Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

@Transporter  משום מה זכור לי שבמעלה השרשור דיברת על כך שעסק שאין לא איזה אורך נשימה לא צריך להתקיים. עכשיו פתאום התהפכת.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם זה אומר שאם היית מחכה עוד כמה שבועות היית מקבל מענק גדול פי 3?

אתה פשוט חי בסרט, הממשלה לקחה מיליארדים ושרפה אותם (ממש ככה, עם מצית) במקום להעביר את הכסף למי שצריך אותו.

אז תפסיק לענות לו ותחסוך לנו את המגילות האלו שהוא כותב של מיליארד מילים בלי תוכן או פואנטה. בחיי הבנאדם חי ביקום מקביל או משהו. איך זה מה שהוא הבין מהכתבה הזאת אלוהים יודע. בחיים לא פגשתי בנאדם שזורק את החצים ואז מסמן את המטרה איך שנוח לו בכל דבר בחיים מה זה הדבר הזה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, MiniMiz3r כתב:

גם אם זה אומר שאם היית מחכה עוד כמה שבועות היית מקבל מענק גדול פי 3?

אתה פשוט חי בסרט, הממשלה לקחה מיליארדים ושרפה אותם (ממש ככה, עם מצית) במקום להעביר את הכסף למי שצריך אותו.

גם אם זה אומר שהייתי מקבל מענק פי 20

1. לא ראיתי אף אחד שאמר כמה זמן היה לוקח "לבדוק את הנתונים"

הרי היה להם ממרץ עד יוני לבדוק את הנתונים, איפה הם היו ? כנראה שלא עניין אותם

2. כבר ביום שהגיעו המענקים היו בעלי עסקים ששקעו בחובות ושום מענק כבר לא יעזור להם. 

למה אתה חושב שעוד שבוע ועוד שבועיים ועוד חודש זה בכלל אופציה? כי אתה לא אחד מהם?

3. אין לי בעיה עם מה שהממשלה שרפה. אם זה עזר לעוד כמה מאות אלפי עסקים להשאר איתו ולהמשיך לשלם מיסים ולא להצטרף למעגל העוני ככה שעוד 3 שנים שנתחיל להחזיר את הכסף הזה הם בכלל לא יהיו כאן כדי לתת יד, אז טוב עשו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, sperial כתב:

@Transporter  משום מה זכור לי שבמעלה השרשור דיברת על כך שעסק שאין לא איזה אורך נשימה לא צריך להתקיים. עכשיו פתאום התהפכת.

מציע שתיזכר יותר טוב ותראה שכתבתי שאף עסק בעולם לא יכול להשאר שנה שלמה סגור בלי להכניס כסף

וגם להשאר שנה סגור עם מענק שמשאיר אותך מאוזן בין מינוס סביר למינוס שסוגרים לך את החשבונות זה לא ריאלי

"אורך נשימה" יכול להיות חודש, חודשיים

לא חצי שנה ולא שנה.

כשבא לי בעל חנות שסגור שבועיים ואומר שהמדינה הרסה לו את הפרנסה זה בדיחה. אבל כשבא בעל עסק שעד תחילת יולי לא ראה שקל ואומר שהמדינה לא נותנת שקל והוא חייב את הכסף הזה הוא צודק לגמרי

במיוחד כשאנחנו שומעים שיש פקידים שנראה להם בסדר לקצת את הזמן ושהכסף הזה יגיע באוגוסט-ספטמבר

שבועיים-שלוש סגר זה נסבל ואפילו בריא לגוף להיות קצת בחופש בלי לחץ.

חצי שנה זה בלתי נסבל

לפני 2 דקות, save כתב:

דרך אגב : נראה לי שקרן טרנר ומרידור הם אלה שהתפטרו. לא שזה משנה .

את זה לא אני ולא אתה יודעים

אבל זה לא משנה אם עזרו להם להבין שכי טוב שיתפטרו או פיטרו אותם פיזית. טוב עשה מי שהוביל אותם לשם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Transporter כתב:

1. לא ראיתי אף אחד שאמר כמה זמן היה לוקח "לבדוק את הנתונים"

הרי היה להם ממרץ עד יוני לבדוק את הנתונים, איפה הם היו ? כנראה שלא עניין אותם

אם השר היה מנחה אותם להביא תוך שלושה שבועות תוכנית לחלוקה דיפרנציאלית של מענקים, הם היו יכולים להתחיל לחלק אותם באפריל ולא ביוני. אתה באמת חושב שמי שאשם שהכסף הגיע ביוני זה הפקידים?

לפני 2 דקות, Transporter כתב:

2. כבר ביום שהגיעו המענקים היו בעלי עסקים ששקעו בחובות ושום מענק כבר לא יעזור להם. 

למה אתה חושב שעוד שבוע ועוד שבועיים ועוד חודש זה בכלל אופציה? כי אתה לא אחד מהם?

א) אולי מענק גדול פי 3 כן היה עוזר להם

ב) כי אני זה שמשלם להם ולך את המענק הזה, ובתור מי שמשלם אותו אני מעדיף לראות שהוא מגיע למקומות הנכונים - גם אם זה ייקח עוד שבועיים - מאשר ישר לפח האשפה

לפני 4 דקות, Transporter כתב:

3. אין לי בעיה עם מה שהממשלה שרפה. אם זה עזר לעוד כמה מאות אלפי עסקים להשאר איתו ולהמשיך לשלם מיסים ולא להצטרף למעגל העוני ככה שעוד 3 שנים שנתחיל להחזיר את הכסף הזה הם בכלל לא יהיו כאן כדי לתת יד, אז טוב עשו

אני שמח שלך אין בעיה עם מה שהממשלה שרפה, בהתחשב בכך שאתה עכשיו יושב ומקבל את הכסף שיוצא כל חודש מהמשכורת שלי. האמת היא שאם הממשלה לא הייתה שורפת את הכסף הזה, היא הייתה יכולה לעזור לעוד אלפי עסקים מעבר למאות אלפים שהיא עזרה להם.

לפני 16 דקות, Transporter כתב:

טוב עשה כץ שהעיף אותם. אנשים כאלה מסוכנים לנו כבעלי עסקים

תפעיל שניה את הראש - אם הפקידים באמת היו מעכבים, השר אכן היה צריך לפטר אותם. רק שהוא לא פיטר אותם, ואם זה היה תלוי בו הם היו עובדים עד היום במשרד האוצר. האמת היא שגם החשב הכללי, גם ראש אגף התקציבים וגם מנכ"לית המשרד התפטרו במחאה. למה שהם יעשו את זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, David32 כתב:

יאללה אסטרהזניקה מצתרפת לרשימת היצרניות שהולכות לספק פחות חיסונים מהצפוי. איזה יופי.

אולי בגלל זה.  השרפה שפרצה במפעל בהודו.

N12 - שרפה במפעל ייצור החיסונים הגדול בעולם: חמישה בני אדם נהרגו (mako.co.il)

מפעל חיסונים עלה.jpg

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Blaz00r כתב:

אז תפסיק לענות לו ותחסוך לנו את המגילות האלו שהוא כותב של מיליארד מילים בלי תוכן או פואנטה. בחיי הבנאדם חי ביקום מקביל או משהו. איך זה מה שהוא הבין מהכתבה הזאת אלוהים יודע. בחיים לא פגשתי בנאדם שזורק את החצים ואז מסמן את המטרה איך שנוח לו בכל דבר בחיים מה זה הדבר הזה.

אני באמת חושב שפעם אחת אחרי כל כך הרבה זמן שאתה מגיב כאן בוא ספר לנו על עצמך קצת שנבין במעורפל כמה רחוק הגעת ונדע אם להתייחס לתגובות שלך ברצינות...

מי כבודו? מה עושה בחיים? מה הנסיון העסקי שלך? תן לנו קצת טיפים על השקעות טובות שעשית שלמד ונחכים?

לפני 2 דקות, MiniMiz3r כתב:

אם השר היה מנחה אותם להביא תוך שלושה שבועות תוכנית לחלוקה דיפרנציאלית של מענקים, הם היו יכולים להתחיל לחלק אותם באפריל ולא ביוני. אתה באמת חושב שמי שאשם שהכסף הגיע ביוני זה הפקידים?

אם תראה שוב את הראיון תראה 2 עובדות ברורות שהפקידים עצמם אמרו

1. כבר באמצע מרץ כינסו אותם והסבירו להם שיש מצב חירום והולך להיות בלאגן

2. מבחינת ביבי וכץ הכסף היה אור ירוק לחלק כסף כמה שיותר וכמה שיותר מהר.

אז אל תגיד לי "אם היו אומרים להם"

חצי מהכתבה הם מספרים לך כמה שהם מוכשרים, מגדילים ראש ומסתכלים קדימה וכל כך מוטרדים מהתקציב (בצדק)

אז בוא נניח שהם רואים אסון עולמי כזה, מצב חירום בישראל, סגר, הם לא חושבים כבר במרץ שצריך לחשוב על תוכנית מענקים?

הם לא רואים כמוני וכמוך שעד חודש יוני רק עסקים עם מחזור קטן עד 20,000 בחודש קיבלו מענק? הם לא מבינים שיש מאות אלפי עסקים עם הוצאות עצומות שיושבים סגורים וחייבים מענק דחוף?

הרי הם מבינים בכלכלה פי כמה יותר ממני וממך. איפה הם היו? אפילו אחד מהם לא אמר בראיון "שאלתי את כץ כבר בחודש אפריל מה עם מענקים"

למה הם לא שאלו? כי מבחינתם זה לא רלוונטי.  חכו בסבלנות עם הכסף. לא צריך לחלק כל כך מהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, MiniMiz3r כתב:

א) אולי מענק גדול פי 3 כן היה עוזר להם

ב) כי אני זה שמשלם להם ולך את המענק הזה, ובתור מי שמשלם אותו אני מעדיף לראות שהוא מגיע למקומות הנכונים - גם אם זה ייקח עוד שבועיים - מאשר ישר לפח האשפה

באותה מידה שזה יכל לקחת שבוע שבועיים זה יכל לקחת חודשיים שלוש

העסקים האלה וגם אני משלמים פי כמה יותר מיסים ממך ואנחנו לא מוכנים לפשוט רגל בגלל שאתה או הפקידים חושבים שאנחנו יכולים לשבת עוד כמה שבועות\חודשים בלי כסף

בוא נראה אותך יושב על הוצאות של עשרות\מאות אלפי שקלים בחודש בלי להכניס שקל

דבר איתי אחר כך.

לפני 5 דקות, Blaz00r כתב:

קודם תגיד לי מאיפה קנית את הספייריבס טלה

סתם תמונה מגוגל, הכל אשליה לא הבנת?

אבל בוא תן  לנו קצת השראה שנבין מי כבודו ואיך הגיע לאן שהגיע.

תחשוב שאזרח פשוט כמוני שלא הצליח בחיים מי יודע מה יושב בבית ומחפש אנשים כמוך ללמוד מהם. ספר לנו  קצת שנכיר יותר ואולי גם נלמד ממך

אני שמח שלך אין בעיה עם מה שהממשלה שרפה, בהתחשב בכך שאתה עכשיו יושב ומקבל את הכסף שיוצא כל חודש מהמשכורת שלי. האמת היא שאם הממשלה לא הייתה שורפת את הכסף הזה, היא הייתה יכולה לעזור לעוד אלפי עסקים מעבר למאות אלפים שהיא עזרה להם.

זאת הטעות שלך שכנראה לא תבין לעולם

כל יום שעובר יש פחות עסקים שהממשלה צריכה לעזור להם, כי הם נמחקו

אני מכיר אישית בעלי עסקים שפשוט קרסו והבינו שכל יום שהם פתוחים ולא מוכרים את הציוד והרכוש הם צוברים חובות יותר גדולים

אז פשוט מכרו הכל, וגם אם יקבלו עכשיו מענק של 100,000 זה לא יעזור כבר

אני מבין שלא הייתה לך בעיה שנגיע לשם ואתה לא תצטרך להשתתף בשיקום של המשק אבל אני לא מוכן שנגיע לשם

תפעיל שניה את הראש - אם הפקידים באמת היו מעכבים, השר אכן היה צריך לפטר אותם. רק שהוא לא פיטר אותם, ואם זה היה תלוי בו הם היו עובדים עד היום במשרד האוצר. האמת היא שגם החשב הכללי, גם ראש אגף התקציבים וגם מנכ"לית המשרד התפטרו במחאה. למה שהם יעשו את זה?

אף אחד לא יודע מי פיטר ומי רמז להם שהם לא רלוונטים יותר.

יכול להיות שהוא לא פיטר פיזית אלא גרם להם להבין שהם לא רלוונטים ואין להם שום השפעה על המערכת עד שהם קמו והלכו. 

אולי במקום לפטר הוא נתן להן את הסיבות להתפטר "במחאה"

יכול להיות שאם הייתי במקומו הייתי עושה אותו דבר.

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, Transporter כתב:

אם תראה שוב את הראיון תראה 2 עובדות ברורות שהפקידים עצמם אמרו

1. כבר באמצע מרץ כינסו אותם והסבירו להם שיש מצב חירום והולך להיות בלאגן

2. מבחינת ביבי וכץ הכסף היה אור ירוק לחלק כסף כמה שיותר וכמה שיותר מהר.

מעולה, אז למה זה לא קרה? אין אף פקיד במשרד האוצר שיכול לעכב דבר כזה במשך שלושה חודשים. אני מצפה מכבוד השר שרואה מצב חירום ושהפקידים שמים לו רגליים, שיעיף אותם על טיל. הוא כמובן לא פיטר אף אחד, לכן העיכוב הוא גם באשמתו. הוא בגדול כמעט כולו באשמתו, אבל זה לא רלוונטי.

"לחלק כסף" זו לא מטרה בפני עצמה, זה אמצעי כדי להשיג מטרה אחרת. למשל, כדי למנוע מעסקים לשקוע בחובות אפשר היה להקפיא בחקיקה את כל התשלומים לרשויות המקומיות ולמדינה (ארנונה, מע"מ, מס הכנסה, ביטוח לאומי וכו'). זה שווה ערך ללחלק כסף שבסוף חוזר למדינה דרך אותם אפיקים בדיוק. סתם דוגמה.

מצד אחד, ראיתי הרבה מאוד כתבות על עסקים קטנים שקרסו ופשטו רגל במהלך התקופה הזאת - מסעדה בתל אביב שבעל הבניין לא הסכים לוותר לה על השכירות, אדם שהשקיע הרבה כסף בעסק גינון והכל ירד לטמיון, וכו'. באמת סיפורים עצובים. מצד שני, באה המדינה ושורפת 8 מיליארד ש"ח מול העיניים שלהם. זה כסף שהיה יכול להציל הרבה מאוד עסקים, אבל לא - יותר חשוב לחלק אותו מהר למי שבכלל לא צריך אותו. אני אישית קניתי בכסף הזה תעודת סל על מדד הבנקים שעשתה מעל 20% מאז, איזה כיף לי.

מה שאתה לא מבין זה שחוץ משתי האופציות שאתה חושב שקיימות: לחלק מהר בלי אבחנה או לחלק לאט עם אבחנה הייתה גם אופציה שלישית - לחלק מהר עם אבחנה. ומי שאשם שהיא לא קרתה זה לא הפקידים אלא אלא המנהל שלהם והמנהל שלו, כי בסוף מה שקרה זה שחילקו לאט, בלי אבחנה.

עריכה אחרונה על ידי MiniMiz3r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, MiniMiz3r כתב:

מה שאתה לא מבין

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

צריך להגיב לכיף, אין פה מה להסביר אם הבן אדם לא קולט.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, MiniMiz3r כתב:

מעולה, אז למה זה לא קרה? אין אף פקיד במשרד האוצר שיכול לעכב דבר כזה במשך שלושה חודשים. אני מצפה מכבוד השר שרואה מצב חירום ושהפקידים שמים לו רגליים, שיעיף אותם על טיל. הוא כמובן לא פיטר אף אחד, לכן העיכוב הוא גם באשמתו. הוא בגדול כמעט כולו באשמתו, אבל זה לא רלוונטי.

"לחלק כסף" זו לא מטרה בפני עצמה, זה אמצעי כדי להשיג מטרה אחרת. למשל, כדי למנוע מעסקים לשקוע בחובות אפשר היה להקפיא בחקיקה את כל התשלומים לרשויות המקומיות ולמדינה (ארנונה, מע"מ, מס הכנסה, ביטוח לאומי וכו'). זה שווה ערך ללחלק כסף שבסוף חוזר למדינה דרך אותם אפיקים בדיוק. סתם דוגמה.

מצד אחד, ראיתי הרבה מאוד כתבות על עסקים קטנים שקרסו ופשטו רגל במהלך התקופה הזאת - מסעדה בתל אביב שבעל הבניין לא הסכים לוותר לה על השכירות, אדם שהשקיע הרבה כסף בעסק גינון והכל ירד לטמיון, וכו'. באמת סיפורים עצובים. מצד שני, באה המדינה ושורפת 8 מיליארד ש"ח מול העיניים שלהם. זה כסף שהיה יכול להציל הרבה מאוד עסקים, אבל לא - יותר חשוב לחלק אותו מהר למי שבכלל לא צריך אותו. אני אישית קניתי בכסף הזה תעודת סל על מדד הבנקים שעשתה מעל 20% מאז, איזה כיף לי.

מה שאתה לא מבין זה שחוץ משתי האופציות שאתה חושב שקיימות: לחלק מהר בלי אבחנה או לחלק לאט עם אבחנה הייתה גם אופציה שלישית - לחלק מהר עם אבחנה. ומי שאשם שהיא לא קרתה זה לא הפקידים אלא אלא המנהל שלהם והמנהל שלו, כי בסוף מה שקרה זה שחילקו לאט, בלי אבחנה.

אתה לא זוכר שברגע שהם ראו שמי שמעכב את התהליך זה הפקידים ביבי נאם ואמר שהוא דרש לתת כסף מיידית ושהפקידים יפסיקו לעכב את זה?

אז לא האמנו לו אבל כשהפקידים אומרים שהם עיכבו את זה אז אנחנו כן צריכים להאמין.

המדינה לא שרפה מיליארדים, רוב הכסף באמת עזר ועוזר עד היום לעסקים.

הכסף מחולק לפי ירידה במחזור ולא "לכל בעל עסק"

אם ירדת בלפחות 40% אתה מקבל כסף לפי מדרגות (רק בחודשיים האחרונים נתנו גם למי שירד ב 25%)

ככה שאין פה כסף שמתחלק סתם. אם ירדת ב 40% באמת יש לך חור בכיס, שלא לדבר על עסקים כמו שלי שירדו ביותר מ 80%

אני חושב שחילקו את הכסף עם אבחנה,  אבל ממש לא מהר. זה לקח יותר מדי זמן ויש מאות אלפי משפחות שיקח להן שנים לתקן את הנזק שנגרם להן אם יצליחו בכלל.

לא אני ולא אתה יכולים להגיד באחוזים כמה מהכסף שחילקו "בלי אבחנה" הלך למקומות טובים וכמה לא

אבל אני מאמין שרוב הכסף שחולק עזר לאנשים. אז בוא נפסיק לדבר במספרים גדולים כאילו 8 מיליארד או 90 מיליארד חולקו בעזה או לבנון.

אני מבין שאתה מאוכזב מהממשלה וגם אני מרוב ההחלטות שלהם אבל כשיש דברים שהם עשו בסדר צריך להגיד גם את זה גם אם קשה

הרי אם הכסף היה נכנס במאי היית שואל למה נכנס במאי ולא באפריל

ואם היו נותנים מענקים יותר גבוהים ב 10% היית שואל למה הם לא היו יותר נמוכים, או למה הם לא יותר גבוהים.

ולמה בעצם מחסנים רק 200,000 ביום ולא 800,000 ?

אני מקווה שהבנת אותי

עשו הרבה טעויות וכל מי שעומד שם למעלה צריך ללכת הבייתה. אבל היו דברים שעשו בסדר ולא צריך לשכוח את זה

לפני 5 דקות, David32 כתב:

צריך להגיב לכיף, אין פה מה להסביר אם הבן אדם לא קולט.

אז למה אתה ממשיך להגיב?

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי מקלדת מכנית. יש לה 20 מיליון הקלדות עד המוות.
לחלק כסף לכולם במיידי ניתן גם על ידי ארנונה שלילית מדורגת. אתה מכיר מישהו שלא משלם ארנונה ? (טוב , כפרים ערביים) . לא צריך לעבור דרך מסורבלת דרך ביטוח לאומי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Transporter כתב:

אז למה אתה ממשיך להגיב?

מ.ש.ל

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...