Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

'הנובה של נובה' - פרוייקט הנצחה

EliC25

פוסטים מומלצים

קודם כל הקדמה, לשם כך אצטט את דודי נבו [היוזם של פרוייקט ההנצחה]

ציטוט

משאלת (כאב) לב שהופכת למציאות. אני אתחיל מהסוף שהוא ההתחלה: פרויקט שיפוץ של שברולט נובה שנת 73, לזכרם של נרצחי ופגועי הנובה. הרעיון לפרויקט הזה קפץ לי לראש כחודש לאחר השבת הנוראה. כשאני מנסה להחזיק בראשי וליבי את הפלצות והזכרונות שהעדויות מספרות.

באופן טבעי אני יודע ומכיר בזה שהזכרון הציבורי נוטה לדעוך, הכאב משתלב בחיינו ומטשטש מסדר היום את זכרון הנרצחים והפגועים. אבל הם ויקיריהם של אלו שלא שרדו. זקוקים לנו שנזכור אותם. ומכאן עלה הרעיון: לייצר אתר הנצחה נייד. "הנובה של נובה" לייצר גשר רגשי ומכיל שעובר דווקא דרך שיקום טכני אל שיקום הנפש (או חלקים ממנה). קצת עליי ומה הביא אותי אל זה: חוץ מהיותי איש מוטורי שחי כלי רכב בלב ובנשמה, אני במקצועי עו"ס קליני בוגר תואר שני. בלימודי המשך לפסיכותרפיה בבית ספר לרפואה באונ' תל אביב. מטפל בקלניקה ובעמותת ״אותי״ שנים. כך שהגשר הזה שאני מנסה לייצר לא זר לי כלל.

אבל איך מחברים רעיון כזה למציאות? במקרה (או לא במקרה), שבוע לאחר שהרעיון מתמקם לי בראש ובאופן לא שגרתי, מפורסמת מודעת מכירה של 'נובה' אספנות ואני נדרך ומרגיש שזה לא מקרי, אבל היה חסר לי מימון ראשוני. אבא שלי החמוד (בן 88 שיחייה) כששמע את החזון ,התגייס והסכים לתת מכספו להשקעה הראשונית לרכישת הרכב. המוכר, שהתחבר מאוד לרעיון, התגמש מאוד (מאוד) על המחיר ואיפשר שהעסקה הזו תצא אל הפועל, כולל רכב נוסף לחלקים. ועכשיו הפרויקט מתחיל! פרויקט טכני, אבל גם מאוד אמוציונלי. יש לי הרבה רעיונות בראש, מכניים ,עיצוביים ורגשיים, אשר ינציחו את זכרון הנרצחים והפגועים. הפרויקט לא פשוט ומורכב משלבים ופרטים לא מעטים שאני עדיין מעבד בראש. אז אחרי כל זה. אצהיר על בקשה כללית ופשוטה: אני אעריך כל עזרה ותמיכה שאקבל (!)

אני מתרגש וכואב כי סיפור הנובה לא נותן לי מנוח. מקווה שאנשים טובים בדרך ייסיעו במה שניתן ❤️

וכבר היום העלתי 2 סרטונים ראשונים שנוגעים לפרוייקט אחרי שעבדתי עם דודי על הרכב כמה שעות:

(בסיום הסרטון ניתן להמשיך לסרטון הבא)

• אהבתי 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...