Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

• תגובות 57.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4694

• SlowRide

4510

• פינדר

3557

• m3x7r3m3

2926

דווקא מי שמצביע אין לו זכות להתלונן כי אתם הצבעתם לאנשים האלה.

אני לא מצביע לכן יש לי זכות מלאה להתלונן ולבקר.

זו נבואה שמגשימה את עצמה. בגלל אנשים כמוך המפלגות הגדולות אינן מספיק חזקות, והמפלגות הקטנות מכופפות את זרועותיהן.

אם זה מה שאתה רוצה - לך לים.

אם עתידך חשוב לך כדאי שתשקיע את ה-15 או 30 דקות האלה וגש להצביע. אני נוהג לעשות זאת בבוקר (לפני או אחרי אימון הכושר), ואז מעביר את היום עד החדשות של 10 בערב. השקעה של כמה דקות שחשובה לעתיד שלי ושל כולנו.

הכנסת מלאה במפלגות קטנות בגלל פרגמנטציה של החברה הישראלית

כאמור בבחירות האחרונות היו אחוזי הצבעה גבוהים גם מבחינה היסטורית וגם ביחס למערב.

התוצאה הסופית נותרה כמעט ללא שינוי.

עד שלא תשתנה שיטת השלטון חבל על הזמן שאתם עומדים בתור בקלפי.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה שיחסית לכלל המצביעים- ההפרשים בין המיפלגות ממש קטנים, בטח ובטח כל אלה שהולכים ליום חופש לכיף היו יכולים לשנות את חלוקת המנדטים:

elec2015.jpg

לגבי שיטת השילטון- צודקים.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם ב-4 שנים אומרים לכם, תגידו לנו מה אתם חושבים כדי שנדע לפעול על פי זה.

אבל לא, אתם לא תבזבזו רבע שעה מהחיים בשביל זה, ההמבורגר יותר חשוב.

לא יאומן.

פעם בשנה אומרים לך שאתה בכאילו יכול להשפיע, כי אנחנו רוצים להראות לך ולשאר העולם שאנחנו מדינה נאורה וזה, ובפועל הכל ייסגר בין חברים על סטייק וכוס ויסקי, והשיירה תמשיך להתגלגל כמו שהיא.

ואם יבוא באמת מישהו שירצה לשנות את המצב, אז החברים הותיקים מהר מאוד יבואו אליו עם הצעת la plata o la plomo בגירסה כזאת או אחרת.

את הממשלה שלפני הנוכחית הרכיבו ביבי ולפיד בלי החרדים, אבל אני לא רוצה להפריע לשנ"צ שלך עם העובדות.

והיא החזיקה יומיים וחצי, אחרי זה שוב היינו צריכים לשלם מיליארדים על בחירות מיותרות.

ד"א, אז כן הלכתי להצביע (לכחלון). לא שינה משהו לא בהתנהלות הכללית, ולא בהרגשה האישית שלי.

קודם כל זה לא רבע שעה. צריך ללכת למתנ"ס, לחפש את הקלפי, לעמוד בתור. לפחות שעה.

ואת כל זה צריך לעשות בעיר אחרת, שבשביל להגיע אליה צריך להקיש קוד, להתניע, לשים דרייב, לסובב את ההגה לכל מיני כיוונים, ללחוץ גז ברקס וכאלה, להיזכר שלא הורדת ארמברקס, לנסוע, לעמוד בפקק, להתעצבן, להבין שלא הגעת למקום הנכון, לבדוק באינטרנט מה נכון, להגיע למקום הנכון, לגלות שלא הבאת תעודת זהות, ורישיון לא מקבלים, לחזור הביתה, לאכול המבורגר, ללכת לישון.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם אתה מצביע בעיר אחרת הכתובת שלך לא מעודכנת במשרד הפנים. אם אתה לא רוצה לחכות בתור לקלפי, לך בשעות הפתיחה ואחרי זה כל היום פתוח לך לאכול המבורגרים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי יבוא היום וניזכה ליבחור מהבית/מהסמארטפון?

זה כזה ביזבוז כל הפתקים והסירבול, איפה מדינת ההיטק בזה?

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיום שיש לי זכות הצבעה לא דילגתי על אף אחת מ-15 ההצבעות בבחירות לכנסת\ראשות הממשלה (לא כולל בחירות למועצת העיריה וראשות העיר). לא מתכוון לוותר על הזכות בפעם ה-16.

בהצבעה מוקדם בבוקר התורים קצרים מאד. יותר מאוחר ממתינים לפעמים קצת. אף פעם לא הרבה.

כיוון שכתובתי במשרד הפנים מעודכנת תמיד מדובר, בהליכה רגלית או, לכל היותר, נסיעה בת דקות אחדות.

ואדים, מן הראוי שתעדכן את כתובתך במשרד הפנים. יש לכך הרבה השלכות, בין השאר על מקום ההצבעה, וגם על יכולתך להשפיע על השלטון המקומי במקום בו אתה מתגורר, זה שדואג לפנות לך את הזבל ולטפל באספקת המים לביתך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציבור tech savvy בישראל קטן מאוד.

רוב הציבור הישראלי פרימיטיבי להחריד ומתקשה להפעיל ישומים בסיסיים.

על השירות הציבורי אני אפילו לא מדבר. פגשתי מפקחים במס הכנסה שלא יודעים לתפעל outlook. רציני לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שברשות המקומית לא טרחתי להצביע. היה מועמד יחיד לראשות העירייה, ושאר המועמדים רק דיברו על הצעות פופוליסטיות וחסרות ערך כיצד יבזבזו את הכסף שאני משלם בו ארנונה על דברים טיפשיים.

מה כן עשיתי? התפקדתי למפלגה. ממליץ לכל אחד להתפקד למפלגה שמתאימה לאידיאולוגיה שלו. ההשפעה גבוהה בהרבה.

כמובן שאצביע בבחירות ביום ג', אני רק טרם החלטתי מי יעשה הכי פחות נזק בכנסת הבאה שלו אתן את קולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי יבוא היום וניזכה ליבחור מהבית/מהסמארטפון?

זה כזה ביזבוז כל הפתקים והסירבול, איפה מדינת ההיטק בזה?

יש בארץ יותר מדי אוכלוסיות שנמנעות משימוש בטכנולוגיה. חלקן מסיבות אידיאולוגיות, חלקן בגלל השכלה לקויה.

להפתעתי הדירוג של ישראל מבחינת אחוזי משתמשים באינטרנט הוא 82%, דומה למדינות כמו צרפת או צ'כיה. נמוך משמעותית מזה של, נניח, המדינות הנורדיות או נסיכויות המפרץ הפרסי אבל גבוה מזה של ארה"ב (75%). יותר טוב ממה שציפיתי, אם כי בהחלט לא מספק.

אבל, לפחות, אני כבר לא נתקל בבני 60 שאומרים "אינטרנט? אני?", כמו לפני 10 שנים, כאשר הייתי מפנה אנשים למצוא מידע אישי שלהם.

וכמובן, כל סיפור אבטחת המידע וזיוף תוצאות בעייתי מאד. הרבה יותר קשה (אם כי בהחלט אפשרי) לזייף מספרים של פתקי נייר.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מתכוון לוותר על הזכות בפעם ה-16.

בוא נהייה קצת ציניים. אני יכול לנחש למי הצבעת (לא זוכר אם כתבת במפורש או לא). מה יצא לך מזה?

הכנסת מלאה במפלגות קטנות בגלל פרגמנטציה של החברה הישראלית

בדיוק.

אין בעיה, אל תצביעו.

אבל תהיו הוגנים- ותמנעו מעצמכם כל תלונוה או ביקורת על המצב בארץ עד היום בו כן תצביעו.

למה?

יש סיבה לכך שדיקטטורות מתגאות ב99.9% הצבעה. בממשלים דמוקרטיים זו זכות. לא חובה. ויש בזה הגיון מאוד עקרוני. אפשר לבטא חוסר אמון ביכולת של השיטה הנוכחית להביא לשינוי ממשי כלשהו גם בזה שלא הולכים להצביע. להגיד שאם אני לא מצביע אסור לי להתלונן?! בשם איזה הגיון?! למעלה מ-70% בארץ מצביעים. אין כאן את המצב ההיפוטתי הזה ששינוי כלכלי או מדיני תלוי בקולו של ואדים או צ'מגיא או שלי. התהיות העקרוניות של "מה יקרה אם כולם לא יצביעו" לא רלוונטיות, כי זה מעגל פרדוקסלי. כולם הרי כן מצביעים, ובהרבה מקרים בסקטוריאליות שאי אפשר להסיט לא משנה מה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שגם מי שלא מצביע מקבל יום שבתון.

אפשר לבטא חוסר אמון ביכולת של השיטה הנוכחית להביא לשינוי ממשי כלשהו גם בזה שלא הולכים להצביע.

וואו כל כך edgy... היופי הוא שהשיטה הנוכחית לחלוטין יכולה להביא "שינוי ממשי", רק צריך שתהיה מפלגה שתצהיר שהיא הולכת לממש את "השינוי הממשי" הזה ומסה קריטית של אנשים שיצביעו לה והופ - ה"שינוי הממשי" יקרה.

אולי הסיבה שזה לא קורה היא שאין לך באמת מושג מהו אותו "שינוי ממשי" שאתה כל כך מצפה לו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני - לפחות חצי תריסר מפלגות\רשימות שונות.

ולהזכירך - יש מדינות דמוקרטיות (ולא דמוקרטיות עממיות) בהן הצבעה היא חובה. למשל באוסטרליה, בלגיה, קנטון אחד בשויצריה ועוד כמה דוגמאות. אלה מדינותבהן החובה גם נאכפת, ויש עוד מספר מדינות עם חובה הכתובה בחוק אולם ללא אכיפה.

מינימייזר - החלפת השלטון בהחלט מביא שנוי מדיניות. אפילו בישראל. כנראה שאתה צעיר או שזכרונך קצר, אבל חשוב על הבחירות של 1977, של 1984, של 1991 ושתי מעכות בעשור הקודם. אז לא צריך להיות ציניים בעניין זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם צריך להשלים עם העובדה שאין בישראל עם.

בישראל יש אוסף עמים ומגזרים די עויינים אחד לשני. שורשים יהודים זה דבק בשקל תשעים שמחזיק את כל הדבר הזה.

לאחר כן יהיה ניתן להתחיל לחשוב על שיטת ממשל נכונה יותר לאופי היחודי של החברה הישראלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעניין הזה ישראל אינה ייחודית. לא הרבה מדינות הומוגניות כמו קוריאה הדרומית או פינלנד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...