Jump to content

m3x7r3m3

 • הודעות

  8,799
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  14

כל מה שפורסם על ידי m3x7r3m3

 1. איזה הטבות באור יהודה? אני לא מכיר תוכנית כזו. בטח לא תוכנית שלצה"ל יש מעורבות בה (כמו אור ים או נווה אפק)
 2. אולי כן, אולי לא. עסקינן ב-What-if. אני יכול להגיד שגם במסגרת המילייה של אנשי הקבע, אין נהירה לאור ים.
 3. אולי אחת מאופציות ה-Battery Saver?
 4. הבנתי את הכוונה, אבל זה לא מבטיח שנכה עם מעלון יחנה הפוך, ולא מבטיח ששוטר לא יחליט לפרש לכיוון המחמיר
 5. אגב שים לב לרכבים שההשתתפות שלהם נמוכה משווי השימוש שלהם - צריך סיבה ממש טובה לבחור באחד כזה כי זה אומר שאתה תשלם יותר מס מאשר בלי רכב. במקרה הזה מדובר רק על הקדג'אר, וההפרש לא גדול, אבל כן כדאי לשים לב לזה.
 6. אכן טעות כתיב, 6050, תיקנתי בהודעה הקודמת
 7. כדי לקבל נתונים כמה שיותר קרובים למציאות - מבקשים סימולציית שכר. מעבר לכך, כשאתה לוקח רכב בליסינג, אתה תראה בתלוש המשכורת שלך הפחתה, נניח על ספארק ומשכורת של 10 אלף ברוטו: משכורת - 10,000 השתתפות ברכב - 2650- שווי שימוש - 2010 משכורת לחישוב מס תהיה 10,000-2650+2010, כלומר 9360, לפי זה יהיה לך לצורך הדוגמא 1000 שקל מס הכנסה, 200 שקל ביטוח לאומי ו-100 שקל מס בריאות, סה"כ צריכים להוריד לך 1300 שקלים מיסים. עכשיו את סכום המיסים יורידו לך מהסכום של 10,000-2650 כלומר מ-7350 שקל, ואז יישאר לך 6050 שקל. אחרי זה מזה יורידו לך הפרשות וכאלה.
 8. אז בגדול אני צודק בהערכה - ללא נווה אפק הצבאית, סביר להניח שהאופי של ראש העין (ופסגות ונווה אפק האזרחית במיוחד) היה שונה לגמרי
 9. בקיצור אתה אומר טעות שלא קנינו שם דרך אשתי 😂 זו לא בדיוק קומבינה, אלא רצון של תושבי קיסריה (עם החברה לפיתוח קיסריה לפי מה שאתה אומר) להתרחב, ובמקביל לחזק את אור עקיבא בתושבים מרופדים היטב. אז זה מראש תוכנית שנועדה ל-Win-Win-Win. התושבים יהיו קרובים לקיסריה, ישלמו ארנונה נמוכה יותר מאשר בקיסריה, אור עקיבא תקבל ארנונה מתושבים חדשים שיקנו דירות גדולות ויקרות יותר, ומעט מתוכם אם בכלל זכאים להנחות ארנונה, מה שיביא לשם גם יותר עסקים, ולכן שוב יותר ארנונה. ואז המאזן התקציבי של אור עקיבא בעצמו יהיה טוב יותר, ולא יצטרכו מענקי איזון מהמדינה. ולכן גם המדינה מרוויחה.
 10. m3x7r3m3

  תיקון סטייה מנתיב

  בסטייה חדה (כמו למשל התחמקות מאידיוטים שחותכים אותך) המערכת לא מתערבת בכלל, ולרוב אפילו לא רוטטת.
 11. כבר תרמת. השאלה היא האם לדעתך ללא נווה אפק הצבאית - נווה אפק האזרחית הייתה כמו שהיא היום, ובמשתמע מכך גם פסגות? לדעתי לא, לא מעט מאנשי נווה אפק האזרחית אמרו שעברו לשם כי זו שכונה חזקה שמלאה באנשי קבע
 12. סעיף 12 שהביאה לנו באדיבותה @Be roo הוא כללי ונתון לפרשנות. יותר מזה, מעלון לנכים לוקח יותר מ-40-50 ס"מ שנשארים אם חונה שם רכב, לכן אם יגיע לשם נכה עם רכב שיש בו מעלון, ולא יוכל לצאת, הרי שזו עבירה על סעיף 12. ולכן לפי החוק זה עדיין יכול להיות חנייה לא חוקית.
 13. למה לתת כרטיס חבר צהוב רק לאנשי קבע? כי למעט ההנחה, יש הוצאות על השכונה - שיוצאות מהכיס של צה"ל. הטבות שוות לכולם זה לא מגנט לאוכלוסיה מסוימת, והפרויקטים האלה נועדו להיות מגנט לאוכלוסיה מסוימת. אין קשר לרמה אינטלקטואלית, אלא כספית גרידא, ולאנשי קבע של אז עם הפנסיות התקציביות, יש רמה כספית גבוהה, ולכן הרצון למשוך דווקא אותם. אני לא יודע במה צריך לחזק את אור עקיבא (אני דיי בטוח שמבחינה מוניציפלית אור ים שייכת לאור עקיבא), אבל זו התפיסה. בונים במקום שרוצים לחזק את הרשות המקומית באוכלוסיה עם כיסים יותר עמוקים מהאוכלוסיה הקיימת. ועליי? אני נשארתי בקבע שנתיים וקצת פחות ממה שהייתי מחויב 😂 אגב זו לא הייתה הסיבה היחידה להסתכל עליו מוזר, הוא הסתובב עם שפם של שחקן פורנו משנות ה-80, הרבה אחרי שנות ה-80.
 14. פעם (לפני בערך 20 שנה) טסנו למיאמי, נחתנו, לקחנו רכב שכור, והתחלנו לנסוע, ואני עשיתי טעות בניווט (ניווט מפה), ואז גם לא הצלחתי למקם אותנו על המפה, כדי להבין איך להמשיך את הניווט, אז נכנסנו לתחנת דלק, תפסנו שם מונית שבדיוק תדלקה, נתנו לנהג כתובת ונסענו אחריו. במקרה הזה גם קראון ויק הייתה עושה את העבודה 🤣
 15. זה לא עניין של "יש או אין ערך מוסף לחברה" אלא שהעברת מידע מרשות שלטונית (קל וחומר רשות שלטונית שעוסקת באכיפה - קרי משטרה) לחברה פרטית, מצריך תשתית חוקית שתאפשר את זה. בנוסף לזה התפיסה המשפטית אומרת - לאזרח כל מה שלא אסור - מותר. לרשות שלטונית - כל מה שלא מותר - אסור. ולכן צריך ממש לחוקק חוקים שיאפשרו העברת מידע כזה, גם אם הוא "לפעמים" או "אולי" עובר לחברה הפרטית", וגם אם אין בו ערך מוסף לחברה הפרטית. זה יצריך גם הקשחת ההגדרה הזו באופן מוחלט, כך שהיא תהיה כבויה, ולא ניתן יהיה לאפשר אותה.
 16. בעיקרון בזמנו, כלומר 2016-2017 (ואולי גם אחרי) ה-3 עם ה-2 ליטר הגיעה ברמות גימור - ספורט, קומפורט וספיריט (לפי סדר עולה), ה-1.5 ליטר הגיעה רק ברמת קומפורט האמצעית (אחרי שנעלמה רמת הגימור אקטיב הפשוטה). ל-2 ליטר ספורט ו-1.5 ליטר ספיריט היה אותו מחיר מחירון (כשבדקתי זה היה 132,900 לשתיהן). אז יכול להיות שהמחירון דומה עד כדי זהה, אותו מותג, אותו דגם, אותם שנתונים וכו'. אבל לא בטוח שהן נסחרות באותו מחיר.
 17. התפיסה היום אומרת שעושים 2 חניות נכים, ומרווח ביניהם שהוא גדול ממרווח של חניית נכים בודדת, וזה יוצא בערך רוחב של חניה של רכב, ואפילו קצת יותר. אבל למיטב ידיעתי עושים את זה רק במקומות שבהם יש שתי חניות נכים, אז עושים את ההפרדה בין שתיהן כך שתשמש את שתיהן. למשל פעם, לפני כמה שנים, אלו היו 4 חניות רגילות לחלוטין, לא נכים וכו'. אבל כאן גם טרחו לסמן את האמצע.
 18. כן, ואמנם אצלך התהליך הגדרה ראשונית יותר מסובך מהדקו, אבל גם אצלם יש תהליך הגדרה ראשונית, עד אז המכשיר עושה בערך... כלום. אגב הבעייתיות הזו מספיק חמורה, עד כדי כך שטכנאים שמגיעים להתקין לך, עם ראוטר של ספקית השירות שלך, (או אפילו אותם טכנאים שמתקינים לך Mesh שאתה משלם עליו חודשית לספקית השירות שלך) לא מודעים לכך ותוקעים בעצמם את היחידות במקומות גרועים מבחינת התפשטות גלים.
 19. תיקון קל - זה לא שהן נמצאו לא אמינות (שזה בשפה פשוטה - נסעת 80 קמ"ש המצלמה הראתה 90 קמ"ש ואמורה להראות לכל היותר 85 קמ"ש) אלא שאין להן חזקת אמינות, שזה קצת יותר קשה להסביר בשפה פשוטה. אבל זה אומר שלא מקבלים באופן אוטומטי שהמספר שהמצלמה הראתה - הוא נכון, אלא שהתביעה צריכה להוכיח שהמספר הזה נכון. אפשר לקרוא מאמרון שכתבתי בדיוק בנושא הזה בזמנו כאן
 20. לא ולא ולא, והסיבה מספר אחת היא המשפט שלך שהדגשתי. ברור לחלוטין לי לפחות, שהם מנסים "להוריד את החרב מהצוואר", אבל לא מנסים לתקן את המצב. אם היו רוצים לתקן את המצב - היום הם משלמים לשוק האפור 9,500 שקל כל חודש, לכן היו מציעים לשלם לך 9,200 בחודש. לקחתי בכוונה 140K כי לא בדיוק ברור מה החוב וכמה עמלות שקר ימציאו בתהליך הסגירה של החוב כמו שאחרים כבר כתבו לפני. ולקחתי ריבית 7% כי זו הלוואה מסוכנת, ואתה אמנם עם בדיקת קרדיט נקיה, אבל גם בגיל צעיר ובלי הכנסות משמעותיות, או נכסים משמעותיים. ואז במצב כזה הם היו מסיימים בשנה ושליש את כל החוב וגם אתה היית מסיים את זה. העובדה שהם התחילו מהצעה של סכום של 2000 שקל אומרת לי שהם מנסים להוריד את החבל מהצוואר, גם אם בתהליך הם ידפקו אותך, וסביר להניח שהם ידפקו אותך. גם אם הם עוד לא יודעים את זה, הם מחפשים את הפראייר התורן
 21. אז אתה אפילו לא יודע מה הבעיות - אבל "זה תת רמה". כאמור - בעיה מספר אחת, מימי הרדיו העליזים ועד ה-WiFi, היא בשימוש לא נכון, ויותר ספציפית, מיקום לא נכון של אנטנות. ואז "המכשיר לא עובד" אגב הבעיה עוד הוחמרה משמעותית היום עם מכשירי WiFi שהם לא בעלי אנטנה נשלפת או ניידת, אלא פנימית. ואז ממקמים את המכשירים (שהם רדיו, עם אנטנה, פשוט הכל פנימי) באיזה פינה נמוכה, לא מרכזית, ואז עוד "עוטפים" אותו בספרים ושטויות כי "זה לא יפה". ומופתעים שאין קליטה.
 22. כן היום אתה אומר - הקימו להם שכונה בראש העין, אבל בזמנו איש קבע (שהכרתי בשירותי הצבאי) אמר שהוא מראש העין, הסתכלו עליו מוזר ועקום, ואז הוא היה צריך להגיד שזו שכונה שחלקה מיועדת לאנשי קבע וכו'. אני מכיר עוד כמה שכונות כאלה, כולם במקומות שבזמן אמת - לא נהנו מביקוש ער, חלקם לא נהנים מביקוש ער עד היום. בגדול אלה תוכניות שמטיבות עם רצונות של המדינה (לעודד אנשים משכבה סוציו אקונומית גבוהה למקומות ככה ככה), עם רצונות של השלטון המקומי הרלוונטי (כי כולם רוצים למשוך אנשים משכבה סוציו אקונומית גבוהה יותר), ועם אנשי הקבע כמובן (שמקבלים דירות בהנחה). בלי התוכניות האלה, ספק רב אם בראש העין פסגות אפק וגבעת טל היו קורמות עור וגידים ונהנות מביקוש של אנשי הייטק. @zaf @lanosforce @איציק נ. - יש לכם תיקון למשהו שכתבתי?
 23. לא מכיר את הרגולציה בגרמניה על נהיגה אוטונומית, אבל זה בטוח יותר מאשר "אוקיי זה מותר" או העלמת עין
 24. אני סובבתי אותה גם בגיל שנה וחודש או שנה וחודשיים משהו כזה. אז ההמלצה לסובב רק בגיל שנתיים עוד הייתה טרייה לחלוטין. וכן - נראה שהכיסא שקישרת הוא רק בכיוון הנסיעה. לדעתי, ותעשה איתה מה שאתה רוצה - זו החלטה שלך - אם הוא כבר 10-11 קילו, והוא כבר עם כיוון הנסיעה - קנה כיסא שיתאים לטווח שנים גדול יותר.
 25. בגילאים האלה הגיל הכרונולגי פחות משמעותי, המשקל יותר משמעותי. ההמלצות הן בגדול נכון להיום - כיסא מתאים למשקל, רתום היטב (עד משקל מסוים עם ISOFIX או חגורות, החל ממשקל מסוים רק חגורות), עד גיל שנתיים נגד כיוון הנסיעה, מגיל שנתיים עם כיוון הנסיעה. מה משקל הילד?
×
×
 • תוכן חדש...