Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

מה עם קפריסין? איך מקבלים שם אזרחות? חשבתי אחלה פיתרון כי זה קרוב שמרגישים כאילו גרים כאן מבחינת המשפחה אבל גם רחוק (מספיק) מהצרות שאולי יהיו כאן בעוד 10+ שנים?
גם אני בדעה שאין מצב שלא היה טיפה פוליטיקה והישרדות של ביבי בעימות האחרון, אפשר להתווכח כמה אחוז היה לכל גורם לגרימת העימות אבל אי אפשר להגיד שהכל רק צירוף מקרים מלמעלה.

לדעתי אפילו- הסיבה שלא הוחזרו השבויים מעזה זה כי ביבי לא רואה צורך בזה כעת ומה שהיה מספיק להשרדות הפוליטית שלו, במידה ויצרך אני בטוח שיוכל לארגן איזה עסקה שתחזיר אותם מהר מאוד ולהגדיל את הפופולאריות שלו עם תמונת החזרתם.

צר לי, עם השנים שרואים לאן פנינו מועדות נהפכתי לפסימי יותר לעתיד המדינה.

בנוסף לגבי הייטק וכו'- האם אתם חושבים שבשנים הבאות שכל "מבצע" יהיה אלים יותר וחס ושלום יתחילו ליפול טילים במפעלים של אינטל וכו' ויהרס להם הלו"ז והפסדים כספיים- האם חושבים שהם ישארו בארץ או אחד אחרי שני יברחו מאיזור הלא יציב שפוגע להם בעסקים? כי אז גם המוחות יברחו ונישאר במדינה שונה בהרבה ממה שאנחנו היום :-(.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4634

• SlowRide

4444

• פינדר

3497

• m3x7r3m3

2926

@hwgeekקפריסין הקשיחה עמדות אחרי שיותר מידי חברות התגלו שם כחברות קש להלבנת כספים, כמו מיודעינו ליברמן
תשקול מלטה.

לנושא אחר:

רענן שקד, ידיעות :
נתניהו ניצח. לא ישראל, לא צה"ל, לא המשטרה, לא מג"ב, לא היהודים. עדיין לא. אבל נתניהו כבר ניצח. תמונת הניצחון שלו היא, כמובן, נפתלי בנט מודיע ש"ממשלת השינוי ירדה מהפרק". המטרה הושגה.
האם אני מדמיין? קונספטריטיבי? שמאלני אדוק כל כך, רק-לא-ביביסט מורעל עד כדי כך עד שאני הוזה שנתניהו אחראי – במידה רבה משיקולים פוליטיים ציניים ובלתי נתפסים כשמדובר במחיר שהוקרב בחיי אדם ורכוש – להצתת מדינה שלמה וקריעתה לגזרים?
כן, הסיבוב מול החמאס היה בלתי נמנע מתישהו. אבל עובדה שחבית הנפץ שהתפוצצה בהר הבית ביום ירושלים השנה לא התפוצצה בשום יום ירושלים קודם. עובדה שאושר ירי רימוני הלם לתוך אל-אקצא יום אחד בדיוק בטרם עמדו נפתלי בנט ויאיר לפיד להכריז על ממשלת השינוי. עובדה שהרמטכ"ל כוכבי ביקש לפתוח במבצע מקדים בעזה כבר שבועיים קודם – אבל נתניהו, שהמנדט בדיוק היה אז בידיים שלו, סירב. עובדה שהמשטרה – שהייתה יעילה כל כך במיכתוז אלפי מפגינים מול בית ראש הממשלה – פשוט נעלמה מרחובות לוד, עכו ובת-ים הבוערים, המדממים, הרצחניים, כאילו מישהו אמר לעצמו: היי, עד שתפסנו חניה טובה, אני לא מזיז אותה עכשיו (או כאילו מישהו אמר לאיתמר בן-גביר: היי, גביר, אם מתחשק לך לאלתר לעצמך לשכה בשייח'-ג'ראח, אנחנו רק נסתובב לצד השני ונמשיך לנחור).
ועובדה שאהוד אולמרט – מי שמכיר מגוף ראשון את המשרה, הפוזיציה ונתניהו – חזה שבועיים קודם בדייקנות שנתניהו "רוצה משבר. עדיף בירושלים" וש"הם יצליחו להבעיר אש. נתניהו ימהר לפעול לאיחוד המחנה הלאומי, ונפתלי בנט עלול להצטרף". ועובדה שתומס פרידמן, פרשן הניו יורק טיימס למזרח התיכון, אמר אותו דבר. ועובדה שכבר במרץ 2020 נתניהו הודה ש"קיבלתי ערב הבחירות הצעה שהייתה מבעירה את כל המזרח התיכון והייתה מביאה לי את הבחירות".
והעובדה היא שאין פה שום הפתעה, בעצם. "יאללה… נעבור לחוץ לארץ, שהמדינה הזאת תישרף", שרטטה שרה נתניהו את תוכנית החירום של בני הזוג כבר ב-2002. ונתניהו, תגידו עליו מה שתגידו, הוא איש שמקשיב לאשתו.
אז אתם מוזמנים להתעקש, למרות כל העובדות האלה, שביבי לא ידע. הוא לא ידע. הוא פשוט ישב בבית מבואס, התחיל כבר לחפש במדרג שירות הובלות טוב שיעשה לו מחיר על שתי משאיות מבלפור לקיסריה, כשפתאום נשמע בום גדול מכיוון הר הבית. בסדר.
רוצים להאמין לזה? תאמינו. אני אטען שאתם פתיים או עיוורים-מבחירה, ואתם תטענו שאני שמאלני שהתחפף, אז יצאנו פיטים. אבל הנה העניין; שרובם המכריע של הישראלים – כולל תומכי נתניהו – לא מאמינים לזה. ובלי להיכנס למילים ששייכות יותר לספרי פנטזיה (קוסם? ערמומי? גאון מרושע?), יודע כל ישראלי סביר שנתניהו הוא, בשלב זה, האיש שמוכן לעשות הכל כדי להישאר בשלטון לחצי שעה נוספת. האיש שעלול להוביל לאסון לאומי רק כדי למנוע את מה שהוא משווק כאסון לאומי: "ממשלת שמאל" (עם נפתלי בנט ואביגדור ליברמן, כן?). האיש שאין לו בעיה להבטיח הכל – כולל בחתימת ידו ובערבות אישית של מר אמינות אריה דרעי – ואז פשוט לא לקיים. ראינו את זה קורה.
והעובדה שכל ישראלי סביר יודע את הדברים האלה על נתניהו היא הסיבה האמיתית, העקרונית, שבגללה האיש לא אמור בכלל להנהיג. כי אדם שרמת אמינותו המוכחת מחייבת את כולם לפקפק בה כל הזמן לא יכול או אמור להוביל גם ועד הורים.
אבל זה בדיוק הניצחון הגדול, הבלתי נתפס, של נתניהו; שהוא הבהיר למדינה שלמה שאין יותר, ולא תהיה, דרך להזיז אותו מבלפור, בלי קשר למה שאתם חושבים עליו. בעודו נשען על פלוגות הימין הקיצוני בהתנחלויות היותר לוחמניות, הבן-גבירים וחייליהם, אנשי שלומו ברוב מוסדות המדינה (לפחות אלה שטרם הופקרו), ואינספור מעוזיו התקשורתיים – נתניהו הפך את עצמו מדייר זמני בבלפור, כמו כל ראש ממשלה, לקיר תומך לא רק של הבניין, אלא של מדינת ישראל. תורידו אותו? ישראל תתמוטט כולה ותבער. עכשיו זו אקסיומה. נתון. ושמישהו ינסה לעצור אותו.
זו המשמעות המדכאת באמת של השבועיים האחרונים; שנתניהו הצליח להגיע למצב שבו תרשים הזרימה של כהונתו מוביל תמיד – לא משנה דרך איזה חיצים ותחנות-ביניים – לאותה שורה תחתונה: הוא נשאר בתפקיד. ניצח בבחירות? נשאר. לא ניצח? ימצא עריקים ויקים ממשלה ויישאר. לא מצא? יוביל לבחירות נוספות ויישאר. לא הצליח להוביל? יחוקק בחירות אישיות ויישאר. לא הצליח לחוקק? יבעיר מצב ביטחוני חירומי ויביא עריקים או יוביל לבחירות נוספות. ויישאר. תמיד יישאר.
זה תרשים זרימה שאין לישראל דרך החוצה ממנו. יש לו רק תוצאה אחת בכל מקרה: נתניהו. כמו פידל קסטרו שסגר 42 שנות שלטון בקובה האומללה בטרם הסכים שאחיו יתפוס את הנשיאות במקומו – נתניהו תמיד, לעולם, ינצח. בכל מצב ובכל מחיר. הרוגים במירון? הרוגים מטילים? מלחמת אזרחים ברחובות? לינץ' באזרחים? שריפת בתי כנסת? ילדים בטראומה? נתניהו רק מתחזק.
ואנחנו – הישראלים שמבינים את הבעייתיות שבהנהגת אדם עם שלושה כתבי אישום שרוב הציבור לא מאמין לו; הישראלים שלמדו כבר בקורס קצינים שהדבר הראשון שעליו ידיחו אותך הוא פאק באמינות; הישראלים שלא ידעו, ועדיין לא יודעים, לאן להוליך את הבושה, האימה וחוסר היישע מול לילות בדולח והתפרצויות שטנה מהסוג שתועד, שוב ושוב, בערים המעורבות (כן, בעיקר על ידי ערבים, בסדר אדון אין-סימטריה) – אנחנו, אין לנו יותר מה לעשות.
אנחנו נועדנו לתפקיד העבדים שחותרים את הספינה בסיפון התחתון, בשעה שהנהנים הראשיים – ממשלת נתניהו הנצחית על שותפיה הטבעיים: חרדים, כהניסטים, עריקים ואינספור שופרות – יושבים על הסיפון ונהנים מהנוף. אנחנו קטר הצמיחה, מקור הפרנסה, ספקי החיילים, משלמי המיסים, מטאטאי השברים, מרפאי החולים, והמצביעים בבחירות חסרות המשמעות הבאות, שיסתיימו, בטוב או ברע, בנתניהו.
זה הופך אותי מותש, כועס, שבור לב. זה אמור להפוך את כולנו. זה גם נותן תשובה לשאלה איך דברים כאלה קורים במדינות דמוקרטיות לכאורה; איך שלטון מנציח את עצמו ביתר-שאת דווקא ככל שהמצב במדינה הופך איום יותר. קיראו לזה, אם תרצו, פרדוקס נתניהו. האיש שלעולם לא יהיה מוכן לעבור שוב דירה, גם כשהשכונה סביבו תישרף כולה.
(פורסם ב-21.5.21)
  • אהבתי 1
  • מבאס 1
9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

יש עוד אפשרויות. רשימת האפשרויות שלך מתכנסת בסופו של דבר למלחמת העצמאות השניה. אומר את זה בצורה הכי צינית שאני יכול: לא יודע בני כמה הילדים שלך, אבל אלא אם אתה מעביר להם אזרחות זרה בירושה, או כמו ליהיא לפיד דמיינת אותם לובשים מדים עוד לפני שהם נולדו - אתה לא רואה כמה זה עצוב?

...

אני לא מכיר בן אדם, גם מהימניים יותר שאני מכיר, שלא טרח להוציא אזרחות זרה אם זה התאפשר לו. זו רמת האמון בעתיד של המדינה שביבי משאר. 

עצוב? כמובן. אבל קפוץ כמה עשרות שנים בודדות לאחור ותגלה כל מיני מדינות באירופה שנלחמו על קיומן או קמו איך שהוא משאריות של אפר.

אין שום כוח בעולם שיכול *להבטיח* לי שבעוד 50 או 25 שנה לא יתרחש טיהור אתני בשוודיה מטעם הרוב המוסלמי השליט.

בנוגע לאזרחויות זרות - באופן אירוני יש לי כזאת, אבל אני לא יכול להעביר אותה בירושה, אפילו לא לאשתי, אלא אם כן אני מהגר ומשתקע. בכלל, אני חושב שכל הקטע הזה של איסוף אזרחויות זאת יותר תכונה ישראלית אופורטוניסטית טיפוסית (ביטקוין?) מאשר תוכנית מגירה מסודרת.

בנוגע לרשימת הכשלונות - יש מדדים מדידים שלא מסתדרים עם רשימות המכולת שאני רואה כאן. עזוב ביבי. ישראל ב-20 השנים האחרונות מתקדמת להיות מעצמה.

• אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, maxcher כתב:

תיקון עיצוב ויישור הטקסט:

ציטוט

רענן שקד, ידיעות :
נתניהו ניצח. לא ישראל, לא צה"ל, לא המשטרה, לא מג"ב, לא היהודים. עדיין לא. אבל נתניהו כבר ניצח. תמונת הניצחון שלו היא, כמובן, נפתלי בנט מודיע ש"ממשלת השינוי ירדה מהפרק". המטרה הושגה.
האם אני מדמיין? קונספטריטיבי? שמאלני אדוק כל כך, רק-לא-ביביסט מורעל עד כדי כך עד שאני הוזה שנתניהו אחראי – במידה רבה משיקולים פוליטיים ציניים ובלתי נתפסים כשמדובר במחיר שהוקרב בחיי אדם ורכוש – להצתת מדינה שלמה וקריעתה לגזרים?
כן, הסיבוב מול החמאס היה בלתי נמנע מתישהו. אבל עובדה שחבית הנפץ שהתפוצצה בהר הבית ביום ירושלים השנה לא התפוצצה בשום יום ירושלים קודם. עובדה שאושר ירי רימוני הלם לתוך אל-אקצא יום אחד בדיוק בטרם עמדו נפתלי בנט ויאיר לפיד להכריז על ממשלת השינוי. עובדה שהרמטכ"ל כוכבי ביקש לפתוח במבצע מקדים בעזה כבר שבועיים קודם – אבל נתניהו, שהמנדט בדיוק היה אז בידיים שלו, סירב. עובדה שהמשטרה – שהייתה יעילה כל כך במיכתוז אלפי מפגינים מול בית ראש הממשלה – פשוט נעלמה מרחובות לוד, עכו ובת-ים הבוערים, המדממים, הרצחניים, כאילו מישהו אמר לעצמו: היי, עד שתפסנו חניה טובה, אני לא מזיז אותה עכשיו (או כאילו מישהו אמר לאיתמר בן-גביר: היי, גביר, אם מתחשק לך לאלתר לעצמך לשכה בשייח'-ג'ראח, אנחנו רק נסתובב לצד השני ונמשיך לנחור).
ועובדה שאהוד אולמרט – מי שמכיר מגוף ראשון את המשרה, הפוזיציה ונתניהו – חזה שבועיים קודם בדייקנות שנתניהו "רוצה משבר. עדיף בירושלים" וש"הם יצליחו להבעיר אש. נתניהו ימהר לפעול לאיחוד המחנה הלאומי, ונפתלי בנט עלול להצטרף". ועובדה שתומס פרידמן, פרשן הניו יורק טיימס למזרח התיכון, אמר אותו דבר. ועובדה שכבר במרץ 2020 נתניהו הודה ש"קיבלתי ערב הבחירות הצעה שהייתה מבעירה את כל המזרח התיכון והייתה מביאה לי את הבחירות".
והעובדה היא שאין פה שום הפתעה, בעצם. "יאללה… נעבור לחוץ לארץ, שהמדינה הזאת תישרף", שרטטה שרה נתניהו את תוכנית החירום של בני הזוג כבר ב-2002. ונתניהו, תגידו עליו מה שתגידו, הוא איש שמקשיב לאשתו.
אז אתם מוזמנים להתעקש, למרות כל העובדות האלה, שביבי לא ידע. הוא לא ידע. הוא פשוט ישב בבית מבואס, התחיל כבר לחפש במדרג שירות הובלות טוב שיעשה לו מחיר על שתי משאיות מבלפור לקיסריה, כשפתאום נשמע בום גדול מכיוון הר הבית. בסדר.
רוצים להאמין לזה? תאמינו. אני אטען שאתם פתיים או עיוורים-מבחירה, ואתם תטענו שאני שמאלני שהתחפף, אז יצאנו פיטים. אבל הנה העניין; שרובם המכריע של הישראלים – כולל תומכי נתניהו – לא מאמינים לזה. ובלי להיכנס למילים ששייכות יותר לספרי פנטזיה (קוסם? ערמומי? גאון מרושע?), יודע כל ישראלי סביר שנתניהו הוא, בשלב זה, האיש שמוכן לעשות הכל כדי להישאר בשלטון לחצי שעה נוספת. האיש שעלול להוביל לאסון לאומי רק כדי למנוע את מה שהוא משווק כאסון לאומי: "ממשלת שמאל" (עם נפתלי בנט ואביגדור ליברמן, כן?). האיש שאין לו בעיה להבטיח הכל – כולל בחתימת ידו ובערבות אישית של מר אמינות אריה דרעי – ואז פשוט לא לקיים. ראינו את זה קורה.
והעובדה שכל ישראלי סביר יודע את הדברים האלה על נתניהו היא הסיבה האמיתית, העקרונית, שבגללה האיש לא אמור בכלל להנהיג. כי אדם שרמת אמינותו המוכחת מחייבת את כולם לפקפק בה כל הזמן לא יכול או אמור להוביל גם ועד הורים.
אבל זה בדיוק הניצחון הגדול, הבלתי נתפס, של נתניהו; שהוא הבהיר למדינה שלמה שאין יותר, ולא תהיה, דרך להזיז אותו מבלפור, בלי קשר למה שאתם חושבים עליו. בעודו נשען על פלוגות הימין הקיצוני בהתנחלויות היותר לוחמניות, הבן-גבירים וחייליהם, אנשי שלומו ברוב מוסדות המדינה (לפחות אלה שטרם הופקרו), ואינספור מעוזיו התקשורתיים – נתניהו הפך את עצמו מדייר זמני בבלפור, כמו כל ראש ממשלה, לקיר תומך לא רק של הבניין, אלא של מדינת ישראל. תורידו אותו? ישראל תתמוטט כולה ותבער. עכשיו זו אקסיומה. נתון. ושמישהו ינסה לעצור אותו.
זו המשמעות המדכאת באמת של השבועיים האחרונים; שנתניהו הצליח להגיע למצב שבו תרשים הזרימה של כהונתו מוביל תמיד – לא משנה דרך איזה חיצים ותחנות-ביניים – לאותה שורה תחתונה: הוא נשאר בתפקיד. ניצח בבחירות? נשאר. לא ניצח? ימצא עריקים ויקים ממשלה ויישאר. לא מצא? יוביל לבחירות נוספות ויישאר. לא הצליח להוביל? יחוקק בחירות אישיות ויישאר. לא הצליח לחוקק? יבעיר מצב ביטחוני חירומי ויביא עריקים או יוביל לבחירות נוספות. ויישאר. תמיד יישאר.
זה תרשים זרימה שאין לישראל דרך החוצה ממנו. יש לו רק תוצאה אחת בכל מקרה: נתניהו. כמו פידל קסטרו שסגר 42 שנות שלטון בקובה האומללה בטרם הסכים שאחיו יתפוס את הנשיאות במקומו – נתניהו תמיד, לעולם, ינצח. בכל מצב ובכל מחיר. הרוגים במירון? הרוגים מטילים? מלחמת אזרחים ברחובות? לינץ' באזרחים? שריפת בתי כנסת? ילדים בטראומה? נתניהו רק מתחזק.
ואנחנו – הישראלים שמבינים את הבעייתיות שבהנהגת אדם עם שלושה כתבי אישום שרוב הציבור לא מאמין לו; הישראלים שלמדו כבר בקורס קצינים שהדבר הראשון שעליו ידיחו אותך הוא פאק באמינות; הישראלים שלא ידעו, ועדיין לא יודעים, לאן להוליך את הבושה, האימה וחוסר היישע מול לילות בדולח והתפרצויות שטנה מהסוג שתועד, שוב ושוב, בערים המעורבות (כן, בעיקר על ידי ערבים, בסדר אדון אין-סימטריה) – אנחנו, אין לנו יותר מה לעשות.
אנחנו נועדנו לתפקיד העבדים שחותרים את הספינה בסיפון התחתון, בשעה שהנהנים הראשיים – ממשלת נתניהו הנצחית על שותפיה הטבעיים: חרדים, כהניסטים, עריקים ואינספור שופרות – יושבים על הסיפון ונהנים מהנוף. אנחנו קטר הצמיחה, מקור הפרנסה, ספקי החיילים, משלמי המיסים, מטאטאי השברים, מרפאי החולים, והמצביעים בבחירות חסרות המשמעות הבאות, שיסתיימו, בטוב או ברע, בנתניהו.
זה הופך אותי מותש, כועס, שבור לב. זה אמור להפוך את כולנו. זה גם נותן תשובה לשאלה איך דברים כאלה קורים במדינות דמוקרטיות לכאורה; איך שלטון מנציח את עצמו ביתר-שאת דווקא ככל שהמצב במדינה הופך איום יותר. קיראו לזה, אם תרצו, פרדוקס נתניהו. האיש שלעולם לא יהיה מוכן לעבור שוב דירה, גם כשהשכונה סביבו תישרף כולה.
(פורסם ב-21.5.21)

עריכה אחרונה על ידי hwgeek
  • אהבתי 1

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעצמה 😂 של מה בדיוק?

ישראל בערך מחומת מגן+הרפורמה שביבי עשה בכלכלה ב2002 או 2003 מתקדמת.

היא לא מתקדמת בגלל ביבי. היא התקדמה לפניו. (הייתה תקופה כזו) ותתקדם אחריו.

יודע מה אני טועה, ישראל מ48 מתקדמת, פעם היינו כלכלה של חקלאות, מדינה עניה עם אנשים ששוכנו במעברות. תראה לאן התקדמנו מאז, או שביבי איתנו מ48?

אז ביבי לא שינה כלום בתמונה הזו. אנחנו חייבים לו את הרפורמה שהוא עשה בתחילת שנות ה2000 שהייתה סכנה ממשית לכלכלה, אבל מהר מאוד יצא לו הביבי, הוא הבין שלעשות את הדבר הנכון שם לו איקס על להיות ראש ממשלה ושינה תקליט. הוא יחזיר גם קצבאות ילדים אם צריך להשאיר את שרה ויאיר בבלפור.

לדעתי (אני בטח לא היחיד) יש הסכם סודי בין ביבי לחרדים ששומר אותם אצלו. ההסכם הזה נחתם כשביבי ישב עם לפיד בממשלה. הוא סגר איתם שהוא מעיף אותו הולך לבחירות ומכניס אותם והם איתו באש ובמים.

המדינה לא מעניינת אותו בכלל. מה שמעניין אותו זה שהוא המשיח בעיני עצמו.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • רעיון טוב! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, hans כתב:

עצוב? כמובן. אבל קפוץ כמה עשרות שנים בודדות לאחור ותגלה כל מיני מדינות באירופה שנלחמו על קיומן או קמו איך שהוא משאריות של אפר.

אוקיי, לדעתי זו תפיסת עולם מאוד פסימית, שגם מייצרת מציאות. 

לפני 13 דקות, hans כתב:

בכלל, אני חושב שכל הקטע הזה של איסוף אזרחויות זאת יותר תכונה ישראלית אופורטוניסטית טיפוסית (ביטקוין?) מאשר תוכנית מגירה מסודרת.

אני חושב שזה נותן ביטוי מובהק לחוסר האמונה של הישראלים, גם הימניים, במדינה הזו. זה בדיוק מה שאנשים אומרים. אבל זו פרשנות. אין לי מידע מדויק מה מניע את כל המזרחיים שאני מכיר לשלם על דרכון פורטוגזי, ואת כל האשכנזים לחפש סבתות אבודות בפולין.

לפני 13 דקות, hans כתב:

בנוגע לרשימת הכשלונות - יש מדדים מדידים שלא מסתדרים עם רשימות המכולת שאני רואה כאן. עזוב ביבי. ישראל ב-20 השנים האחרונות מתקדמת להיות מעצמה.

ישראל היא לא "מעצמה". זה סיפור נחמד שאוהבים לספר כאן אחד לשני, יחד עם סיפורים על זה שכל העולם כולו זה אנטישמים נאצים. במציאות ישראל היא מדינה שארגון טרור עם כמה אלפי לוחמים מצליח בכיף לשתק את שדה התעופה שלה, את הערים שלה, את התיירות - מה לא. אין פה עורף, אין לאן לברוח, כפי שהעידו אירועי השבועות האחרונים.  וכמובן, לפני ביבי היו פה עוד כמה ראשי ממשלה. שתרמו לטוב ולרע למצב הנוכחי.

אני לא יודע איזה מדדים לא מסתדרים עם רשימת המכולת שלי (איזה מדד, למשל, סותר את העובדה שהחרדים יצאו במרד די גלוי נגד המדינה בחסותו של ביבי?). הטענה האובייקטיבית היחידה נגד מה שאני אומר שאני מכיר היא שרמת החיים בישראל בכלליות עלתה בעשור האחרון. אני לא מתווכח על זה. אבל במצב של עשור של עליות בשווקים, מכל הדברים, את זה הכי קשה לרשום לזכותו של ביבי - שכבר קרוב לעשור מנהל גם מדיניות כלכלית פופוליסטית, והתרומה היחידה שלו לענפים הבודדים שמצליחים בישראל זה שגם שם הוא עושה את מה שהוא הכי טוב בו: כלום. אז לפחות הוא לא מזיק. ולצד השני מחירי הדיור עלו, מחירי המזון גבוהים בעשרות אחוזים ממה שהם במערב, הערים בישראל הן בין הפקוקות ביותר שיש במערב (ואני מחמיא כשאני מתאר את צורת ההתיישבות שיש כאן כ"ערים") וגם זה מתועד במדדים שונים ומשונים.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתניהו לא נקף אצבע בשביל למנוע מהחמאס להתחזק בתקופת ה-BFF שלו בבית הלבן שהיה נותן לו לכאורה חופש פעולה מוחלט. הוא נזכר לצאת למבצע כאשר יד ימינו של אובמה יושב בחדר הסגלגל. ביטחון המדינה לא מעניין לו ת'ביצה. זה הוא משתמש בחמאס כ-get out of jail card כאשר נוח לו. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, farkash7 כתב:

או שביבי איתנו מ48?

image.png.6d0ee882eb5a7b9367e1c7f5c4ddab5a.png

קרוב, 49.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, hans כתב:

בעולם יש רק שתי מעצמות - ארה"ב ואולי סין. כל השאר הם pawns במשחק שחמט שלהם. 

אנחנו כזאת מעצמה שנשיא ארה"ב מתקשר לביבי, תופס אותו בביצים ואומר לו שאם המבצע לא נגמר עד יום חמישי יהיו בעיות. המבצע נגמר ביום חמישי כמו שעון שוויצרי.  

אנחנו לא מעצמה. אנחנו מדינת חסות של ארה"ב ולהרבה מאוד אנשים בארה"ב מתחיל להימאס מאיתנו. בעבר תמיכה בישראל הייתה חוצת מפלגות. היום כבר ברור שלא נשאר לישראל הרבה חברים במפלגה הדמוקרטית. אגב, גם לזה ביבי אחראי במידה מסוימת. 

עריכה אחרונה על ידי Avatar Schnitzel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון שאנחנו כזו מעצמה ששרה לא צריכה אפילו להתקשר לביבי, הוא תפוס אצלה בביצים Using the force והיא אומרת לו בדיוק את מי למנות ומה לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, farkash7 כתב:

אתה מתכוון שאנחנו כזו מעצמה ששרה לא צריכה אפילו להתקשר לביבי, הוא תפוס אצלה בביצים Using the force והיא אומרת לו בדיוק את מי למנות ומה לעשות.

מזל שהמינוי של כוכבי היה מינוי מחטף של ליברמן. הבנתי ששרה לא אוהבת אותו. כנראה מוכשר מידי. 

אה, כן, הסנקציות על איראן כנראה יורדות עוד שבוע-שבועיים. שוב, עוד הישג מדהים של מר ביטחון. רק ביבי. ימין. חזק. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחחחחח מת כבר לראות אותם עוזבים. חלום. אני מציע לפיקוד העורך לפרסם הבהרה מראש שהרעש שתושבי ישראל שומעים זו לא אזעקה אלה צעקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא ישאיר אדמה חרוכה אחריו. 

לפני כשעה, hwgeek כתב:

מה עם קפריסין? איך מקבלים שם אזרחות? חשבתי אחלה פיתרון כי זה קרוב שמרגישים כאילו גרים כאן מבחינת המשפחה אבל גם רחוק (מספיק) מהצרות שאולי יהיו כאן בעוד 10+ שנים?
גם אני בדעה שאין מצב שלא היה טיפה פוליטיקה והישרדות של ביבי בעימות האחרון, אפשר להתווכח כמה אחוז היה לכל גורם לגרימת העימות אבל אי אפשר להגיד שהכל רק צירוף מקרים מלמעלה.

קפריסין זה חור ותורכיה כל הזמן מחרחרת מלחמה באזור. אבל דרכון אירופאי יכול לפתוח הרבה אפשרויות כולל הגירה יותר קלה לארה"ב. 

לפני כשעה, hwgeek כתב:

לדעתי אפילו- הסיבה שלא הוחזרו השבויים מעזה זה כי ביבי לא רואה צורך בזה כעת ומה שהיה מספיק להשרדות הפוליטית שלו, במידה ויצרך אני בטוח שיוכל לארגן איזה עסקה שתחזיר אותם מהר מאוד ולהגדיל את הפופולאריות שלו עם תמונת החזרתם.צר לי, עם השנים שרואים לאן פנינו מועדות נהפכתי לפסימי יותר לעתיד המדינה.

ברור. תמיד תשמור קלפים. 

לפני כשעה, hwgeek כתב:

בנוסף לגבי הייטק וכו'- האם אתם חושבים שבשנים הבאות שכל "מבצע" יהיה אלים יותר וחס ושלום יתחילו ליפול טילים במפעלים של אינטל וכו' ויהרס להם הלו"ז והפסדים כספיים- האם חושבים שהם ישארו בארץ או אחד אחרי שני יברחו מאיזור הלא יציב שפוגע להם בעסקים? כי אז גם המוחות יברחו ונישאר במדינה שונה בהרבה ממה שאנחנו היום :-(.

לאינטל יש בעיות הרבה יותר קשות מהרקטות של החמאס. 

מה שכן צריך להדאיג שעובדים בגוגל, אפל ועוד כמה ענקיות אמריקאיות דורשים מהבוסים להחרים את ישראל. זה תקדים מסוכן. 

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, Avatar Schnitzel כתב:

מה שכן צריך להדאיג שעובדים בגוגל, אפל ועוד כמה ענקיות אמריקאיות דורשים מהבוסים להחרים את ישראל. זה תקדים מסוכן. 

אתה יודע כמה עובדים יש לגוגל/אפל? אתה יודע כמה התלוננו?
בוא לא נעשה עניין מכל כותרת לשם הכותרת בthemarker.
בסוף מדובר בחברות שמעניין אותן כסף. בוא נגיד שגוגל ופייסבוק למשל עושים דברים הרבה יותר רעים ממה שעשינו עכשיו בעזה ביומום שלהן הכל לשם ה-$, אז לא הייתי דואג מהמוסר שלהן.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...