Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוח בדיקה - תאונה "משמעות גבוהה"

M.Y.G

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, sperial כתב:

למה מתעלמים  ממוקד התאונה השני (חזית).

לדעתי תשאיר את הרכב במגרש, אבל אם אתה ממש, אבל ממש, חם עליו - דרוש את דוחות השמאי. זה מינימום של מינימום. וקרא היטב את דברי @הלוחש למכוניותשכן מדובר באדם שמתפרנס מאיתור רכבם ראויים.

אגב, שלושה מסמכים שהם תנאי להתקדמות לשלב הראשון של הקניה הם היסטוריית בעלויות, דוחות מרכז הסליקה ודוחות טיפולים ותיקונים. בלי אלה (ואם יש - דוחות שמאי) ף, אין לך סיבה להגיע לרכב, שלא לדבר על לשלם מאות שקלים למכון הבדיקה.

אקח את עצתך לגבי דוחות השמאי ואראה אם יש טעם להתקדם בכלל - אין סיכוי שהם הרי לקחו ללא כל המסמכים והבדיקות.

מודה שכן "חם" על הרכב, בעיקר אחרי שהמוסך אמר לי ששווה לבדוק לפחות.

בדיוק כמו ש@razi_pazi אומר ואולי עם בדיקות מקיפות מספיק אקבל באמת vfm מספק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מבחינת ברגע שיש פגיעה בעמוד- הייתי מתקדם הלאה. הרכב עבר תאונה בצד שמאל.

אין פה מציאה, אתה משלם זול ומקבל בהתאם.

• אהבתי 2

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשפת העם - האוטו ״אכל פיצוץ״ בצד שמאל :

image.thumb.png.4c6fdf5877edf0d0c9dd5b6427872836.png

כנף אחורית זה לא חלק מתפרק בהברגה - חתכו את הפח (אתה לא תראה את החלק הפנימי) ותיקנו בריתוך ומילאו חומר כי זה לא יצא ישר לגמרי.
הקורה האחורית גם תוקנה , בנוסף כל הצד השמאלי לכ אורכו ״אכל מכה״ מכסה מנוע וכנף קידמית שמאל + דלת אחורית (זה מוחלף בקלות על ידי פרוק ברגי הצירים)  מה שמרמז שהרכב עבר צביעה. ואם זה היה ״חפיף״ כלאמר צבעו רק בצד שמאל, אז הרכב יראה בגוון שונה מצד ימין בהשוואה לצד שמאל ואת זה תראה רק כעבור זמן.

קח בחשבון שהמוכר ככל הנראה מוריד לך 20% ממחירון משוקלל ולא מחירון בסיס שזה תרגיל מתמטי של מוכרים. 
כל הסימנים אומרים - עזוב, חפש רכב אחר. זה לא מציאה. 

• רעיון טוב! 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכלל לא בטוח. לרכב הישן אבל שלם יש דו״ח NCAP שמתאר אותו (כמובן בהתאם לתקן בשנת ביצוע המבחן). לרכב עם פגיעת שלדה יש חולשות שאין לך מושג מהן. על אחת כמה וכמה רכב עם כמה מוקדי פגיעה (משום מה כמעט אף אחד לא מתיחס לפגיעה החזיתית שהרכב המדובר ספג).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הצד השמאלי נפגע אבל לא מהחזית, יש פגיעת צד קידמית שעיקמה את מכסה המנוע מעל הכנף וכן הוחלפו כנף ומכסה מנוע.   

מכיוון שלא הוחלפה דלת שמאל נהג , ניחוש מושכל, הרכב נפגע בחוזקה מצד שמאל בחלק האחורי ושם עיקר הנזק, קורה, כנף אחורית ודלת, הרכב ככל הנראה הסתובב לצד שמאל כתוצאה מהמכה ונחבט בכנף הקידמית בעוצמה שעיוותה את הכנף ושפת מכסה המנוע מעל אותה כנף. 

אני מנחש שזו תאונה אחת ולא שתיים נפרדות. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכן כתבתי שני מוקדים. המנגנון לא ברור, והאמת לא חשוב הם מדובר באירוע אחד או בשניים. מה שחשוב הוא שיש פגיעות בהרבה אזורים, שהוחלפו הרבה חלקים, והכי חשוב - שיש פגיעות שלדה.

כאמור, מומלץ להתרחק מהרכב. ואם מסיבה כלשהי פות"ש מתעקש להתקדם - לדרוש דו"חות שמאי ולהפחית המחיר. הרבה. הרבה מאוד.

• אהבתי 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
בתאריך 26.4.2024 בשעה 17:15, M.Y.G כתב:

מגרד את ה70 אז במידה ואצליח להגיע ל50 ממה שאני מבין יהיה הוגן?

אם אתה רוצה לקחת סיכון, אז ככה:

1. 50K הוא המחיר המקסימלי ששווה לשלם על כזה רכב. אישית, לא הייתי נוגע בו אלא אם המחיר היה קרוב ל-40K, אז לפחות פתרת את נושא ה"מכה" שאתה תקבל כשתרצה למכור אותו.

2. תתעקש על דו"ח שמאי, זה לפחות יאפשר הבנה יותר לעומק מה בדיוק נדרש בכדי לתקן את הרכב, ומה באמת היתה חומרת המכה.

3. שים לב לצמיגים - בייחוד אם אינם חדשים. אם תזהה אכילה לא סימטרית באחד או יותר מהם - סימן שהאוטו לא נוסע באמת ישר, אלא "על העוקם".

כמו כן חפש לראות האם ההגה מיושר או פוזל לצד כלשהו כשנוסעים ישר.

ברכב רגיל זה לרוב סימן שיש לבצע כיוון פרונט. ברכב הזה - יתכן שהשילדה אכן נפגעה ולא יושרה כראוי. אם כך הדבר - אמור יפה שלום ולא להתראות.

4. לגבי הציון של בלאי בטורבו  - זה אכן יכול להתפתח להוצאה של כמה אלפים טובים. אם הרכב במרכז - בקש לבדוק אותו אצל מוסך גבע ומסור ד"ש חמה ליוסי ורונן שם, הם יוכלו לתת אינדיקציה טובה האם מדובר בהזעה קטנה ורגילה או שמא יש פה בעיה אמיתית. כרגיל, מדו"ח בדיקה לא ניתן באמת ללמוד מה חומרת הליקויים, עדיף בהרבה לתת לזוג עיניים אמינות ומנוסות בדגם לתת תמונת מצב אמיתית.

ונקודה אחרונה - לכולם;

מעטים המקרים שבהם רכב במגרש (גם מכובד כלובינסקי) שנראה עם דו"ח בעייתי, יוצא בסוף "יהלום".

עדיף תמיד לנשום עמוק, לספור עד עשר ולשאול את עצמך - האם אני בנוי לטפל בכל הבעיות שהתסריט הגרוע מכל יכול להשליך עלי?

אלא אם התשובה היא כן גורף - פשוט תמשיך לחפש.

בהצלחה. 

• אהבתי 2

933126724_WhatsAppImage2021-07-03at20_39_08.thumb.jpeg.64edf5191b8e50ab7f237a75a4828929.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.4.2024 בשעה 02:06, M.Y.G כתב:

היי, אשמח לעזרה

מצורף דוח בדיקה עבור פיג'ו 3008, עבר תאונה עם מספר ליקויים ביניהם פגיעה עם "משמעות גבוהה" תיקון תאונה דופן שמאל - הוחלפה כנף אחורית מולחמת + תיקון במילוי חומר סף תחתון תיקון עמוד אחורי שמאל.

אם אתה מחפש אוטו בזול (זאת אומרת הרבה מתחת למחירון שלו) אתה צריך להתפשר על אוטו פצוע.

זה מה שאתה מחפש באמת ? אתה צריך להחליט אם אתה רוצה "דיל טוב" ולהתפשר על פצוע או לחפש משהו נקי וטוב ולשלם בהתאם.

בתאריך 26.4.2024 בשעה 09:57, הלוחש למכוניות כתב:

ה-308,

מדובר ב 3008. מכוניות טובות (אין הרבה) נמכרות במחירים שקרובים ללוי יצחק. מכוניות פצועות (יש הרבה) נמכרות בהרבה פחות.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר על פציעה קשה. לא צעירה ונסעה לא מעט. זה רכב שעבד, לא בטוח שבידים פרטיות. 

אם הכוונה להחזיק אותו 3-5 שנים סיכוי סביר שפות״ש יהיה יד אחרונה.

כי הרכב לא יהיה שווה הרבה אז.

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הצלחתי לקרוא נכון שולמו 85000 שקל ! בתאונה הראשונה ,הרכב היה על סף אבדן להלכה. 

תאונה נוספת עוד 28000 אלף !

https://meshumeshet.com/c/28462001

אמנם לא רכב מליסינג, אבל פצוע אנוש.

אני הייתי בורח , ומהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.4.2024 בשעה 13:19, M.Y.G כתב:

עכשיו ביררתי עוד קצת עם הנציג(לובינסקי) התאונה תוקנה אצל הלקוח בזמנו, ע''פ דוח סליקה שלהם, ירידת הערך של כ8.5 אחוז ועלות התיקון 12,500₪ נשמע שהשד לא כזה גדול.

12,500 ש״ח זה רק ירידת הערך. אז או שפות״ש לא הבין נכון, או שהנציג שיקר במצח נחושה. אזהרה מאותו מגרש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.4.2024 בשעה 13:19, M.Y.G כתב:

ע''פ דוח סליקה שלהם, ירידת הערך של כ8.5 אחוז ועלות התיקון 12,500₪ נשמע שהשד לא כזה גדול.

עכשיו הסכומים מסתדרים לי - 12500₪ זאת רק  ירידת ערך ששולמה. 

לא הייתי נוגע ברכב הזה .

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה חברים, אני אמשיך לחפש.

כנראה אני כמעט הייתי המציאה ולא הרכב.

לפני כשעה, zaf כתב:

אם הצלחתי לקרוא נכון שולמו 85000 שקל ! בתאונה הראשונה ,הרכב היה על סף אבדן להלכה. 

תאונה נוספת עוד 28000 אלף !

https://meshumeshet.com/c/28462001

אמנם לא רכב מליסינג, אבל פצוע אנוש.

אני הייתי בורח , ומהר.

חשבתי תחילה, שאני לא מבין נכון ואולי זה שווי הרכב 😂

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...