Jump to content

A_lex

 • הודעות

  553
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

1 עוקב

ספרו לנו עליכם

 • איזה רכב יש לך?
  ראנקס, ספורטאז'

צפיות אחרונות בפרופיל

3,158 צפו בפרופיל

הנקודות של A_lex

נהג שודים

נהג שודים (6/14)

99

מוניטין

 1. חידשת לי... וזה כשאבא שלי היה אחד כזה. מעולם לא היה לו רכב לפני העליה ותמיד חשבתי שהוא הלך ו"קנה" רשיון כי זה הרבה יותר זול מלהוציא רשיון בארץ (מינימום שיעורים וכו'). ההורים אכן חסכו שקל לשקל, בעבודה קשה, וקנו יונדאי אקסנט GLS שנת 96. אבא שלי לקח שני שיעורי נהיגה ופשוט התחיל לנהוג. עד היום אני סומך על הנהיגה שלו יותר משל מרבית האנשים. הרכב היה אצלנו הרבה שנים כך שגם אני זכיתי לנהוג בו כשהוצאתי רשיון (זה היה לאחר מעל 5 שנים, אז גם על מגבלה זו לא ידעתי). נמכר לבסוף עם קצת מעל 160k ק"מ לבן של חברה. כמובן שלאורך כל השנים היה כיסוי דש ומושבים, והרכב נשטף רק ידנית, ואפילו קיבל ווקס פעם בכמה חודשים 😉. דרך אגב זה גם היה הרכב היחיד שהורי קנו חדש מהסוכנות. אחריו הם קנו רק יד שניה. לגבי הייבוא - דוד שלי הביא איתו ז'יגולי אדומה. אני עוד זוכר את המאוורר הכחול שהוא שם על הדשבורד 😁
 2. סססא*ק... עכשיו להוריד את המאוורר תיקרה?... 😞 תודה לכם. מקווה להגיע לזה מחר. אעדכן. את הברגים בלוח חשמל כבר בדקתי. לא מצאתי שקעים נוספים שתלויים באותו מאמ"ת. אין קופסאות חשמל על הקירות.
 3. שלום לפורום היודע-כל. אז כמו שכתוב בכותרת... יום בהיר אחד שמתי לב שאין חשמל באיזשהו שקע. התחלתי לבדוק והסתבר שאין גם בשקע השני באותו חדר וגם בשני השקעים שבחדר הצמוד. למיטב הבנתי כל השקעים האלו יושבים על אותו מאמ"ת בארון החשמל. בכל מקרה, יש מתח תקין במוצא כל המפסקים בארון החשמל כולל האחד הזה (בדקתי עם רב-מודד מול הפאזה). בשקעים אין מתח לא מול הפאזה ולא מול הארקה. ליתר ביטחון אפילו הצלבתי בין המאמ"ת הרלוונטי לאחד אחר (שנבדק שעובד). מדובר בבניין די חדש (בערך בן שמונה). אין קופסאות חיבורים בחדרים. במסדרון יש הנמכת גבס של המזגן שלך תדע מה מסתתר בה. פתחתי את השקעים המדוברים ונראה שהם משורשרים - מאחורי שקע אחד יש שלושה סטים של חוטים שמחוברים ביחד + חיבור השקע עצמו (תמונה למטה. תתעלמו מהחוט המנותק.), מאחורי שניים נוספים יש שני סטים + השקע, ולאחרון מגיע רק סט חוטים אחד. פעם ראשונה שאני רואה כזה אופן חיבור. למה זה נועד? לחסוך בקופסאות חיבורים על הקירות? בכל מקרה, אין מתח כבר בחוטים שמגיעים כסטים. רעיונות מה יכולה להיות הבעיה? מה עוד אפשר לבדוק? נ.ב. מבקש ממי שחש צורך עז להסביר שעבודות חשמל מותר לבצע רק לחשמלאי, שיתאפק. אני ילד גדול.
 4. נראה שאתה לא מבין את מהות ביטוח החיים לצורך משכנתא... הביטוח בעצם מחזיר לבנק את יתרת המשכנתא במקרה של פטירת אחד מבני הזוג. כלומר אם נשאר לך חוב של מאה אלף שקל אז זה כל מה שהביטוח ישלם לבנק. הפוליסה באותו שלב כבר לא שווה 1.2 מיליון, אלא רק מאה אלף. ואם סיימת לשלם את המשכנתא והחוב שלך הוא אפס, אז גם הפוליסה שווה אפס.
 5. A_lex

  ערבות אישית של קבלן

  נשמע כמו טעות חמורה. הרי אם הקבלן לא מסיים את הבניה, זה כי הוא נקלע לקשיים. אז ממי תגבה את הערבות? לא שליווי בנקאי בהכרח מגן מכל הצרות. מכיר זוג שקנה בתמ"א ונתקע בלי הדירה ובלי מרבית הכסף כבר תקופה ארוכה (שנים) כי לקבלן נגמר הכסף לפני סיום הבניה. הוא ביקש שישחררו לו עוד כספים מהנאמנות (בניגוד להסכם), אבל הקונים לא סומכים עליו שלא יעלם עם הכסף שישוחרר או ישקיע אותו בסיום פרויקט אחר שבו מעורב, ולכן לא מוכנים לשחרר. אז הזוג נאלץ להמשיך להתגורר בשכירות. אין אפשרות למכור את הדירה שבבניה בלי להפסיד את התחתונים, וגם אין את ההון ללכת לקנות דירה אחרת. עד שלא יסתיימו התהליכים המשפטיים אי אפשר לעשות כלום. כשכל הסיפור יגמר יצטרכו לקחת את הכסף מהנאמנות, להוסיף עוד כסף (אם ימצאו מאיפה) ולשלם לקבלן אחר כדי שיסיים את הבניה.
 6. כשאתה משווה הצעות תשאל את עצמך מה הסיכוי שתסיים את המשכנתא מוקדם. נראה שמי שהציע לך את ההצעה הזו בנה על זה שתסגור את המשכנתא מוקדם והוא ירוויח עליך. אל תחשוב שהוא פרייר ונותן לך ביטוח חינם לאחר 12 שנים. הסטטיסטיקה מראה שרוב המשכנתאות נסגרות לפני הזמן. זכור לי משהו כמו 14 שנים בממוצע אבל אולי אני טועה. קח בחשבון שלרוב מכירת הדירה גוררת גם היא את סגירת המשכנתא (ולקיחת חדשה על הדירה החדשה). אז תחשוב גם מתי יתכן שתמכור את הדירה.
 7. בוקי כבר ענה על השאלה, אבל רק אוסיף שיש חברות ביטוח שלא ידרשו כלום. אני קניתי ספורטאז' מהדגם הבכיר (מעל טופ) ומצאתי חברות ביטוח שיבטחו ללא קודניות או איתוראן וכו'. תמיד כדאי להמנע או לצמצם התעסקות של מתקינים מקומיים ברכב.
 8. ^ לא מכיר את החברה אבל המבנה מאוד דומה לבקבוקים של Ello שהיו לנו (את הזוג הראשון קניתי כשנתקלתי בוולמרט ונראה לי טוב. את הבאים כבר מאמזון). לצערי גם הבקבוקים האלו מאוד רגישים לנפילה, ואם נופלים על המכסה לרוב נשבר הציר שלו והבקבוק הולך לפח.
 9. הצוואר הגמיש עשוי מסיליקון ולא נקרע עד כה באף אחד מהבקבוקים (חמישה). יצא לי לפרק לגורמים את ראש הבקבוק ונראה שהסיליקון עשוי טוב. רוב הסיכוים שבקבוק יפול וישבר לו אותו הפלסטיק שציינתי הרבה לפני שמשהו יקרה לסיליקון. ככה שגם אם איזה בקבוק ישרוד שנים ומתישהו הסיליקון יקרע, תוכל להעביר אליו את הסיליקון מבקבוק שבו נשבר ציר פלסטיק. דרך אגב, הבקבוק הכי טוב ועמיד שהיה לנו עד כה (לילדים קטנים) הוא של טוויסט-שייק. עמיד, לא נוזל, הפיה לא מסיליקון אז אין מה לנשוך ולהרוס, קל לשטיפה... לו רק היו עושים אותו גדול יותר 😞.
 10. אנחנו אישית נמנעים מבקבוקים עם קש, כי הוא לא נשטף כמו שצריך אף פעם ולך תדע איזה עובש גדל שם בסוף. קנינו לכל המשפחה את הקונטיגו צ'אג, שהוא אחלה בהכל חוץ מעמידות לנפילות. לצערי, אם הוא נופל אז יש סיכוי לא רע שציר של הפיה נשבר. פעם אחת פניתי אל קונטיגו ושלחו לי ראש חדש לבקבוק, אבל כבר הצליחו לדפוק עוד אחד אצלינו, אז אני נזהר מלהמליץ עליו. מצד שני הילדים שלי עוד לא בגיל בית ספר אז אולי שלך יצליחו לשמור יותר טוב על הבקבוק (לא באמת מאמין בזה אלא אם הילדים שלך חונכו בגרמניה 😉).
 11. יש לי את הכסא ששמת בתמונה. קניתי במשהו כמו 40 שקל במבצע בשופרסל. אכן לא הכי נוח בגלל זווית הגב. מספיק טוב לפיקניקים, אך פחות מתאים לתנוחת ישיבה של ים.
 12. תדייק... "מה אתה עושה נאח**? יא דביל בלאט. אני אתן לך מכה אחת ואתה תרדם לתמיד." נשמע שדי קרוב למה שקרה.
 13. תודה גיא. מצאתי את הקובץ העדכני: https://www.gov.il/BlobFolder/policy/procedure_03-13/he/נוהל 0313 מערכות בטיחות - עדכון גרסה 7.pdf אכן יש שינוים... השניים שהשפיעו על דירוג הרכב שלי וגרמו לו לרדת מדרגה: - מערכת בלימה אוטונומית ירדה מ2.5 ל2 נקודות. - בקרת שיוט אדפטיבית ירדה מנקודה לחצי. וגם התשובה לשאלתי נמצאת במפורש בקובץ: "במשך הזמן, עקב עדכונים, רמת אבזור לרכב שכבר נרשם עשויה להשתנות ביחס לניקוד ורמת האבזור שנקבעו בעת רישום הרכב לתנועה." ולחלק המפגר: "רמת האבזור תיקבע בעת רישום הרכב לראשונה. יובהר כי רמת האבזור כאמור תירשם ברישיון הרכב בעת רישומו לראשונה, והיבואן המסחרי לא יוכל לערוך בה כל שינוי במועד מאוחר יותר." כלומר, למרות שניתן להוסיף יכולות בטיחותיות לרכב (נגיד זיהוי תמרורים פעיל במדינות אחרות ברכב שלי וזה רק עניין תוכנתי), משרד התחבורה לא מוכן להכיר בתוספות אלו לאחר שהרכב יצא מהסוכנות 🤦‍♂️
 14. טלטל (וגל ארכובה) מוסיפים משקל ואיבודים. כל היופי המנוע הזה, כפי שאני רואה אותו, זה פשטות ומיעוט חלקים נעים. אם כל מה שאתה צריך בשבילו מנוע זה ייצור חשמל, ויש לך אפשרות לייצר את החשמל מתנועה קווית, אז למה להמיר את תנועה הקווית לסיבובית? השימוש בבוכנה בודדת לשני תאי בעירה וגם אופן הזרקת האוויר (מוט חלול עם פתחים) הם מה שמייחד את המנוע הזה לדעתי. יתכן שהמבנה מזכיר לך בוכנה פניאומטית אויר-אויר (בניגוד לאויר-קפיץ). משמשות לעיתים להפעלת ברזים בתעשייה.
×
×
 • תוכן חדש...