Jump to content

אורי מ.

 • פרסום הודעות

  655
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

55 נייטרלי

אודות אורי מ.

 • דירוג
  נהג נמרץ (> 500 הודעות)

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. לאיטליז במבשרת קוראים "הקצביה של עופר" והוא אכן איטליז משובח (איטליז הבית שלנו). לא רק בטיב המוצרים אלא גם בשירות מעולה. מה שכן, זה לא המקום למי שמחפש מחירים זולים. אגב, כשאין קורונה הם מקיימים גם סדנאות בשר. קרוב משפחה שהשתתף מאוד נהנה.
 2. עברתי על הספרות שהגיעה עם התנור ולא מצאתי אזכור לגבי מגבלה על מיקום ההתקנה (פנים/חוץ). בחרתי בחברת בנית שמשווקת את תנורי בוש, כפי שניתן לראות מהתמונה. העלות, 5,200 ש"ח והיא כוללת פירוק התנור הישן ופינוי שלו, התקנה והתאמה של הארובה, שלא לגמרי סטנדרטית אצלנו.
 3. ההספק הוא 24KW. הוא מותקן בחוץ, במסתור שסגור משלושה כיוונים וגג, בעומק של כמטר וחצי.
 4. תודה למייעצים. היום הותקן תנור חדש, בתקווה שיעבוד שנים רבות ללא בעיות.
 5. התכוונתי למה שידידנו m3m3m3m3 כתב. אם תשימו לב לתחילת הסרטון, המצלם נמצא בצד הימני של הנתיב הימני (אולי ממש על קו השמאלי של אי התנועה). התכוונתי שאם הוא היה נמצא עוד קצת שמאלה, קרוב למרכז הנתיב נהג האוטובוס היה, אולי, מנסה לעקוף אותו מימין, בתוך נתיב ההשתלבות. לוקח לו כ-8 שניות להגיע לתחנת האוטובוס - נצח בעיניי נהגים על הכביש. כמובן שיכול להיות שנהג האוטובוס היה נאלץ לנסוע בסבלנות מאחוריו וכל האירוע היה נמנע. אבל, כרוכב אופניים בכביש בין עירוני מהיר (בעצם בכל מקום) לא הייתי מנסה לאתגר את הסבלנות של אף כלי רכב עם יותר משני גלגלים ובטח לא את זאת של נהגי אוטובוסים.
 6. מה שהתכוונתי זה שאם הרוכב היה קצת יותר שמאלה בתוך הנתיב הימני אז חוסר הסבלנות של נהג האוטובוס היה עלול להתבטא בנסיון הדחפות מימין, בנתיב ההשתלבות.
 7. אמנם אני לא רוכב כמה שנים, אבל הנהג הישראלי המצוי פשוט לא רואה את רוכבי האופניים. כמות המקרים שהיו חותכים אותי, מטר לפני צומת, רק כדי להרוויח 3 שניות הייתה עצומה. לרוכב אופניים, שנוסע לאט בהרבה מקצב התנועה, אין מה לחפש במרכז הנתיב. זה אולי נכון לדו"ג ממונע אבל לא לרוכבי אופניים, לפחות לא במציאות הנהגים הישראלית. אגב, אם הרוכב היה ממשיך בנתיב שלו ולא זז ימינה בהחלט יכול להיות שנהג האוטובוס היה עוקף מימין, בשביל לחסוך כמה שניות.
 8. אולי מבחינת החוק היבש אתה צודק אבל המצלם רוכב על אופניים בכביש (האם זה כדאי? נושא לדיון אחר). מבחינת השרדות המקום הבטוח היחיד עבורו זה בשוליים וזה מה שהוא עושה מייד אחרי הצומת - נצמד לימין, איפה שסיכוי ההשרדות שלו הגבוהים ביותר. "חציית פס הפרדה" ו"עובר לנתיב האצה" זה, במקרה זה, דמגוגיה. את כל זה הוא לא היה צריך לעשות אם משתמשי הדרך האחרים היו "סופרים" את רוכבי האופניים ולא כמו בדוגמא הרעה שנהג האוטובוס הפגין. לדעתי החלק המיותר היחיד הוא נסיון ההדברות/חינוך/עימות עם הנהג ונראה שגם את זה הוא נטש אחרי 3 שניות.
 9. @korola לא מבין למה אתה כל הזמן מתייחס למספר המאומתים מבלי להתייחס למספר הבדיקות? בשבוע האחרון (12-18/11) עשו 258,800 בדיקות, בשבוע שלפני זה (5-11/11) עשו 209,100 בדיקות. נתוני אחוז המאומתים מראה דווקא ירידה, שולית אמנם, אבל ירידה מ-2.1% ל-2.04%. בשלושת הימים האחרונים הממוצע הוא 1.67% מאומתים, מול 1.88 בשלושת הימים המקבילים (שני עד רביעי, כולל) שבוע שעבר.
 10. לצערנו, להתרגש מנהגי מוניות שעושים על הכביש מה שבא להם זה כמו להתרגש מהשמש שזורחת בבוקר.
 11. מקלחת גשם אין לנו, לצערי, אבל אם מישהו מתקלח ובברז אחר בבית פותחים מים (שטיפת כלים במטבח, לדוגמא) אז את הצרחות של מי שבמקלחת אתה תשמע באנגליה. אין אפשרות לקבל מים חמים בשני ברזים בו זמנית.
 12. אחרי נסיון לא הכי מוצלח, ואולי לא מייצג, עם תנור באחזקת חברת גז אני נוטה להעדיף חברה מתמחה. לגבי ההספק, מכמה כיוונים קיבלתי את המספר 24KW, שאני חושב שזה גם התנור הקיים אבל אני לא בטוח שזה לגמרי מספיק (כאמור, התנור סופק ע"י הקבלן שבנה את הבניין, אנחנו לא בחרנו). הדירה די חשופה, ישנם 3 קירות חיצוניים לגמרי, כרבע מהגג (בניין מדורג) וחלק מהרצפה כי אנחנו קומה ראשונה מעל החניון, שהוא עצמו בקומה 0 ופתוח. עוד נתון, יש בדירה 9 יחידות של רדיאטורים (2 מהם קטנים בחדרי המקלחת/אמבטיה).
 13. בנית לא אמרו לי את שם הדגם של בוש. באתר שלהם מופיע השם Class 600W, שלא ממש נשמע כמו שם של דגם, ואילו במקום אחר מופיע Class 6000W, שחיפוש של גוגל מוצא כ-Gas 6000W. יתכן שזה הדגם שהם מוכרים. @innvision באתר של סופר גז מופיעים תנורים של חברת Baxi ברשימת התנורים המשולבים. התנורים של Rinnai מופיעים רק כתנורי חימום מים לברזים בלבד (בלי ההסקה).
 14. קיבלתי את ההצעות הבאות: מ'אורן' - תנור של יונקרס במחיר של 6,400 ושנתיים אחריות. מ'בנית' - תנור של בוש במחיר של 5,200 ושלוש שנים אחריות. על פניו נראה שההצעה של 'בנית' עדיפה ואין מה להתלבט אבל יונקרס הם שם ידוע יותר בתחום (כולם קוראים לתנורים האלו "יונקרס"). אם למישהו יש נסיון, טוב או רע, עם מי מהמותגים ונותני השירות אשמח לשמוע.
 15. האם אצלכם מדובר רק על חימום מים לברזים או גם למערכת חימום ביתית (תנור משולב)? האם אתם רכשתם או הותקן ע"י הקבלן שבנה את הבניין? סופרגז (ספקי ונותני השירות לתנור הקיים), למשל, לא מוכרים ללקוחות פרטיים. כך לפחות אמר לי הבוקר הטכנאי שהגיע לבדיקת התנור שלנו. גם התנור שלנו עבד לא רע, כשעבד. ההתקנה של התנור הנוכחי הייתה ע"י הקבלן שבנה את הבניין והיא הייתה לא מוצלחת, בלשון המעטה, כי פתח הפליטה של הארובה היה בגובה נמוך ובמרחק קטן מחלון אחד החדרים. כל הפעלה של התנור גרמה לדירה להריח כמו מאחורי אוטובוס דיזל בן 40 שנה. לאחר לא מעט פניות לסופרגז (שלא התלהבו להגיע ולעשות את השינ
×
×
 • Create New...