Jump to content

gadik6

 • הודעות

  1,124
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

צפיות אחרונות בפרופיל

3,517 צפו בפרופיל

הנקודות של gadik6

חורך אספלט מצוי

חורך אספלט מצוי (8/14)

154

מוניטין

 1. בבקשה, רק לבחור (חלקן מסיכות KN95 ולא N95) : https://www.wallashops.co.il/מארז-50-מסכות-נשימה-בתקן-kn95/pi9hj56355 https://www.lev-hamisrad.co.il/מסכה-נשמית-KN95-3M-9501-i9454 https://www.rimipharm.co.il/product/מסכה-אנטי-ויראלית-לפנים-דגם-n95/ בכל מקרה, לפי שרצים לקנות מסיכת N95, כדאי להתייעץ כדי להבין אם באמת יש צורך במסיכה כזאת (מעבר למחיר).
 2. @ChemGuy85 @Avatar Schnitzel @TheAvatar תנסה אצל אחד מהם (אם לפתוח גוגל ולחפש לא עובד לך).
 3. סוף סוף יש בישראל ממשלה עם שרים שעוסקים בעשייה מקצועית נטו, ללא שום שיקולים פוליטיים/פופוליסטיים.
 4. ממה שראיתי בגוגל מפות, הפניה ימינה מותרת כדי לפנות שוב מיד ימינה לבר גיורא (החץ בצבע לבן), כך שאם היה פונה לבר גיורא לא היה מבצע עבירה. הוא פניה לעירייה דרך המייל המצוין על הודעת הקנס ([email protected] או משהו בסגנון).
 5. חבר, עולה חדש/ישן (גר בארץ כ-6 שנים), קיבל דו"ח על נסיעה בנתיב תחבורה ציבורית בתל אביב (בקינג ג'ורג' 59, מכיוון צפון לדרום). הדו"ח הגיע לחברה בה הוא עובד בדצמבר (רכב חברה) והוסב על שמו בסוף חודש פברואר. לטענתו היו 2 גורמים לנסיעה שלו בנתיב תחבורה ציבורית: 1. הוא הגיע מרחוב שלמה המלך (לא תחב"צ) והתכוון לפנות ימינה ואז שוב ישר ימינה לבר גיורא (גם לא תחב"צ), לפי הוייז, אבל הפניה ימינה לבר גיורא הייתה חסומה ולכן הוא נאלץ להמשיך על קינג ג'ורג' (נתיב תחב"צ) עד שהצליח לצאת ממנו. 2. הכיתוב של השעות בשלט בלבל אותו, שכן הוא מופיע מימין לשמאל ("מ-10:00 עד 19:00") בעוד שהוא חשב שזה מ-19:00 עד 10:00, שכן הוא רגיל לכתיבה משמאל לימין, ולכן הוא לא "מיהר" לצאת מנתיב התחב"צ בכל מקרה. עכשיו לשאלות: 1. האם העירייה מחוייבת לשלוח לו סרטון של ביצוע העבירה, או שמספיק רק תמונה (שמופיעה בדו"ח)? בדו"ח מופיע משהו בסגנון "לקבלת סרטון ביצוע העבירה נא לשלוח מייל למוקד...", אבל הוא פנה כבר כ-5 פעמים ואין מענה. 2. הוא רוצה לבקש ביטול/הקלה בקנס, אבל בדו"ח רשום כי אפשר לערער/לבטל רק תוך 30 ימים מקבלת ההודעה. האם יש טעם לנסות ללכת למשפט? אין לו אפשרות להוכיח את הטענות שלו, מסיבות מובנות, אז השאלה אם השופט לא יבעט אותו מכל המדרגות? יש לציין שמדובר באדם ישר (רוסי מבוגר), אז אני אישית מאמין לו, למרות שלא הייתי שם.
 6. לא הבנת אותי. אני לא מתכוון מבחינת עבודה אלא מבחינת מטרה/שאיפות בחיים. רק לא ביבי כבר נהיה סוג של דרך חיים (כמו למשל ריצת מרתון) - אתה שם מדבקה על האוטו, אתה משתתף באימונים כל השבוע ואז לקראת סוף השבוע אתה יוצא להפגנות בבלפור, או בקיסריה או בצומת הקרוב לביתך אם אתה רק מתחיל (סוג של ריצת 10 אלף, חצי מרתון ואז מרתון). אם אתה ממש מורעל אז אתה קונה גם ציוד - דגל רק לא ביבי, חולצה של יהודים וערבים מסרבים להיות אויבים (בעברית כמובן) ואפילו מוסיף תמונת פרופיל עם הכיתוב המתאים. עכשיו תאר לך מה יקרה לרצי מרתון אם פתאום המרתון ייעלם.
 7. כשביבי יפנה את הכיסא שלו, יהיו הרבה מאוד אנשים (גם בשרשור הזה) שלא ימצאו מה לעשות עם עצמם בבוקר שלמחרת. למקרה ומישהו שכח, ביבי הוא לא פוטין/קים ג'ונג, זה לא מופע של בן אדם אחד שבו הוא מחליט לבד מה קורה ואיפה. למשל שר הבטחון - בשנים שביבי ראש ממשלה, רק פעם אחת (אם אני לא טועה) הוא מינה בעצמו את שר הבטחון. כל שאר שרי הבטחון התמנו במסגרת הסכמים קואליציוניים בצורה כזאת או אחרת. עכשיו בחזרה למאורעות 2021 - אנשים מתחילים להתפכח מהאשליה של דו-קיום. חלק מלינים על כך שחברים שלהם במגזר לא יוצאים כנגד האלימות, חלק אף קוראים לחרם על כפרים שתושביהם השתתפו בהתפרעויות, ונראה שכולם כבר מסכימים על כך שהמדינה פשוט בוחרת שלא להתעמת עם המתפרעים מהמגזר.
 8. במילה אחת - התנגשות תרבויות. כמו שצבא של מדינה יתקשה להתמודד עם לוחמי גרילה באמצעים "קונבנציונאליים", כך גם תרבות מערבית מודרנית תתקשה להתמודד עם אוכלוסיה גדולה ופרמיטיבית יותר שלא "משחקת" לפי הכללים. אם זה מעודד מישהו אז זה קורה גם במדינות אירופה, בהיקף כזה או אחר.
 9. אותי מעניין אם יש דרך חזרה מהמצב הזה (ועוד חודשיים היאהוד ישכחו הכל וילכו לנגב חומוס ביפו), או שזה הולך להתדרדר למשהו רציני יותר. דבר אחד כל הבלאגן הזה הוכיח - החברה הערבית (או חלקים גדולים ממנה) עדיין לא מוכנה לדמוקרטיה, ואפשר לראות את זה מצוין גם אצל שכנינו הקרובים והרחוקים. מה שעוד יותר עצוב זה שגם חלקים לא קטנים בחברה היהודית לא כל כך בנויים לזה.
 10. מגייסים לחברת מכשור רפואי חדשנית בחיפה (שתי המשרות הראשונות בקרית אונו). ניתן להגיש קורות חיים דרך הלינק או בהודעה פרטית. מהנדס תוכנה (קרית אונו) מהנדס C++ (קרית אונו) מהנדס שירות למכשור רפואי מהנדס מכונות מהנדס אלקטרוניקה מהנדס FGPA הנדסאי אלקטרוניקה טכנאי/הנדסאי אינטגרציה (אלקטרוניקה) מהנדס/הנדסאי ייצור מהנדס/הנדסאי NPI טכנאי כימיה מהנדס דיגיטל (מערכות מידע, תעשיה וניהול) מפתח BI איש/אשת HR איש/אשת אדמיניסטרציה וקבלה
 11. התנגדות לשירות לאומי בנייה לא חוקית והשתלטות על שטחים אי תשלום ארנונה ומיסים התנגדות וחוסר שיתוף פעולה עם המשטרה חברי כנסת שאופן קבוע יוצאים נגד המדינה, משתפים פעולה עם האויב ודואגים לאינטרס הפלסטיני יותר מאשר לאינטרס של ערביי ישראל אתה יודע, זה הכל עניין של השקפה. אפשר להתווכח מה קדם למה.
 12. מצטער להרוס לך את האשליות שבנית לך שם באירופה השלווה, אבל חלקים גדולים בחברה הערבית מזמן לא מרגישים חלק מהחברה הישראלית (אם בכלל הם אי פעם הרגישו). מבחינתם אנחנו כובש שהשתלט להם על האדמות. מי אשם בזה? לא רוצה להיכנס לזה, אבל זה בכל מקרה לא העניין כרגע. הפשיעה, האלימות ואורח החיים המפגר שלהם (מפגר מלשון לא מתקדם) חצו מזמן את גבול הטעם הטוב, הן בתוך החברה הערבית עצמה והן כלפי חוץ. לכן, בשלב הזה, עם כל הרצון לשלב אותם בחברה, הפתרון הוא קודם כל הרתעה. אין מה לנסות לשלב אנשים שמניפים דגלי אויב, צועקים לפדות בדם ואש את פלסטין ותוקפים יהודים רק כי הם יהודים. ברגע שנחזיר את ההרתעה (כלפי פנים וכלפי חוץ) אז אפשר יהיה לדבר על שילובם בחברה , מעמדה של כח. כל עוד יהודים לא מרגישים בטוחים בחלקים גדולים של המדינה (בנגב, במשולש ובערים המעורבות) אז זה פשוט לא מחובר למציאות.
 13. מה שיותר מטריד זה אובדן ההרתעה מול ערביי ישראל בתוך המדינה. בעוד שמלחמה זה אחת לכמה שנים (בתרחיש האופטימי), עם האלימות של החברה הערבית אנחנו חיים יום-יום. מה שהיה אתמול בערים המעורבות זה אשכרה ליל הבדולח 2021 - תוקפים והורגים יהודים, שורפים בתי כנסת, יורים על שוטרים.
 14. המקור לכל ההתפרעויות שלהם זה שאתה נושם וחי על אדמה שהיא שלהם (להשקפתם), והם חוזרים על המסר הזה שוב ושוב בהפגנות שלהם. ובוא, הכל אצלם תמיד אמוציונלי. לא משנה אם זה אל אקצא, ירי ב"צעיר" או כל דבר אחר שלא נראה להם, ברוב המקרים זה ייגמר באלימות ובהתפרעויות. מה שעוד יותר מעניין זה שזה לא קורה רק בישראל, גם באירופה זה קורה, למרות שלא זכור לי שיש שם אל אקצא מקומי.
 15. התמימות. אם לא המסגד אז היו מוצאים תירוץ אחר. הפגנות אלימות שלהם (גם בהיקף נרחב) זה לא משהו נדיר לצערנו. הבדואים בדרום זה גם ה"פלסטינים בישראל"?
×
×
 • תוכן חדש...