Jump to content

yehuda-k

 • הודעות

  1,416
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  כפר סבא

הנקודות של yehuda-k

חורך אספלט מצוי

חורך אספלט מצוי (8/14)

19

מוניטין

 1. הבטיחות של כסא בטיחות לתינוק נקבעת בניסוי התרסקות. באירופה: המינימום המחיב באירופה לפי UN-ECE תקנות מס' 44, 129 הוא שהבובה שבכסא הבטיחות לא תיפגע בהתנגשות קדמית במהירות 50 ק"מ בשעה. ארגון ADAC , איגוד הנהגים הגרמני , בודק לפי תקן מחמיר שלו, שבו המהירות היא 64 ק"מ בשעה. ארגון זה בודק גם עבור מכה מצד הרכב עוד על מבחן ההתרסקות באתר ADAC , איגוד הנהגים הגרמני, כולל רשימת כסאות שעברו את הניסוי והציונים שלהם https://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx?ComponentId=29903&SourcePageId=31900 ניתן לקרוא זאת בעברית \אנגלית ע"י גוגל טרנסלייט. האיחוד האירופי פרסם תקן משופר , I-SIZE הכולל גם התנגשות צידית וגם בובה אחרת שמדמה טוב יותר את גוף התינוק, אבל לא בטוח שמוכרים בארץ כסאות בטיחות כאלה. בארה"ב לפי התקן האמריקאי של ה IIHS , ניסוי התרסקות הוא במהירות 48 קמ"ש (30 מייל לשעה) ה CR, איגוד הצרכנים האמריקאי, מבצע ניסויי התרסקות מחמיר במהירות של 56 קמ"ש ( 35 מייל לשעה) וגם בודק מכת צד. בחנות של טוילנד בכפר סבא ראיתי דף עם ציוני הכסאות לפי הCR ( consumerreports.org ) לדעתי עדיף לקנות כסאות שעברו את הניסויים של ADAC הגרמני או של ה CR האמריקאי.
 2. אלה תמונות אמת של משאיות מהמצור על ירושליים במלחמת העצמאות, 1948 1) תמונה של משאית שהיא חלק משיירה לירושליים. קבינת המשאית משורינת. קישור לצילום : https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/16/PikiWiki_Israel_20803_The_Palmach.jpg 2) משאית בלהבות. הערבי עם הכפיה המנומרת על ראשו, יורה באקדח לכיוון הנהג היהודי ששכוב על הכביש https://commons.wikimedia.org/wiki/File:PikiWiki_Israel_20804_The_Palmach.jpg (רצוי לבחור את הגירסה עם הרזולוציה הגבוהה) 3. שיירת משאיות לירושליים. בד"כ על המטען בארגז המשאית הפלמ"חניקים הקיפו את עצמם בשקי מטען וכך סידרו לעצמם עמדה "ממוגנת". https://www.palmach.org.il/archive/galleries/galleryphoto/?itemId=35945
 3. הכסא שדנת בו הוא אכן לא נוח לגב. עדיף שתקנה כסא כמו כאן, שמשענת הגב שלו נוחה. התכנון של הכסא שהצבעת עליו הוא לא טוב. הבד במושב נמתח בין 4 נקודות- הפינות שלו, ונקרע לאחר זמן. לעומת זאת בכסא פה הבד נמתח בין 2 צלעות של הבד, ואין בעית קריעה. בד"כ בסוגי הכסאות הפשוטים, שלדת המתכת אינה מגלוונת. לכן, כדי למנוע החלדה מהירה, רצוי שלפני שעוזבים את החוף תשטוף טוב במיים (לא מי ים) את השלדה וכשתוכל תניח לה להתיבש כראוי.
 4. תודה רבה ל a777. הצלחתי להוריד את המדריך. תודה גם ל ocsi4u על הקישור המקורי.
 5. הלינק כבר לא פעיל. @ocsi4u , האם תוכל לתת קישור פעיל? תודה
 6. דווקא כן טענת. בתאריך 4.3.2021 כתבת: "והכי חשוב הוא מתעקש לא לעשות בעיות," האם זה היה במקום שירדת על רכבים ישנים כמו וולוו, דיהטסו וקורולה בהשוואה לבורה שלך כי לטענתך הבורה שלך כביכול מתעקשת לא לעשות בעיות. לכל רכב יש מחלות אופיניות, כולל קורולה שבה הוחלפו מנועים כתוצאה מבוצה במנוע במודלים מסוימים. מי ששוקל קנית רכב היה שמח לקבל מידע על תקלות אלה. אבל מי ששוקל קנית בורה ישנה, יקבל רושם לא נכון מהתיאור שלך שהבורה מתעקשת לא לעשות בעיות.
 7. בתאריך 4.3.2021 כתבת: "אני חושב שמדובר ביופי של אוטו והכי חשוב הוא מתעקש לא לעשות בעיות," ב 21 ספט 2019 כתבת " בורה 2 ליטר בת כמעט עשרים...ורקורד אמינות באמת משובח" הרשית לעצמך לרדת על איכויות של יצרנים אחרים והבא כדוגמא חיובית את הבורה שלך. בתאריך 21.7.2020 ירדת על וולוו: "אם זה מה שקילומטראז' כזה עושה לאוטו, אז וולוו קצת מזייפים בנושא האיכות. אצלי בבית יש אוטו שקניתי חדש מהחנות לפני עשרים שנה ו 215K ק"מ. " ב 15 בדצמבר, 2019. ירדת על רכב יפני ישן " מה מוניטין עם דבק יפני... לא צריך לייצר אגדות בשמה ... כל שעשיתי הוא לצאת נגד ... מוצא אתני הוא זה הקובע איזה אוטו יחזיק יותר שנים " ושוב התגאית בבורה , שלטעמך מחזיקה טוב יותר מאותו רכב יפני ישן ב 1 יולי 2018 ירדת על קורולה ישנה ושוב שיבחת את הבורה שלך " שמגלה עד היום אמינות מופתית," כלומר חזרת וירדת על רכבים אחרים שלטעמך נחותים באמינות מול הבורה שלך. אבל בדיקה מעלה שבסתירה שהצהרתך ש"הרכב מתעקש לא לעשות בעיות...מגלה אמינות מופתית", אתה בעצמך דיווחת על בעיות חוזרות בבורה שלך כתבת בעבר שהרכב התחמם, וקודם לכן כבר התחמם והחלפת מאווררים. (2.10.2017) כתבת שיש להתקין מקרן לתיבת ההילוכים שבמקור סבלה מהתחממות יתר, ( 31.7.2017) ב12 באפריל, 2020 כתבת שקודם הוחלף רדיאטור. ב16 בדצמבר, 2019 כתבת ש 2 חלונות לא עולים ב 17 ביולי, 2018 כתבת שנפל חלק בזמן נסיעה ב 13.6.2014 טענת שכללית רכבי בורה סובלים מהתקלפויות פלסטיק. נראה לי שכדאי להיות עקבי, ולא לרדת על רכבים אחרים בהשוואה לבורה שלך, כי בעצם הרכב שלך כן עושה בעיות, לפי הדיווח שלך ! תסכים איתי שעדיף לא להטעות את הפורום.
 8. הסיבה העיקרית לפרעות היא שהפורעים יודעים שלא יענשו. גם כשעוצרים כמה פורעים, ביהמ"ש משחרר אותם ממעצר, כי זה החוק. https://www.ynet.co.il/news/article/H16USUKO00 בעת חירום, צריך לתת סמכות לכל שוטר או פקח לתת קנס מיידי של נניח 5000 שקל על הפרת הסדר הציבורי, כולל מי שמסתיר את פניו בכובע גרב. הקנס צריך להיות מספיק גדול כדי להרתיע אבל לא גדול מדי כדי שהפורע יוכל לשלם אותו. לא מזמן הממשלה הוציאה תקנה לענין הקורונה, שהבסיס החוקי לה הוא תקנות לשעת חירום. https://www.gov.il/he/departments/policies/dec4919_2020 לפי תקנת קורונה זו, כל שוטר או פקח רשאי לתת קנס של עד 5000 שקל למקרים מסוימים של הפרת צו הקורונה. מה שחשוב לענינינו, שאין צורך שהכנסת תאשר צו זה, ושהוא תקף כל זמן שיש עת חירום. היה טוב אם הממשלה היתה מוציאה תקנה דומה גם על הפרת הסדר הציבורי בעת החירום הנוכחית. לדעתי זה היה פותר כמעט את כל בעית הפורעים. רצוי שבנוסף להרשאה לשוטר לקנוס, אסור יהיה לשחרר את הפורע ממעצר עד לתשלום הקנס, ושבזמן זה ישהה במחנה אוהלים בנגב, כך ש"יהנה" מהחום והזבובים בצהרים. אחרי נסיון כזה, הוא כבר לא ישוב להיות פורע. רצוי גם "שיימינג", כלומר שירשמו את פרטי הפורע באתר אינטרנט פתוח לציבור, כך שלא בטוח שיצליח למצוא עבודה.
 9. אם עדיין לא פתרת את הבעיות: בראנקס 2006 מדי פעם ההגה היה נעשה כבד ונורת האזהרה להגה נדלקה. קרה לרוב בנהיגה איטית כשנכנסים לחניה בהילוך אחורי. במוסך אמרו שאם המצבר לא תקין או ההארקה לא טובה קורות תקלות מוזרות שלא נראות קשורות. אבל המצבר וההארקה כן היו בסדר. לאחר זמן, המצבר בקושי נטען. נמצא שהאלטרנטור אמנם טען אבל בקושי. האלטרנטור הוחלף במשופץ, וגם התקלה החולפת בהגה הכוח לא חזרה יותר. אולי יעזור לך.
 10. בטויוטה אוריס , הצופר לא פעל. המכונאי במוסך טויוטה ניקה את המגעים, שייף שם קצת קיפל איזה פחית שם והבטיח שהבעיה נפתרה. לאחר חודשיים הצופר עדיין פועל. תברר במוסך של רשת היבואן.
 11. מכיר משפחה שגרה בהוד השרון, קרוב לתחנת הרכבת הוד השרון, תחנה שבעצם נמצאת על גבול כפר סבא. האישה עובדת במכון ויצמן ונוסעת ברכבת למכון. לכן הם יכולים להסתפק ברכב אחד. הבתים הם מגדלים של כ 20 - 16 קומות. לא יודע מה שכ"ד. בצד של כפ"ס הבתים ישנים ויתכן ששכ"ד שם נמוך יותר. האוכלוסיה טובה.
 12. לא מדויק. הגורם המכריע הוא המוטיבציה שההורים נוטעים בילדיהם. הילדים של אמא אנלפאביתית ואבא פועל מצליחים בגדול עם המוטיבציה הנכונה. לעומת זאת, ידועה האמרה שהדור הראשון מצליח, הדור השני מחזיק מעמד והדור השלישי הורס, למרות שנולד להורים עשירים.
 13. קנס ההורים של מירי רגב אושר בהליך מזורז ועדת הכלכלה בכנסת הצביעה לחייב התקנה למניעת שכחת ילדים ברכב. בדיון נוכחו רק 3 חברי כנסת. כדי להבין היכן נמצאים האינטרסים העסקיים בפרשה, די לבחון את זהות 9 (!) הלוביסטים של ספקי מערכות כאלה שנוכחו בדיון. עלות ההחלטה למשק מאות מיליוני שקלים. בדיון הקודם בינואר נוכחו הרבה לוביסטים של חברות הליסינג. ואכן הוחלט שהחיוב הוא למערכות נידות ולא מערכות קבועות שהיו עולות לליסינג כסף רב. מיד לאחר ההחלטה מירי רגב התפארה בה בהודעה לעיתונות. "בימים של קמפיין בחירות, לרגב היה חשוב להציג את ההישג הזה קודם יציאת הבוחרים לקלפי." https://www.themarker.com/dynamo/cars/.premium-1.9598433
 14. ב ebay מוצע רדיו למכירה. https://www.ebay.com/itm/86120-02250-Toyota-Corolla-CQ-TS7171L-CD-Player-Audio-Receiver-Radio-Genuine-OE/154344546677?hash=item23efa6e175:g:Pt0AAOSwmt1gNudS אם זה הרדיו שיש לך בראנקס שלך, המתאם שמוצע פה לא יתאים, כי בתקע הלבן יש 2 שורות של 6 פינים כל אחת, ואילו ברדיו שבראנקס שלך יש שקע עם 5 פינים בשורה העליונה, 7 פינים בשורה התחתונה, כפי שרואים בצילום של הצד האחורי של הרדיו שמוצע למכירה בebay.
 15. מקור: שקרים סטטיסטיים: כך מכחישים את התמותה העודפת מקורונה
×
×
 • תוכן חדש...