Jump to content

eladts

 • פרסום הודעות

  1,024
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

6 נייטרלי

אודות eladts

 • דירוג
  נהג שודים (> 1000 הודעות)

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. לא רק שאני לא מבין מה הבעיה עם זה, במצבי חירום זה יכולה להיות דרך יעילה לעצור את הרכב כאשר הדרכים המקובלות יותר לא עובדות.
 2. לגריל הענקי הזה אין שום יתרון בגם ברכב עם מנוע שריפה פנימית. זה לא שקודם למכוניות BMW היו בעיות בקירור המנוע.
 3. לא מכיר ספציפית את החניון הזה, אבל אם לא רשום בכניסה במפורש שהתשלום מאפשר מספר כניסות ויציאות באותו יום אז התשלום הוא עבור כניסה בודדת בלבד.
 4. בארה"ב מצאו פתרון פשוט מאוד לבריוני חניה בשטח פרטי. ברוב המדינות מותר לבעל השטח להזמין גרר שיגרור את מי שחונה בניגוד להוראות, כל עוד יש שילוט במקום שמסביר את כללי החניה ומזהיר שמי שחונה שלא בהתאם לכללים יגרר. הצימוק שבעוגה הוא שמי שמשלם את עלות הגרירה (בסביבות $150) הוא בעל הרכב הנגרר ולא מזמין הגרירה. בדרך כלל חברות הגרירה שמבצעות כאלו עבודות מתמחות בכך והם ממש לא גוררים בעדינות. החניון בבנין שבו אני גר נמצא באזור עם מצוקת חנייה די גדולה ואין בכניסה אליו שום מחסום חשמלי. יש שלט שמזהיר בפני גרירה וזה עושה את העבודה. בפעמים הבודדות שמישהו חנה בחניה שלנו התקשרתי להנהלת הבנין ותוך זמן קצר הפולש נעלם.
 5. היצרן שהלך הכי רחוק בתחום הזה הוא טסלה. המודל 3 קיבלה פעמיים תוספת הספק בחינם בסביבות 30 כ"ס. לדגם הביניים LR AWD יש היום אפשרות לתוספת 50 כ"ס בעלות של $2000. הכל over the air, בלי שמישהו בכלל נוגע ברכב.
 6. כל הבעיות האלו פתירות. ממש אין צורך לחצוב בקירות, מעבירים את כבלי החשמל בצינורות שמוצמדים לקירות. זה לא שמישהו מארח בחניון וחשובה לו האסתתיקה שלו.
 7. ניתן להתקין עמדות טעינה ביתיות בכל מיני הספקים. לחניה פרטית שממילא נמצאים בה כל הלילה אין טעם בהספק גבוה ואפילו הספק צנוע של 2kW, פחות מההספק של מזגן חלון, תספיק. כיוון שמרבית הטעינה נעשית בלילה כאשר שאר הצריכה בבנין אפסית, סביר שאין צורך לשדרג את תשתית חברת החשמל בבנין. יש גם בשוק מוצרים של טעינה חכמה, שמגבילות את הטעינה בהתאם לעומס על מערכת החשמל בבנין באופן אוטומטי. כמו, אין בעיה להתקין עמדת טעינה על הקיר, אין שום צורך בעמוד.
 8. המיני החשמלית היא עבודה בעיניים. לקחו את המכלולים של BMW i3 ושמו בתוך מרכב של מיני. גם ב-2014 המחיר של ה-i3 היה מופרז, אבל התמחור שלהם כיום פשוט הזוי ולא רק בישראל. המיני החשמלית עולה בארה״ב רק $5000 פחות מטסלה מודל 3 בגרסאת הבסיס שהיא יותר גדולה, יותר מהירה, עם טווח הרבה יותר גדול ויותר חסכונית.
 9. כל עוד אנשים קונים את נכוניות עם הגריל המחריד שלהם, למה שיטרחו ליצר אלטרנטיבה?
 10. מה רצית, שיגיעו בוולוו? הם יפספסו את השיגור בגלל הגבלת המהירות.
 11. למה אתה חושב שהדיירים צודקים? לפי הכתבה ההתקנה בוצעה על ידי איש מקצוע ומחוברת למונה הדירתי של בעל הרכב. איך זה מפריע לשכנים? בהרבה מדינות בארה״ב הוצאו תקנות שמאפשרות לבעלי רכב חשמלי להתקין עדות טעינה בבתים משותפים ושכונות מנוהלות מבלי שתהיה לשכנים אפשרות להתנגד. יש אפילו מדינות שמאפשרות לשוכרי דירות להתקין עמדות טעינה מבלי שתהיה לבעלי הדירה זכות להתנגד.
 12. eladts

  סקר: גיר רובוטי או אוטומט?

  הנטייה של גיר אוטומטי למשוך קדימה היא מאפיין של תיבות פלנטריות, בגלל ממיר המומנט שבניגוד למצמד לא מסוגל לנתק את הגלגלים מהמנוע באופן מלא. בסוגים אחרים של תיבות אוטומטיות בהם יש מצמדים, מדמים את ההתנהגות הזו ע״י החלקה של המצמד, מה שגורם לשחיקה מוגברת שלו בפקקים. במכוניות חשמליות אין בכלל מצמד או ממיר מומנט וניתן לקבוע את ההתנהגות בפקקים בתוכנה. טסלה, למשל מספקת שלוש אפשריות לבחירת הנהג: Creep - זחילה קדימה, כמו בתיבה אוטומטית. Roll - גלגול חופשי כמו בתיבה ידנית כשהמצמד לחוץ. Hold - אפשרות חדשה שהתווספה לאחרונה בה הרכב מאט ומגיע לעצירה מלאה כשלא לוחצים על דושת ההאצה. מצב Hold מאפשר נהיגה עם דוושה אחת, כאשר בדוושת הבלם יש צורך רק לבלימת חירום חזקה.
 13. יותר מזה, אני חי בארה"ב. כשהוצאתי רשיון נהיגה מקומי נדרשתי לחתום על הצהרה בשבועה שרשיוני לא נשלל או נפסל בכל מקום אחר.
 14. יש דבר כזה בשברולט וולט. כיוון שזו PHEV, החלפת שמנים לפי קילומטראג' היא חסרת הגיון לחלוטין. במקום זה יש תצוגה של חיי השמן, שמתאפסת ל-100% כל פעם שנחליפים שמן ואז יורדת בהתאם לשימוש.
 15. צריך גם לזכור שאם מותקנות ברכב מערכות אפטרמרקט שצורכות חשמל כאשר הרכב לא נוסע, כמו למשל איתוראן או מצלמת דרך שמצלמת בחנייה, יש בד"כ צורך במצבר בקיבולת גדולה יותר. מצברי רכב סטנדרטיים גם לא בנויים לפריקה עמוקה ושימוש כזה באופן קבוע יקצר את חייהם. יש מצברים מיוחדים שיכולים לעמוד בזה טוב יותר, אבל הם כמובן יקרים יותר.
×
×
 • Create New...