Jump to content

אורי מ.

 • פרסום הודעות

  636
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

23 נייטרלי

אודות אורי מ.

 • דירוג
  נהג נמרץ (> 500 הודעות)

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. חבל שהכותרת מכלילה. הרי לא מדובר בשירות לקוחות של פיג'ו אלא בבעיה במענה טלפוני במרכז שירות ספציפי. בירושלים אין שום בעיה לדבר עם מרכז השירות בטלפון.
 2. מצטרף להמלצה של eyali23 על ה-Edifier 1280T. אני משתמש בהם כשנה והם מעולים. כאן תוכל לקרוא סקירה מפורטת עליהם.
 3. הזמנתי מהאתר של באג רמקול של SONOS בתחילת אפריל והוא הגיע לפי הזמנים שפירסמו. אני רוכש מהם מעט מאוד אבל יש כמה מותגים שהם היבואן ואז לעיתים זה משתלם, ע"ע ה-SONOS הנ"ל. אגב SONOS, ממליץ בחום על ה-SONOS SL שמחירו בבאג עכשיו הוא 499 ש"ח. זה זול מהמחיר בחו"ל (אמזון). ומדובר במוצר מוצלח מאוד, לטעמי כמובן.
 4. תודה, לא ראיתי. עוזר להבהיר את המצב. יש לי בבית שרת QNAP עם 4 כוננים של 1TB (מוגדרים 3 ברייד 5 ועוד אחד כ-hot spare), שחשבתי לשדרג מתישהו לכוננים של 2-3TB. השרת משמש בעיקר לגיבוי מחשבים בבית ולמולטימדיה קלה (לא מאוכסנים בו סרטים). זה אומר שהוא לא עובד קשה, בטח לא 24/7. עד עכשיו הכוננים האדומים של WD היו בראש רשימת המועמדים אבל הסיפור הזה גגרם לי לחשוב אולי עדיף לשקול חלופות (Ironwolf של סיגייט). אני מבין מהסרטון שהבעיה היא בעיקר במערכות עם הרבה קריאה, מה שלא קורה אצלנו, אבל, יש דיווחים על בעיות של בנית מערכי raid מחדש וזה יכול לקרות אצל כל אחד (קרה אצלנו עם אחד הכוננים בעבר). בקיצור. מה ההמלצה, להמנע מ-SMR?
 5. כבר כמה ימים שאתרי טכנולוגיה מלאים בנושא. מה הצלחתי להבין (אני חושב): 1. שיש כזה דבר שנקרא SMR, ושהוא בדרך כלל ממומש בכוננים בעלי נפחים גבוהים, בשביל לדחוס יותר מידע לכל פלטה. 2. ש-WD החליטו לממש אותו גם בכונני סדרת ה-RED שלה, בנפחים של 2-6TB, שמיועדים לשרתי NAS. 3. ש-WD עשתה את השינוי בלי להודיע לאף אחד. 4. שמשתמשים גילו ששרתי NAS שלהם לא אוהבים את ה-SMR ומדווחים על שגיאה במערכי RAID, או משהו כזה. מישהו יכול בבקשה להסביר להדיוטות במה מדובר?
 6. ואיפה היא תאכסן את אותן כמויות עצומות? במחסנים שהוכנו להתמודדות עתידית עם מגיפה כלשהי?
 7. גם אני חשבתי שההבדל הוא בהספק המקסימלי אבל אם אני מבין נכון את הטבלה בויקיפדיה אז שני המחברים יכולים להגיע ל-100 וואט: https://en.wikipedia.org/wiki/USB_hardware#Power
 8. sperial. שלומי לא מתכוון לחיבור USB-C בטלפון הנייד, כי מדובר באייפון עם חיבור lightning. הכבל מורכב משני חיבורים, צד אחד lightning וצד שני USB-C. במקרה כזה, בשביל לנצל את הכבל צריך מטען שהשקע שלו הוא USB-C.
 9. אפל לא איטיים בלאמץ סטנדרטים. הם אוהבים להשתמש בחומרה שלא תואמת את שאר העולם. באותה המידה הם עשו שימוש נרחב בחיבורי SCSI, Firewire כשאלו לא היו נפוצים כלל במחשבי wintel. וכמו החיבה שלהם לחיבורי Thunderbolt היום. אלמלא אפל כנראה היינו תקועים עם חיבורים סריאלים ופרללים במחשבים אישיים יותר זמן. הם היו הראשונים לאמץ את חיבורי ה-USB באמצע שנות ה-90. למעשה הם היו כל כך אגרסיביים בעניין שאלפי לקוחות שלהם, שרכשו מחשבים חדשים באותו הזמן, נתקעו עם ציוד היקפי כדוגמת מדפסות, סורקים וכד' שאותם לא יכלו לחבר אל אותם מחשבים חדישים שרכשו. במשך זמן קצר יחסית עוד יכולת לקנות מחשב עם חיבורים ישנים כדוגמת SCSI במקביל לחיבורי ה-USB אבל בדור הבא כבר היו חיבורי USB ו-Firewire בלבד ואז נאלצת לרכוש ציוד היקפי חדש.
 10. שים לב שיש מגבלה על כמות המכשירים שיכולה להתחבר למכשיר בו זמנית. עד כמה שהבנתי מקולגות בעבודה שהתקינו את זה, שלפעמים הם לא מצליחים להתחבר ולדעתי זה נובע ממצב שבו שכנים מתחברים ואז הם לא מצליחים.
 11. הערה קטנה. בפסקה על ההבדלים בין רמות האבזור כתוב ה"צמיגים רחבים יותר בקוטר 15 אינץ'" 15" זה הקוטר ולא הרוחב.
 12. לפני כחודש אמרו אנשים אצלנו בעבודה שלא ניתן לקנות ביטוח בריאות לנסיעות לארה"ב. בלי קשר לאפשרות הטכנית לטוס או לא, לא הייתי מגיע לארה"ב ללא ביטוח בריאות.
 13. 1. הפרש משמעותי הכוונה להבדל באחוזים בין ההכנסות המשותפות של שני בני הזוג. אם לאחד משכורת של 8000 ולשניה משכורת של 12000 אזי היחס בינהם הוא 40:60 ולדעתי זה הבדל משמעותי ולזה התכוונתי. 2. למה מישהו צריך "ללבוש את המכנסיים"? זוג שחי ביחד אמור להתנהל בשותפות שווה ולא במאבקי כוח ותחרות. אצלנו אף אחד לא "לובש את המכנסיים". 3. לא לקחתי חופשת לידה אבל הייתי בחופש בשבוע הראשון לאחר הלידה של כל אחד מהבנים. קמתי בלילות יותר פעמים מזוגתי (עד היום הבן הצעיר, בן 7, יודע שכשהוא קם בלילה הוא מגיע אלי). לא מרגיש שהגבריות שלי נפגמה. 4. אנחנו כנראה רואים את עניין ההצלחה בצורה שונה ולדעתי הצלחה כללית היא לא מדד יחיד ואפילו לא העיקרי.
 14. למעט השנתיים הראשונות של זוגתי ושלי יחד, בהן אני עוד הייתי בקבע והיא הייתה סטודנטית, היא מרוויחה משמעותית יותר ממני. אני לא מבין למה אתה חושב שזה הזוי ולמה שגרת החיים צריכה להיות שונה ממי שהמצב שלו הפוך?
 15. דעתי הדלה היא שאין הבדל בין התקופה הזאת לזמנים אחרים. הכללים והדרך לחיי זוגיות בריאים תקפים בכל זמן באותה מידה. ולמרות שזוגתי ואני יחד כבר כמעט 30 שנה אני לא אתיימר להיות יועץ זוגיות ולעשות רשימת עשה ועל תעשה.
×
×
 • Create New...