Jump to content

A_lex

 • הודעות

  566
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

1 עוקב

אודות A_lex

ספרו לנו עליכם

 • איזה רכב יש לך?
  ראנקס, ספורטאז'

צפיות אחרונות בפרופיל

3,322 צפו בפרופיל

הנקודות של A_lex

נהג נמרץ

נהג נמרץ (4/14)

111

מוניטין

 1. אולי אני מפספס משהו, אבל כתבת שהרכב ללא טסט? למיטב ידיעתי זה אומר שאסור לו לנוע על הכביש בכלל, ובכל מקרה שום ביטוח לא יהיה תקף במידה ויקרה משהו.
 2. שאלה לי אליכם... יש מה לעשות כדי לקדם שיחרור מהמכס של חבילה שנשלחה בדואר רגיל? הזמנתי פריט בכמה דולרים מאליאקספרס בתחילת ספטמבר. החבילה נשלחה דרך China J-NET (מה שזה לא יהיה). מעקב המשלוחים מראה שכבר מעל חודש החבילה תקועה במכס: 04/10/2021 10:31 IL, Package held by customs/security: Security Check 23/09/2021 20:28 IL, Package held by customs/security: Physical Inspection 23/09/2021 7:05 IL, Package held by customs/security: Security Check 22/09/2021 21:00 IL, Package held by customs/security: Security Check 16/09/2021 20:24 IL, Package held by customs/security: Security Check 16/09/2021 19:43 IL, Clearance Process Started 15/09/2021 1:45 IL, Package landed in TLV Airport, IL
 3. אם כבר מדברים על מברגים... מבחינתי זה הכלי הכי שימוש בארגז הכלים שלי: כפי שכתוב בתמונה הביטים נשמרים בתוך הידית. בדרך כלל עובד עם המאריך אבל אם יש צורך אפשר להוריד אותו. אחלה מנגנון ראצ'ט. פשוט אחלה כלי. קניתי בזמנו בדולרים ספורים באיזה הום דיפו. לאחר שאבא שלי ראה אותו אצלי ביקש גם ובהזדמנות קניתי גם לו. הסיבה היחידה שיש לי גם מברג פיליפס רגיל זה כדי להגיע לברגים עמוקים שפעם באף פעם נתקלים בהם וראש ביט לא יכול להגיע אליהם.
 4. היה לי בעבר את הדאנלופ (הרכב נקנה איתו). הוא היה אשפה גמורה כפי שנאמר כאן. אפס אחיזה. מאז לא מתקרב אליהם. הצמיג הקודם על הראנקס שלי היה גודייר אפישיינט גריפ פרפורמנס. נבחר לאחר חפירה באתרי בחינת צמיגים בחו"ל. שירת נאמנה תקופה יפה ולאחרונה הגיע זמן להחליף. לאחר בדיקה באתרים גיליתי שהפאלקן ZE310 לגמרי נותן לו פייט וגם עולה פחות, אז הותקנו הפאלקן. עלו אלפיה כולל הכל. עבר קצת מעל חודש והרכב בקושי נוסע אז לא יכול לומר הרבה מניסיון, אבל בינתיים אין לי תלונות.
 5. בטבלאות שהבאת כתוב שמספר 43 זה המצת - תוודא עם רב מודד שאכן לא מקבל מתח לאחר כיבוי הסוויץ' וזו תהיה ההזנה לצהוב. מספר 75 מתואר כנעילה מרכזית אז כנראה מקבל מתח קבוע (גם בלי סוויץ'). שוב תוודא עם רב מודד, ואם אכן כך, תוכל להזין שם את האדום.
 6. אשמח לדעת כמה עלה. אפשר בפרטי כמובן.
 7. בליברה שילמתי 21 שקל לשבוע לתוספת נהג לא חדש ולא צעיר.
 8. אילו פרויקטים למגורים יש שם? אני מצאתי רק חברה אחת שבאמת משווקת כרגע, ואצלם במשרדים הייתי. הם ביקשו על 4 חדרים בקומה בינונית (6) כ-3M, ועל 5 חדרים בקומה דומה מעל 3.4M. וזה אכן סביבות 4 שנים לאכלוס, אז תצמיד חלק מהסכום למדד תשומות הבניה, מה שיעלה עוד 100-150K. מס רכישה זה עוד 50-80K (נניח דירה ראשונה) . בקיצור, בשביל ארבע חדרים, עם חניה בודדת, ובלי שום נוף, צריך 3.15M. רחוק מאוד מה2.5 של פות"ש. אך אשמח להתבדות. (עבור חמישה חדרים, דרך אגב, זה כבר מתקרב בסה"כ ל3.7M. לדירה על הנייר, כן?... נפלו על הראש, כבר אמרתי?)
 9. Shmelov, אפשר לשאול מאיפה הנתון? ביררתי לפני כמה שבועות ורצו כמעט 2.7 על 3 חדרים בקומה ראשונה. נפלו על השכל 🤯
 10. בטח שיש באמצע (או ליתר דיוק קרוב להאנטר במחיר אבל איכותי יותר) - וורקס. גם כן נמכר בקי.אס.פי. במחיר נוח ועדיין מותג אמיתי. יש סדרה ביתית כתומה ומקצועית ירוקה. אני אישית הסתפקתי בכתומה כי... משתמש ביתי וכל זה. לא יודע להשוות למקיטות וכו' אבל קדח בקירות ממ"ד בלי להתאמץ. נכון, הוא כבד ודורש שתי ידיים, אז מה...
 11. שלום לחכמי הפורום. אני יודע שהנושא נידון לא פעם אבל לא מצאתי צעדים אופרטיביים... היום בנסיעה בעיר, רכב בלם לפני מעבר חציה ואני בלמתי אחריו. עצרתי לגמרי ואז רכב פגע בי מאחור ודחף את רכבי עד פגיעה קלה ברכב שלפני. היו איתי ברכב שני חברים כך שיש לי עדים. אני מבוטח באחת החברות הישירות כך שאין סוכן להתיעץ איתו, ואני מבין שהאינטרס של החברות זה שתפעיל ביטוח ותשלם השתתפות עצמית. אני מבין שעקרונית האשמה כולה על הרכב שפגע בי, אבל איך לנהוג כדי להימנע מהפעלת הביטוח שלי ועליית הפרמיה בשנים הבאות? הרי מבחינת הרכב הקדמי, אני הפוגע ולא אכפת לו שנדחפתי עליו. כלומר הוא ירצה לתבוע את הביטוח שלי, לא? למי אני פונה? לביטוח שלי או לזה של הרכב שפגע בי? מה לגבי שמאי לרכב שלי? מאיפה אני מביא אחד. האם לשמאי של הביטוח של הרכב הפוגע אין אינטרס לצמצם את הערכת הנזק? (רכבי שווה פחות מ20 אלף אז יש סיכוי שזה אפילו יגיע לטוטל לוס למרות שהמשכתי משם בנסיעה הביתה). אודה לכל טיפ ועזרה לגבי אופן ההתנהלות מכאן.
 12. החוסר איכפתיות שלהם עשוי לבוא בעוכריהם... תזמן פגישת דיירים, כולל פרסום שבועיים מראש ותליית מודעות בבניין. אלו שלא איכפת להם, לא יבואו. עכשיו, חצי שעה לאחר המועד שנקבע, כל מי שהגיע נחשב למניין חוקי ויכול לקבוע עבור כולם. יוצא שמי שבא זה רק מי שאכפת לו ואיתם יותר קל להגיע לרוב בהצבעה, והרוב הזה יקבע לכל הבניין. גם אם יבואו חמישה אנשים ושלושה מהם יצביעו בעד - זו תהיה ההחלטה הקובעת. כבר קרה אצלי בניין שמתוך ה36 הגיעו 9, וחמישה הצביעו על משהו שקבע הוצאה של מאות שקלים לכל דירה בבניין.
 13. 16 דירות עם שתי מעליות ושתי מערכות סולריות? יש לי תחושה שחברת אחזקה תיקח לפחות 500 וכנראה יותר. אצלי בבניין של 36 דירות עם שתי מעליות ומערכת סולרית התשלום החודשי מעל 300 ורוצים להעלות מעל 350 בשביל שתהיה קצת רזרבה.
 14. אתה די צודק לגבי שתי הראשונות, אבל יבנה תכלס היתה בתמחור חסר בעבר ועכשיו ישרה קוו. זו עיר במיקום מצוין, עם שני קווי רכבת, יציאות ישירות לכביש החוף ובמרחק רבע שעה נסיעה ממרכזי קניות גדולים. על אשדוד עוד אפשר לומר שבזכות הקרבה לים, אבל לא מבין למה המחירים ברחובות ההולנדית למשל גבוהים יותר מיבנה הירוקה. אני כותב מנקודת ההנחה שמרבית האוכלוסיה בארץ לא עובדת באותה עיר בה היא גרה (פרט לתל-אביב כמובן).
×
×
 • תוכן חדש...