Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לא בדיוק. בשבוע השני נפתחו מרכזי חיסון גדולים. פיצול המגשים החל יותר מאוחר. בכל מקרה,, אאל"ט החיסונים שמישים 5 ימים לאחר שיצאו מההקפאה העמוקה, כך שהם שימושיים גם למרכז קטן שמחסן 250 מנות ביום.

לגבי הצורך לבטל תור לפני קביעת תור חדש - אכן באג מרגיז. הנכון היה לאפשר לראות תורים פנויים ואז לבטל תור קיים באופן אוטומטי בעת קביעת התור החדש. אבל את זה צריך לשאול את אנשי מערכות המידע, אשר מאפיינים או כותבים את התכניות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם מאושרים , רק 2400 מאובחנים חדשים בשבת .

בדקו רק 30,000 ואחוז החיוביים 8% ,  בגדול זה טוב, מצד אחד לא התנפלו על הבדיקות , כלומר יש פחות אנשים עם תסמינים.

מצד שני עדיין 8% זה הרבה. 

אבל , חוץ מהנתונים המעודדים , יש את המשפט הזה שצוטט בסוף הכתבה.

אותי מעניין לראות בפריסה שבועית , האם יש עלייה במספר המאובחנים עם המוטציה.

שהתחלנו את הסגר עם 7000 מאומתים ביום דיברו על 10% חולים במוטיציה שזה 700 חולים ביום עם המוטציה.

היום בממוצע של 5,000 חולים ביום יש 30-40 אחוז .. זה 1500 עד 2000.

כלומר.. אם הנתונים נכונים .. אז הסגר לא אפקטיבי על המוטציה , הוא מוריד את הוירוס הקודם כמו שתמיד עשינו.

אבל מקדם ההדבקה של המוטציה גבוה מ-1 גם בסגר , מה יקרה אם יפתחו משהו אפילו קטן בשבוע הבא?

צריכים להתעלם מהוירוס הקודם, גם ככה הוא יעלם עם החיסונים והסגר. 

צריכים להתחיל לקבל הערכות שבועיות על כמות המאובחנים החדשים עם המוטציה.

https://www.mako.co.il/news-lifestyle/2021_q1/Article-41eaa3493733771026.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=173113802

image.thumb.png.9e02dcefdc6d4bfd88098184186faa0b.png

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שמתישהו מישהו יבין שככה העולם העובד, יש מחלות ואנשים מתים. אי אפשר לצפות להישאר בשגרת קורונה למשך 30 שנה.
מחסנים את מי שאפשר וממשיכים, אם עוד שנה שנתיים תהיה מוטציה חדשה ישדרגו את החיסון כמו שעושים לשפעת ומי שמפחד יתחסן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תתבאס, מדינת ישראל נמצאת במצב מעולה יחסית לעולם

וכמו כל דבר הכל יחסי.

עם טכנולוגיות ה mRNA , ניתן די מהר , תוך שנה שנתיים להגדיל את כושר הייצור ובסוף מערכת החיסונים תצליח להדביק את הפער הדרוש.

חוץ מזה,  כל העולם שלא מקבל חיסונים צועד בענק לכיוון חסינויות עדר, נכון יהיו להם המון נפטרים אבל הם לא יכחדו. 

שים לב שיש מדינות בעולם שקורסות, המצב שם חמור וגרוע עד כדי כך שאנשים נחנקים בלי חמצן בבית, 

ושים לב איך בארץ כל מה שמעניין זה האם האוצר חילק כסף מהר מידי ויותר מידי. 

התקשורת די קובעת את השיח הלאומי , וזאת אותה תקשורת העלתה לרמה של שגרירה את גרטה השוודית שרצתה להציל את העולם.

לכן, תרחיש של מדינות נאורות סוגרות את עצמם לעולם השלישי הוא לא מופרך.

קח תרחיש אפוקליפטי:

עם ריבוי המוטציות , כל מדינות העולם המערבי סוגרות את התעופה האוירית  (אצלנו מתחילים עם שבועיים) , רק מטוסי מטען עם חיסונים עוברים. 

במדינות הנכשלות הוירוס משתלול בצורה אקספוננציאלית , לפי המודלים מתחילת המגיפה, אם נוטשים את המדינות הנחשלות, אז תוך 100 ימים הם מגיעים לחיסון עדר.. לא יודע להעריך כמה אנשים ימתו שם .. אבל יהיו מקומיים שיעשו כסף מהעלאת סרטונים ליוטיוב עם מדורות ענק של גופות. 

בנתיים העולם המערבי , ידאג להתחסן ולהקטין את המגיפה בעזרת חיסונים.  ככה תוך זמן קצר יחסית הקורונה תיעלם. 

ולכן דווקא החמרה במצב יכולה לקצר את הסבל מהקורונה ל-100 ימים. 

אבל אם נמשיך בקצב האיטי של הקורונה .. אז יכול להיות שזה ימשך הרבה יותר זמן 

• אהבתי 1
  • מעניין 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, יובל .מ. כתב:

או שמתישהו מישהו יבין שככה העולם העובד, יש מחלות ואנשים מתים. אי אפשר לצפות להישאר בשגרת קורונה למשך 30 שנה.
מחסנים את מי שאפשר וממשיכים, אם עוד שנה שנתיים תהיה מוטציה חדשה ישדרגו את החיסון כמו שעושים לשפעת ומי שמפחד יתחסן.

השאלה היא למה אתה קורא שגרה.

בלי אירועים המוניים ופסטיבלים העולם יכול להתקיים.

גם צריכת התרבות תשתנה ופעילויות הפנאי.

• מצחיק 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• רעיון טוב! 1

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, Potato כתב:

סליחה !!!  

אין מצב שהפורום הזה יכול להתקיים בלי אירועים המוניים ,  אם לא יחזירו את החיים לטרנספורטר כולנו אבודים. 

יש מצב שיצטרכו לשנות את השם של הפורום במקום קארספורום לטרנספורום. 

ואני מאוד מקווה שהציפציק הזה בקצה זאת טעות של שבת. 

1128 חולים קשה בבתי חולים זה שיא שלא היה בשבועיים האחרונים. 

איפה האופטימיות .. הייתי בטוח שכבר רואים את גב ההר, לפי איך שהגרף הזה היה לפני שבוע.

היינו אמורים להיות היום עם 900 חולים קשה. 

image.png.02ff034a33fbf8ce1c1b50335a0748d7.png

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.1.2021 בשעה 01:33, Transporter כתב:

המענקים שניתנו עזרו לעסקים לשרוד ולא לשקוע, אבל לא עזרו לאותם עסקים להרוויח. 

זו בדיוק הייתה המטרה של המענקים. המטרה לא הייתה לעזור לבעל העסק לשמור על רמת החיים שלו או לעסק לצבור רווחים כדי להשקיע קדימה. ועוד להשתמש בכספי המיסים לשם כך.

בתאריך 22.1.2021 בשעה 01:33, Transporter כתב:

כשאני אמרתי את זה אמרו שאני מבקש יותר מדי. אולי כשהוא אומר את זה יבינו שיש בזה משהו.

אין ולא היה בזה משהו, אתה רוצה לקחת הלוואה עתידית, מכל אזרחי המדינה, שתממן את הרווחים שלך.

בתאריך 22.1.2021 בשעה 06:23, save כתב:

אולי להתחנן ליועץ המשפטי יעזור יותר. כי עד עכשיו נראה שאין שר במשרד האוצר .

עוד יותר משפטיזציה מהמצב הנוכחי? אתה גם רוצה שהיועמ"ש יפטר וימנה שרים?! בוא ניתן לו כתר וזהו.

בתאריך 22.1.2021 בשעה 10:36, Transporter כתב:

וציטטתי את מה שאמר ירון גינדי שכולנו מסכימים שהוא לא טיפש

המענקים שניתנו עוזרים לעסק לא להתפרק ולא לקרוס, אבל לא עוזרים לו בשום צורה להרוויח

איך עסק יכול להתחיל את היום שאחרי אם במשך שנה לא הרוויח ?

טיפש לא, אינטרסנט - כן.

והעסק יתחיל את היום שאחרי כמו שהוא התחיל, הוא הרי לא נולד עם מותג ועם מוניטין ולקוחות.

בתאריך 22.1.2021 בשעה 10:36, Transporter כתב:

רצית דוגמא אישית שלי אז אמרתי לך

אחרי שכמעט שנה אני לא עושה שיווק וכמעט לא עובד אני צריך להתחיל הכל מחדש. מיתוג, שיווק, עבודה שעשיתי במשך יותר מ 15 שנה

עלות מוערכת של כמה עשרות אלפי שקלים במקרה הטוב

ויקח בערך שנתיים לחזור למספרים של 2019

בדיוק כמו כ-ל המתחרים שלך.

בתאריך 22.1.2021 בשעה 11:43, Transporter כתב:

את הדירה שאני גר בה אני משלם מחסכונות שלי ולא ממענק של כמה עשרות אלפי שקלים שרובו הולך לאחזקת מחסן, משרדים, רכבים וציוד

ביום שישי לפני שבועיים עשיתי סיבוב עם האיסוזו בשביל שלא תעמוד. שמעתי רעשים מוזרים.

הכנסתי אותה למוסך ויצאתי עם 6200 שח + מעמ

את זה המענקים משלמים ^

וכשיש לך כמעט 10 רכבים כאלה זה לא זול בכלל.

שוב, זו בול המטרה של המענקים, לא בערך, אלא בדיוק.

בתאריך 22.1.2021 בשעה 11:43, Transporter כתב:

וכמו שירון גינדי אמר, ואני חושב שהוא מבין בכלכלה טיפה יותר ממני וממך, עסק לא אמור לעמוד שנה בלי רווחים. 

היו צריכים לתת מענקים שיעזרו לבעלי העסקים  גם להרוויח משהו בשביל לחזור למשחק ביום שאחרי

עסקים יכולים לחיות על Break-Even גם הרבה יותר משנה.

עסקים מסוימים יכולים אפילו לדמם כספים מתוך תוכנית סדורה להחזיר את הכספים האלה בעתיד.

דוגמאות זה למשל סטארטאפים או אפילו עסקים שרוצים להפסיד היום כסף כדי לחסל מתחרה ובעתיד לשלוט על נתח שוק גדול יותר.

בתאריך 22.1.2021 בשעה 18:25, farkash7 כתב:

ממישהו שמנהל עסק כל כך גדול הייתי מצפה שיבין מתי מסבנים אותו.

אתה יודע מה עושים עם ציפיות נכון? מצפים כריות.

בתאריך 22.1.2021 בשעה 22:30, David32 כתב:

אני תוהה מה יקרה לליאור כשהוא יקרא בבוקר יום ראשון איך יורדים פה על פקידי האוצר AKA דיפ סטייט.

לא ראיתי את עובדה, אבל למען האמת יש לי הרבה כבוד לקרן טרנר ולשאול מרידור, הם ההפך המוחלט מדיפ סטייט.

השר החליט משהו (לא משנה נכון או לא נכון, סמכותו בתור שר להחליט גם טעויות), הם לא מסכימים, קמו והלכו.

שאול מרידור עשה גם איזה טעות קטנה בדרך ופתח את הפה לפני שיצא מהדלת, אבל אז יצא מהדלת אז זה מתקן את הטעות.

אחרי שיצאו החוצה (ועוד כמה חודשים אחרי!) - אז הם פתחו את הפה על מלא.

עשו לכולנו שיעור טוב מאוד בדמוקרטיה ומנהל תקין.

בתאריך 23.1.2021 בשעה 12:07, MiniMiz3r כתב:

אתה פשוט חי בסרט, הממשלה לקחה מיליארדים ושרפה אותם (ממש ככה, עם מצית) במקום להעביר את הכסף למי שצריך אותו.

נראה לי שהאנלוגיה של לפזר כסף מהליקופטרים יותר מתאימה פה.

בתאריך 23.1.2021 בשעה 12:44, MiniMiz3r כתב:

"לחלק כסף" זו לא מטרה בפני עצמה, זה אמצעי כדי להשיג מטרה אחרת. למשל, כדי למנוע מעסקים לשקוע בחובות אפשר היה להקפיא בחקיקה את כל התשלומים לרשויות המקומיות ולמדינה (ארנונה, מע"מ, מס הכנסה, ביטוח לאומי וכו'). זה שווה ערך ללחלק כסף שבסוף חוזר למדינה דרך אותם אפיקים בדיוק. סתם דוגמה.

רק מציין שמתישהו לפני כמה מאות עמודים (או יותר) הצעתי את זה.

לפני שעה, korola כתב:

יש מצב שיצטרכו לשנות את השם של הפורום במקום קארספורום לטרנספורום. 

Male to Female or Female to Male?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Potato כתב:

לפני 3 דקות, save כתב:

הרבה חנויות עלו לענן. ככה גם יהיה עם אירועים. ראיתם את ה event האחרון בפורטנייט ? איזו השקעה !

חכו שיבואו ויסבירו לכם למה זה לא נכון.

אם יש משהו שאני אישית ממש לא מתגעגע אליו זה אירועים המוניים. אולי אנשים יקבלו שכל ויבינו שלא חייבים אירוע באולמי הנסיכה עם קבלת פנים, תבשילי שמן בשמן ואורחים שלא רוצים להיות שם, בשביל חתונה/בר מצווה/ברית.

בעצם על מי אני עובד, זה לא יקרה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Potato כתב:

אם 3 שנים אחרי מלחמת העולם השנייה הייתה אולימפיאדה, כנראה שהקורונה לא תהרוס לנו את החיים לגמרי. סתם תחושה.

בסופו של דבר זאת עוד מחלה שתיכחד. הכל בסדר.

לפני 5 דקות, vadim6385 כתב:

חכו שיבואו ויסבירו לכם למה זה לא נכון.

אם יש משהו שאני אישית ממש לא מתגעגע אליו זה אירועים המוניים. אולי אנשים יקבלו שכל ויבינו שלא חייבים אירוע באולמי הנסיכה עם קבלת פנים, תבשילי שמן בשמן ואורחים שלא רוצים להיות שם, בשביל חתונה/בר מצווה/ברית.

בעצם על מי אני עובד, זה לא יקרה.

מישהו מכריח אותך ללכת לאירועים? רציני עכשיו.

כמו שאני כבר לא יוצא למקומות כמו הדזרט והשלוותא אתה לא חייב ללכת לאירועים המוניים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, יובל .מ. כתב:

אם 3 שנים אחרי מלחמת העולם השנייה הייתה אולימפיאדה, כנראה שהקורונה לא תהרוס לנו את החיים לגמרי. סתם תחושה.

בסופו של דבר זאת עוד מחלה שתיכחד. הכל בסדר.

מלחמת העולם זה אנשים שמכחידים אנשים,פה מדובר על שינוי חיצוני.

שינויים תרבותיים וחברתיים זה תהליך טבעי שקורה בכל העולם.

הקורונה האיצה תהליכים מסוימים,בלמה אחרים והביאה ליצירת נוספים.

לאורך ההיסטוריה מקצועות נעלמו או השתדרגו והופיעו בגלגול חדש.

ההתעקשות של "קורונה זה רק שנה וברגע שיהיה חיסון נשכח ממנה כאילו כלום" זו גישה נאיבית מעט.

מדינת ישראל יכולה כלכלית לשרוד בלי פאנג׳ויה הופעות בזאפה,במקרה הכי גרוע,כמה מאות אנשים ימציאו עצמם מחדש.

• אהבתי 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזעיר אנפין אני אהבתי הרבה יותר את הפתרון השנה, במקום מסיבה עם זמרים מהשורה הראשונה, די ג'יי כזה או אחר, ארוחת ערב ואולם מהיוקרתיים שיש במדינה (חוות רונית, לאגו למשל), זה הוחלף במתנה של פלייסטיישן 5.

או במילים אחרות קיבלתי קונסולה במקום לפרנס את טרנספורטר (הגנרי) וחבריו למקצוע.

• אהבתי 2
  • מבאס 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Potato כתב:

ההתעקשות של "קורונה זה רק שנה וברגע שיהיה חיסון נשכח ממנה כאילו כלום" זו גישה נאיבית מעט.

נחיה ונראה. אני פחות מאמין שמשהו גדול ישתנה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...