Jump to content

Michaelr

 • הודעות

  223
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  1

Michaelr שיחק אותה בתאריך יולי 27

התכנים של Michaelr היו האהובים ביותר!

מוניטין

92 נייטרלי

צפיות אחרונות בפרופיל

1,860 צפו בפרופיל
 1. Michaelr

  רשמית: טסלה בישראל

  ברכבים מקבוצת VAG אם לא מגיבים אז הרכב ממשיך לשמור על הנתיב, נותן מכה קטנה על הברקס כדי להעיר את הנהג ואם זה לא עובד אז ממשיך להאט תוך כדי נתינת מכות ברקס נוספות עד עצירה מלאה עם אורות מצוקה דלוקים.
 2. צודק, התבלבלתי כי במאגר מספרי הרישוי רשום שנת ייצור 19 וטסט אחרון בדצמבר 19, לא שמתי לב שתוקף הרישוי הוא עד ינואר (זאת אומרת שהרכב עבר טסט חודש לפני סוף תוקף הרשיון), לכן הטויוטה באמת עלתה על הכביש בתחילת ינואר 19.
 3. עם משאבת יד רגילה? תיאורטית אפשרי, הרי לחץ האוויר באופניים וברכב דומה באזור 30-40PSI. הבעיה היא שנפח צמיג רכב גדול בהרבה מאופניים ונפח האוויר של משאבת יד הוא קטן, תנשור לך היד מכמות הפמפומים שדרושים לניפוח צמיג רכב. עם משאבת רצפה אפשרי בהחלט, אני רוכב הרבה אז יש לי משאבה כזאת שזרוקה באופן קבוע בבגאז', יצא לי לנפח איתה גלגל רכב שירד לחצי מהלחץ ולהגיע ככה הביתה/לפנצ'ריה, אומנם דורש יותר פמפומים מאופניים אבל אין שום בעיה.
 4. המבחנים מבודקים שונים ובמקומות שונים, כנראה בבדיקה של הY מדובר על כביש יותר מישורי , העניין הוא שהY יעילה בהרבה מהאיוניק במהירות גבוהה, במבחנים אחרים שראיתי ההפרש בין הY ל3 הוא כ20-30Wh/km. המספרים שאתה כותב הם על הנייר ובאיוניק הם מסתדרים עם נסיעה ב90-100 קמ"ש, במהירות הזאת האיוניק משיגה אחלה טווח. הבעיה היא שהעלייה בצריכת האנרגיה באיוניק ככל שהמהירות עולה היא הרבה יותר קיצונית מבטסלה. בטסלה העליה בצריכת החשמל בין 90 ל120 קמ"ש היא כ30-35% אבל באיוניק מדובר בכ60% עליה! (לפחות לפי המבחן שצירפתי). בטסלות ה30-35% הפרש הוא בגרסאות RWD וAWD, באיוניק המבחן שצירפתי הוא על גרסת שני המנועים אבל להבנתי בשיוט המנוע הקדמי מתנתק אז לא יודע כמה זה משמעותי. למעשה במהירות של 120 קמ"ש האיוניק AWD משיגה טווח נמוך יותר ממודל 3 SR שלה סוללה קטנה בהרבה. ושוב, כמובן שהן בסגמנטים שונים, סדאן פרימיום מול "ג'יפון" משפחתי אבל אלה הדגמים שזמינים בארץ אז אי אפשר שלא להשוות. לפחות לפי המבחן שצירפתי, אם תרצה לקחת את המשפחה מהמרכז לסחנה ביום חם ולא פקוק ולשייט על כביש 6 ב120-130 קמ"ש, עם האיוניק תצטרך לחפש מטען ואילו עם טסלה LR ואולי אפילו SR תחזור הביתה בלי הטענות באמצע. אם אתה נוהג כמו סבתל'ה על 90 קמ"ש בנתיב הימני אז לא יהיו לך בעיות עם האיוניק. מעניין למה האיוניק כל כך בזבזנית במהירות גבוהה, הבדל בטכנולוגית המנועים? מקדם גרר גבוה בגלל העיצוב הקופסייתי? המשקל הגבוה יותר? או כל התשובות נכונות...
 5. מבחן טווח לאיוניק 5: נראה שעם נהג בודד, במזג אוויר נעים (20-26 מעלות) ובמהירות 90 קמ"ש הטווח שמקבלים בפועל דומה למוצהר עם צריכת אנרגיה של כ150Wh/km אבל כשעולים למהירות של כביש מהיר (120) צריכת האנרגיה מזנקת ל244Wh/km וכתוצאה מכך הטווח צונח באופן משמעותי. במבחן זהה במודל 3 SR הוא קיבל צריכה של 122Wh/km ב90 קמ"ש ו166Wh/km ב120 קמ"ש, כמובן שהאיוניק מתחרה במודל Y אבל הוא עוד לא בחן אותה. יש את המבחן הזה שבו השיגו בY בתנאים דומים צריכה של 167Wh/km ב120 קמ"ש: https://www.youtube.com/watch?v=gsHNN93Ty7Y בקיצור טסלה ממשיכה להוביל ביעילות האנרגטית של הרכבים, נראה שהטווח של האיוניק הולך להיות בעייתי במהירות מעל 90-100 קמ"ש, במיוחד בחום הישראלי ועם עוד אנשים ברכב.
 6. הטויוטה בתמונה עלתה על הכביש בדצמבר 2019, האוטו סה"כ בן שנה וחצי, למה בכלל יש לו נורות שרופות? אני רואה את זה בהמון רכבים חדשים (כולל כאלה עם תאורת לד), נורות חזית שרופות, אורות בלם שרופים ולפעמים אור הבלם העליון שרוף חלקית (רק חלק מהפס עובד). בסוזוקי בת ה11 שאני נוהג עליה רק בגיל 8-9 התחילו להישרף נורות, לא ברור לי למה התופעה כל כך נפוצה ברכבים חדשים. אישית אני "בודק" את תקינות כל האורות מספר פעמים בשבוע אבל זה בגלל שהחניה של מכון הכושר היא מול ויטרינת זכוכית שבערב משמשת כאחלה מראה.
 7. מצטרף להמלצה לעשות סקר שוק. לסוזוקי SX4 2010 ההפרש בין מקיף לצד ג' הוא 400-500 ש"ח, הנהג הצעיר בן 24. המחירון לפי לוי יצחק הוא 28K ש"ח.
 8. עדיין לא, אבל מההכרות עם הדואר הבעיה כמעט בטוח בארץ. אנסה לברר קודם מול הדואר בארץ, רק רציתי לדעת אם אחרים גם נתקלו בזמני משלוח מוגזמים. תודה, אם יהיה צורך אשלח לך הודעה👍
 9. האם מישהו פה נתקל בבעיות במשלוח מהחנות הרשמית של VIOFO באליאקספרס? הוזמנה A119V3 ב21.6 וב28.6 נכתב במעקב שהמצלמה יצאה מסינגפור בדרך לישראל, מאז לא התעדכן המעקב ואין זכר למצלמה. חבר שהזמין את אותה המצלמה כמה ימים לפני קיבל את שלו לפני שבועיים...
 10. בחדר כושר לואוקוסט שאליו אני הולך מרשת אייקון פיטנס (שייך להולמס פלייס) נותנים בהרשמה טביעת אצבע וכדי להיכנס למועדון צריך להעביר כרטיס חכם+טביעת אצבע, אבטחה כמו בבור בקריה כדי להיכנס לחדר כושר שעולה 150 שקל לחודש. אני מקווה שטביעת האצבע שמורה רק על הכרטיס החכם ומתבצע אימות מול הכרטיס אבל אני קצת מתקשה להאמין שזה לא נשמר באיזה מאגר מידע עם אבטחה לא ידועה ביחד עם השם+הכתובת+מס' אשראי שלי. מבין את הדאגה לפרטיות אבל זה עדיין קצת מגוחך בעיני שלחדר כושר נותנים את אותו המידע בלי לחשוב פעמיים.
 11. וואו מה יכל לגרום לזה? מהירות גבוהה מדי? ברקסים לא תקינים בנגרר ובלימה תוך כדי עיקול? והנה עוד סרטון מטורף (+שיחזור) מתאונת האוטובוס בכביש 6 לפני כמה ימים: ערנות ונהיגה מרשימה של נהג הCX5 בנתיב השמאלי
 12. Michaelr

  רשמית: טסלה בישראל

  לאחר צפייה בכתבה אין שום קשר לבלימה רגנרטיבית, הטסלה כנראה הגיבה לרכב שעמד בשוליים ובלמה חזק באמצע נסיעה בכביש מהיר. נהג המשאית מאחורה לא שמר מרחק מספיק אבל התאונה כן קרתה מספר שניות לאחר שהנתיב של המשאית השתלב לתוך הנתיב של הטסלה. מעניין איך חברות הביטוח יחלקו ביניהן את האשמה, מצד אחד נהג המשאית לא שמר מרחק והיה לחוץ לצאת לעקיפה, מצד שני הם היו באזור של השתלבות נתיבים (מספר שניות לפני התאונה הם היו בנתיבים נפרדים) וגם הטסלה בלמה בלימה חזקה באמצע כביש מהיר ללא כל סיבה. בכל מקרה זה פאק רציני שהאוטופיילוט/בלימת חירום אוטונומית נתן בלימה חזקה ללא סיבה באמצע כביש מהיר.
 13. Michaelr

  רשמית: טסלה בישראל

  אז נהג משאית היה לא מרוכז, לא שמר מרחק ועשה תאונה שכמוה יש עשרות או מאות כל יום במדינת ישראל. למה זאת ידיעה? למה זה צריך להיות משודר? חוץ מזה מבחינת שאר משתמשי הכביש אין שום הבדל בין בלימה רגנרטיבית לבלימה עם ברקסים- אורות הבלימה נדלקים והרכב מאט, אגב זה תקף פחות או יותר לכל רכב היברידי וחשמלי על הכביש.
 14. אצלינו ברכב שנוסע בממוצע כשעה וחצי ביום מותקנת מצלמת A118C כבר 5 וחצי שנים עם אותו כרטיס 16GB (נפח קטן=הרבה מחזורי כתיבה), רק לאחרונה התחיל לזייף קצת עם הודעת "Memory error" שמופיעה כל כמה נסיעות אז הכרטיס הוחלף. כרטיסי זכרון, גם הזולים, אמינים ויעבדו שנים. אז פשוט קנה של חברה מוכרת ואם אתה עדיין מודאג אז קנה high endurance שמיועד ליותר מחזורי כתיבה. מבחינת עמידות לתנאי הסביבה אז הנה מה שSanDisk אומרים על הכרטיסים שלהם (כן גם הכי זולים): https://kb.sandisk.com/app/answers/detail/a_id/4687/~/sandisk-cards-environmental-tolerance-(waterproof%2C-temperature%2C-magnetic-and
 15. קנה את הדגם הכי פשוט, כל הפונקציות ה"חכמות" זה חרטא (לדעתי). אצלינו בבית כולם עברו מoral-b לפיליפס sonicare שהוזמנו מאמזון, לדעתי עושה עבודה טובה יותר: https://www.amazon.com/Philips-Sonicare-ProtectiveClean-Rechargeable-HX6817/dp/B078GVDB19/ הסוללה מחזיקה שבועיים-שלושה, יש התראה על לחץ חזק מדי וטיימר של שתי דקות שכל 30 שניות מצפצף כדי שתעבור לאזור אחר בפה (ניתן לכיבוי). הבעיות היחידות הן תקע טעינה אמריקאי ושלא ניתן לקנות בארץ מברשות להחלפה- יש באמזון וראיתי שגם באליאקספרס אבל לא בדקתי אותן...
×
×
 • תוכן חדש...