Jump to content

אורי מ.

 • הודעות

  696
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של אורי מ.

נהג נמרץ

נהג נמרץ (4/14)

115

מוניטין

 1. אני חושב שאתה יכול להגיע עם הביט השבור ל"שוורץ כלי עבודה", שאם אני לא טועה הם היבואנים של PB, והם יחליפו לך אותו ללא עלות.
 2. תראו את הסימונים בצילום, בכניסות הדרום-מערבית וצפון-מזרחית לכיכר. להבנתי ככה צריכה להתנהל התנועה בכיכר. נתיב ימני יכול רק להמשיך ישר, זאת אומרת לצאת ביציאה הראשונה או השניה ונתיב שמאלי יכול המשיך ישר, זאת אומרת לצאת ביציאה השניה או לצאת שמאלה, שזה אומר לצאת ביציאה השלישית או לחזור לכיוון שבא ממנו.
 3. מאותה סיבה שרכבים חדשים נמסרים חודשים אחרי ההזמנה - מחסור עולמי בשבבים.
 4. לפני תקנות תעבורה וחוקים יש תרבות ומחשבה שאתה לא לבד בעולם. לצערנו בארץ, לרוב, משתינים על שניהם מהמקפצה (על החוק ועל התרבות).
 5. אצלנו הגיע ערב אחד נציג של פרטנר ושאל איפה הוא מוצא את ועד הבית כי הוא רוצה להחתים על אישור לעשות התקנה בבניין. נציגת הועד חתמה אחרי שעה. תוך כ-3 שבועות הגיע נציג שחילק פליירים עם הטלפון שלו ומי שרצה התקשר אליו וקבע התקנה. עלות ההתקנה לבניין ולדיירים - 0. טוב לא בדיוק, אני חושב שהתקינו רכזת שמחוברת לחשמל של הבניין אז זה בטח עולה כמה שקלים לחודש בחשבון החשמל. אם אני לא טועה זאת הסיבה שמבקשים את חתימת הועד, כיוון שיש עלות שצריך לשלם כל חודש.
 6. בזק מפרסמים מפה נוחה שבה אפשר לראות איפה הם כבר פרסו (ומתוך זה אפשר לנסות להסיק האם הם קרובים למקום מגורים כזה או אחר, שעדיין אין בו פריסה): https://www.bezeq.co.il/bezeqfibermap
 7. לפני כחודש פרטנר התקינו אצלנו בבנין סיבים. האמת היא שמאוד הופתעתי כי אנחנו רחוב שצד אחד שלו בתים פרטיים וצד שני בתי דירות עם מספר דירות קטן בכל בניין (אנחנו 14 דירות על שתי כניסות ו-4 קומות). מרגע שנציג שלהם החתים את ועד בית שיאשר התקנה לקח כשלושה שבועות עד שהגיעו להתקנה בדירות. נציג המכירות לא ניסה למכור בכח נתב שלהם, שאל אם אני מעוניין ואחרי שאמרתי שלא בזה נגמר העניין, אמר שהם מספקים מתאם מאופטי לנחושת בחינם וכך היה. אנחנו התחברנו לחבילה של 600/60 וזה מה שמקבלים. משרשורים באתר שכן אני מבין שסלקום ובזק קצת פחות ידידותיות בנושא. כנראה שהמערכות שלהן דורשות זיהוי של ה-MAC של הנתב שלהם או של המתאם האופטי, מה שמקשה על שימוש בציוד פרטי. בכל מקרה, לדעתי, רצוי להשתמש בנתב פרטי שינהל את הרשת בבית ולא בנתב של חברה חיצונית שיתן לה גישה לרשת המקומית.
 8. אני רק תיקון קטן, ערן סגל לא אחראי על שום דבר חוץ מעל המודל של ערן סגל. באקדמיה חוקר לחוקר זאב ואין אחד שהוא הדובר של כל החוקרים באותו מוסד.
 9. שני הסנט שלי בעניין: צרפתי תמונה של המערכת אצלנו. מה שרואים זה את כניסת המים משמאל ואחריה סנן (אני יודע שהוא הפוך, עשינו תחזוקה באיזור ועוד לא ישרתי אותו). 4 ברזים חשמליים - השניים השמאליים הם להמטרה לדשא, כל אחד מפעיל 3 מתזים. השניים הימניים יושבים אחרי וסת לחץ. ברז אחד הוא לטפטוף שאר צמחי הגינה והשני לעציצים. מחשב ההשקיה אצלנו יודע לשלוט על עד 6 ברזים. יש היום המון חברות ודגמים, עם בלוטות', עם חיבור לוויפי ועוד. למרות שחשבתי להציע גם את האפשרות של שני ברזים נפרדים, כמו שהציע electric, לדעתי עדיף כבר עכשיו להשקיע במערכת עם אפשרות להרחבה. למקרה שתרצה להוסיף ברזים, כמו למשל במקרה של הרחבת הדשא (אם אין מספיק לחץ להפעיל יותר מ-3 מתזים בו זמנית) או תוספות אחרות כמו איזורים עם עם צמחיה בטפטוף וכד'. לדעתי דישון דרך ההשקיה לא הכרחי. אפשר לפזר אוסמוקוט (דשן בגרגירים) ידנית פעם-פעמיים בשנה ואפשר גם בלי לדשן בכלל.
 10. תיקון, הם כבר ב-V15 (אחרי שדילגו על 12-14).
 11. Edifier R1280DB זוג רמקולים קטנים, שכוללים שלט אלחוטי. הגודל הוא איפשהו בין מדפיים לרמקולים למחשב. יכולים לשמש גם כרמקולים למחשב וגם לסטריאו בחלל לא גדול מידי. מדובר ברמקולים מוגברים, זאת אומרת שאחד מהם כולל מגבר פנימי ובו נמצאים כל החיבורים וכפתורי השליטה. ורמקול השני מתחבר אליו בחוט רמקולים סטנדרטי, עוד נקודה שמהווה יתרון כי אפשר לשים איזה חוט שרוצים ולא מוגבלים למשהו שהיצרן בחר. אפשרויות חיבור: Line in, אופטי, Coax, בלוטות'. הם עולים בארץ כ-400 ש"ח (כשיש אותם, הם באים והולכים מהמלאי בחנויות בארץ). להערכתי, הלא מקצועית, אין רמקולים שיתנו תמורה טובה יותר למחיר. יש דגם מעט זול יותר, R1280T, שחסרות לו הכניסות האופטיות והבלוטות'.
 12. לגבי עלויות משלוח של אמזון, תבדקו כמה יוצא עם מנוי פריים. כשהתפרצה הקורונה ומחירי המשלוח עלו אז לפחות מאמזון UK המחירים ירדו לבעלי מנוי פריים. אולי זה המצב עכשיו גם מארה"ב.
 13. החסרון עם השיטה שאתה מציע היא שצריך לזכור לחבר את הדיסק ולעשות את הגיבוי. וכידוע מרפי נוטה לנצח בקרבות והצורך בגיבוי יהיה בדיוק באותו מקרה שבו שוכחים לעשות את הגיבוי.
 14. רק אציין שיש לי מכונה של QNAP (דגם - 453Pro), שנרכשה ב-2015 ועדיין עובדת מצויין. יש בה 4 דיסקים, שחלקם היו משומשים כשהוכנסו ורק אחד מהם כשל עד היום. כמובן שכמו בדיוניים על אמינות רכבים שונים, מקרה פרטי אחד לא מעיד על הכלל. לי, באופן אישי, יש עדיין מעצורים מלשים את קבצים האישים שלי, בעיקר תמונות, בענן כלשהו.
×
×
 • תוכן חדש...