Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה לרכב למשפחה עד 20,000

ב. סופר

פוסטים מומלצים

היי חברים. 

אז ככה..

אנחנו זוג עם 3 ילדים. 

מקווים שבשנה/שנתיים הקרובות זה יהפוך ל4 ילדים.

כרגע יש לנו c4 פיקאסו 2008. 

ולמה אנחנו מחפשים להחליף לא צריך להכביר במילים..

אשמח להמלצה לרכב שיענה על הצרכים שלנו.

הפרטים העיקריים-

- נדרש רכב אמין. גיר לא ידני.

- רכב שבאמת ניתן לקשור בו 3 כסאות בטיחות מאחורה (מה שמוציא הרבה רכבי 5 מקומות מהרשימה).

באופן ראשוני התמקדתי דווקא ב6 מקומות ומעלה, במחשבה לחסוך החלפה נוספת במקרה שהמשפחה תתרחב, אבל פתוח להצעות..

- אנחנו ממש לא מפונקים, מבחינת חויית נסיעה. לא מחפשים פיצ'רים מיוחדים ואביזרי נוחות.

- חשוב לנו רכב אמין, שעשוי להחזיק כמה שנים טובות.

- גרים בבית שאן, אז מיזוג אוויר איכותי חובה. נוסעים בין-עירוני פה ושם.

- מטיילים לא מעט במעיינות וכד' אז הרכב שנקנה יעבוד גם בשטח מדי פעם.

- בטיחות כמובן היא יתרון.. 

התקציב 20,000 כאמור. אולי אוכל להוסיף ל25 אם זה ממש יתבטא באמינות הרכב.

את הפיקאסו קנינו ב6000 ש"ח לפני כשנתיים, די 'טחנו' אותו מאז ומאד נהננו- בפרמטרים של נוחות פנים-הרכב והמרווח. עמדנו בגבורה בסיוט של הגיר הרובוטי.

גם את רוב התקלות החשמליות (בגאז', הנדברקס..) תיקנתי בעצמי בעזרת חלפים מהאינטרנט וכמה חלטורות עצמאיות.

אבל כעת נראה שהרכב לקראת סיום חייו,

ואני מעדיף לקנות הפעם רכב שהוא לא גרוטאה, גם אם זה ידרוש ממנו לשנות הרגלים כדי לשמור עליו.

תודה רבה !!

עריכה אחרונה על ידי ב. סופר
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל מזה שרכב ל7 ב20-25 יהיה מאוד קשה למצוא. (וכל מה שתמצא יכול להיות גרוע ממה שיש לך כרגע)

ו3 כסאות מלאים מאחורה לא יכנסו כמעט בשום רכב.

בן כמה הגדול/ה. אם יכול/ה לעבור לבוסטר רצועות. כבר חסכת כמה ס"מ חשובים.

אפשרי גם לקנות את הכסאות הכי צרים בחנות, ואז זה יכנס כמעט בכל משפחתית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי מרווח ונח יהיה הונדה FR-V , הוא מציע 3 מקומות מלפנים ו3 מאחור, מדובר ברכב לא ארוך כמו מיניוואן אך רחב מאוד ולדעתי יכנסו בו 3 כיסאות.

צריך להתחבר למראה החיצוני.... 

נסה לחפש  בשנתון 2009 -זה אמור להכנס בתקציב.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+1 להונדה FRV ( אם תמצאו אחת במצב נורמלי). שימו לב שהמזגן תקין. 

עוד רכב אמין - מאזדה 5. אי אפשר להתקין 3 כסאות בטיחות גדולים משורה השניה, כי המושב האמצעי צר מאוד, אבל כן אפשר שניים בשניה ואחד בשלישית.

יש גם קיה קארנס.

מיצובישי גרנדיס רכב גדול,  אבל מאוד לא חסכוני. 

B4 זה 5 מקומות,  הם צריכים 7 בקרוב.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אהיה קצת משבית שמחות.

קנית רכב ב-6000 ש"ח ושרדת כמה שנים כדי לספר.

אבל צריך להבין שרכישת רכב בתקציב הזה היא סוג של הימור, לפעמים מצליח, ולפעמים אתנ מגלה שרכשת צרות של אחרים.

אם הפיקאסו עדיין נוסעת, הייתי נשאר איתה ומנסה לחסוך ולהגדיל את התקציב.

אם לא - חפש מיצובישי גרנדיס.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.4.2024 בשעה 01:13, ב. סופר כתב:

אבל כעת נראה שהרכב לקראת סיום חייו,

זה המשפט החשוב ביותר.... מה הכוונה "כנראה"?

אני מצטרף ל zvit. אם אפשר תסחוב כמה שיותר עם הרכב הנוכחי. תחליף כשיגיע ממש לסוף חייו ולא דקה אחת לפני....

הדרישות שלך לא ממש מתכנסות עם התקציב שלך.

אולי אתה לא מבין את זה אבל נראה שהיתה לך הצלחה מאוד גדולה עם הרכב הנוכחי שלך. ב 6000 ש"ח רכב מרווח מאוד ששירת אותך שנתיים.

אתה עלול לגלות שב 20,000 אתה רוכש רכב לא יותר מוצלח מהנוכחי. ואז לגלות שאתה שורף כסף....

במצבך כל הגדלת תקציב תעזור.

אני לא אחד שמאמין בלעודד לקיחת הלוואות. אבל ייתכן מאוד שהלוואה של 30,000 ש"ח נדרשת במצבך ואתה באמת צריך את הכסף. ייתכן שאף תחסוך לך כסף כי פחות ילך על ריבית מאשר על מוסך או נבלה ב 20,000.  ב 50,000 ש"ח תגיע לרכבים אמינים יותר עם אופק שימוש משמעותי. 

בתאריך 28.4.2024 בשעה 09:58, zvit כתב:

אם לא - חפש מיצובישי גרנדיס.

לא רואים הרבה מהן על הכביש... אני מניח שלמצוא אחת ראויה לרכישה זו משימה לא פשוטה 

בתאריך 28.4.2024 בשעה 02:07, יוצא לעקיפה כתב:

הכי מרווח ונח יהיה הונדה FR-V , הוא מציע 3 מקומות מלפנים ו3 מאחור, מדובר ברכב לא ארוך כמו מיניוואן אך רחב מאוד ולדעתי יכנסו בו 3 כיסאות.

צריך להתחבר למראה החיצוני.... 

נסה לחפש  בשנתון 2009 -זה אמור להכנס בתקציב.

אני מכיר כמה שהחזיקו כאלו ישנות והיו מרוצים. אבל גם כאלו אין כבר הרבה על הכביש.

אני מכיר גם שתי משפחות שסחבו הרבה שנים בהנאה עם פיאט מולטיפלה (גם רכב של 3+3) דיזל.

אבל בשני המקרים יהיה קשה לאתר כאלו במצב טוב במחיר הזה.

באופן כללי תצורה של 3+3 זה מבנה מוצלח. חבל שאין עוד כאלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכל העונים!

קצת התבלבלתי מהגיוון בתשובות. אבל אני מבין שאני צריך לעשות חשיבה יותר רצינית.

אחדד כמה דברים:

בתאריך 28.4.2024 בשעה 01:23, om2 כתב:

ו3 כסאות מלאים מאחורה לא יכנסו כמעט בשום רכב

א. הגדולה יושבת בבוסטר גב, כך שיש לנו שני כסאות + בוסטר ולכך התכוונתי.

ברוב הפרייווטים זה לא נכנס, מנסיוני.

לפני 21 שעות, razi_pazi כתב:

זה המשפט החשוב ביותר.... מה הכוונה "כנראה"?

ב. הבעיות של הרכב הן- חום מנוע שנדלק בעליות וגם בימים חמים (כנראה בעיה ברדיאטור). המזגן (מפוצל) מוציא חום בצד אחד וקור בצד השני (שבר בקלפה), וגם כך לא תמיד מקרר. הרבה רעשים שכנראה מעידים על בעיה ב'מזלג' וגם כנראה תושבות מנוע לא מהודקות.. (כך אמר לי מוסכניק ממוצע). והגיר של הרכב הזה תמיד מועד לפורענות.

כיוון שלא חשבתי להשקיע בתיקון, והנסיעה כבר לא כל כך פרקטית בלי מזגן ועם מנוע שמתחמם, אני מתייחס אל הרכב כאחד שסיים את הסיפור. כלומר יתכן שנוכל לנסוע איתו אפילו עוד כמה שנים, אבל נסבול מאד בקיץ.

מה דעתכם? האם כן כדאי להשקיע בתיקון?

לפני 21 שעות, razi_pazi כתב:

אתה עלול לגלות שב 20,000 אתה רוכש רכב לא יותר מוצלח מהנוכחי. ואז לגלות שאתה שורף כסף.

ג. האם באמת לדעתכם קשה כל כך למצוא מינוואן משפחתית ב15-20 אלף שיחזיק, נגיד, 5 שנים במצב סביר? ברור לי שזה תלוי במצב הספיצפי ושתמיד יש סיכון. אבל עד כמה הסיכון נמוך מזה, בקניה ב50 אלף?

ד. על אילו רכבים אתם ממליצים במידה ואכן ניקח הלואה/ נגדיל תקציב ל50 אלף?

ה.האם במחיר של 50 ניתן למצוא רכב היברדי שיהיה שווה את החסכון בדלק אל מול ההלוואה?

ו. אולי כדאי לי לחפש טוב ולהמר שוב בסכום של עד 10,000...

היתרון שלי- שאנחנו מוכנים להתעלם מכל בעיית קוסמטיקה וגם לא מתפנקים. החסרון יהיה כנראה בתצרוכת הדלק, גם אם ההימור ישתלם. 

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה המצב, לא הייתי משקיע בסיטרואן הנוכחי. 

היברידי 7 מקומות זה פריוס פלוס.  ב 50 אלף ₪ יש רק רכבים שחוטים,  גם הסוללה ההיברידית עלולה  לרוששת אותכם במידה ותמות. 

רכב חסכוני 7 מקומות בתקציב שלכם זה אולי קיה קארנס דיזל 1.7. אבל גם כאן יש סיכון של גיר רובוטי בסוף חיי המצמדים ו/או מחשב הגיר. גם פיקאסו דיזל 1.6 /2.0 רכב חסכוני. לא ברור מה,מצב הרכבים האלה בתקציב שלכם.

ב 50 אלף ניתן למצוא טויוטה ורסו 2013-2014 . רכב אמין מאוד, אבל גם תלוי איך טופל.

מיצובישי אאוטלנדר 7 מקומות 2014 גבולי.

פיקאסו יותר חדשה 1.6 בנזין הכי פרקטית,  אולי תצליחו למצוא רכב שמור.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...