Jump to content

innvision

 • הודעות

  638
 • כאן מאז:

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של innvision

נהג נמרץ

נהג נמרץ (4/14)

84

מוניטין

1

תכנים שנפתרו

 1. עדיין זה החומר המתאים ביותר שאני מוצא לפי הדרישה של פותח השרשור (אלא אם כן מבצעים תיקון מסודר), מכל הבחינות כמעט, שאת חלקן ציינתי בהודעה המקורית. אפילו הוספתי צילום של תיקון מאוד דומה לזה של פותח השרשור, זו תמונה שאני צילמתי ולא משהו מהאינטרנט, כך שאני רושם מתוך ניסיון אישי. פותח השרשור יכול כמובן להזמין בעל מקצוע לצורך יישום החומר או לבצע את היישום על פי ההוראות, מכל מקום אין קשר בין זה לבין מה החומר המתאים ביותר.
 2. החומר שאתה צריך הוא מלט הידראולי מהיר יבוש. החומר מתייבש במהירות (כדקה) ומתאים גם לאיטום שלילי, עובדים אתו כמו פלסטלינה "על רטוב". הורד את חומרי האיטום הישנים ויישם מחדש על פי הוראות המוצר. יש גם לסיקה מוצר כזה שנקרא מונופלג, שיהיה בהצלחה : https://gilar.co.il/products/סיקה-מונופלג/ https://www.asbit.co.il/Control.aspx?control=modulesProducts/productDetails&pid=16190&controller=product&id_lang=1 הינה דוגמה לתיקון דומה ואיטום סופי שבוצע עם החומר:
 3. שוב, אני לא מכיר ספציפית את הדגם הזה, אבל נראה לי שפחות או יותר מה שרשמת (אני לא בטוח שגם את הידיות, אבל את ההגה הכרית וכולי...). זו הסיבה שאני מציע קודם לנסות איפוס כשההגה לא מיושר וקריאת הזווית קרובה לאפס, אם במצב זה האיפוס יעבוד אז סימן שהבעיה לא בסורק, אלא שלא נתקיימו התנאים לאיפוס תוכנתי (חריגה גדולה מדי בזווית האבסולוטית של החיישן). להבנתי, יש גבול לזווית המתוקנת.
 4. אני לא מכיר ספציפית את הרכב הזה, אז זו השערה בלבד, אבל יכול להיות שהסורק יכול לאפס רק זוויות שקרובות לאפס. נסה את הדבר הבא לפני שמפרקים שוב. אל תיישר באמת את ההגה אלא תביא אותו למצב שקריאת הזווית קרובה מספיק לאפס ועכשיו תנסה לאפס, אם מתאפס, פרק כדי לתקן פיזית את הזווית.
 5. מה שהוא אמר 👆, מחזק ומצרף את השרשור בו גם הגבתי עם ניסיוני האישי:
 6. לגבי מחירים, מהניסיון שלי מתקין לא בהכרח ייתן לך את המחיר הזול ביותר שתוכל להשיג עבור מזגן, ויתכן שהוא אפילו לא משיג את המחיר הטוב ביותר בעצמו. לפעמים המתקינים עובדים עם ספק מסוים (מחסן מיזוג) שמספק להם גם ציוד התקנה וגם מזגנים, ולא תמיד המחיר הזול ביותר זה מה שקובע בעבורם (השרות והנוחות עדיפים לפעמים). בפעם האחרונה חבר הזמין מאחד "המחסנים" האלו ישירות בפחות או יותר מחיר זאפ. בפעם שלפניה לקחו על 4 מזגנים "רגילים" משלוח מאוד סימלי נדמה לי שסביב 50 ש"ח, המחסן היה קרוב למקום המגורים. בקיצור, צריך לעשות סקר שוק, ולבדוק, לפנות למתקין ולשאול כמה עולה המזגן וכמה התקנה. אם המחיר של המתקין קרוב למחיר השוק תוכל לחסוך לך "כאב ראש" ולהזמין הכל דרכו. דבר נוסף, לא בהכרח שהמתקין יוכל לספק לך כל דגם שתרצה, לפעמים הוא יציע לך מתוך מבחר מצומצם של דגמים או מותג "מבית" המותג שרצית, אז כדאי לבר גם את הדגם המדויק.
 7. ראיתי גם המלצות כמו שאתה כותב לגבי החלפה מאוחרת של ה- UF, אבל ספציפית ביצרנים שקישרת אליהם רשום 6 חודשים ולא סייגו את השלב האחרון, אפילו לא מפורט מה כל שלב מכיר, ולכן מוזר בעניי. אבל גם בפן הרחב יותר, נניח שיש המלצה להחלפה דו שנתית של מסנני הפחם בעקבות בקטריות, אני יכול להניח שעד חצי שנה ה UF יכול להתמודד עם הזיהומים הביולוגים ? כלומר, אם לא היה את השלב האחרון למרות שלא עברה חצי שנה היו מתקבלים מים עם זיהום בקטריאלי מוגבר לעומת המקור. מעבר לחצי שנה גם ה UF יתחיל להעביר זיהומים? בהמשך למה שרשמתי למעלה, אם לא נבדקת הקיבולת, אז מה עשינו בזה? מה קורה עם יכולת הסינון הבקטריאלית לאחר X ליטרים? אני גם לא בטוח לאילו הערות אתה מתכוון, " (1) Claims of capacity or rated service cycle are not applicable for mechanical filtration. " האם לזו? אני לא יורד לסוף דעתם, הניסוח לא ברור לי, לא ישים לסינון מכאני, משמע? לא נבדק, לא רלוונטי ? שוב, אני מניח שמי שבקי בתקן, ההערה הזו ברורה לו. אני חייב להודות שלצערי חזרתי לסחוב מים מינראליים, גם בעקבות חוסר מגנזיום ועכשיו גם בעקבות הנושא של הבקטריות (שהייתי מודע אליו מההתחלה, אבל בחרתי להתעלם). נמאס לי לנסות לעשות את העבודה של הרגולטור, במיוחד כשאין לי שום סיכוי לפקח על כלום. אני שוקל לפרק את המערכת (למרות שנשאר לי עוד סט חדש של מסננים). גם מבחינת עלות, במקרה שלי, אם אעבור לשגרת החלפה של חצי שנה, אני כבר לא בטוח שזה משתלם באופן מהותי מרכישת מים. נושא הסחיבה עדיין רלוונטי כמובן. ככל שאני חושב על זה יותר, אני לא חושב שניתן להבטיח את התוצאה ללא בדיקות מעבדה תקופתיות, היו גם מקרים (לא מזמן אצלנו) שהגיעו מים מזוהמים לרשת איכשהו והעירייה חילקה מים מצוברים והורתה להחליף מסננים במערכות המים, מה שמחזק את חוסר השליטה ללא בדיקות.
 8. אני ממש לא בקי בתקינה של NSF, ואני מניח שללמוד את התקן זו חתיכת עבודה, אז אני כמובן התהיות שלי הן שאלות. 1. אני מניח שבהקשר של בקטריות התקן שמעניין אותך הוא NSF Standard P231 Microbiological Water Purifiers? אם כן, אז אני לא רואה אותו במערכת השנייה (https://info.nsf.org/Certified/DWTU/Listings.asp?TradeName=waterdrop&Standard=&ProductType=&PlantState=&PlantCountry=&PlantRegion=&submit3=Search&hdModlStd=ModlStd) 2. מדוע לא מצוין מספר גלונים בתקן הנ"ל? (כנראה שאני לא מבין כאן משהוא, אולי (1) הכוונה למחזור חיים שהוגדר ע"י היצרן???) ובתקן אחר דווקא מופיע: 3. בשתי המערכות האקוויוולנטיות (ווירפול ו- EcoPure ) אני לא מוצא שום מידע מה המדיה שנמצאת בכל שלב סינון, ומה הדירוג של כל פילטר מבחינת רמת סינון. האם אתה מצליח למצוא? 4. בשתי המערכות האקוויוולנטיות (ווירפול ו- EcoPure ), מצוין תקן NSF 42,53 אבל לא התקן שמופיע בסעיף 2 (P231), ואם אני מבין נכון, מצוין שהבדיקה בוצעה על ידי מעבדה אחרת. עכשיו זה באמת מוזר, כי באתר של ה NSF מצוין הרי התקן, אז אולי אני לא מבין כאן משהו. 5. בשתי המערכות האקוויוולנטיות (ווירפול ו- EcoPure ), היצרן דורש החלפת סננים כל 6 חודשים ללא קשר לכמות השימוש. זה לא מובן לי, החשש העיקרי שאני יכול לחשוב עליו הוא מהצטברות של בקטריות, מה שמעלה לי סימני שאלה. אם השלב האחרון מסנן בקטריות מדוע יש צורך בהחלפות בתדירות כזו? ובהשוואה להוראות של יצרנים אחרים עם מסנן פחם ללא שלב של אולטרה-סינון שגם שם ההוראות הן להחליף כל 6 חודשים בחלק מהסננים, זה נשמע לי מוזר.
 9. לא שמעתי על סנן ultrafiltration לפני, וגם לא נתקלתי באחד, מעניין מאוד! באופן אישי הייתי בודק תצורות קיימות של מערכות כאלו, כלומר האם היצרן של המערכת מסתפק במסנן האולטרה רק בשלב האחרון, אולי כדי לפנות ליצרן. האם אתה יכול לחלוק קישור למערכת כזו לרכישה? האם מצאת חומר טכני בנושא? לגבי נורת ה UV שמותאמת לזרימה, האם יש לך מערכת לדוגמה? אני מעריך שהספק הקרינה צריך להיות גבוה יחסית כדי להיות אפקטיבי בזמן חשיפה מצומצם.
 10. לצערי ללא פירוק קשה לי להאמין שתוכל לקבל ניקוי אפקטיבי (חוץ "מלעצבן" את העובש שעלול לפלוט אפילו יותר רעלנים, לפי מה שקראתי במקומות שונים). זו רמת הפירוק שהגעתי אליה אצלי (ראה תמונה), ואני חייב להגיד שגם היא לא מספקת לניקוי יסודי (אולי אם תשתמש בגרניק) היה המון עובש במאיץ (המפוח) ממש בפנים ובפעם הראשונה חשבתי שהצלחתי לנקות הכל וטעיתי. בפעם השנייה השתמשתי במרסס הידני שבתמונה (עלה גרושים, נראה לי סביב 20-30 ש"ח) והיה עוד המון עובש שחור במאיץ. אני עדיין חושש שלא הצלחתי לנקות את הכל מאחוריו "ובאמבטיה" (היכן שהמים נאגרים).לא רציתי לפרק את המאיץ כי כבר חששתי שאני עלול לכופף צנרת. לגבי חומר הניקוי, אני לקחתי סיכון ולא השתמשתי בחומר ייעודי מפאת המחיר הגבוה. השתמשתי בתרסיס של Dettol לניקוי כללי, אבל שוב, זה סיכון, כי לך תדע אם זה לא עלול לפגוע במאייד ובצנרת נחושת (לא להשתמש בחומר לאמבטיה כי שם רשום בפירוש שפוגע).
 11. כן, כל תאגיד מים אמור להציע לך דיגם מים לבקשת הצרכן בתשלום (יש בדיקת מתכות כבדות ויש בדיקת מזהמים בקטריאליים, ניתן גם לבצע את שתיהן). הבעיה שעל פי ההנחיות נדגם רק ברז אחד, ואני לא בטוח אם יאפשרו לך לדגום את הברז של הסנן. אבל אני מניח שניתן לפנות באופן פרטי למעבדה מאושרת (https://www.health.gov.il/UnitsOffice/HD/PH/LabDept/Pages/WaterAndFoodLabsLists.aspx), המעבדה הארצית לבריאות הציבור שחתומה על דוחות כאלו לצערי לא עובדת עם לקוחות פרטיים. בבר של תמי 4 למשל, הנורה טבולה במיכל המים הקרים (כי בחמים הטמפרטורה עושה את העבודה) ולכן זמן החשיפה ארוך, אני מניח שהמטרה למנוע גידול במיכל עצמו לאורך זמן. אז אם אתה חושש מחיידקים, אני מציע לך לשקול לקחת מערכת רב שלבית בגודל סטנדרטי (אתה גם ככה שוקל להזמין סנן בגודל "כפול" ככה שהקומפקטיות נפגעת) עם שלב סינון שעשוי לטפל בבעיה לדוגמה שקישרתי אליה בהודעה קודמת: https://filtershop.co.il/product/מסנן-kdf-אנטי-בקטריאלי-למערכות-טיהור-תת-כ/ . (עם הסנן הזה אין לי ניסיון, ואני מציע לך להתייעץ עם היבואן לגביו, אגב, לדעתי יש גם דגמים של אומניפיור שמשלבים את החומר הזה בסנן, אבל אני לא חושב שמיובאים לארץ).
 12. תודה רבה, התמונה מספיק ברורה, לצערי אין מספיק מידע. גם היצרן הקודם לא נידב יותר מדי מידע.
 13. @Blaz00r מעניין מאוד, יש סיכוי שתוכל לצלם מקרוב את הסננים? במיוחד את זה עם המגנזיום, מעניין אותי מה ההרכב של התוסף. אגב, לגבי הטענות שמי הברז עדיפים לשתייה, אני מסכים לגבי הבדיקות התקופתיות של מקורות ותאגידי המים, ומאמין שהמים שמסופקים למתקן אכן עומדים בתקן וראויים. אבל מה לגבי המתקן עצמו, אז לגבי בניינים ישנים עם צנרות ברזל מתפוררות שלא היו עוברות היום תקינה מילא, אבל גם הייתי חושש מבניינים רבי קומות מודרנים. יצא למישהו לבדוק מה מצבו של מאגר המים של הבניין שלו? טענו כאן כנגד הסננים בעניין הצטברות בקטריות, מה לגבי המאגר בבניין? האם המאגר מתוחזק בקפידה ועל פי הוראות משרד הבריאות. במערכת סינון ביתית ניתן גם להוסיף סנן נוסף לטיפול בקטריאלי כמו זה : https://filtershop.co.il/product/מסנן-kdf-אנטי-בקטריאלי-למערכות-טיהור-תת-כ/
 14. 1. עם 3 סננים שאני מעריך שעברו בערך מחצית מחייהם והמינרליזטור לקח לי עכשיו למלא ליטר וחצי בערך 32 שניות (הסטופר הראה 31 שניות ו 66 מאיות השנייה). זו כמובן לא בדיקה רצינית, כי צריך למדוד הפרש לחץ על הפילטר כדי להשלים את התמונה. אבל, אם אני מבין נכון את נתוני היצרן, בהפרש של 4 PSI בערך הפילטר עם הספיקה הגבוהה ייתן בערך 50 אחוז יותר ספיקה (עבור דגם 10 אינץ', סינון 1 מיקרון, בלוק פחם- פחות או יותר חיפשתי מסננים קרובים), שוב אם הבנתי נכון, כי אין שם יותר מדי הסברים. עכשיו צריך לזכור שזה גם לא לינארי, כלומר עלייה מסוימת בלחץ ההספקה לא תיתן את אותה התוספת בנקודות עבודה שונות (במקרה שלנו התוספת תלך ותפחת). בדרך כלל יצרנים מספקים גרפים למוצרים שלהם, אבל אני לא מוצא יותר מדי נתונים במקרה הזה. 2. הצנרת בבית שלך מפלסטיק או ברזל? אם מברזל לא הייתי חושב פעמים והולך על הפחתת עופרת. אצלי צנרת פלסטיק ועדיין לקחתי שיהיה. 3. מעדכן לגבי הניסוי עם המינרליזטור, כנראה שארד מהעניין ואנתק אותו. קראתי קצת על הנושא ויש לי הרבה סימני שאלה. בנוסף למרות שאני היחיד ממשתמשי הבית שסובל מהתופעה, ולא בטוח שזה קשור אבל אני חושד שזה לא מיטיב עם הבטן שלי, אז אם יש ספק אין ספק. הבעיה היחידה היא שאני שוקל לחזור למים מינרלים שוב, בגלל המגנזיום וזה ממש חבל, היה ממש תענוג לא לסחוב.
 15. אני יכול להמליץ גם על ברז זוויתן של שגיב, מההתרשמות והניסיון האישי שלי, הוא איכותי.
×
×
 • תוכן חדש...