Jump to content

A_lex

 • פרסום הודעות

  500
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

60 נייטרלי

1 עוקב

אודות A_lex

 • דירוג
  נהג צעיר (> 150 הודעות)

צפיות אחרונות בפרופיל

2,757 צפו בפרופיל
 1. אם ראנקס, אז רק משנתונים 2005 עד 2007 בגלל שידרוג המנוע שהייה בעייתי עד 2005 (לא יודע בדיוק מתי ב2005, אז אישית כשחיפשתי העדפתי להתרכז ב2006-2007). הראנקס שלי נושקת ל180K ק"מ ומראה אמינות מופתית בשמונה השנים שהיא אצלי. לאשתי הייתה בזמנו מזדה 323 שמכרנו עם מעל 220K ק"מ גם כן ללא בעיות. כמובן שהרכבים מטופלים כל שנה. לגבי צריכת הדלק - אצלי 11.5 ק"מ לליטר בנסועה מעורבת 50/50 עירוני - ביו עירוני.
 2. לא יודע מה מצב הרכב אך 4.5 באמת נשמע מוגזם. כשביררתי כמה יעלה לי ציפוי לספורטאז' שחורה חדשה אצל חלק מהמומלצים כאן, קיבלתי הצעות של 2-2.5. אז נניח שברכב ישן ידרש עוד שלב אחד של פוליש - עדיין צריך להיות בערך 3 (לא שזה שווה את הסכום, אבל לפחות אפשר להבין).
 3. יש להעיר שהבעלים הלא מרוצה של הGT בפורום נהג לגרור איתו. את זה הגיר לא יאהב. אז אם אתה מתכנן לגרור, אל תיקח רובוטי. אם אתה נוסע הרבה בפקקים ובאיזור הררי (נגיד עובד בירושלים), הייתי נמנע, כי החלפת הקלאצ'ים תגיע מוקדם. גם אם אתה בונה על לרדת לעיתים לשטח ולנסוע בבוץ וחצץ. אחרת, בהנחה שאתה מודע שבסופו של דבר בכל מקרה תצטרך להחליף קלאצ'ים (כמו ברכב ידני רק בעלות גבוהה יותר), אין שום בעיה. בתמורה תקבל רכב חזק וטיפה יותר חסכוני. אה ותוודא שהרכב עובר עדכון תוכנה לגיר במוסך היבואן. למיטב ידיעתי בתחילת השנה היה עידכון שמרחם קצת על הקלאצ'ים.
 4. מה שבאמת מכביד זה לא עבודת CAD אלא אנליזות. השאלה האם כרטיס רגיל (שאיננו קוואדרו) משמש להאצת החישובים באנליזות גם כן? כי זה יכול להיות ההבדל בין הרצה של לילה להרצה של שבוע. הרכבות קטנות בסוליד וורקס הרצתי בזמנו על פנטיום 4 עם כרטיס רדאון בינוני. לא יודע אם הדרישות עלו משמעותית (שנים שלא נגעתי בסוליד וורקס) אבל לפחות בזמנו עבודת CAD רגילה בו לא דרשה משאבים מי יודע מה. היום יוצא לי לפתוח הרכבות גם של אלפי חלקים ונראה לי שהגורם המעקב זה התקשורת ולא כח העיבוד.
 5. בשביל זה צריך קוואטרו ולא כרטיס גיימרים. אצלי יש בדל פרסיז'ן אבל עם מסך 15.6.
 6. הלפטופ הקודם שלי בעבודה היה thinkpad t450. הייתי מאוד מרוצה ממנו. בנוסף אליו היה מחשב נייח עוצמתי לדברים שהלפטופ לא יכל לסחוב. לפני חצי שנה החליטו שמאחדים את השימושים ומבטלים את הנייחים, ולכן החליפו לי את הנייד למרות התנגדותי. קיבלתי דל מסדרת precision שמתחרה בעוצמה של הנייח, אבל הוא מתחמם נורא (אם תשים על הברכיים בלי בגד ארוך - כוויות מובטחות), המאוורר מרעיש, סוללה נגמרת מהר... וכל זה גם אם פתוח רק אאוטלוק, אקסל וכרום 😒 אני ממש רוצה לחזור לthinkpad הקודם. לבית, לילדים... קניתי לפני חודש, עם עודף מאלפיים שקל, לנובו הכי פשוט עם מסך 15, i5 דור עשירי, 8 ג'יגה ראם, וכונן
 7. אני מכיר רק כאלו שמספקים לתעשיה - לא לבודדים. תנסה להרים טלפונים לספקי ברגים כמו "כל בורג" ולשאול בטלפון (כי זה סוג העסקים שלא מתקדם לניהול מלאי באתר). בטח למישהו יהיה ולא תצטרך לנסוע לחינם.
 8. קודם כל בתמונה שהבאת זו אכן הנקבה. רוחב הזכר הוא 11.68 מ"מ (נכנס בתוך ה11.91 שבתמונה שלך). שנית, הכיתוב עוזר מאוד. 8.8 זה דרגת החוזק של הבורג שקיימת רק בברגים מטריים (הדרגה הנמוכה דרך אגב). מכאן אני מסיק שמדובר על בורג M12, ולפי הפסיעה שמדדת קודם מניח שמדובר בהברגה הגסה - פסיעה 1.75 מ"מ. אז מה שאתה צריך זה בורג M12x1.75 שקיים באורכים בקפיצות של 5 מ"מ (35 במקרה שלך). חשבתי שיהיה לי בעבודה, אבל אין את האורך הזה (לפחות לא עם ראש משושה). באמזון ובטח באתרים אחרים דווקא יש וגם בחוזק גבוה יותר (10.9 ואם תרצה להתפרע תחפש 12.9). למשל: https://www.amazon.com/Pack-M12-1-75-Flange
 9. לי יש זנוסי שנראה ככה כבר מעל שלוש שנים. אם אני זוכר נכון במדבקה היה כתוב מייד אין ג'רמני. המשטחים יודעים לקבל הפרש די גדול במידות הסירים. מניח שזה ככה אצל כולם וספריאל סתם מפחיד אותך. הפעם היחידה שנתקלתי באי-התאמה זה כששמתי סיר בקוטר של פחות מהמשטח הכי קטן (מה נקרא קלחת - מתאים לבישול איזה 4 ביצים קשות) על המשטח הכי גדול. הכיריים שלי מוגבלות ביכולת לחמם על טורבו ביותר ממשטח אחד (יש עוצמות מ-1 עד 9, ויש P שמחמם סופר מהר). כלומר אם תשים שני משטחים ותשים P בשניהם, אחד מהם ירד לעוצמה נמוכה יותר לאחר כמה שניות. לי זה לא מפריע. נדיר שאני רוצה להרתיח מהר יותר מסיר אחד, ואין בעיה לבשל על עו
 10. RJ45 נקבה? כי גוגל טוען שהזכר פחות מ-12מ"מ, וברגי M15 כמעט לא קיימים (כמובן יתכן שהוא אינצ'י - 5/8" אבל גם הברגה חלקית באורך קצר כל כך לא נפוצה בגודל כזה). כשקנית לא אמרו לך את סוג הבורג? לגבי פסיעה, תמדוד את אורך סך הפסיעות השלמות ותספור כמה יש כאלו. ככה הטעות תתחלק ותהיה קטנה מאוד.
 11. בשום פנים ואופן. הוא יהיה חלש בהרבה. תמדוד קוטר, פסיעה ואורך ואולי נצליח למצוא לך.
 12. יכול לומר שאני קיבלתי רכב שירד מהאוניה (המתנתי חודש וחצי להגעתו) והוא הגיע עם צמיגים עם תאריך ייצור של שלושה חודשים קודם. בהתחשב במינימום של זמני ההובלה וההכנה למסירה, הרכב קיבל צמיגים שיוצרו פחות מחודשיים לפני ייצורו.
 13. הבעיה שהם מצליחים להשתחל גם למי שלא רוצה למכור דרכם. באים ומבטיחים סכום מכירה גבוה ואנשים חותמים. ואם לא אז אומרים "מה איכפת לך, אתה לא חייב לי כלום. אם אני מוצא לך קונה, אתה מרוויח מכירה ואני מרוויח ממנו". בפועל הם קודם כל יביאו את הקונים בדיוק לדירות האלו שאין להם בלעדיות ואז הקונה כבר מסונדל למתווך והנה 40-50 אש"ח שיכלו לגשר על הפערים בין מה שמבקש המוכר למה שרוצה הקונה נתקעים בגלל שכר המתווך. קרה לי שבאתי לראות דירה מסויימת דרך מתווך, הוא אמר שיש לו עוד דירה בבלעדיות באותו בניין ולקח אותי לראות. לאחר מכן הסתבר שזו דירה שתיאמתי לראות בהמשך השבוע ישירות מול בעל הדירה ואין לו כבר שום הסכם מול
 14. לשם דוגמא, כשלקחתי משכנתא ההפרש בין ההצעה הראשונה לאחרונה באותו הבנק (הבנק שבו התנהל חשבוני גם קודם) השתפרה ב0.55% בקל"צ, 0.85% במשתנה כל חמש, ו-0.15% בפריים. השיפור כמובן לא בא במכה, אלא כל פעם קצת בהתאם להצעות של בנקים אחרים. אז אם זו ההצעה הראשונה נראה לי שיש לאן לשפר.
 15. יש לנו עוד 8 דירות בבניין.כנראה מזה נובע הפער. מניח שההוצאות בערך אותן הוצאות. לנו יש 23% יותר דירות ואנחנו משלמים 25% פחות אז זה די מסתדר.
×
×
 • Create New...