאס מפיץ בכל מקום זה כמו גביע השתתפות.

לפני 3 שעות, Avatar Schnitzel כתב:

הפצצנו אותם 11 ימים עם הנשק הכי מתקדם שכסף יכול לקנות. מן הסתם יהיה הרבה נזק בעזה. 

אבל הם באמת ניצחו. לא הצלחנו להשמיד אותם, לא הצלחנו להפסיק את ירי הרקטות ודקה אחרי שאבו-מאזן יתפגר החמאס ישתלט גם על הגדה. החמאס ישתקם תוך 2-3 שנים, ישפר את היכולות הבליסטיות שלו עוד יותר ובעימות הבא אולי כיפת ברזל כבר לא תהיה יעלה. ואז אנחנו נהיה לגמרי עמוק בחרא. 

ומי שיהיה חתום על זה הוא מר ביטחון. עדיין כל תושבי הדרום יצביעו לו. כי ככה הם. כבשים. אני רואה את זה במשפחה שלי ב-live. 

אני לא חושב שיש כאן איזה כשלון גדול ומאידך גיסא איזו הצלחה גדולה, סה"כ התכתשות מוגבלת שאי אפשר לצפות ממנה ליותר מדי. בגדול נראה שהצבא פעל בצורה סבירה, לא עשו יותר מדי טעויות, ועשו מה שאפשר בהנחה שההוראה הייתה לא להכנס פנימה (בצדק) אלא לעמוד על הגדר ולהפציץ כמה שיותר מטרות עד שביידן שורק לסיום. גם כיפת ברזל תפקדה היטב ואפילו יותר טוב מבפעמים קודמות. גם אי אפשר לדבר יותר מדי על יעדים שהושגו מאחר שלהערכתי לא הוגדרו כאלה כלל.

אין מה לדבר על להשמיד את החמאס בפעולה כזו, גם לא על הפסקת ירי הרקטות. זה היה ברור מהשניה הראשונה ששיגור הרקטות יימשך עד שריקת הסיום. מבחינתם, גם אם יצא מהמחילה חמאסניק אחד חי עם רקטה אחת וישגר אותה, הם יכריזו על "נצחון אלוהי". ככה בדיוק היה בלבנון ב-2006. לא צריך להתרגש מזה יותר מדי - מה שחשוב זה מה שיהיה בעוד חודש-חודשיים, כשהאבק יישקע.

את ה"נצחון" צריך למדוד במובן הקלאוזוביצי, כלומר האם התוצאות ימונפו להשגים מדיניים כלשהם שיעבדו לטובתנו. במידה מסויימת זה מה שנעשה בלבנון. כעת, אם הייתה לנו הנהגה אחרת... יכול להיות שזה היה המצב. מכיוון שיש לנו את ביבז, אנחנו יכולים להניח ברמה גבוהה של בטחון שזה לא יקרה, מה גם שאלה בכלל לא היו מטרות ה"מבצע" מלכתחילה.

עזה היא לא איום קיומי על ישראל. היא מטרד חמור, אבל לא קיומי. מובלעת בגודל 400 קמ"ר שאנחנו מקיפים אותה משלושה צדדים ושולטים באופן מוחלט בשמיים ובים שלה לא יכולה להיות איום קיומי. אני מאמין שאפשר לפרק בטווח הארוך את פצצת הזמן הזו, אבל... כנראה שביבז לא רוצה.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, Gosser1860 כתב:

@Avatar Schnitzel

ChemGuy, זה אתה? היית חסר.

לא. זו ציפור.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • מצחיק 3

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, יבגניפ כתב:

מה עם התואר?

מה עם סוף העולם?

ספר לנו, התגעגענו

לומד ראיית חשבון בפתוחה. זורם טוב. לימודים בבר אילן נפלו בגלל שהיה בלתי אפשרי לשלב את הלו"ז הקשיח שלהם עם משרה מלאה. לא מה שדמיינתי, אבל סה"כ אני מרוצה. 

לפני שעה, קורן בן אשר כתב:

אני לא חושב שיש כאן איזה כשלון גדול ומאידך גיסא איזו הצלחה גדולה, סה"כ התכתשות מוגבלת שאי אפשר לצפות ממנה ליותר מדי. בגדול נראה שהצבא פעל בצורה סבירה, לא עשו יותר מדי טעויות, ועשו מה שאפשר בהנחה שההוראה הייתה לא להכנס פנימה (בצדק) אלא לעמוד על הגדר ולהפציץ כמה שיותר מטרות עד שביידן שורק לסיום.

אין כאן כישלון. מדובר בסך הכל בעוד עימות מחזורי שלא פתר שום בעיה לטווח ארוך. חמאס כאן. רוב הטילים נשארו אצלם. במקרה הטוב הרווחנו עוד כמה שנות שקט. מה ה-end game כאן אלוהים גדול. מקווה שביבי לא אימץ את השיטה של האימפריה הרומית בשנותיה המאוחרות. בתור בן של היסטוריון גדול הוא צריך לדעת איך זה נגמר. 

ציטוט

גם כיפת ברזל תפקדה היטב ואפילו יותר טוב מבפעמים קודמות.

בתור אחד שגר באשדוד ו-3 טילים נפלו ברדיוס של קילומטר וחצי מהבית שלו הרשה לי חלוק עליך. הם משתפרים. טילים שלהם פוגעים יותר. הטילים שלהם איכותיים יותר. בעבר היה לי יותר זמן להגיע למקלט, אבל בעימות הנוכחי חלפו עוד 10-15 שניות מאזעקה עד שהתחילו ירוטים/נפילות. היו גם לא מעט נפילות במרכז (רמת גן, פתח תקווה).   

ציטוט

גם אי אפשר לדבר יותר מדי על יעדים שהושגו מאחר שלהערכתי לא הוגדרו כאלה כלל.

היה יעד והוא הושג במלואו. ביבי הרוויח עוד קדנציה. 

עריכה אחרונה על ידי Avatar Schnitzel
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, Avatar Schnitzel כתב:

בתור אחד שגר באשדוד ו-3 טילים נפלו ברדיוס של קילומטר וחצי מהבית שלו הרשה לי חלוק עליך. הם משתפרים. טילים שלהם פוגעים יותר. הטילים שלהם איכותיים יותר. בעבר היה לי יותר זמן להגיע למקלט, אבל בעימות הנוכחי חלפו עוד 10-15 שניות מאזעקה עד שהתחילו ירוטים/נפילות. היו גם לא מעט נפילות במרכז (רמת גן, פתח תקווה).  

זה עניין סטטיסטי נטו. השיפור אצלם מתבטא בכך שכמות השיגורים שלהם הפעם הייתה גדולה בהרבה מבעבר, בהנתן שיעילות כיפ"ב סביב 90% הרי שאם שיגרו נניח 500 רקטות לעבר אשדוד הרי שסטטיסטית 50 יפגעו (מעשית פחות שכן חלק כושלות ונופלות ברצועה וחלק בשטחים פתוחים או בים).

*נכון להיום* עדיין יש להם רק רקטות ארטילריות טיפשות ללא הנחיה או יכולת דיוק כלשהי. כשמשגרים מטחים על מטרה כמו עיר בגודל של אשדוד, ברור שיהיו פגיעות. "טילים שלהם פוגעים יותר" זה חסר משמעות במובן הזה. ברור שיפגעו במשהו. אני גר במרכז, יודע בדיוק היכן היו נפילות, אחת מהן גם לא רחוקה ממני.

דרך אגב, כבר ב-2014 היו גם כמה שיגורים סמליים בודדים מעזה לאזור שמצפון לחדרה, גרנו אז בזכרון יעקב, היו אזעקות ונכנסנו לממ"ד.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי צריך לקחת בחשבון שגם בחמאס יודעים שהנפילות זה סטטיסטי והם גם מחשבים כמה לירות במט"ח אחד בכדי לא להביא למצב שיהיו יותר מידי נפילות ואבדות בצד שלנו כי אז הוא מסתכן בכניסה קרקעית וחיסול.

גם הם לא טיפשים, הם כל פעם בודקים את גבולות הגיזרה ולא עוברים אותם שאין צורך כי הם רוצים לשמר את המשוואה הקיימת, נזק נדל"ן בעיקר+ כמה לוחמים ואחר כך מימון ושיקום הרצועה ובין כל סבב הכנסת מזוודות דולארים על בסיס קבוע.

טוב להם ככה וזה המצב.

חס ושלום ביום בו תיהיה לחימה אמיתית גם מול חיזבאללה וגם מול חמאס- אז יעופו כמויות גדולות בהרבה ואז כיפת ברזל תתעדף איזורים אסטרטגיים ופחות תגן על השכונות שלנו.

כל עוד העימות מוגבל אנחנו נהנים מהגנת כיפת ברזל על הבתים/שכונות שלנו.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek
  • מעניין 1

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שהם אינם טיפשים, מן הסתם יש גם אצלם גורמים שמבצעים חקר ביצועים ומנחים את מדיניות הירי. רק אמרתי שבנקודת זמן הזו, מה שיש להם להציע זה הרווית השטח ברקטות ארטילריות לא מונחות. לא הרבה מעבר לזה.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, קורן בן אשר כתב:

בוודאי שהם אינם טיפשים, מן הסתם יש גם אצלם גורמים שמבצעים חקר ביצועים ומנחים את מדיניות הירי. רק אמרתי שבנקודת זמן הזו, מה שיש להם להציע זה הרווית השטח ברקטות ארטילריות לא מונחות. לא הרבה מעבר לזה.

אתה כותב את "לא הרבה מעבר לזה" בזלזול. לא הרבה מעבר לזה שיתק את הדרום במשך שבועיים. ילדים מרטיבים במיטות. אנשים מפתחים חרדות. יש כאן דור שגדל תחת רקטות. לך תדע איזה השלכות פסיכולוגיות יש כאן לטווח ארוך. 

ותודה לאל שאין להם עדיין רקטות חכמות. אבל גם עם מה שיש להם הם מחפשים את נקודת הכשל של כיפת ברזל. והם ימצאו אותה. זה רק עניין של זמן. בעימות הזה הם הוכיחו שיש להם יכולת שיגור טילים יותר טובה מהרבה מאוד צבאות סדירים. (מילים של קצין בכיר, לא שלי) 

בכל אופן, מה ה-end game כאן? להתבצר מאחורי חיל האוויר וכיפת ברזל ולקוות שהאוייבים שלנו יתפוררו מבפנים? נקווה שזה יעבוד כי עם ההנהגה הנוכחית האסטרטגיה הזאת זה הכי טוב שנקבל. 

לפני כשעה, קורן בן אשר כתב:

דרך אגב, כבר ב-2014 היו גם כמה שיגורים סמליים בודדים מעזה לאזור שמצפון לחדרה, גרנו אז בזכרון יעקב, היו אזעקות ונכנסנו לממ"ד.

לצערי במלחמה הבאה תראה את הממ"ד הרבה יותר. באחריות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, eitanuch כתב:

נו אז מתי יש בחירות? ליברמן מתמודד? 

כנראה בספטמבר/אוקטובר. 

אם משהו טוב יצא מכל הבחירות האלה זה שגילינו כמה חדלי אישים יש בכנסת. בנט היה הגילוי האחרון. מדהים שאפס כזה היה במרחק נגיעה מרשות הממשלה. מי יודע אולי באמת אין אלטרנטיבה לביבי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Avatar Schnitzel כתב:

מי יודע אולי באמת אין אלטרנטיבה לביבי. 

אין אלטרנטיבה לביבי ש...מה?

עדיף אפס שלא יעשה כלום מאשר מישהו עשה ועושה נזק. יש פה אשליה שהרבה שבויים בה, שמה שקורה עכשיו זה "בסדר" בצורה מסוימת.

...זה ממש ממש לא.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מהקיצוניים שמוכנים לשים עציץ בכיסא ראש הממשלה העיקר שזה לא יהיה ביבי. שלא תטעה אני לא סובל אותו, לא הצבעתי לו פעם אחת, אבל עדיין צריך מישהו מתפקד בכיסא הזה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, Avatar Schnitzel כתב:

אתה כותב את "לא הרבה מעבר לזה" בזלזול. לא הרבה מעבר לזה שיתק את הדרום במשך שבועיים. ילדים מרטיבים במיטות. אנשים מפתחים חרדות. יש כאן דור שגדל תחת רקטות. לך תדע איזה השלכות פסיכולוגיות יש כאן לטווח ארוך. 

אין שום זלזול. יש כאן הערכת מצב קרת רוח. כמובן שאם מזוודות הכסף ימשיכו לזרום בחופשיות באדיבות ביבז, עוד כמה שנים נראה גם רקטות מדוייקות - טילי קרקע-קרקע לכל דבר ועניין שיודעים לפגוע במטרות נקודה. זה כבר יהווה אסקלציה משמעותית ויגרור אותנו לתגובה מסוג אחר.

ציטוט

ותודה לאל שאין להם עדיין רקטות חכמות. אבל גם עם מה שיש להם הם מחפשים את נקודת הכשל של כיפת ברזל. והם ימצאו אותה. זה רק עניין של זמן.  

הם כל הזמן מנסים לדגדג את המגבלות האינהרנטיות של המערכת. לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין מהן.

ציטוט

במלחמה הבאה תראה את הממ"ד הרבה יותר. באחריות. 

הפעם ישנו כולנו בממ"ד עשרה ימים, דרך אגב אני סגרתי את חלון הפלדה של הממ"ד ברגע שהתחיל הברדק בירושלים. חוץ מזה אל תאיים על יונה ביין, יש לי קריירה של ישיבה במקלטים עוד משנת 1991...

לפני 28 דקות, Avatar Schnitzel כתב:

אני לא מהקיצוניים שמוכנים לשים עציץ בכיסא ראש הממשלה העיקר שזה לא יהיה ביבי. שלא תטעה אני לא סובל אותו, לא הצבעתי לו פעם אחת, אבל עדיין צריך מישהו מתפקד בכיסא הזה. 

מילת המפתח - מתפקד. נראה לי שהאיש כבר לא מתפקד.

התנצלות ותיקון טעות. אתמול כתבתי שהסימביוזה בין ביבז לחמאס היא ברמה כמעט מוצהרת. טעיתי. *היא ברמה מוצהרת לחלוטין*.

https://mida.org.il/2019/05/16/מיטוט-שלטון-החמאס/

Screenshot 2021-05-22 155704.png

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...