Jump to content

חן פרחי

אחראי פורום
 • הודעות

  12,480
 • כאן מאז:

כל מה שפורסם על ידי חן פרחי

 1. למנוע שמורכב אצלך אין טורבו, וסביר להניח שירד מ 740\940. האות F מציינת יחס דחיסה נמוך. במקור הגיעה ה 760 עם מנוע V6 בנפח 2849 סמ"ק, ובדגם שהגיע לארץ הותקן מאייד SU בודד במקום מערכת ההזרקה, מאחר והיבואן חשש מבעיות שעלולות להיווצר ממערכת הזרקת הדלק. רוב הפלסטיקה מתאימה לזו של ה 740 עד שנת 90', הבעיה למצוא כזו שלמה..
 2. לא. המונזה היתה גירסת הקופה של הסנאטור, מכונית הסאלון של אופל שהוצגה בשנת 78'. מנועיה היו בנפח 2.5, 2.8 או 3.0, 6 בוכנות בטור בעל גל זיזים עליון שמוקם בתוך ראש המנוע, במבנה שהיה ייחודי לאופל. בניגוד לכל דגמי ההנעה האחורית של אופל, למעט הדיפלומט הגדולה, לסנאטור\מונזה היו מיתלים אחוריים נפרדים, מה שהעניק לה נוחות נסיעה מצויינת והתנהגות כביש טובה מאד. בשל כך, הסנאטור\מונזה לא חולקת מיכללים עם אף דגם אחר של אופל, בוודאי שלא עם הקאדט, אסקונה וכדומה. לגירסת ה 3.0 היו ביצועים מצויינים, ברמה של הב.מ.וו 628I.
 3. נפחו של תא המטען עומד על 506 ליטר. המרווח הפנימי, בייחוד במושב האחורי, מתאים למכונית גדולה הרבה יותר, וללא ספק זו הנקודה החזקה ביותר שלה.
 4. כמו תמיד, כשמתחילות ההגזמות לא תמיד יודעים לעצור.. אחרי 3 שנים עם 301 רובוטית, למדתי להכיר אותה מצויין, לטוב ולרע, והמכונית לא שלי, להזכירכם. לטוב - מרווח פנימי ותא מטען ברמה של מכונית סאלון, נוחות נסיעה מצויינת, מושבים נוחים מאד, חסכונית מאד, ביצועים סבירים למדי, התנהגות כביש בטוחה ונכון לרגע זה, אמינות מושלמת. לרע - תיבה רובוטית איטית מאד, רמת רעש גבוהה, הנדסת אנוש גרועה ומחסור באיבזור בטיחות מינימאלי. אם משתמשים בתיבה במצב הידני שלה, היא נסבלת בהחלט ואפילו למעלה מזה. במצב אוטומטי, אם מורידים את הרגל מדוושת הגז כשההילוך מתחלף (וזה קל, כי יש סימון ההילוך המשולב בלוח המחוונים) ההעברות סבירות בהחלט ואפילו חלקות. אם מיתייחסים אליה כמשפחתית בסיסית, היא בהחלט עושה את המוטל עליה, גם אם הנאה או שאר רוח לא תמצאו בה. בניגוד לאטארז' היא לא נותנת תחושה של נהיגה על מכסחת דשא, אלא מרגישה כמו מכונית לכל דבר.
 5. אני מתדלק אצלי בוולוו 98 אוקטן, למרות שיחס הדחיסה הוא 8:1, והיא מיועדת לדלק 83 אוקטן. הסיבה ? קידמתי את ההצתה במעלה שלמה, מה שמעלה את ההספק די משמעותית. בנוסף, בשל הצטברות פיח בראש המנוע, סביר להניח שיחס הדחיסה עלה גם כך. ההבדל בסחיבה משמעותי מאד, ומאחר והנסועה שלה אפסית, ההבדל הכספי זניח.
 6. לגולף יש קהל לקוחות קבוע שלא גדל ולא קטן. על פי רוב רוכשיה מחליפים גולף בגולף כבר שנים רבות.
 7. גם למערך השיווק יש גבול. אז כנראה שיש הרבה פחות תקלות ממה שנדמה לכולם שיש.
 8. בכל פרמטר יש טובות ממנה. כחבילה כוללת, הגולף 150 כמעט מושלמת. ובגלל זה היא הקומפקטית הכי נמכרת בעולם, והרבה שנים. כל דור שלה מהווה מודל לחיקוי, בין אם ברמת הגימור ובין אם בטכנולוגיה. לא צריך לאהוב אותה, והאמת שגם לא ממש אפשר, בכדי להעריך אותה ואת פולקסווגן, שעם כל הביקורת עליה, נכון להיום מובילה טכנולוגית.
 9. פתגם אמריקאי עתיק יומין אומר שאי אפשר לשקר את כל האנשים כל הזמן. נכון לרגע זה, אף אחד לא הצליח לפצח את נוסחת הגולף שנרקחה ב 74'. הגדולה שלה תמיד היתה בחבילה הכוללת ולא בפרטים. ותמיד היא היתה מודל לחיקוי, ועצם זה שמחקים אותך מעיד על גודל ההצלחה.
 10. עבור לקוחות פרטיים, המאזדה 3 היא סוס מת. באותו כסף אפשר להעמיד בן .... של ג'יפ, שכל השכנים יחשבו שעשית חבילות של כסף..
 11. אם ככה האירופאיים חושבים בלי סוף.. ועדיין הגולף היא המכונית הנמכרת ביותר באירופה, ותמשיך להיות כזו גם בעתיד הנראה לעיין. ואגב, לגולף יש שוק יד שנייה ער למדי - מכונית טובה ושמורה נמכרת במהירות, מה שמעיד שהתקלות לא פגמו במוניטין, ע"ע פוקוס 3.
 12. לא חוקי ומסוכן. מאחר וכל המכוניות היום חסרות שילדה נפרדת, קורות הגג הן אלו שמעניקות חוזק מיבני. הסרתן פוגעת משמעותית מאד בחוזקו של המרכב. סביר להניח שבמפגש הראשון עם שוטר תנועה יקבל הורדה מהכביש.
 13. פורד סבלו הרבה מאד שנים מתדמית של " מכונית שלא היית רוצה אלא אם היית מקבל אותה ממקום העבודה". עד שהגיעה הפוקוס בדורה השלישי. ואז החלו בעיות האמינות בתיבה הרובוטית, שבניגוד למכוניות VAG לא ניתן היה ללמצוא הן פיתרון מוחלט. תוסיף לזה מגוון קטן יחסית של דגמים, בייחוד בשוק הג'יפוזה שכה אהוב על עמישראל, והתוצאה מונחת לפניכם.
 14. היתרון הגדול של הגולף 150 על פני המאזדה 3 הוא בזמינות הכוח. המאזדה 3 תשיג ביצועים לא רחוקים מאלו של הגולף, אך צריך להוציא לה את המיץ כדי להגיע אליהם. והגולף עושה את זה בטיבעיות ובקלילות, וזה ההבדל הקטן ביניהן. ומי שחושב שהמאזדה 3 היא סובארו ליאונה מבחינת אמינות, שיחשוב שוב. אחותי נאלצה להחליף מסך מרכזי, אלטרנטור ומדחס מזגן ב 3 שנים הראשונות. והיא ממש לא היחידה שהאלטרנטור שלה שבק חיים הרבה לפני שהיה צריך לשבוק.
 15. התקלות בתיבת ההילוכים לא נפתרו במלואן, אבל המצב היום טוב בהרבה מבעבר. וגם אם מתרחשת תקלה, זה רחוק מלהיות סוף העולם. הכל מוכר באחריות והתיקון על חשבון היצרן.
 16. בפעם האחרונה שביררנו, קרן ההשתלמות היתה נזילה וניתנת למשיכה תוך חודש מרגע הוראת המשיכה. וזה היה לפני שנתיים. לא משכנו אותה כי התשואה שלה היתה טובה ודמי הניהול סבירים.
 17. אתה כנראה מבלבל בין קרן השתלמות שהיא חסכון לכל דבר, לקופת גמל. קופת גמל, לפחות מאז התחלת הרפורמה, אפשר לפדות רק ביציאה לגימלאות. ברגע שאין יותר הפקדות לקרן ההשתלמות היא הופכת לנזילה. אם מושכים את חלקה, מאבדים תשואה עתידית, ולכן כדאי למשוך אותה בשלמותה או פשוט לא לגעת בה.
 18. ספריאל, אתה טועה. קרן השתלמות נזילה אפשר לפדות. אישתי יצאה לשנת שבתון ופדתה קרן אחת.
 19. כן, ישנה דרך להמנע מיציאה לשנת שבתון. אתה חייב למלא תצהיר בו הינך מעיד שמצבך הכלכלי קשה ואתה חייב את כספי קרן ההשתלמות. עם פי רוב נענים בחיוב, בייחוד אם יש לך מסמכים המעידים על קשיים כלכליים.
 20. התמונה העליונה צולמה בשנת 66' או 67'. כמה חברים ביקרו בשטח המפעל, שחולק לכמה אולמות נפרדים. כמובן שלא נותר זכר כלשהוא למפעל, למעט תמונות פרטיות שצילמו אלו שעבדו שם, עד סגירת המפעל ב 81'.
 21. מאחר ופלח השוק של המשפחתיות בארץ בשלבי גסיסה מתקדמים, הסנטרה מנסה לפנות לציי רכב, כמו האלמרה לפניה. זו הסיבה שמחיר עסקת ליסינג נמוך יחסית, הן לגודלה והן לרמת האיבזור בו היא מוצעת. היא אולי אינה ברמתה של הקורולה, אך בעיסקת ליסינג תפעולי היא עולה כ 300 ש"ח פחות, ועבור ציי רכב גדולים מדובר בהפרש לא מבוטל.
 22. הקורסה, שמכונה בבריטניה ווקסהול נובה, תמיד היתה רבת מכר בלי קשר לתכונותיה המוטוריות. אותו כנ"ל הפורד פיאסטה והפורד אסקורט, שבדורה האחרון היתה מכונית איומה. בשוק הגרמני הפולו נמכרת היטב מיומה הראשון, ומשנת 75' היא הסופר מיני הנמכרת ביותר ברציפות.
 23. ברגע שקורות תקלות באחוז גבוה של מכוניות, המכירות נעצרות כמעט כליל ושוק היד השנייה נפגע אנושות. ע"ע סיטרואן BX ופורד פוקוס דור שלישי. גם אם האמינות של תוצרת VAG רחוקה משלמות, ואני לא מכיר מכונית אחת שאמינה ב 100%, המצב הרבה מאד פחות נורא ממה שזה משתקף כאן. המכירות המצויינות ממשיכות, ושוק היד השנייה ער למדי.
 24. הרנו 19 היתה מכונית אמינה מאד אפילו, כל עוד הגיעה עם מזגן מקורי. והיא גם היתה איכותית למדי.
×
×
 • תוכן חדש...