Jump to content

ay115

 • הודעות

  199
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  תל אביב - יפו
 • איזה רכב יש לך?
  פיג'ו 108
 • מקצוע
  עורך דין

צפיות אחרונות בפרופיל

3,810 צפו בפרופיל

הנקודות של ay115

נהג צעיר

נהג צעיר (3/14)

50

מוניטין

 1. העניינים למול גוגל נפתרו, ומכשירים שמריצים אנדרואיד בגרסה 11 - יכולים להקליט שיחות, אפילו יותר מכך, כיום יש בחייגן של גוגל אפשרות אינטגרלית להקלטת שיחות. במכשירים של שיאומי מהשנתיים אחרונות +- חייגן ברירת המחדל הוא החייגן של גוגל.
 2. מדובר בדירת קבלן, שעתידה להימסר בעוד שנתיים וכמה חודשים, הגענו להסדר עם הקבלן להקדמת תשלומים, וזאת נוכח מדד תשומות הבניה שמחפש את הגג כל חודש מחדש - לכן אנחנו לוקחים את המשכנתא בשלב יחסית מוקדם של הבניה (לא לדאוג, יש ערובה לפי חוק המכר על כל התשלומים), בשלב זה אנחנו לא רוצים לשלם משכנתא ושכ"ד במקביל (מאפשר לנו להמשיך לחסוך כסף שעתיד לשמש לעלויות הנלוות לרכישת הדירה, שינויים ריהוט וכיוב', וכן בסיס לסגירת המסלול המ"צ בעוד כחמש שנים.) עלות הגרייס שלנו תהא כ-38,000 על פני תקופה של שנתיים, שזה שווה ערך לעליית מדד של 3% על יתרת התשלום לדירה (80%), יכול להיות שזה יהיה יקר מהמדד ויכול להיות שזה יהיה זול ממנו, אבל כמו שכתבת פה "ברי ושמא, ברי עדיף". לגבי התשלום החודשי, אנחנו מעדיפים להישאר באזור ה6,500+-, מאחר ואנחנו צופים עליה בריבית בשנים הקרובות, מה שיעלה את ההחזר בגלל רכיב הפריים (כ45% מסך המשכנתא), והרחבת המשפחה - שאף היא מתוכננת ל3-4 השנים הקרובות. כמו כן, בחרנו בהחזר הזה, מאחר ואנחנו צופים שנוכל לעמוד בו גם עם משכורת אחת, במידת הצורך.
 3. שוק היד השניה הפך להיות די כאוטי, המחירים קפצו ומציאות נחטפות... אבל, שמח לעדכן שנרכשה מיצבושי ספייסטאר אוטומטית, שנת 2014 עם 120,000 ק"מ יד2 (פרטיות) בטיפה יותר מ22,000 ש"ח. תודה ל @yulianx על ההמלצה, וכן על הסיכום השנתי של הרכב שסייע בקבלת ההחלטה.
 4. חוזר לעדכן - החלטנו לשנות טיפה את תמהיל המשכנתא (הקטנת המ"צ והגדלת הפריים והקל"צ) בכדי שנוכל להבטיח בוודאות די גבוהה שנוכל לסגור את המסלול המשתנה בתוך 5 שנים. בתמהיל הזה, קבלנו הצעות קצת פחות טובות בהתחלה, לאחר סבב מיקוחים, זאת ההצעה הכי טובה שהצלחנו לקבל (בבנק שלנו): אנחנו לוקחים את המשכנתא עם גרייס לשנתיים (למעט לגבי המסלול של המשתנה צמודה) התשלום החודשי, לאחר הגרייס ולפני סילוק המ"צ - אמור להיות כ-6,600. @ישה דעתך?
 5. שלום לכולם, בשעה טובה אחותי התחתנה, והיא ובעלה מחפשים רכב ראשון, שעתיד לשרת אותם לשנתיים - שלוש הקרובות. כרגע אין להם ילדים, וככל הנראה כך יהיה גם בשנה ושנתיים הקרובות, טוואי הנסיעה יהיה ככל הנראה מאשדוד ליבנה/אשדוד לאשקלון, בשעות העומס. התקציב שהם מוכנים להקצות לקניית הרכב - עד 35,000 ש"ח (לא כולל יישור קו או ביטוחים) מבחינת דרישות, הם די נוחים: 1. רכב אוטמטי בלבד (אין רישיון על ידני) - ובהמלצתי מוותרים על גירים רובוטיים 2. בטיחותי 3. זול לאחזקה (רכב ראשון) אין להם העדפה מיוחדת, הרכב יכול להיות משפחתי או מיני באותה מידה.
 6. קבלנו הצעה נוספת דרך בנק דיסקונט, הכוללת שנתיים גרייס (לבקשתנו) על המסלול של הקל"צ והפריים:
 7. השאיפה היא לסגור את המסלול של הצמודה- משתנה בתוך 5 שנים (התקופה הראשונה) ולכל המאוחר בתוך 7 שנים. אנחנו לא אוהבים סיכון, אז נעשה הרבה מאמצים להעיף את המסלול הזה בהקדם האפשרי.
 8. @ישה מה דעתך על ההצעה? מימון של 75%, הכנסה של 26,000 (צפי לעליה ל29,000 בחצי שנה הקרובה). זאת ההצעה הראשונה שקבלנו מהבנק בו מתנהלים העו"שים שלנו, לאחר שפנינו לכמה בנקים אחרים, לא קיבלנו הצעות טובות משמעותית לתמהיל הנ"ל
 9. בהנחה והתחשיב שלך סביר - מדובר על חסכון של 500,000 ש"ח (וזה אם חסכו 7,000 ש"ח בחודש, כל חודש במשך 6 שנים) מה שאומר, שהם יכולים לקנות דירה עד סכום של 2,000,000 ש"ח. היום זה אומר דירת 3 חדרים במעגל הראשון של תל אביב, או 4 חדרים במעגל השני. השאלה מה יקרה אם אותו זוג נמצא כיום רק בשנה שלישית לחיסכון, והמחירים ימשיכו לעלות באותו קצב, הם עדיין יהיו מוגבלים לקניית בתקציב של 2,000,000 ש"ח. אבל איפה זה יהיה אפשרי? צפונית לנתניה? דרומית ליבנה? האם זה סביר?
 10. לגור שעה ורבע מהמפעל זה לא סוף העולם, אבל מה קורה אם אתה לא גר ליד הרכבת בנהריה ולא עובד בעזריאלי אלא במרחק של 5 ק"מ משם - ואז זה כבר לא שעה ורבע זה שעתיים לכל כיוון. ומה קורה אם אתה עובד 10 או יותר שעות ביום? אז כן, מי שעובד 8 שעות ביום יכול לבזבז שעתיים בדרכים ועדיין להגיע הביתה ולהספיק לחיות מי שעבוד 9 או 10 שעות ויבזבז את אותם שעתיים בדרכים יגלה שלא נשארו לו יותר מידי שעות ביום... אז כן, לגור במרחק של חצי שעה מהמפעל זאת דרישה סבירה...
 11. בוא, יש דירות בפתח תקווה @m3x7r3m3
 12. טיילתי שם כמה שעות טובות, ברגל. ראיתי את המקום, את האנשים, את הבניינים, את הגנים והפארקים. להגיד לך שזאת שכונת הדגל של העיר? לא לקרוא לשכונה "שכונת התקווה"? חוטא לאמת, מרכז השכונה אכן קשוח, אבל אזורים המתחדשים (מהשוק וצפונה) לא רעים כמו שאתה מתאר. השכונה הנוכחית שלי בתל אביב (רמת הטייסים) לא הרבה יותר נעימה. אזורים זולים תמיד ימשכו אוכלוסיה חלשה, שאזורים מתעוררים ומתיקרים, אותה אוכלוסייה נודדת לאזור המוחלש הבא...
 13. רחוב אורלוב 6, פתח תקווה גובל בנווה גן מצפון ברמת ורבר ממערב
 14. מרוויחים פחות מ-30, אבל זה לא עקרוני. בשנה שעברנו הסתכלנו על דירות ברמת גן, שנמכרו ב1.75-1.8, ואמרנו לעצמנו עוד שנה נוכל לקנות דירה כזאת, שנה שעברה המחירים טסו, והופ אותה דירה עולה כ2 מילון ש"ח. אז כן, פחדנו שהשוק יברח, כי הוא כבר ברח. אגב לגבי פתח תקווה - בתחילת השנה אותה דירה שאני קניתי ב1.65 נמכרה ב1.4 (כמובן שזה היה בפריי-סייל עוד לפני שניתן היתר בניה) אבל הייתה שם עליה של כ150,00 ש"ח רק בחצי שנה האחרונה ממחירי השוק. אז עוד שנה שנתיים, גם פתח תקווה הייתה בורחת לנו. המצב בהחלט מעורר דיכאון, ואני לא מקנא באנשים שצעירים ממני ב-5 שנים.... בחיי הצעירים עברתי הרבה מאוד דירות (דור ראשון למהגרים, הורים גרושים) ואני מוכן לשלם הרבה (בכסף, או בדברים פחוץ חומריים) בשביל לקבל יציבות, לי ובטח בשביל הילד העתידי. הייתי מוכן להתפשר על שכירות לטווח ארוך (יש לי שרשור בנושא) אבל לצערי זה לא צלח - דווקא כי לא הייתי מוכן להחזיק 2 רכבים ולבלות שעתיים בפקקים. הדירה שהתפשרנו עליה נמצאת באזור טוב יחסית, לא אם המושבות, אבל אזור טוב (נמצאת על הגבול עם רמת ורבר ונווה גן), אם היינו מוכנים להתפשר על המיקום לאחד שדומה לתיאור שלך היינו מקבלים עוד 10 מ"ר לדירה, וחדר רחצה בחדר הורים....
 15. שום דבר לא חיובי, המצב נוראי. אבל לשבת על הגדר לא עשה טוב לאף אחד, עדיף להתפשר ציפור אחד ביד (דירה בפתח תקווה) מאשר לקוות שמשהו ישתנה.
×
×
 • תוכן חדש...