Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזון יבש לחתול - מה מומלץ? ממה להימנע?

Step

פוסטים מומלצים

לונג סטורי שורט - אומצתי על ידי חתול פח זבל, בריא כמו שור, בן שנה בערך, מסורס. צריך להאכיל אותו.

מחפש את הvalue for money, כל עוד זה לא פוגע בחתול. העדפה שלא יהיה זבל טהור אבל גם לא 65 ש״ח לקילו.

עד כה ניסיתי (לפי סדר מחירים יורד): רויאל קאנין גסטרו, נוטריסורס עוף, וויסקאס דגים, ג׳וסרה קאטלוקס, והחתול אוכל הכל.

מספר שאלות:

1. איך יודעים אם אוכל הוא טוב? על מה לשים לב?

2. האם יש סיבה להשקיע ולחפש מזון ללא דגנים?

3. יקר יותר == בריא יותר?

4. האם אני חי בסרט וכל מה שאביא לו יהיה בתאכלס בסדר, כי בחוץ הוא היה אוכל נבלות והיה מבסוט?

5. חברה או דגם ספיצי שאתם ממליצים?

לדוגמא, ראיתי מזון של סולמייט במחיר לא רע בכלל (25 ש״ח לקילו) שמצויין עליו 90% חלבון מן החי. מה זה אומר מעשית? האם זה בהכרח טוב ובריא? 

מודה לכולם!

עריכה אחרונה על ידי Step

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול, אוכל נחשב לטוב אם המרכיב הראשון שאתה רואה בו הוא משהו חשוב. 

למשל במזון המכיל עוף, אתה לא רוצה לראות בתור המרכיב הראשון "כימיקל X" או "אפונה" או משהו. 

אני לא זוכר בדיוק את ההגדרה המלאה, אבל זה התמצית. 

בהתייעצות עם הוטרינרית שלי (זה לחלוטין אופציה), למדתי שרויאל קנין מצויין, גם N&D. שלי מקבל N&D ואין תלונות. מבחר רחב של טעמים. 

לגבי אוכל רוטב, יש אוכל מלא ומזון משלים. תדאג שמר בחור יקבל את האוכל המלא, המשלים יכול להיות טוב כפינוק אבל לא כתזונה יומיומית (לא מכיל את כל מה שמזון מלא מכיל וכל מה שחשוב לחתול לקבל מהאוכל). 

תהנה מהחבר. 

עריכה, נזכרתי, היה פה שירשור גדול לגבי מדריך למגדל החתולים של חולגי אאל"ט.

עריכה אחרונה על ידי ברווז

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי אם זה חתול רחוב שיהיה בבית או חתול שנשאר ברחוב. מסורס ע״י העיריה (קצה האוזן גזור?) או שאתה לקחת לסירוס?

בשרשור של חולגי יש עצות מקיפות וטובות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Step כתב:

1. איך יודעים אם אוכל הוא טוב? על מה לשים לב?

2. האם יש סיבה להשקיע ולחפש מזון ללא דגנים?

3. יקר יותר == בריא יותר?

4. האם אני חי בסרט וכל מה שאביא לו יהיה בתאכלס בסדר, כי בחוץ הוא היה אוכל נבלות והיה מבסוט?

5. חברה או דגם ספיצי שאתם ממליצים?

1. התשובה לא פשוטה. לרובנו אין את הידע והכלים באמת להשוות. רשימת הרכיבים ארוכה, רובה לא אומרת לנו כלום. אז למה כן לשים לב, לרכיב הראשון. החוק מחייב לרשום את הרכיבים לפי כמותם היחסית, מהגדול לקטן, אז הראשונים חשובים יותר.

הרכיב הראשון יהיה חלבון. מקור החלבון הוא המרכיב העיקרים שמשפיע על המחיר. חשוב ללכת על חלבון מן החי. עוף הוא הזול ביותר וברוב המקרים בהחלט מספק. יש חתולים בררנים שיעדיפו דגים או מקור אחר, אבל אין צורך מראש ללכת על הכיוון הזה. 

פרמטר נוסף הוא איכות החלבון:

א. טרי/fresh כלומר מקור לא מעובד של חלבון איכותי.

ב. מיובש/dehydrated/dried חלבון מעובד חלקית, פחות איכותי מטרי.

ג. קמח חלבון/meal עדיף להתרחק.

מזון מאוד יקר יהיה מורכב מחלבון טרי בלבד או מעט מעורבב עם מיובש. ככל שיורדים במחיר יהיה יותר חלבון מיובש, ובסוף הזולים יהיו רק מקמח.

מזון חתולים יכיל 30-40% חלבון, עבור חתול צעיר שחי בחוץ ופעיל, שווה לחפש את החלק הגבוה של הטווח.

2. מזון ללא דגנים הוא טרנד שהמקור שלו לא ברור, וההשפעה שלו לא ברורה ויתכן אף מזיקה. במקרה של כלבים למשל, יש אזהרה של ה-FDA לגבי קשר אפשרי בין מזון זה לבעית לב אפשרית (הגורם הוא כנראה אחד מהתחליפים שמשתמשים בהם במקום). עוד לא ארעו מספיק מקרים לצעדים מחמירים יותר מאזהרה. בזמנו כשחיפשתי לא מצאתי שום מחקר שמסביר למה זה בכלל עדיף. נראה שלקחו את ההמנעות מפחמימות רחוק מידי....

3. ברמה כללית כן. זה לא אומר שאין חתולים וכלבים שחיו עד גיל מופלג על המזון הכי בסיסי שיש. החלק היותר חשוב הוא שמירה על משקל תקין. חתול שמן זה פתח לשלל מחלות מסכנות חיים. עקרונית עדיף לתת לו מזון רטוב, ליבש יש נטיה לגרום להשמנה אבל זה מאוד יקר על בסיס קבוע, וכל עוד דואגים לשמור על משקל, אין בעיה עם היבש.

על השק יש טבלת כמויות, לפי גיל ומשקל החתול. במקרה של חתול רחוב צריך להסתמך על הערכה בלבד, אלא אם תקח אותו לוטרינר. חתול ממוצע שוקל כ-5 ק״ג, אפשר לנסות להשוות אותו לחתולי רחוב אחרים בסביבה. שים לו את הכמות המומלצת, גם אם הוא מבקש עוד. תוסיף רק אם אתה רואה שלאורך זמן הוא מרזה. לא חסרים חתולים גרגרנים שימשיכו לאכול הרבה אחרי ששבעו.

4. כל אוכל מסחרי שתתן לו יגדיל מאוד את הסיכויים לשרוד. מקור מזון קבוע אומר שהוא לא צריך להתרחק לחפש אוכל, להסתכן בקרבות, בחצית כבישים. תזונה מאוזנת אומרת שתהיה לו מערכת חיסונית טובה ויכולת להתמודד עם מחלות וזיהומים.

ואם כבר הזכרתי, תעשה לו חסד גדול הרבה יותר אם תוכל לקחת אותו לחיסון שנתי. זה יגן עליו ממחלות קטלניות שכיחות. ברור שזה לא תמיד אפשרי עם חתול רחוב.

5. אין סיבה להצמד למותג מסויים, מעבר לאספקה קבועה ונוחה, כי עדיף לא להחליף לעיתים קרובות את הסוג (לוקח זמן לפלורה של הקיבה להתרגל לשינוי). לך על מותג מוכר וותיק שקיים ברוב החנויות, ולא על משהו איזוטרי שרק חנות אחת מספקת ומחר אולי לא יהיה.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מודה מאוד על התגובות.

לצערי לא דייקתי בהודעה הראשונה, אבל מדובר בחתול שגר אך ורק בבית מאז שאומץ כשהיה גור.

עבר חיסון, תילוע, פרעוש, סירוס ע״י וטרינר ולכן אני יודע לומר שהוא בריא ותקין.

מבחינת משקל, הוא כרגע בסביבות ה-6 ק״ג, אבל הוא די גדול יחסית לחתולים אחרים ולא נראה שמן במיוחד כך שיש מצב שהוא במשקל תקין.

משתדלים לא להאכיל יותר מדי, בסביבות מה שמומלץ על האריזה +- 20%. מה גם, שהוא יודע לעצור לאכול בשלב מסוים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

6 ק״ג זה מעל הממוצע, אבל יש גדולים יותר :-)

ההמלצה שלי, תוריד בהדרגה את ה-20% הנוספים שאתה נותן לו. כרגע הוא עדיין צעיר והמטבוליזם מהיר, זה ישתנה והוא עלול לעלות במשקל. על האריזה בדר״כ יש טווח בהתאם לגיל ולמשקל. אפשר ללכת על הרף העליון של הטווח, אם הוא פעיל יחסית ומשחק הרבה, אבל לא מומלץ לעבור, אלא אם החתול יורד במשקל. צריך לזכור שבמקרה של חתול אפילו לחצי קילו יש משמעות.

אפשרות אחרת, היות ואתה אומר שהוא יודע לעצור. ברגע שעצר, לקחת את האוכל. שים לו את מה שאתה שם עכשיו, וכשהוא עוצר, תקח את הכלי, תראה כמה נשאר. זו הכמות שהגוף שלו מאותת לו שצריך. הנשנושים אחר כך מיותרים. תחלק את הכמות לשתי ארוחות ביום. כמו שכתבתי, להשאיר אוכל נגיש כל היום זה מתכון להשמנה (ויש גם סיכוי מוגדל לזיהומי קיבה, כי המזון שנשאר כבר מעורבב עם רוק שלו, ועומד ככה שעות).

הכי חשוב זה לעקוב. אם יש משקל בבית, מצויין. אם לא, אז בביקורת השנתית אצל הוטרינר.

ושכחתי, עדיף כמובן בלי אוכל מהשולחן. התיבולים שלנו לא טובים להם, ויש ירקות שממש רעילים להם. אם רוצים לצ׳פר מידי פעם, לקנות חטיף יעודי, או להכין מבשר נקי בבית. אבל לא יותר מידי, או לקזז מהמנה היומית.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוואי והייתי יכול להסתמך על איזה מחקר השוואתי רציני בין מותגים, אבל בהיעדר אחד כזה - אני פשוט מבצע רוטציה בין מותגים, ואם החתולה לא מגיבה טוב (הקאות) - מסמן את אותו סוג כ"לא מתאים לפרינססה".

זה, ולהימנע ממה שיש בסופר (לה-קט והמותג הזול של פורינה).

אצלי באופן עקבי josera ו-happy cat לא גורמים לבעיות (שם מטומטם למותג, אבל הוא בסדר...), ודווקא מותגים מוכרים כגון acana ו-royale canine גרמו מדי פעם לבעיות ואני נמנע מהם עכשיו. סטטיסטיקה פרטית ולא מחייבת בעליל, כל חתול יגיב אחרת.

בכל הקשור למחיר, כל עוד אתה מאכיל חתול בודד בכמויות מדודות ולא שכונה שלמה כמו cat lady, ההפרש במחיר לאורך זמן בין מזון איכותי לפשוט הוא קטן ולא שווה התעסקות. מה שזול עולה ביוקר...

עריכה אחרונה על ידי hans
  • רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...