Jump to content

BiG_BuG2

 • פרסום הודעות

  216
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

1 נייטרלי

אודות BiG_BuG2

 • דירוג
  נהג צעיר (> 150 הודעות)
 • תאריך לידה 21/11/1989
 1. הכל בסדר, זה נראה קצת פחות טוב, אבל בהחלט משהו שאפשר לחיות איתו. תודה!
 2. טוב 3 משכורות בטח אין לי, סכום של 2 משכורות בקושי כן. אמשיך לחסוך. ד"א אף פעם לא חשבתי למשוך קה"ש בשביל קניית רכב חדש. לי יש רכב שבקושי נסחר בסכום השווה לחצי מהמשכורת החודשית שלי ואני מסתפק בזה. (בשביל האישה לקחתי רכב מהעבודה שעולה לי קצת יותר מאלפיים שקל כולל הכל בחודש, שזה כמה מאות שקלים יותר ממה שהיה עולה לי אם היא הייתה קונה רכב חדיש אחרי חישוב כל עליות הירידת ערך\ ביטוחים\דלק\שירות וכו'.) אני די מרוסן מבחינת ההסתפקות במועט בכל מה שקשור אליי. בכל מה שקשור לאישה אבל, אני פחות. אני יותר נוטה לחשוב מהלב ולפנק אותה. (שוב, בגבול ההיגיון.) בגלל זה הרכב החדש מהעבודה\ המחשבה על שיפוץ הבית כולל מטבח חדש. ד"א 2, לשנינו יש קה"ש ואני לא חושב בכלל על למשוך את שתיהם, אם אני אמשוך, אז רק אחת מהם והשנייה להשאיר למקרה חירום\לפנסיה לתמיד.
 3. תודה רבה על התגובות והעצות! נחמד ומעניין לקרוא תגובות שגורמים אולי לחשוב קצת אחרת. ד"א, בקשר ל"אתגר ה8000", אני בצורה מאוד נוחה יכול מחר "להעמיד" סכום כזה. אפילו סכום כפול גם( בצורה קצת פחות נוחה 😄). מבלי לשבור שום קה"ש או חיסכון כמובן.
 4. עוד פעם, כל התגובות עד עכשיו זה מאנשים עם הגישה של "תתנהל נכון כלכלית ותחסוך לפי הספר". (זה מייצג? או אפילו קרוב לייצד איזהו יחס? ככה כמעט רוב האנשים מתייחסים לקה"ש? מדהים וכל הכבוד.. באמת!) אבל, אני מניח שרובנו פה בכלל לא מיישמים את הכלל הזה בכל מה שקשור לקניית רכב, הרי ידוע שרכב זה הוצאה ולא השקעה שתניב משהו בעתיד. בכל זאת, רובנו(הגזמה?) בפורום הזה קנינו רכבים ב 70-100 אלף ש"ח יותר ממה שהיינו צריכים, בשביל הערך המוסף. איך זה שונה שפעם בכמה שנים אני אמשוך את ה 70-100 אלף שקלים האלה מהקה"ש ואשתמש בהם לדברים שישמחו את הלב ופחות את הכיס(עדיין בגבול ההיגיון) ? נגיד, במקרה הספיציפי שלי, לשיפוץ קטן בשביל מבטח חדש("מטבח החלומות" של האישה), חידוש מעקות וחידוש דלתות הבית. כמובן שהמחשבה היא למשוך רק קרן אחד משנינו ולהשאיר את השנייה. רק אציין שאנחנו חוסכים 1000-2000 שקל כל חודש שנשארים בעו"ש ואיכשהו נעלמים(🙄) פעם בכמה חודשים, וחוסכים 1500 שקלים לקופת חיסכון כל חודש (קופה יחסית טרייה), כך שיקח הרבה מאוד זמן לחסוך מספיק כסף בשביל השיפוץ אם לא מושכים את הקרן. גם במקרה הזה הייתם ממליצים לא למשוך? מה כן הייתם עושים?
 5. כלומר כל מי שהגיב עד עכשיו לא משך/חושב לא למשוך את הקרן. מעניין. חשבתי שיהיו עוד תגובות, או לפחות עוד דעות של אנשים שכן מושכים את הקרן כל 6 שנים.
 6. בואו ננהל דיון על השאלה בכותרת. מצד אחד, קרן השתלמות היא אולי ההטבה הכי טובה מהמדינה מבחינת תוכנית חיסכון ואחוזי רווח. נושא הריבית דריבית פה משחק תפקיד וככל שחוסכים יותר שנים מקבלים יותר אחוזי תשואה. מצד שני, מה אם אני אחסוך 18 שנה ואז אמות? לא היה עדיף להנות מהכסף שלוש פעמים כבר מאשר לחסוך ולחסוך ובסוף לא אשתמש בזה? מצד שלישי, לפי המחשבון פה, ההפרש בין חסכון של 6 שנים לבין 12 שנה הוא 16,000 שקל (לפי הפקדה של 1,000 שקל בחודש). מצד רביעי, זה כולה 16,000 על תקופה של 12 שנים ( 1,300 שקל בשנה או מאה שקל בחודש). לא משהו קריטי. מה דעתכם? איפה אתם עומדים בין הגישה של להתנהל נכון כלכלית לבין גישת ה-חיים רק פעם אחת ?
 7. שלום, כל הכבוד על המעבר! שתי בעיות קטנות : 1) לאנשים עם ראייה לא כל כך חדה שרוצים להגדיל את הזום של האתר, הרוחב של מסגרת ההודעות קטן במקום לגדול. לדוגמה, זום 33%: זום 100%: זום 125%: (אני חושב שזה בגלל עמודות "נושאים" ו "נושאים פופולריים" בצד שמאל שגודלות יחד עם מסגרת הודעות הפורום ומפריעות). 2)מסגרת כתיבת הודעה מהירה בערכת הנושא הכהה הופכת למסגרת לבנה בוהקת ומסנוורת ברגע שלוחצים עליה לכתוב הודעה. תודה! עריכה: בעייה מספר 3) התמונה הבאה למטה התווספה לה בטעות, ואני לא מצליח להסיר אותה. אני לוחץ על "ערוך", מסמן את התמונה ומוחק, היא נמחקת. אבל אחרי שאני לוחץ על "שמור" התמונה מופיעה שוב..
 8. תודה רבה לכולם. אכן אחרי שליחת המפרט של המצלמה שמראה שאין רכיב אלחוטי שחררו לי את החבילה( הדגם הזה ספיציפית לא נמכר בארץ). אבל, שילמתי 250 שקלים על עמלות שקר (רק 100 מהם הם המע"מ על המצלמה). ממליץ לכולם להתרחק מחברת המשלוחים TNT אם זה אפשרי.
 9. שלום, הזמנתי מצלמת אבטחה PoE, וקיבלתי את המייל הבא מחברת השילוח: ( אחרי שהתקשרו ואמרו שאני חייב להמציא אישור תקשורת) שלום רב, מצ"ב ניירת משלוח שהגיע עבורכם מסין. המשלוח מכיל ציוד תקשורת, במידה והפריט ניזון ממתח העולה על 9V ו/או מגיע עם ספק כוח - נדרש אישור תקן. במידה והפריט מכיל אלמנט תקשורת אלחוטי ומתחבר לרשת תקשורת ארצית בזק - נדרש אישור תקשורת. במידה ולא - אנא הצהירו בהתאם. שלחתי בחזרה שהפריט הוא מצלמת אבטחה חוטית שעובדת על תקן PoE, שלא מכילה רכיב תקשורת אלחוטי. מאז( כמעט שבוע), לא חזרו במייל ולא עונים בטלפון שממנו התקשרו. יש למישהו נסיון מה צריך לעשות אם כן מתעקשים להמציא אישור תקן\ תקשורת ? מאיפה אני יכול להוציא את זה ומה הפרוצדורה בדיוק? תודה רבה.
 10. BiG_BuG2

  נטפליקס, מה אני מפספס?

  מנוי נטפליקס UHD עולה 50 ש"ח בחודש, לא 30 ולא 40. ד"א, מי שמעוניין בקניית מנוי UHD לשנה ב 15 ש"ח לחודש, אפשר לשלוח הודעה פרטית
 11. BiG_BuG2

  המלצה על כיריים גז

  מצטרף לבקשה של להסביר מה לא היה לכם טוב באינדוקציה? אנחנו כבר שנה עם אינדוקציה, והאישה מרוצה מאוד. "חימום מהיר יותר, ניקוי קל יותר" זה אם ארצה לסכם הכל בגדול.
 12. לכל אלה שעברו את הניתוח, איך הייתה בדיוק האבחנה של הבעיה אצל הרופא? אני סובל מאף סתום מצד אחד והייתי אצל רופא אא"ג, הוא שאל אותי מה אני מרגיש, כמה זה זמן יש לי את זה(כמה חודשים) ואז הוא פשוט הדליק פנס לתוך שני צידי האף לשתי שניות בדיוק. זה כל מה שנעשה לפני שהוא החליט שאני צריך ניתוח וכתב לי המלצה לניתוח. האם זה היה אצלכם ככה? זה עד כדי כך פשוט האבחון?
 13. מקפיץ, ערב טוב, מצאתי את הנחש הנ"ל בפתח הבית שלי. נאלצתי להרוג אותו. האם זה ארסי? יש ממה לחשוש שאולי אמא\אבא\חברים שבסביבה יבואו לנקום בי?
 14. לא כל כך לפי דעתי. נראה בסדר, אבל ארוך מדי ודק מדי (השתיל כן?..) system_x, חפש מידע בנושא "Topping peppers".
 15. נהג מתחיל ונמסיס תודה! את הריבית אני לא חושב שאוכל להוריד עוד כי זה הבנק היחיד שנשאר מהרשימה אחרי שאחרים ירדו מסיבות שהזכרתי בפוסט קודם. נמסיס החוזה חתום והערכת שמאי כבר יש. נשאר לי רק 30 יום מ-ה- 60 שנקבעו בחוזה להעברת הכסף לבעל הדירה.
×
×
 • Create New...