Jump to content

אורי מ.

 • הודעות

  694
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי אורי מ.

 1. נתקלתי בעבר בביקורת הזאת. נראה שהוא נכנס בדיוק לתקציב שלך.
 2. אם האוכל התקרר זה לא בגלל המכשיר שבנה. https://www.osimhistoria.com/theanswer/ep75-microwave-rerun
 3. זוכה פרס דרווין לשנת 2021?
 4. מצטער. אתה כמובן צודק. הגעתי עד רשימות הקישורים ולא ניסיתי להכנס.
 5. יש הערכות למקרה של רעידת אדמה שמתורגלת ע"ימשטרה וכוחות הצלה. ההערכות מתבססת על סימולצייה של תרחישים שמיוצרים במכון הגיאולוגי, מכון ממשלתי מחקר מדעי בתחום מדעי האדמה. התרחישים נוצרים באמצעות בסיס נתונים גדול מאוד שכולל את רוב התשתיות של מדינת ישראל והוא מעודכן באופן מתמשך. להפעלת סימוציה מגדירים נ"צ ומגניטודה של רעידת אדמה והתוכנה יוצרת אירוע. בין היתר מוערכים מס' נפגעים, ברמות שונות, כמה כבישים נפגעים, בניינים, מערכות הולכת אנרגיה (חשמל, דלק, גז וכד') פגיעה במבני ציבור כגון תחנות מד" א, בתי חולים ועוד. https://www.gov.il/he/Departments/General/earthquake-scenarios2 כאן אפשר לראות את תוצרי תרגיל נקודת מפנה 2017 של פיקוד העורף, תרגיל ארצי שתורגלה בו הערכות ארצית למקרה של רעידת אדמה. https://www.gov.il/he/Departments/General/national-earthquake-exercise
 6. יש לי הרגשה שהצוותים של בתי החולים לא לגמרי מסכימים עם הנוסחה הזאת. קולנוע ב-22/12, מישהו מרים ציפיות גבוהות מידי למטריקס 4?
 7. עברנו לפני כשחודשיים מדייסון חוטי, מאוד ותיק (15~ שנה), לכריש נטען דגם iz251 , שמגיע עם שתי סוללות נטענות ומטען כפול. אין לי נסיון עם דייסון נטען אבל נראה לי שהכריש מסתמך בעיקר על המברשות המסתובבות לאיסוף לכלוך ועוצמת השאיבה שלו נמוכה מזאת של הדייסון. ברוב הזמן הוא עושה עבודה טובה אבל איפה שצריך שאיבה חזקה אני עדיין מוציא את הדייסון הישן מהארון ומשתמש בו.
 8. לא יודע לגבי גזיבו ושמשיה אבל בחצר יש לנו סט אלומיניום ובד (4 כסאות ושולחן רבוע, נפתח) של חברת Green. הסט נמצא בחוץ ללא כל כיסוי והוא נראה במצב מצויין אחרי כמעט 10 שנים.
 9. שמים בארגז ואת הארגז שמים במחסן*. זה מה שאנחנו עשינו. *מחסן - החדר מחוץ לבית שבו אנחנו שמים את כל הדברים שהיינו צריכים לזרוק אבל לא נעים לנו כי הם תקינים.
 10. אם אני לא טועה זאת התנפחות של בלוטת הלימפה. קרה גם אצלי בשלישי ויש גם מי שסבלו מזה במנה השניה.
 11. אורי מ.

  מחזיק לטלפון ברכב

  המוצרים של iOttie מצויינים ושווים את המחיר שהם עולים. אם מזמינים מאמזון זה לרוב סביב 100-120 ש"ח, שזה סכום קטן מאוד ביחס לעלות אחזקת רכב. במיוחד בהתחשב בכך שזאת הוצאה ח"פ כמעט לדיי הרבה שנות שימוש. אני, באופן אישי, מעדיף את המוצרים של ברודיט, שכבר הומלץ עליהם כאן. ברכב האישי יש אחד שמחזיק 5 שנים וברכב של זוגתי, שנמכר לפני כמה חודשים, יש אחד שמחזיק מעל 6 שנים. אגב, אפשר לפרק את העריסה של iOttie (החלק שמתלבש על החלק הכדורי) ולהתקין אותה במקום העריסה של ברודיט.
 12. למה זמני סוללה לא חשובים? אולי למי שנמצא בצמוד לאפשרות לטעון זה לא חשוב אבל יש גם כאלו שלא. מלבד זאת, אם המערכת יעילה בצריכת אנרגיה אז אפשר להפעיל אותה עם סוללה קטנה יותר. אגב, אם אני לא טועה, באזורים קרים יעילות הסוללות קטנה יותר (ריאקציה כימית בטמפ' נמוכה?) ואז בישראל סוללה מסויימת תספיק אבל במדינות קרות, עבור מי שלא נמצא בסביבה מחוממת כל היום, זה כן משמעותי. אמ;לק במערכת מופעלת סוללה יעילות חשמלית זה תמיד דבר חשוב.
 13. אם מעבד אחד פחות יעיל מהאחר זה יתבטא בצריכת חשמל גבוהה יותר ואולי גם הגעה לטמפ' גבוהות יותר. אז נכון, מבחינת המשתמש העבודה מתבצעת, אבל יש לזה מחיר ולא תמיד אנחנו רוצים אותו.
 14. בעקרון רצוי למלא את כל הנפח במוצרים קרים, מהמקרר או מהקפיא (חוץ מהקרחומים למינהם) כי אז רוב החלל קר. במידה ואין צורך בהרבה מוצרים אז לשים בקבוקי מים קרים גם טוב.
 15. מה זה "מחזיקות קרח יפה"? בלי גרפים עם דגימת טמפ' כל דקה ומשוואות הסעת חום ההמלצה לא נחשבת
 16. א. חברה ממשלתית זה לא משרד ממשלתי. למיטב ידיעתי חברה ממשלתית לא עובדת לפי כללי נציבות שירות המדינה. ב. במשרדי ממשלה יש עובדים עם קביעות, שאז השכר נקבע לפי דירוג ודרגה בלבד. יש גם עובדים בחוזים אישיים שבהם גם יש דירוג ודרגה אבל מרחב התמרון של ההעסקה רחב יותר ובכל מקרה לרוב השכר גבוה יותר מזה של עובד עם קביעות.
 17. אורי מ.

  רמיקוב

  4 צבעים כל צבע יש שני סטים של 1-13 ועוד שני ג'וקרים
 18. אנחנו גם עם פולירון ספוג 20+ שנים. אם אני זוכר נכון (20 שנה, לך תזכור) היו כמה רמות קושי ושלנו הוא על הצד הקשה (הכי קשה או אחד לפני).
 19. אורי מ.

  פיצה.

  אנחנו משתמשים במוצרלה די בופאלו. לעיתים משלבים עם מוצרלה גד.
 20. אם אני לא טועה זה הדגם שיש לנו לקמפינג https://ksp.co.il/web/item/138900&appkey=1006?gclid=CjwKCAjw3_KIBhA2EiwAaAAlimaOKAFU1ZXKCnYT17Xn9u2lk145sQ3CKAvqKt9jpt8Uubd9goMb0xoCOwYQAvD_BwE
 21. אתה לא באמת רוצה לראות את המחיר של מוצרי פליקן. ארגז רגיל שלהם בגדלים שאתה רוצה עולה אלפי שקלים. לנו יש נסיון מצויין עם המוצרים של קולמן. כשזוגתי הניקה את הבן הגדול רכשנו אחת קטנה בשביל החלב ששאבה בעבודה. בבוקר הינו מכניסים כ-10 קרחומים ובסוף היום הטמפ' בתוך הציידנית עדיין הייתה 0 מעלות (מדדתי). אח"כ הצטיידנו גם באחת גדולה ליציאות לקמפינג והיא עשתה עבודת קירור טובה.
 22. הרצועה הוחלפה במאי, מסגרת הריקול. תכננתי להחליף אותה על חשבוני ואז הגיע הריקול וחסך ממני את העלויות. לגבי פרורים שמסתובבים במנוע. השאלה היא אם יש משהו לעשות, בלי שיהיה פולשני מידיי (הניתוח יהרוג את החולה)?
 23. שנה חמישית עברה, אבל גם היא, על כל צרותיה לא הצליחה לעצור את הקקטוס מלהתגלגל בכביש בשמחה. הרכב צבר עוד 14,285 ק"מ והקילומטרז' הכולל הגיע ל-82,000. צריכת הדלק השנתית הממוצעת השתפרה במעט, לאומת שנים קודמות. ממוצע של כל התדלוקים השנה עומד על 15.8 ק"מ לליטר. את השיפור אני נוטה ליחס לכך שהתנועה בכבישים הייתה דלילה יותר, בגלל מגבלות הקורונה ולכן היו פחות פקקים ועומסים בנסיעות היומיות לעבודה. למעט שנה שעברה (השנה הרביעית) יש שיפור עקבי משנה לשנה. מלבד טיפול שנתי, או ליתר דיוק זה של 75,000, שבו גם הוחלפה רצועת התיזמון, נאלצתי להכנס למוסך בגלל סולונייד קידום מרימי שסתומים שהחזיר נשמתו ליוצרו לפני כחודשיים. כמו בדיווח משנה שעברה, פנים הרכב עדיין מהודק כמו ביום הראשון, אבל, במקרים של נסיעה על כביש משובש יש מידי פעם צרצורים קלים מאוד. כל זמן שהכביש במצב סביר הם לא קיימים.
 24. מחקת את הספייסטורר/פיקאסו מקיום.
 25. אורי מ.

  המלצה למודם+ראוטר

  ב-KSP ישאת הדגם הזה של אסוס במציאון שלהם במחיר של 400 ש"ח (יש גם לא במציאון ב-100 ש"ח יותר). מדובר אמנם בדגם שאינו תומך בטכנולוגיה האחרונה (WiFi-6) אלא רק בזו שלפניה אבל הוא נחשב מאוד מומלץ ואני באופן אישי מאוד מרוצה מהנתבים של אסוס. לצרכים שצינת לא תרגיש, לדעתי, הבדל בשימוש בו או בדגם עם WiFi-6.
×
×
 • תוכן חדש...