Jump to content

BiG_BuG2

 • הודעות

  271
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של BiG_BuG2

נהג נמרץ

נהג נמרץ (4/14)

13

מוניטין

 1. כן. הייתי בטוח שעדכנתי. היבואן הסכים להחליף את המנוע למנוע חדש בניילונים על חשבונו תחת "מחוות רצון טוב". כל התהליך גם היה מאוד מהיר. סדר גודל של 10 ימים +- מהרגע שהרכב נכנס למוסך עד שיצא ממנו עם מנוע חדש. מרוצה מאוד מהתנהלות היבואן! מהמוסך אגב, קצת פחות מרוצה. אחרי התקנת המנוע החדש יש כל מי רעשים קטנים ומציקים שלא היו לפני. אשכרה אפשר לשים לב להבדל בין איכות ההתקנה של המפעל, לבין איכות התקנת מנוע ע"י עובדים "מוסמכים" של מוסך מורשה.
 2. BiG_BuG2

  צביעת הגג או מדבקה?

  הם המלצות למקומות כאלה בצפון? (ד"א, לא ממליץ בכלל על "צל פוינט" שהומלץ פה הרבה בפורום, בעקבות נסיון אישי. עבודה בינונית מינוס)
 3. הבעיה שכנראה איבוד מים זה לא אינדקציה מספיק טובה אם ילך המנוע או לא, כמו המקרה שלי. הרכב עכשיו על 34,000 ק"מ. כמו שאפשר להבין מהקילומטרים, אין לי בעיה שהרכב יעמוד חודש במוסך, הרכב לא נוסע הרבה גם ככה. רק שיסכימו לתקן על חשבונם או לפחות ישתתפו ברוב הסכום. אגב, אם לא יסכימו, מה הנזק +- שצפוי לי?
 4. תודה רבה! לא חוויתי בעיית איבוד מים בחודשים האחרונים( או שאולי היה איבוד מים מינורי שלא שמתי לב אליו). גם שלא שמעתי חבטה או משהו עף, אבל אולי בגלל המוזיקה שלפעמים אני שומע על קול רם. אמשיך לעדכן.
 5. טוב, זה לא לקח יותר מדי זמן. הלך המנוע... שימו אמסויל חברים 😄 הרכב כרגע במורשה בודקים אם ההנהלה תאשר החלפת מנוע תחת "רצון טוב". מהנל המוסך אמר לי שאולי יערימו קשיים בגלל ש"השתמשתי בשמן אחר שהבאתי בעצמי". שהוא אגב קסטרול מגניטק עם תקן פורד. אם למישהו יש טיפים איך להתנהל, אשמח.
 6. שלום, כבר יש שרשור לפיצה, סטייקים וואגיו, ואפילו לסחלב. עכשיו אני רוצה לתת את הבמה להמבורגר. (שמישהו יפתח שרשור במקביל על צ'יפס ביתי😶) "המבורגרים, המבורגרים, רק המבורגרים מעניינים אותי!" למישהו יש מתכון ביתי מוצלח להכנת המבורגר? כבר ניסיתי כמה וכמה פעמים להכין לבד, אבל תמיד התוצאה לא קרובה אפילו להמבורגרים עסיסיים שאני אוכל בחוץ. המטרה כמובן היא להגיע להמבורגר כמה שיותר קרוב ל BIG MAC של מקדונלד'ס.. סתם סתם, אני אוהב לאכול בבלאק, יומנגס, והמועדף עליי: בורגר סאלון. את ההמבורגר שלי אני אוהב שיהיה עבה, שומני, טחון גס, מדיום, ובסביבות החצי קילו. מה לבקש מהקצב? איזה נתחים? מה היחס? להוסיף תבלינים/שטיקים על הבשר בבית? איך לצלות? פנלצ'ה? מחבט על הגז? פחמים? תעזרו לי בבקשה.
 7. @Krd, תודה רבה. אני אקח את הטיפ של המשך טיפול במורשה לתשומת ליבי. הרכב כבר עבר את ה 33K ק"מ. אני אעדכן כשאגיע ל 50K בשלום, עוד שנתיים שלוש 😄
 8. תשמע, אני יכול להיות עכשיו קטנוני וחכמולוג ולבוא לשאול אותך "יש לך הוכחה לזה? יש מחקר שמגבה את האמירה ששמן X יגרום למנוע להחזיק יותר זמן?" ושנינו יודעים שלא, הרי הוכחה מקובלת תהיה מחקר שהריץ כמה אלפי רכבים שחולקו לשתי קבוצות, חלק ראשון טופל עם מוטורקראפט וחלק שני עם אמסויל, למשך 100-200 אלף קילומטר, באותם תנאים זהים, ואז פירסם פלח סטטסטי שמשווה כמות מנועים תקולים אחרי X ק"מ בין שתי הקבוצות. רק אז ניתן להסיק את המסקנה שאמרת. ולא, בדיקות מעבדה נקודתיות עם תנאים מלאכותיים לא מוכיחים כלום. הם רק אולי מראים איזה שמן יותר טוב מהשני בפרמטרים נקודתיים. זה כשלעצמו לא מוכיח כמה השפעה על חיי המנוע יש לשמן זה לעומת אחר. אז בהחלט זאת רק אמונה עצמית שלי, אבל אני חושב שהיא די הגיונית. מנגד, אם אתה חושב שמנוע שטופל עם שמן אמסויל במקום מוטול ימנע מהמנוע להישפך/ להתפגר/ לסיים את חיו, או לפחות ידחה את זה באופן משמעותי, בקנה מידה סטטיסטי ועקבי, אז לי זה נשמע די לא הגיוני.
 9. תודה על המענה. אני מאמין שההשפעה של סוג השמן בכללי(כל עוד הוא בצמיגות/ תקן הנכונה) היא נמוכה. אני מאמין גם שההבדל בין סוגי השמנים השונים (ממותגים מוכרים) הוא קטן. שילוב של שני אמונות אלה לא נותן לי לשלם על שמן פי 3 משמן אחר בלב שלם. סיפור משעשע: לאבא הייתה מרצדס בת 15 שבמשך איזה 3 שנים אכלה ליטר שמן כל כמה אלפי ק"מ. הוא היה ממלא אותה כל חודש באיזה ליטר שמן שהוא היה קונה מתחנת הדלק. כל פעם מחברה שונה, בלי תקן של הרכב הספציפי, ובצמיגות משתנה. היו פעמים שהוא היה מערבב עם מה שנשאר לו מפעם קודמת 🙄 המכונית נמכרה אחרי זה עם 300K ק"מ עם מנוע נוסע כמו גדול 😄 טיפול אחרון השתמשתי בקאסטרול מגנטיק, טיפול הבא אני חושב שאשתמש במוטול 8100 בכל זאת. גם ככה הרכב נוסע איזה 5K ק"מ בשנה, שחצי מהם עושה האישה בכלל. אז נראה לי כל דבר מעבר לזה יהיה אוברקיל. תודה לשניכם על דיון מעניין.
 10. מה עם השמן של מוטול 8100 ? https://www.justmotor.co.il/product/שמן-מנוע-motul-8100-eco-lite-5w30-5l - יצרן מכובד. - מתאים לתקן של הפוקוס WSS-M2C946-A. - סינטטי מלא. - גלון של 5 ליטר. - API SP/ILSAC GF-6A. - עולה פחות מחצי. בהשוואה לשמן של אמסויל, במה אמסויל יותר טוב מהשמן של מוטול ? איזו סיבה יש להעדיף את אמסויל ?
 11. נערך. נשלח לפרטי במקום. סליחה על הספאם.
 12. אם כבר אנחנו מדברים על מוסכי צבע מומלצים, האם למישהו יש המלצה למקום בצפון?
 13. שקט ונוחות אכן פחות מעניינים אותי. הזכרתי אותם כדי לתת יותר פרטים בהשוואה שאולי זה מעניין אנשים אחרים. כמובן שלא הסתמכתי רק על חוות דעת אחת. כמו שהבנתי שהפרימיום 6 הוא המחליף של ספורט קונטקט 5 + הפרימיום קונטקט 5. (שילוב של נוחות + אחיזה. הספורט 6 מתחיל רק ממידות 19" ומעלה עכשיו). תודה רבה על כל העזרה אגב. 👍 אעדכן.
 14. עדכון: בסוף קניתי את הקונטי פרימיום קונטקט 6 כי מצאתי מקום שמוכר ב 670 כולל התקנה. צמיג ישן: פרימסי 3 בן 5 עם 30,000 ק"מ על ג'נט ברזל 16". צמיג חדש: קונטי 6 חדש על ג'נט מגנזיום 17". בקצרה; אכזבה. אחרי נהיגה של איזה 20 ק"מ פשוט לא מרגיש הבדל בין הצמיג הישן לחדש. תחושת ה- turn-in זהה, אחיזה פחות טובה(!), רעש צמיג זהה, נוחות נסיעה זהה. (נבדק על 41 psi ביציאה מהפנצ'רייה ואז הנמכתי ל 36 ששיפר קצת את תחושת הנוחות) האם המישלין פרימסי הוא צמיג עד כדי כך טוב? לא יודע. אני מנסה לשכנע את עצמי שהצמיג החדש פשוט צריך "הרצה" של כמה מאות ק"מ לפני, ואז הוא ישתפר... אחזור לעדכן אם זה מעניין מישהו.( פשוט תגיבו באימוג'י "מעניין" אם כן)
 15. 673 לפני התקנה.. האפשריות הם: TOYO PROXES SPORT - 475₪ DUNLOP MAX050 - 520₪ GOODYEAR EFFIGRIP PERF - 555₪ 670₪ - כמובן גם את הקונטי ספורט5/פרימיום6 (אותו מחיר גם) (זה כבר נהיה מאוד יקר) על כל המחירים האלה צריך להוסיף עוד 50₪ פירוק והתקנה. אני מחפש אחיזה, פידבק, ו TURN-IN מהיר. אבל גם משהו שערך ה VFM שלו זה משהו נורמלי, כאן נופלים הקונטיננטל. הרכב הוא פורד פוקוס 2016 משופרת קצת שמגרדת את ה 200 כ"ס מלמטה.
×
×
 • תוכן חדש...