Jump to content

hans

 • הודעות

  2,521
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  3

כל מה שפורסם על ידי hans

 1. קודם לוטו/אקזיט. אין על מה לדבר לפני זה... קצת יותר לעניין - וטיפה יותר ברצינות - נראה כמו יורש, אה... איך לומר... "רוחני" לאס-מקס, רק מטורלל על כל הראש. ממש אהבתי. בום טראח בלי להתבייש, אני מדמיין את הילדים צוהלים בכל זינוק יחד עם אבא. בנוסף, המושבים נראים ממש נוחים (אחת התכונות שאני הכי מעריך בשנים האחרונות, למרבה האירוניה).
 2. או מיי. מיאווו. רוצה כזה כל כך רוצה כזה.
 3. תקרא שוב. לפעמים שוברים ומתיכים מחדש, לפעמים מנקים וממלאים שוב. עד היום. מה קפצת 150 שנה...
 4. נוזל מסבון כלים יעבוד, אבל צריך להיזהר עם המינון, יותר מדי ואתה עלול לסתום מעברים (איך שהוא הצלחתי פעם). אין שום בעיה להשתמש בתור פיתרון זמני, אבל לטווח הארוך אני ממלחץ בחום להשתמש בנוזל ייעודי, מאוד מרוצה מהמוצרים השונים של סונאקס (גם מוכן מראש וגם תרכיז). אין לי מושג למה זה ככה, אבל ה"מים הכחולים" של תחנות דלק זה הדבר הכי גרוע שיש. אשכרה פוגע בצבע.
 5. שיבטלו, שיבטלו ומהר! אני בינתיים מדמם כסף כמו משוגע, לא מצליח לעמוד בפיתוי 😖 מחירי המשלוח כרגע הם סתם איזה אלגוריתם שהשתגע, קצת סבלנות וזה יחזור לרמות נורמליות.
 6. לא הספקתי להגיב קודם אבל רק שתדע: המשמעות האמיתית בפועל בשטח של 18:00-19:00 זה 20:30 *והלאה*. ההימור שלי: 22:30. אני ממליץ בחום להחליט אם אתה מתפשר או מתחפר. זה לא ייגמר.
 7. hans

  מחיר תשלום ועד בית

  120 ש״ח על בניין עם מעלית?! בחיים לא שמעתי על דבר כזה. זה עובד רק אם שאר הבניין מוזנח או בשיטה של ״גובים בנפרד כשיש קטסטרופה״. 200 ש״ח זה נמוך (אני לא אספר לך כמה עולה ועד בית בבתים עם חימום מרכזי...) בתור זכויות - כמו שכתבו לך, מותר לך לבקש ולקבל דו״ח הוצאות והכנסות ועד בית של השנים הקודמות.
 8. אין תשובה פשוטה לשאלה הראשונה - אבל אני יכול להניח בזהירות שמישהו עשה את החישוב וגילה שמתוך כלל כלי הזכוכית שמושלכים לפח, 95 אחוז (סתם זרקתי מספר) הם בצורת בקבוק. מכאן ההתמקדות בבקבוקים, בגלל שלא שווה כלכלית לשבור את הראש על כלי זכוכית מאלף ואחת גדלים שונים. אם תחזור למבנה וולונטרי לא יהיה שום דחף למחזר - זה נושא סבוך ומורכב ותלוי תרבות. בשוויץ, סתם לדוגמה, יש לך גודל מקסימלי של פסולת לא ממויינת שאתה רשאי להשליך - מה שמחייב אותך למיין הכול בבית, או שתחטוף קנס. לגבי בקבוקי זכוכית של בירה - אני לא יודע מה קורה היום, בזמנו הבקבוקים היו נשטפים וממולאים מחדש. יש גם הבדל בין פיקדון של 1.20₪ ל-30 אגורות, לא יודע אם זה קשור. לגבי ייצור של בקבוקי פלסטיק - תלוי במפעל. בישראל, המפעל של החברה המרכזית לייצור משקאות קלים (שמייצר את קוקה קולה ועוד אלף ואחת מותגים) - מייצר את הבקבוקים באותו מפעל שבו גם מייצרים את הנוזלים וממלאים. כתבה מקרית מדוד גוגל לגבי יצרני בקבוקים ומכונות ייצור שמופעלות עבור אוסף שלם של חברות/מותגים אחרים: https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001261104
 9. שכל אחד יבחר את המלחמות שלו, זה מה שאני אומר. זכותך המלאה לא לקבל את מה שעשו לך וללכת להילחם על זה. רק הצגתי אופציה אחרת - איבוד כמה שעות שנת יופי תמורת מקרר לפני החג, זה הכול. חוץ מזה 8 שעות שינה זה לוקסוס...
 10. פעם הגיעה אליי מכונת כביסה ב-23:00, תהיה אופטימי ואל תכבה את הפלאפון... זמן ההגעה המקורי היה כמובן 14:00-16:00, כמו רובנו, לא טרחתי להילחם על פיצוי.
 11. מסכים בגדול, אבל עם כוכבית - בתנאי שאנחנו מדברים רק על מדפסות הלייזר. מדפסות הדיו של בראדר סובלות מעלויות אסטרונומיות של דיו ואמינות בינונית. לקח לי כמה שנים לשכנע את האישה שאין שום צורך בהדפסה צבעונית בבית. אחרי בזבוז של מאות שקלים סוף סוף נחתה אצלי mfc1910. לייזר ש/ל משולבת. דגם ותיק (וטוב שכך!), מדפיסה מהר ובלי טענות, עלות סבירה של טונר. לגבי hp - הכי בקצרה - לא לגעת.
 12. היחס בפורום בין הדיבורים על אטמוס לבין ההתקנות בפועל, כמו שצריך, של לפחות 7.1 רמקולים עם כיוונים או הקפצות - הוא 10000:1. כולם מדברים על זה, לאף אחד אין התקנה (או אקוסטיקה חלילה) שאפילו מתקרבת בצחוק למה שנדרש בפועל. במילים אחרות - תמיכה בפורמט הזה היא לא שיקול.
 13. hans

  רשמית: טסלה בישראל

  פסיכי! בקיצור, כל הקטע הזה של ירידת טווח הוא כמעט על גדר התיאורטי - מכוניות פרטיות ממוצעות עוברות גריטה/פירוק הרבה הרבה לפני 300,000 ק"מ, לרוב בעקבות תקלה שעלותה גבוהה מערך הרכב.
 14. את Ave אתה מכיר. גם את הפירוקים השונים למוצרים של בוש את מכיר. רעיונות חדשים כן, אבל לא משהו יוצא מהכלל מבחינה הנדסית ולא ברמה של מקיטה של השוק היפני. לחברה הזאת יש מאגר אדיר של כלים, ולצערי המנעד נע בין רע מאוד למצוין עם כל מה שבאמצע. הסינים עלו מדרגה. צריך כמובן לברור בקפידה ולהקפיד להימנע ממה שזול מדי, אבל אחוז הסינים בכלי העבודה אצלי עולה בהדרגה ובבטחה, כולל ביטים ומקדחים. אפילו בתחום אחר לגמרי - תואמי לגו - יש קפיצה ברורה. הדגמים הראשונים היו בלתי נסבלים, היום אני מערבב בלי למצמץ את הגרסאות הסיניות של Lego technic. עלו על אותה נוסחה של פלסטיק חזק וגמיש, והיציקות באותה רמה.
 15. המברגות הסיניות של היום מעולות. לגמרי ברמה של בוש כחולות, בחצי מחיר. חסוך לעצמך זמן יקר וקנה deko או wosai, על הדרך תשדרג ל-18/20 וולט. אין, בוש איבדו את זה בקטגוריה של מברגות. העולם השתנה.
 16. hans

  קורקינטים שיתופיים Wind

  קורקינטים שיתופיים זה רעיון מוצלח על הנייר, אבל כשטרחתי סוף סוף לבדוק את המחירים (אצל המתחרים זה בערך אותו דבר) - התפלצתי. קטעים קצרים אפשר לסגור בהליכה, אפילו בתל אביב המהבילה, וקטעים ארוכים פשוט... זולים יותר במונית. אולי זה פשוט מתחבר לגישה חברתית (?) של "כאן ועכשיו ומיד עם סמרטפון" - מתאים לכאלה שלא מתכננים מראש כלום אלא פשוט נעים "כאן ועכשיו". לא מחשבים עלות כלי פרטי, לא מחשבים נסועה צפויה, לא מפנים מראש זמן, אלא עוברים באופן מיידי מ"אני רוצה" ל"זה קורה" - ולעזאזל העלות הכספית. בדיוק כמו micro payment באפליקציות או התמכרות לעליאקספרס.
 17. זה קטע פסיכולוגי אצל אנשים מאופי מסויים, להיבהל מאוד כשמציעים להם משהו או לכעוס על עצם *הפנייה* להניח תפילין/לקחת הלוואה/לקנות ביטוח/חתול. לא ביקורת, אבחנה. יש לי ילד כזה... פשוט תתגברו על זה עם תרגול של תשובה מכנית, "לא". בלי אמוציות. בלי פוסטים בפורום. בלי לחץ דם. בלי קונספירציות. "לא, לא תודה, אין צורך, ביי".
 18. הרעש ששמעת עד עכשיו בפעולה רגילה הוא של אלקטרומגנט חזק. הרעש עצמו די חזק גם בפעולה תקינה. הרעש שאתה שומע כרגע הוא של אלקטרוגמנט חזק בשלבי קלקול. אתה יכול לדמיין כל מיני דברים שהשתחררו ומתחילים לרקד בוויברציות.
 19. מעניין, עברתי שם לפני שבוע ולא זכור לי כלום. טוב שדיווחת.
 20. כנראה שהאוכלוסייה בארץ מגוונת. הנקודה שניסיתי להעביר היא פשוטה: אין שום בעיה עם ריח. גם אני נגד נפנוף פומבי בפרהרסיה של צלעות חזיר במרכז מעגל התנועה, אבל לא מתוך רגישות דתית מזויפת אלא סתם מתוך התחשבות בסביבה. בתוך הבית? שאף אחד לא יעז להגיד לי מה לעשות, בגבולות גזרה סבירים. יאללה חג אופניים שמח לכולם.
 21. מסתבר שיום כיפור זאת איזו פרה קדושה, קצת כמו אכילת חזיר - לרוב החילונים שאני מכיר אין בעיה עם פירות ים, אבל פתאום כשמזכירים את המילה "חזיר" אז לא לא לא... כמו המוסיקה של ואגנר, תכל'ס. מין סמל שנאחזים בו למרות אוסף של סתירות פנימיות. לפות"ש: אם אתה מתעקש, קפוץ לכל קמפינג מרוחק, עדיף בצפון, ואתה מסודר. לא יהיה יותר שקט אבל שיהיה. לגבי ריחות תבשילים - תעשו לי טובה, יש ריחות תבשילים *בעיקר* מבתים של שומרי מצוות אדוקים, חלק בלתי נפרד מה"חג" זאת הסעודה בסיום, וכל מיני פטנטים לבישול ארוך בסגנון חמין וצ'ולנט נפוצים למדי.
 22. היום אתה יכול לקנות בעליאקספרס וחבריו סוללות ליתיום נטענות בגודל של aa המספקות 1.5 וולט, בניגוד ל-1.2 וולט של הנטענות הסטנדרטיות. אה, והן נטענות דרך כבל usb. קצת השקעה בשלב הראשון אבל אחרי כמה שימושים אתה מחזיר אותה בקלות. מאוד שימושי למשחקים מסוימים שרגישים להפרש בין 1.2 ל-1.5 וולט ומסרבים לעבוד עם הנטענות "של פעם".
 23. hans

  טלפון פתאום שבק חיים

  המכשיר הזה תקוע על גרסת אנדרויד מאוד ישנה עם מספר תלת ספרתי של פרצות ידועות. בכל רגע שאתה משתמש בו בחיבור לאינטרנט/אימייל אתה חשוף לאיבוד פרטיך האישיים. תגיד לו שלום ותודה. היה טלפון מוצלח.
 24. לא חושב. זוכר. בלי קשר לאיך הגיעו. בעצם כן. תמיד יש קשר ל"איך הגיעו לשם"... אין לי בעיה עם "הלוואות קצרצרות" לבני משפחה - כל מיני תזמונים דפוקים של איזה טיפול רפואי לא צפוי עם משכורת שלא נכנסה בזמן ונקודת יציאה לא מוצלחת של פיקדון. גם אז, מדובר בסכומים שאני אחיה איתם במידה ויאבדו במקרה לנצח. התגלגלות מהלוואה להלוואה, בשוק אפור או לא, זה *דפוס* שאיננו קשור למספר הספרות, והפיתרון הוא... להפסיק להזין את החיה. זאת אומרת הדפוס. אגב, במקרים האלה, כשאתה חופר אצל בני משפחה/חברים במטרה לגלות את שורש העניין, אתה מגלה לעתים קרובות מדי שכבר נכנס כסף לאותו בור, מטעם הקרובים שנכוו. האם אפשר ללמוד לדוג בלי לקבל שום דג בכלל? נראה לי שכן.
 25. אני מנחש שהוא ינסה והבנק ידחה...
×
×
 • תוכן חדש...