Jump to content

gadik6

 • פרסום הודעות

  1,118
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

136 טוב

אודות gadik6

 • דירוג
  נהג שודים (> 1000 הודעות)

צפיות אחרונות בפרופיל

3,404 צפו בפרופיל
 1. כן, תופעות לוואי "רגילות" יחסית - כאב בכתף אחרי 2 החיסונים, והרגשה של צינון קל יום לאחר החיסון השני. התסמינים כרגע אכן קלים יחסית, אבל נראה שאיבדתי את חוש הריח ברובו. מקווה שיחזור. גיליתי את זה בבדיקה שלפני הטיסה, אז כרגע אני בחו"ל עד שאחלים. עשיתי עוד בדיקה למקרה והייתה טעות בראשונה, אבל גם היא יצאה חיובית.
 2. חודשיים אחרי החיסון גם אני נדבקתי בקורונה, ועוד כשאני בחו"ל. מקווה שמדובר ב-5% חוסר היעילות של החיסון ולא באיזה ערבוב של הזן הבריטי והדרום-אפריקני שמשתוללים פה כרגע. בכל מקרה זה מדגיש את החשיבות של ביצוע בדיקות לפני טיסה חזרה לארץ, כמו גם את הצורך לנקוט במשנה זהירות (מסיכה וריחוק חברתי, ביטוח נסיעות הכולל כיסוי נגד קורונה וכדומה) גם אם מחוסנים.
 3. אני מציע לבדוק את המקורות שלך. עונת השפעת היא אכן סביבות החורף, אבל יש סיכוי (קטן) להידבק גם בקיץ. יש גורמים שונים שמקטינים/מגבילים את ההתפשטות, אבל זה לא שהוירוס פשוט נעלם מעל פני האדמה. לגבי המשפט השני אני לא יודע אם לצחוק או לבכות - אתה חושב שהוירוס מודיע מראש מה יהיה שנה הבאה? כבר היו שנים שיעילות החיסון הייתה כ-10% מכיוון שהוירוס השתנה והפתיע את המומחים. אם כבר, אז כדאי שאנשים יזכרו שהחיסון לשפעת קיים עשרות שנים, עבר ו/או עדיין עובר לא מעט שינויים, והיעילות שלו לא מתקרבת ליעילות של החיסון נגד קורונה. עם הטכנולוגיה החדשה וההתקדמות במדע/רפואה, י
 4. אם אכן מתקרבים ל-90% מחוסנים ומחלימים בקרב בני ה-50+ (אחוז שכנראה יעלה בשבועות הקרובים, כשעוד אנשים יגיעו לסטטוס "מחוסן"), אז אני באמת לא מבין את האיומים, בוודאי כאשר רואים את תוצאות החיסון בשטח. מה שיותר מפתיע (או שלא) זה ההתנהלות של משרד הבריאות, שכמו תקליט שבור ממשיך להתנגד לכל הקלה ולכל שינוי. במגזר הפרטי כנראה שהיו מעיפים אותם כבר הביתה אם במקום להציע פתרונות הם היו צועקים על כל דבר "אי אפשר", אבל במגזר הציבורי כנראה שאין את הבעיה הזאת.
 5. @korola בתור מומחה האקסל, יש לך נתונים מעודכנים לגבי אחוזי ההתחסנות לפי גילאים (50+ ו-60+)? מצד אחד יש כבר יותר מ-80% מחוסנים במנה ראשונה בקרב בני ה-50 וה-60 (ומעל 90% בקרב בני ה-70 ומעלה), אך מצד שני יש ירידה משמעותית במספר המתחסנים היומי במנה ראשונה, כך ש-5 מיליון מתחסנים מתחיל מעט להתרחק (על 6 מיליון מתחסנים נראה לי בכלל אין מה לדבר כרגע). יכול להיות שזה גם קשור למחלימים שחוסנו במנה אחת בימים האחרונים, ולא נספרים?
 6. אל תדאג, אתה טועה, ולא בפעם הראשונה בשרשור. כל ההתנהלות סביב הוירוס היא ניהול סיכונים, ולא רק בנושא המוטציות. בדיקת קורונה לפני טיסה ועם הנחיתה, בדיקות ריצוף מדגמיות של האוכלוסיה, הפסקת טיסות מ/אל יעדים "חמים" ועוד, כל אלו כלים שיכולים לאפשר פתיחה של נתב"ג וחידוש טיסות. אם אתה רוצה להיות ממש בטוח אז פשוט תסגור את כולם בבית לשנתיים הקרובות, כי מוטציה עמידה לחיסון יכולה גם להיכנס עם טייס אל על שטס לחו"ל להביא אספקה.
 7. דרך צלחה, מחזיקים לך אצבעות, באמת רק תעשה לכולם טובה - אם (חלילה) תקבל דו"ח על הפרה של ההנחיות, אל תבוא לפה לבכות ולהתלונן, סבבה? מפלס הכנרת עלה כבר מספיק בשנה האחרונה. ובנושא אחר - באחוז גבוה מהעסקים שנבדקו בזמן האחרון התגלו העלמות מס. מצד אחד אפשר "להבין" אותם עקב המצב, אך מצד שני יש פה את שאלת הביצה והתרנגולת - האם ההנחיות וההגבלות נגרמו, בחלקן, עקב התנהגות הציבור ובעלי העסקים, או שההנחיות וההגבלות הן אלו שגרמו להתנהגות הזו? בכל מקרה יש לי הרגשה שהשכירים בעשירונים העליונים (7-10) הולכים לקבל חזק בשנים הקרובות.
 8. אולי חלאס עם הקשקוש הזה של ניו זילנד? אי אפשר להשוות את ישראל לניו זילנד, לא מבחינה גיאוגרפית, לא מבחינה דמוגרפית ובטח שלא מבחינת צפיפות האוכלוסיה, שהיא פקטור חשוב בשליטה בהתפרצות הוירוס (הצפיפות בישראל גבוהה פי 20 מאשר בניו זילנד, ועד פי 10 בערים הגדולות). מי שמפחד מואריאנטים יכול להמשיך להסתגר בבית עם קופסאות השימורים. נראה כמה זמן תחזיק השיטה של ניו זילנד להתבודד ולהכניס לסגר מיליוני אנשים בגלל גילוי מקרים חדשים, עד שלאוכלוסיה שם יישבר מזה (יש כבר סימנים לזה, כולל התנהגות אשר גרמה להדבקה). הקורונה כנראה לא תיעלם מהעולם בזמן הקרוב (מישהו רוצה לחשב כמה זמ
 9. גם מחוסנים נדרשים לבצע 2 בדיקות קורונה עם חזרתם לארץ - אחת לפני ההמראה (עם תוצאה שלילית כמובן) ואחת עם הנחיתה, כך שאתה מקטין את הסיכון (מעבר לכך שהם מחוסנים). אני גם לא מבין מה כל אלו שצועקים מוטציה מוטציה מציעים. לסגור את נתב"ג עד שהקורונה "תיעלם"? ייקח זמן עד שהקורונה תידעך ברחבי העולם, במיוחד במדינות שאינן חלק מהעולם המערבי, ואי אפשר להשאיר את הגבולות סגורים לעד.
 10. ומה עם הצוות של חדר הכושר, שרובו כנראה לא התחסן עדיין במנה שניה עד תחילת פברואר, או העובדה שזה כנראה לא היה כלכלי לפתוח עבור חלק קטן מהאוכלוסיה, או העובדה שרמת התחלואה הייתה עדיין גבוהה בתחילת פברואר? זה רק חלק מהסיבות שאפשר לחשוב עליהן כרגע, אבל בכל מקרה, זה שמשהו נעשה עקום עד עכשיו לא אומר שצריך להמשיך עם זה רק בשם "צדק" מזויף.
 11. ההתניה מעודדת להתחסן כי אתה יודע שעוד 8 ימים תוכל ללכת לחדר כושר, בניגוד למצב עד היום שבו אף אחד לא יכל ללכת לחדר כושר. הצדק שלך זה צדק "קומוניסטי" - כולם שווים ועניים.
 12. "בורחים"... מי ישמע הם לא יודעים בדיוק מי נכנס ומתי. הרי אפשר בקלות להצליב את רשימת הנכנסים מחו"ל עם רשימת המחוסנים/מחלימים/פטורים מבידוד ולהבין מי צריך בידוד במלונית, מי צריך בידוד בבית ומי פטור. מפה לא צריך לא משטרה ולא לרדוף אחרי אף אחד. לא נרשמת במלונית קורונה? 5000 ש"ח קנס עד הבית. הפרת בידוד ביתי? כנ"ל. אבל לא, באומת הסטארט אפ לא יכולים לחשוב על פתרון לנושא, למרות שהיו להם כמה חודשים טובים להיערך.
 13. אדלשטיין בתגובה על הכוונה להגביל את כניסת הישראלים מחו"ל ל-200 ליום: "נכון, אתה צודק. בנסיבות הקיימות, עם כל ההבנה לכאב של ישראלים שתקועים בחו"ל, אם אין לנו מלוניות ומעקב אחרי בידוד בית, שום כלי אפקטיבי, נצטרך לצמצם יותר את מספר הנכנסים". האימפוטנטיות של הממשלה הזאת מפתיעה אותי כל פעם מחדש. קצת קשה לאכוף חובת בידוד? אז נעניש את כולם, כולל מחוסנים ומחלימים וכולל אנשים נורמליים שלא מתכוונים לברוח מבידוד/מלונית. וזה לא רק בנושא הזה ולא רק בתקופת הקורונה, אבל המשבר הנוכחי רק מעצים ומדגיש את חוסר המשילות של הממשלה/מדינה והיעדר האכיפה כלפי אוכלוסיות/מגזרים מסוימ
 14. סבבה ואתה תשלם לכולם מענקים, דמי אבטלה ועוד? זה פשוט מדהים שאנשים תמיד מחפשים על מה לבכות ולהתלונן. יש פה מגיפה שלא רק שגרמה לתחלואה ותמותה אלא גם לפגיעה משמעותית במשק. במקום להגיד תודה שאתה חי במדינה שבה אשכרה מתחננים אליך שתלך לעשות חיסון (מתחם חיסונים בביג, כנאפה ובירה לכל מי שמתחסן, רק תבוא תעשה חיסון), אתה מתחיל לחפור פה על דיקטטורה, זכויות האזרח ועוד. יש לך דרך טובה יותר מחיסון כלל האוכלוסיה (או חלק גדול ממנה) כדי לצאת מהמשבר הזה? כנראה שלא.
×
×
 • תוכן חדש...