Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

אל החרדים נתפסים כי זה קל, הם שונים ומתבדלים ולכן הם מטרה נוחה (גם אם מוצדקת בחלק גדול מהמקרים), ללא קשר לגודלם.

לעומת זאת - הכספים שנשפכים ללא הכרה בשטחים נחשבים ל"השקעה", למרות שכבר הוכח שגם "השקעה בטוחה" כמו בימית/רצועת עזה עלולה לרדת לטמיון.

עוד בזבזן עצום - צה"ל. כל מי שנקלע למילואים יכול להעיד על חוסר היעילות (בלשון המעטה) שהולך שם. נכון שגוף גדול כזה תמיד יסבול משומן, אבל כמו כולסטרול טוב וכולסטרול רע, גם כאן אפשר להוריד המון.

ואף מילה על תקציב הגלידה...

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4537

• SlowRide

4260

• פינדר

3371

• m3x7r3m3

2926

ד"א, אפרופו שיוויון בנטל: הייתה כתבה לא מזמן, שנזכרתי בה, שדיברה על התפקידים בצבא של "בני של", כמו הבן של ביבי (שהוא בדובר צה"ל), לפיד עצמו ועוד רבים וטובים. זה גם משהו שצריך לזכור. זה נחמד לדבר על זה ש-"כולם התגייסו", אבל בואו לא נשקר לעצמנו לגבי השירות הצבאי של לפיד והתרומה שלו למדינה בהקשר הזה, שהיא פחותה מזו של חלק מחברי הכנסת מטעם ש"ס. קשה לי להאמין גם שהילדים שלו יתגייסו לגולני או לתותחנים.

ואני שואל בפעם המיליון. למה חשוב התפקיד שהבן אדם ביצע בצבא לפני 30 שנה?

כל עוד הוא תרם למדינה 3 שנים מחייו מצידי שיעשה שירות אזרחי.

הגנרלים שלנו טובים יותר :x ?.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

will, אני חושב שלרוב האנשים אין מושג כמה החרדים מקבלים בפועל, כמה מהם עובדים או חיים מקצבאות, וזה חלק מהבעיה. נניח שלפיד יקדם איזה רפורמה של "שיוויון בנטל" ובעזרתו של בנט אף יוציא את הרבנות הראשית מידי החרדים. מה הלאה? האם הגרעון של ישראל יפתר מזה? האם הפנסיה של כולנו תפסיק להפגע מ-"תספורות", ברגע שחרדים יתגייסו? האם לא יהודים יוכלו להתחתן פה (או זוגות של הומוסקסואלים, למשל)? יש כאן, לדעתי, המון "כאילו" ומראית עין שמוכרים לכולנו, שבפועל לא תשפר את החיים של רובנו בכלל.

בסוף הצליחו לגרום להמון אנשים לחשוב (לאו דווקא מי שהצביע ללפיד) שחרדים הם הבעיה התקציבית מס' 1 של ישראל. אבל כמה אנשים כבר באמת יודעים בפועל, אם אנחנו משלמים כ"כ הרבה מסים, ומקבלים כ"כ קצת בתמורה בגלל החרדים, או בגלל תקציב הגלידה של ראש הממשלה?

1. חלק לא קטן מהחרדים עובדים בשחור, כי הם לא יכולים לעבוד באופן חוקי ולקבל תלוש משכורת בגלל הפטור מהצבא.

2. הגירעון הרגעי כרגע לא ייפתר רק ע"י קיצוץ הקצבאות.

אבל בטווח הארוך הוצאת החרדים לעבודה קריטית לכלכלת ישראל.

אם יקצצו משמעותית בקצבאות הילדים והבטלנות יהיה צמצום בשתי הפעילויות האלו.

ואז תוך אי אלו שנים נראה חרדים שעובדים למחייתם בכל תחומי החיים בדיוק כמו החרדים בברוקלין.

אם ימשיכו לממן את החרדים בלי סוף אז די מהר (2-3 דורות) הם יהיו הרוב ואז מבחינה כלכלית ישראל תהיה מדינת עולם שלישי על כל המשתמע מכך.

3. ה"תספורות" לא קשורות בכלל לחרדים. לא מבין מה זה קשור.

4. אם תהיה ממשלה חילונית עם אומץ לשנות דברים אז לכל הפחות אפשר להעביר את "ברית הזוגיות" שתאפשר לכל שני אנשים שאינם נשואים לאחרים לקבל מעמד זהה לזוג נשוי רק בלי המילה "נשואים". גם אם מדובר בכהן וגרושה. או כוהנת וגרושה :wink: לדעתי זה יהיה הישג משמעותי ללפיד וזה בר-השגה.

4א. כל עניין שליטת הרבנות במוסד הנישואין לדעתי לאט לאט מאבד מהרלוונטיות עבור הציבור החילוני. יותר ויותר זוגות חילוניים פשוט מוותרים על כל הבירוקרטיה, גם של הנישואין וגם של הגירושין. ידועים בציבור היא כבר לא מילה גסה ובדור הבא כבר יוסר החסם האחרון לחיי זוגיות ללא נישואין - לחץ ההורים.

5. תקציב הגלידה הוא חסר משמעות מבחינת התמונה הכוללת של תקציב המדינה.

ואתה יודע מה - גם התקציבים המנופחים ל"קשר עם הבוחר" ולשכות ומכוניות ל30+ שרים זו הוצאה לא משמעותית לתקציב המדינה.

זה צורם, זה רע, זו דוגמה גרועה ביותר וזה מעוות אבל המשמעות הכספית של זה במיסים של כולנו מאוד קטנה.

התמיכות בחרדים גדולות בכמה סדרי גודל.

ואני לא מדבר רק על הכסף שהולך ישירות לקצבאות לאברכים.

יש גם מימון לישיבות.

ויש הנחות בארנונה שגורמות לערים החרדיות להיות בגירעון תמידי ולהזדקק לתמיכות מהממשלה, ולקיפוח של תושבים חילוניים בערים מעורבות (בית שמש, ירושלים וכו') שמשלמים ארנונה מלאה ומקבלים שירותים חלקיים מאוד.

יש עלויות עקיפות עצומות למשק בגלל אי-הפעלת תחבורה ציבורית בשבת.

ועוד ועוד ועוד, זה רק קצה הקרחון.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיר, אני לא אומר שתפקידו של אדם לפני 30 שנה בצבא הוא חשוב, אני גם באופן כללי בעד דה-מיליטריזציה של הכנסת והחברה בכלל. אבל, כשמישהו כמו לפיד רוכב על הגל הזה של "כולם צריכים להתגייס", זכותנו לשאול מה עם קצת דוגמא אישית. הוא תרם 3 שנים, אבל ביגוד למי שעושה שירות אזרחי או נלחם, שלוש השנים שהוא העביר בצה"ל גם די עזרו לו עם הקריירה והבטיחו את עתידו כעיתונאי. נשאל אחרת: מה הרוויחו המדינה ואזרחיה מהשירות של יאיר לפיד? אני הייתי מנוי של "במחנה" בשמך שנתיים, ויכול לענות על השאלה הזו במילה אחת - כלום. מה הרוויח יאיר לפיד מהשירות הצבאי שלו? על זה כבר עניתי גם אני, וגם אחרים. אבל העניין הוא לא רק יאיר לפיד עצמו, אלא המגמה, שכאמור גם בנו של ביבי שותף לה וגם "בנים של" אחרים. אז שוב, אני לא חושב שזה מאוד משנה אם בן אדם היה לוחם או מש"ק חינוך, אבל כשיש לך מישהו שבנה את הקריירה שלו סביב "השירות הצבאי" שלו, וכשזה חלק ממגמה כללית יותר של ילדי האצולה הישראלית, ההטפה כאן ל-"שיוויון בנטל" בצורת שירות צבאי היא קצת מגוחכת, בעיניי לפחות.

will, אתה מדבר בססמאות כלליות לגבי החרדים. אני לא יודע מה זה "חלק מהם עובדים בשחור" מבחינה מספרית ומה ההשפעה של זה על כולנו ועל התקציב. שלא תבין אותי לא נכון - יש בעיה מאוד מהותית איתם, בעיקר לאור זה שחלקם היחסי באוכלוסיה הולך וגדל, וזה מוביל להרבה צרות, כל עוד הם חיים את אורח החיים שלהם. זה לא אומר אבל שהם באמת הבעיה מס' 1 של ישראל כרגע, וכאן בדיוק מגיע הקשר לתספורות ולתקציב הגלידה של נתניהו - לפיד, כמו שכבר כתבתי, חבר באיזה פורום קקיוני, שחברים בו גם אנשים כמו נוחי דנקנר ועשירי ישראל אחרים. אני לא רואה איך יאיר לפיד יעביר חקיקה שתמנע מדנקנר לעשות תספורות, אני לא רואה איך לפיד יעביר חקיקה שתשנה את המיסוי בישראל, כך שחברות כמו טבע ישלמו את מלוא המס ולא אחוזים בודדים, קשה לי להאמין שגם חברו בנט יקדם משהו בנושא. עוד יותר קשה לי להאמין ששניהם יפעלו כדי לצמצם את הבניה בהתנחלויות, ואני אשמיך לדפוק את האוטו על בסיס יומי בבורות שיש באמצע כביש 4 (בסך הכל אחד משני הכבישים הראשים בישראל, בערך), בזמן שכמה קילומטרים מזרחה משם, ימשיכו לבנות כבישים חדשים, שמשמשים חלקים קטנים הרבה יותר מהאוכלוסיה.

יכול להיות שהם יקחו תקציבים לחרדים, אבל אני באמת לא יודע מה זה אומר מבחינה מספרית, ואני חושב שרוב האנשים לא יודעים גם כן, אבל נח להם לדבר על זה, כי זה כיוון החשיבה שאליו דוחפים את כולנו. יותר מזה, גם אם יקחו מהם תקציבים, זה לא אומר שיורידו מיסים על דלק או על רכבים או כל דבר דומה, אולי פשוט יקנו עוד גלידה לראש הממשלה (אני מגזים, בכוונה, כן?).

יצא לי לאחרונה לשמוע לא מעט חילונים מספרים לי אגדות על החרדים שחיים את החיים הטובים על חשבוננו, בעוד שבפועל החרדים (יחד עם הערבים) הם בערך הסקטור הכי עני במדינת ישראל. שוב, החרדים הם בעיה בגלל הרבה סיבות, רק לא חושב שיאיר לפיד ובנט הם אלו שיטפלו בזה, אלא בעיקר ימכרו לנו סיפורים על איך הם משנים פה דברים (רק נזכיר שהתוכנית לגיוס החרדים של לפיד מתייחסת למה יהיה עוד 4-5 שנים).

מצטער שלא עניתי בסעיפים ותתי סעיפים כמוך :)

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעייה של לפיד היא גודל ההישג שלו בבחירות.

רמת הציפיות ממנו גבוהה מאד, והוא יודע מצויין שאם יאכזב את בוחריו, את הכנסת הבאה יראה בערוץ 99.

בנט הוא יאיר לפיד עם הגה בצד ימין, מחובר למפלגה שחלקה מורכב מהאנשים הימניים ביותר בכנסת, אבל כולם חייבים לו הכרת תודה על שהכניס אותם לכנסת.

לבנט, בניגוד ללפיד, יש מאגר מצביעים קשיח שמונה 3-4 מנדטים, ובמקרה שירגיש שחברי מפלגתו עושים ככל העולה על רוחם, יחבור ללפיד, והתסריט הזה אינו דימיוני כלל.

נתניהו לא יכול להפחיד אותם בבחירות, מאחר ושניהם (בנט ולפיד) עשויים להגדיל את כוחם.

השאלה מי ימצמץ ראשון.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביבי יודע ומבין שאם החרדים יישבו בחוץ, הם יחכו לו בפינה. בין אם בקדנציה הבאה (בהנחה שהוא בכלל חושב עליה) ובין אם משום מה קואליציה עם בנט/לפיד תתפרק לו.

הוא מפחד מהחרדים ולכן לא יעז לזרוק אותם החוצה כל עוד נדמה לו שיש ברירה אחרת כלשהו.

ביבי לא מפחד מהחרדים אלא פשוט מעונין בהם. אין לו בעיה עם הסחטנות החרדית, ומצד שני אצל החרדים מילה זו מילה. כשיש הצבעה בכנסת, כל הח"כים החרדים מתיצבים ומצביעים לפי המתוכנן (בניגוד למפלגות הרגילות). לכן בשבילו ממשלה עם חרדים זה רק פלוסים.

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שיפה במצב הנוכחי הוא שהקימו לביבי גוש חוסם בלי זועבי ורק עם 31 מנדטים. עד עכשיו אני גאה שהצבעתי לפיד ומקווה שהוא ימשיך כך.

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני הצבעתי לפיד וגם אני רוצה התחלה של שינוי סדרי עדיפויות וכמו שנאמר כאן, ללפיד יש מחויבות לציבור הבוחרים בו שכן במידה ולא יעמוד בהבטחותיו לפני הבחירות, את הבחירות הבאות הוא לא ישרוד.

מה שיפה כאן שגם בנט וגם לפיד נכנסו לפוליטיקה מתוך אידאולוגיה ולא מתוך תאוות בצע של ההטבות שמגיעים עם התפקיד(כסף לא חסר לשניהם) ולכן נראה שהם הולכים עם האמת שלהם עד הסוף.

ימים יגידו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על אף שאינני נמנה על קהל הבוחרים של הבית היהודי או יש עתיד, אני לגמרי מבסוט מהקרקס שהצמד בנט את לפיד עושה לביבי, ובאותה נשימה גם מאוכזב קשות מציפי לבני שהסכימה לשבת איתו בקואליציה.

אינשאללה נתבשר בעוד שלושה שבועות שאין קואליציה. יום החופש שנקבל על יום הבחירות הבא יהיה הממתק הכי קטן בכל הסיפור הזה.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שאני מקווה שהעסק יתפוצץ ותהיינה עוד בחירות בהן תתחזקנה המפלגות ששומרות על נאמנות לבוחריהן, נראה לי שאנשים שוכחים עד כמה ביבי לחיץ וזגזגן.

דעתי היא שכשיום הדין יתקרב, הוא יתרפס ויתן לבנט-לפיד את כל מה שדרשו.

בנט היה ראש המטה של ביבי, ואיילת שקד מהרשימה שלו הייתה הרל"שית שלו. הם מכירים את כל הטריקים והשטיקים שלו, ויודעים איפה ללחוץ ומה אפשר להשיג.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על אף שאינני נמנה על קהל הבוחרים של הבית היהודי או יש עתיד, אני לגמרי מבסוט מהקרקס שהצמד בנט את לפיד עושה לביבי, ובאותה נשימה גם מאוכזב קשות מציפי לבני שהסכימה לשבת איתו בקואליציה.

אינשאללה נתבשר בעוד שלושה שבועות שאין קואליציה. יום החופש שנקבל על יום הבחירות הבא יהיה הממתק הכי קטן בכל הסיפור הזה.

ציפי לבני קמה בבוקר מסתכלת על עצמה במראה ושואלת מה אני צריכה לעשות היום ? ואז עושה הפוך.

ההתנהלות שלה מדהימה אותי כל פעם מחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000824116#fromelement=hp_morearticles

לכאורה עניינו הפרטי, אבל זו חברה ציבורית

לכאורה כלכלי ולא פוליטי, עד שבודקים תפקידיו הקודמים.

לכאורה משאב של המדינה, בפועל של חברה.

לכאורה, פה ושם יש קשרים בין הון לשלטון. בפועל, אם נרחיק מן המקרה הבודד הזה כדי להבין איך דברים פועלים, המילה "קשרים"היא מילה סתמית ותמימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש עוד בחירות (הלוואי), לפיד יטוס לכיוון ה25 מנדטים בקלות ואולי אפילו יעבור את ה30

תחשבו ש300K בוחרים לא עברו את אחוז החסימה זה 10 מנדטים מטיילים

ולא הגענו עדיין לבגידה של לבני בבוחריה ולכך שהציבור מבין שבאמת יש סיכוי לקדם פה תהליך של שיוויון בנטל ופוליטיקה שונה בעיקר כלכלית/חברתית.

כל יום מפחד לקום בבוקר ולראות קריקטורה של יחימוביץ בדוגיסטייל בYNET , וממשלה שמורכבת רק מזונות (שס ויהדות..) וכיסאולוגיה שידחקו את בנטלפיד לאופוזיציה.

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(...) נראה לי שאנשים שוכחים עד כמה ביבי לחיץ וזגזגן.

אכן, יש לו ניסיון עתיר שנים בפעולות אלה ממש.

אין ספק שיש לא מעט המאחלים לפיצוץ וסבב בחירות מחודש, אבל זה לא יקרה.

בנוגע ללבני - עוד לא המציאו סימלון מתאים לתיאור התחושה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש עוד בחירות (הלוואי), לפיד יטוס לכיוון ה25 מנדטים בקלות ואולי אפילו יעבור את ה30

תחשבו ש300K בוחרים לא עברו את אחוז החסימה זה 10 מנדטים מטיילים

ולא הגענו עדיין לבגידה של לבני בבוחריה

אם יהיו בחירות נוספות בחודשים הקרובים אז באמת יש סיכוי שלפיד ובנט יהיו יחד 45 מנדטים והם יחליטו אם לצרף את הליכוד או את מפלגת העבודה :lol:

לבני לקחה פה הימור, כי בבחירות חוזרות אחרי ההתחברות שלה לביבי היא תקבל אפס אחד עגול.

ביבי יודע שבבחירות חוזרות אחרי כל הקרקס הזה הבוחרים החילוניים שלו, שלא ממש אוהבים לראות את ש"ס בממשלה, כבר יעזבו לטובת בנט או לפיד.

ואני מצטרף ל-milanista23, אני מאוד מאוד מקווה ששלי יחימוביץ' לא תצטרף לממשלת ליכוד-שס-אגודה.

אם גם העבודה וגם לפיד-בנט לא יישברו אז ביבי יהיה חייב להתקפל.

הבעיה היא שהאינטרס האישי של שלי יחימוביץ' הוא לא ממשלת ליכוד-לפיד-בנט. כי אז תוך כמה חודשים יהיו בעבודה פריימריז ויעיפו אותה.

אני מקווה שהיא מבינה שהנזק למדינה שייגרם ע"י ממשלת שס-אגודה יותר חמור מהנזק לקריירה הפוליטית שלה.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...