Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

• תגובות 55.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4566

• SlowRide

4313

• פינדר

3403

• m3x7r3m3

2926

לפני 5 דקות, יבגניפ כתב:

מה ההבדל לדעתך?

מנסה להבין את המינוחים

היפרדות יכולה להתבטא בבניית חומות (בלי שינוי טריטוריאלי) ובחילופי שטחים, למשל. ויתור חד צדדי על שטח זה דבר אחר (שכולל בתוכו גם היפרדות בנוסף, כמובן).

לפני 7 דקות, Pika007 כתב:

ב ד י ו ק.

תסתכל על זה ככה: מבחינה אידיאולוגית לא השתנה הרבה מימי קום המדינה. אם מלחמת העצמאות לא הייתה מסתיימת בניצחון של הצד הישראלי, היישוב היהודי היה מושמד. לא מובלעות ולא אוטונומיות ולא כלום. מושמד כמו בשואה.

אז מה השתנה וממשיך להשתנות? מאזן הכוחות האסטרטגי - ביכולות החימוש של צהל, ביכולות החימוש של המחבלים, בתמיכה צבאית/מדינית מבחוץ, וכיו"ב. היום, למשל, אין טייסים סובייטים שפועלים ממצרים, סתם לדוגמה.

• אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או, מצאתי דימוי:

לדחות משימה ל-back log זאת גם צורת ניהול.

משום מה, במסגרת של מקום עבודה, זה לא נתפס כפעולה משיחיסטית הזויה...

לשבור את הקוד ולעשות refactor מחדש כן נתפס כסיכון גדול, ובצדק - יש לא מעט חברות שקרסו עקב להיטות-יתר משיחית בסגנון "עכשיו נכתוב את זה כמו שצריך".

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט

או, מצאתי דימוי:

לדחות משימה ל-back log זאת גם צורת ניהול.

ליאור מציע את זה כבר זמן מה :)

ובסדר, הפרדות - גם אחלה. יש עוד מיליון ואחת שאלות, ואני מסכים, למשל, שאין סיבה שלמדינת פלסטין יהיה צבא, ואני חושב שזה לגיטימי שישראל תתעקש על נוכחות צבאית כלשהי ביו"ש. 

רוב השמאל היום לא מבקש ריפקטור מיידי. מימלא זה תהליך. אבל צריכה להיות אסטרטגיה כלשהי. וכרגע אין. וגרוע מזה, הרבה, הרבה, הרבה יותר גרוע מזה - יש בלבול או חיבור מוזר עם משיחיים מהסוג של בן גביר אך ורק כי הם נתפסים כמיליטינטים גברים אמיתיים מול הערבים, בזמן שאנשים עם תרומה אמיתית מוכחת למדינה מסומנים כ"סמולנים בוגדים". וגם את זה צריך להגיד. ההתעקשות ליישב כל חור תחת ביו"ש לא תורמת שום דבר לאף אחד מאיתנו, שלא מונע על ידי הדת.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Potato כתב:

אבל האופציות שלך הן פעם אחת לכתוב את הקוד כמו שצריך,גם אם זה אומר לאכול מספר 2,

האמת שזו אנלוגיה בעייתית, כי רוב התוכנה שנכתבת לא נכתבת כדי לשרוד לנצח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, יבגניפ כתב:

ליאור מציע את זה כבר זמן מה :)

...

אבל צריכה להיות אסטרטגיה כלשהי. וכרגע אין.

אין לי ספק שאני לא מעלה פה שום רעיון מקורי, יותר מאלף עמודים, לך תזכור...

לגבי האין - זאת בדיוק האסטרטגיה. דחיינות כאסטרטגיה + קביעת עובדות בשטח היכן שנוח לבצע זאת.

כשאתה כותב "צריכה להיות אסטרטגיה כלשהי" אתה בעצם אומר "צריך להיות כבר טיקט מוכן שמסביר איך עושים את הריפקטור". זאת אומרת שכבר החלטת שצריך ריפקטור. (אתה בתור you, לא אתה אישית)

סליחה ומחילה על מתיחת הדימוי מעבר לגבולות הטבע. :-)

עריכה אחרונה על ידי hans
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי לאכזב, אבל אין עם בעולם שהוא לא מומצא. וכן, שום דבר לא שורד לנצח. גם אתה לא. אז מה?

לפני 4 דקות, hans כתב:

לגבי האין - זאת בדיוק האסטרטגיה. דחיינות כאסטרטגייה + קביעת עובדות בשטח היכן שנוח לבצע זאת.

אני חושב שיש הבדל בין דחיה לבקלוג לבין תמיכה אקטיבית יותר או פחות בהרחבת ההתנחלויות. 

יכול להיות שזו גם האסטרטגיה של ביבי - אבל גם הסבב האחרון מראה את הבעייתיות שבה, לא?

עריכה: הנה, גם אתה ואני מסכימים שצריך הפרדות כלשהי. הסקרים, עם כל המגבלה שלהם, מראים שזה מה שהרוב מעוניין בו. שזה נהדר. אז מה בעצם הלאה? 

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל באמירה שכל מה שאנחנו או שכנינו עושים מושפע ומשפיע מ/על המצב הגיאופוליטי ברדיוס של 1500+ ק"מ מסביבנו, בראש ובראשונה הקרוקודילים הרעבים (בסדר יורד) אירן, טורקיה, מצרים. וכל עוד המצב הזה נשאר כמו שהוא, אני לא רואה שום אפשרות בטווח הנראה לעין לסגת נסיגה *צבאית* מיו"ש. אם ישתנה המצב בגלל נסיבות כאלה ואחרות ויווצר חלון הזדמנויות, מצויין. אבל בינתיים החלון סגור.

בלי נסיגה צבאית מיו"ש אני לא רואה איך מוכרים הסכם שלום לפלסטינים.

בלי הסכם שלום עם הפלסטינים (כזה ששווה קצת יותר מנייר לילי 5 שכבות) אני לא רואה איך מוכרים לעם ישראל ויתורים כלשהם, על ישובים או על שטח. כבר היינו בסרט הזה.

מה עושים? לא יודע, פרובלמה. לא לכל בעיה יש פתרונות בגב הספר. אבל אני די משוכנע שדוקטרינת "אל תנדנד את הסירה" של נתניהו פשטה את הרגל לחלוטין.

בסופו של דבר צריכה להיות (ותהיה) פה מסגרת מדינית חדשה, אפשר לקרוא לזה שתי מדינות לשני עמים, או אוטונומיות, או תוכנית האמירויות, או פדרציה של קנטונים נוסח שוויץ, העקרון ברור. השאלה רק אם זה יקרה לפני שכל המקום הזה יתפוצץ כמו יוגוסלביה, או אחרי זה. אירועי השבועות האחרונים גם הבהירו לדעתי די סופית מה דינם של הרעיונות ההזויים של מדינה אחת מהים עד הירדן.

לפני 7 שעות, vadim6385 כתב:

רק לי נראה שהיה פה שיתוף פעולה מלא של ממשלת ביבי והחמאס?

לא בדיוק, אבל קרוב. לא שיתוף פעולה אלא סימביוזה. וזה לא ברמה הקונספירטיבית אלא אפשר להגיד כמעט מוצהר. נתניהו מעדיף את החמאס בשלטון כאחד מהכלים לסכל הקמת מדינה פלסטינית.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר
  • רעיון טוב! 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רואים הפעם בבירור מובהק איך נתניהו לא נקט בצעדים שהיו יכולים למנוע את הדלקת השטח. ולא דברים שרואים בדיעבד- אלא דברים שנאמרו מראש. אתה לא ממש יכול לטעון שזו אשמתו של אדם כי הוא לא עשה משהו, אז כמובן שזה צעד פוליטי חכם מאוד.

כמו שכבר כתבתי בת'רד הזה אבל, ככל שהוא מדגים יותר ויותר את היותו פוליטיקאי מבריק ומאסטר של אומנות ההישרדות, ככה הוא גם מראה היטב עד כמה הוא חלאת אדם שלא רואה חצי דבר מעבר להישרדות האישית שלו.

• אהבתי 4
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי ביבז לא באמת התכוון לכל הברדק הזה. אני חושב שהוא רק רצה (באמצעות הפרובוקציות של בן גביר .et al) לנדנד את הסירה טיפהל'ה, ככה בקטנה, רק מספיק כדי שמנסור עבאס יפול למים. ובכן הצליח לו מעל ומעבר למשוער... אני בטוח שהוא לא מצטער יותר מדי.

• אהבתי 2
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק מהאסטרטגיה של ביבי היא הפרד ומשול. גם בתוך הליכוד וגם מחוצה .
גם אם לא מצהיר בריש גלי מה התוכנית שלו לגבי עזה , כולם כבר יודעים אותה.
מדהים היה היום לראות את נאום ביבי בסוף צוק איתן. לא צריך עריכה . רלוונטי מתמיד .

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...